Jump to content

Siz tanrı olsanız

Recommended Posts

Siz tanrı olsanız(Ben olmak istemem:)),yarattığınız insanlara varlığınızı nasıl anlatırdınız.

a:)Hiç anlatmazdım,araştırıp kendi bulsun

b:)Peygamber vasıtasıyla kitap gönderirdim.İçinede "Bana inanın,ben varım,inanmazsanız sizi cehennemde yakarım.Hhahaha)

c:)İnsanların inanması için,mükemmel bir evren yaratırım,salak değiller ya,görünen köy klavuz istemez.(Mükemmel bir evren diyorum yanlış anlamayın.:))

d:)Benim varlığımı anlamalarına gerek yok.Ben bile neden var olduğumu anlamış değilim.

Bu şıklardan hangisi size daha yakın,varsa yeni fikirler alalım.Siz tanrı olsanız,varlığınızı insanlara nasıl gösterirsiniz ?

Sitelerde Paylaş
insanlar çarşıda gezerken bi anda karşılarına çıkar "Hahahaha ben sizin tanrınızım ülen,hadi bakalım Paris Hilton.. gel yanıma.. sende angelia... " derdim.

o halde Doğru Cevap F seçeneğidir.

Bunun filmi yapılmıştı.Jim cary olanı değil.Aman tanrım isimli film

Sitelerde Paylaş
herkese akıl fikir göz kulak kalp verirdim beni bulsunlar diye...

beni unuturlarsa arada bir elçi gönderirdim hatırlatmak için...

şu anda onbinler tanrıyı unutmuş.. ve bir elçi gelse herkes ona salak,deli,gerizekalı,ahmak muamelesi yapar.

bende dahil :)

Sitelerde Paylaş

tanrı kavramıyla empati yapmak çok yararlı olabilir. işin içine dinleri sokmadan bir düşünelim. sonsuz kudretli bir varlıksınız, kendi içinizde bütünlüğünüz tam, canınız sıkılmaz, sonsuza kadar haz içerisinde yaşayabilirsiniz. birden bire dur insanlığı yaratıp imtahana tabii tutayım gibi sanki kendine meşgale arıyormuşcasına üstüne üstlük aşağılık kompleksini akılla getiren bir faaliyette bulunur musunuz. tanrı olsaydı sanırım biz olmazdık. o ebediyete kadar huzur ve mutluluk içerisinde tek tabanca takılırdı.

ha olay "bu mutluluğu başkalarına da bahşedeyim" olayıysa bana göre başkası diye bir şey olamaz. tanrının varlığını kabul etsem bile insanı ondan ayrı olarak düşünemem. hiç bir kavram onun parçasından bağımsız olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...