Jump to content

biz rüzgarı aşılayıcı olarak gönderdik" diyordu kuran

Recommended Posts

Guest YILANOGLU
Daha dün atıldın forumdan ama akıllanmadın...

Okuman yok, yazman var senin... O yazıyı neye yanıt olarak yazmışım bi oku...

Ayrıca bizim bilgi kaynağımız Ekşisözlük değil, sen oku orayı... Hatta ekşisözlük sana çok gelir sen uyuz taklitlerini oku... Yılanoğlu yılan seni...

Sayın Bilgehan ;

İslah olmuş gibi bir yazı yazayım artık değil mi? Sen bir sefer iyi davranırsan ben 3 sefer kibarlaşırım.

Sen bana "Defol git pislik" dedin ve ben forumdan atıldım. Tamam anladık forum yönetimi üzerinde nufuzun var.

Bizim de bilgi kaynağımız Ekşi sözlük değil. Ömrü ceddimde 5 saat vakit geçirmemeişimdir o sitede

>>> Hatta ekşisözlük sana çok gelir sen uyuz taklitlerini oku...

Bu cümleni anlamadım.

Yılanoğlu niki Cüneyt arkın 'ın 1969 yapımı alageyik filmindeki bir karakterin adıdır.

Kemal Sumalın deli deli küpeli filminde de bu karakter kullanılmıştır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bence konunun özünü ıskalıyoruz...aşılama nedir? üreme nedir? rüzgar sınırlı bir biçimde polenlerin tasınmasında dolayısıylada üremede etkindir...aşılama ise ıkı bıtkının (fidan halinde) kaynastırılma işlemidir...

ikinci konu ayetin tamamını okuyunca burada polen ve ruzgar iliskisi ile ilgili bir sonuc cıkmamakta...

Sitelerde Paylaş
Polenleme işinde rüzgarın katkısı filan yoktur. Hikayedir bunlar, allahınız gibi bir masaldan ibarettir. Polenleme işi, en başta arılar olmak üzere, böcekler tarafından yapılır. Şu sallayıp durmayı bir bırakın artık, iyice çıktınız zıvanadan.

Rabbin balarısına vahyetti: Dağlarda, ağaçlarda ve onların kurdukları çardaklarda kendine evler edin. Sonra meyvelerin tümünden ye, böylece Rabbinin sana kolaylaştırdığı yollarda yürü-uçuver. Onların karınlarından türlü renklerde şerbetler çıkar, onda insanlar için bir şifa vardır. Şüphesiz düşünen bir topluluk için gerçekten bunda bir ayet vardır. (Nahl Suresi, 68-69)

Ravi Ebû Saîd-i Hudrî

Hadis

Rivâyete göre, Nebî Salla`llahu aleyhi ve sellem`e bir kişi geldi: Yâ Resûla`llah! Kardeşimin karnı ağrıyor (ishal oldu) demişti. Resûl-i Ekrem: Bal (şerbeti) içir! buyurdu. Sonra bu adam ikinci bir daha Resûl-i Ekrem`e geldi (ve hastalığın geçmediğini söyledi) Resûlu`llah yine bal şerbeti içir! buyurdu. Sonra üçüncü bir daha geldi. Resûl-i Ekrem yine bal şerbeti içiriniz! buyurdu. Sonra bu adam bir daha geldi. İçirdim (fakat, ishâli ve ağrısı geçmedi, arttı) dedi. Bunun üzerine Resûl-i Ekrem: Allah sözünde doğrudur. Fakat kardeşinin karnı yalancıdır. Haydi yine bal şerbedi içir, buyurdu. Dördüncü def`a içirdi de hastalıktan kurtuldu.

Muho balin sifali olduguna takmis kafayi. Zaten bir sidigi, iki bal, uc de tukurugu olsun hadi.

tarihinde sagan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> rüzgar sınırlı bir biçimde polenlerin tasınmasında dolayısıylada üremede etkindir...

Etkin filan değildir, rüzgarla polenleme olmaz. Sincaplar veya insanlar rüzgardan binlerce kere daha çok polen taşır.

Dahası, rüzgar polenleri alıp uçup götüren ve bu yüzden böceklere az polen bırakan, bu işe zararlı bir şeydir tam tersine..

Sitelerde Paylaş
>>> rüzgar sınırlı bir biçimde polenlerin tasınmasında dolayısıylada üremede etkindir...

Etkin filan değildir, rüzgarla polenleme olmaz. Sincaplar veya insanlar rüzgardan binlerce kere daha çok polen taşır.

Dahası, rüzgar polenleri alıp uçup götüren ve bu yüzden böceklere az polen bırakan, bu işe zararlı bir şeydir tam tersine..

kur'ana karşı çıkıcaz diye bu kadarda olmazki canım. yuuuh size ufalın dahada ufalın.

Sitelerde Paylaş

>>> kur'ana karşı çıkıcaz diye bu kadarda olmazki canım. yuuuh size ufalın dahada ufalın.

Siz kuranı aklayacağız derken, bakalım ne kadar ufalacaksını, arılardan ufaldınız, yakında mikroplardan da ufalıp gideceksiniz.

Tekrar diyorum bak: Polenlemeyi rüzgar yapmaz.

Sitelerde Paylaş
>>> kur'ana karşı çıkıcaz diye bu kadarda olmazki canım. yuuuh size ufalın dahada ufalın.

Siz kuranı aklayacağız derken, bakalım ne kadar ufalacaksını, arılardan ufaldınız, yakında mikroplardan da ufalıp gideceksiniz.

Tekrar diyorum bak: Polenlemeyi rüzgar yapmaz.

özelden reçeteni gönderdim. Yazdığım hapları sabah , akşam tok karnına alacaksın. Bir değişiklik olmazsa Bakırköy'e sevkini isteyeceğim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...