Jump to content

biz rüzgarı aşılayıcı olarak gönderdik" diyordu kuran

Recommended Posts

Cübbeli muzice iddialarının mucize olduklarına dair hiçbir somut veri yok.Arapça metni yamulta yumulta ve bilimsel verileri yamulta yumulta aa mucize diyorsunuz.

Kuran'da 0(sıfır) mucize vardır.Gerçek mucize sizlersiniz.

“Muhakkak ki, biz insanı ahsen-i takvim üzere (en güzel bir sûrette) yarattık.”

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

“Muhakkak ki, biz insanı ahsen-i takvim üzere (en güzel bir sûrette) yarattık.”

Ahseni takvim, en güzel kıvam.Bu Muhammed'in insana bakışının tarifi.İnsan kendisini mükemmel ve en üstün varlık sanıyor sanırım.

Oysa ,üşüyen altına sıçan,hasta olan,ölen,doğal felaketlere karşı çaresiz insan mı Allah'ın en güzel kıvamı?

Allah bence beceriksiz.

En güzel suretli insanla ilgili Allah'ın diğer yorumları,

100/6 İnsan Rabbine karşı çok nankördür.

80/17 Kahrolası insan, ne kadar da nankördür!

43/15 Kullarından bazılarını O'na bir pay olarak ayırdılar. İnsan gerçekten apaçık bir nankördür.

21/37 İnsan, aceleden yaratılmıştır. Ayetlerimi size göstereceğim. Benden acele istemeyin!

Allah'ta karar verememiş madem en güzel kıvamda yarattın acelecilik nankörlükten ne şikayet ediyorsun.

Bu Allah'ta harbi mal karar verememiş insanın ne olduğuna:D

Sitelerde Paylaş
Ahseni takvim, en güzel kıvam.Bu Muhammed'in insana bakışının tarifi.İnsan kendisini mükemmel ve en üstün varlık sanıyor sanırım.

Oysa ,üşüyen altına sıçan,hasta olan,ölen,doğal felaketlere karşı çaresiz insan mı Allah'ın en güzel kıvamı?

Allah bence beceriksiz.

En güzel suretli insanla ilgili Allah'ın diğer yorumları,

100/6 İnsan Rabbine karşı çok nankördür.

80/17 Kahrolası insan, ne kadar da nankördür!

43/15 Kullarından bazılarını O'na bir pay olarak ayırdılar. İnsan gerçekten apaçık bir nankördür.

21/37 İnsan, aceleden yaratılmıştır. Ayetlerimi size göstereceğim. Benden acele istemeyin!

Allah'ta karar verememiş madem en güzel kıvamda yarattın acelecilik nankörlükten ne şikayet ediyorsun.

Bu Allah'ta harbi mal karar verememiş insanın ne olduğuna:D

NAHL suresi 4- İnsanı nutfeden (bir damla sudan) yarattı. Böyle iken bakarsın ki o, Rabbine açık bir düşman kesilmiştir.

Sitelerde Paylaş
NAHL suresi 4- İnsanı nutfeden (bir damla sudan) yarattı. Böyle iken bakarsın ki o, Rabbine açık bir düşman kesilmiştir.

İnsanı sudan yarattı ondan yarattı çamurdan yarattı.Yarat yarat neden yarattığını unutmuş.

Dur bende ayetlerimi yazayım artık :D

İnsanı doğa varetti :D doğar büyür yaşar ölür.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Onlar (kendi akıllarınca) güya Allah'ı ve müminleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir. Bakara : 9

Evet aklınızca müminleri aldatıyorsunuz.

Sana'da sorayım ayette aşılama nerede?Arapçada o çağda aşılama diye kelime varsa aşıyı ve aşılamayı biliyorlar demek.E biliyorlarsa bunun nesi mucize.

Dar düşünmeyin yahu.Hemen sazan gibi atlıyorsunuz mucize diye.

Sitelerde Paylaş

Onlar (kendi akıllarınca) güya Allah'ı ve müminleri aldatırlar. Halbuki onlar ancak kendilerini aldatırlar ve bunun farkında değillerdir. Bakara : 9

"With or without religion, good people can behave well and bad people can do evil; but for good people to do evil—that takes religion.

Weinberg

Sitelerde Paylaş

Aşılayıcı gönderdiği rüzgar arada kontrolden çıkıp kasırga, tayfun, hortum olup can alıyor, ortalığı yıkıyor ama olsun... Aşılayıcı işte... O kadar kusur kadı kızında da olur.

Ayrıca rüzgardan faydalanan yelkenliler de nimeti amacı dışında kullandıkları için şeytan icadıdırlar, rüzgarı amacı bitkilerin sex yapmasıdır.

Müslümanlar, sizce, Allah size niye beyin verdi? Kullanmamaktan böylesine körelteceğiniz organı niye taşır durusunuz?

Sitelerde Paylaş
Aşılayıcı gönderdiği rüzgar arada kontrolden çıkıp kasırga, tayfun, hortum olup can alıyor, ortalığı yıkıyor ama olsun... Aşılayıcı işte... O kadar kusur kadı kızında da olur.

Ayrıca rüzgardan faydalanan yelkenliler de nimeti amacı dışında kullandıkları için şeytan icadıdırlar, rüzgarı amacı bitkilerin sex yapmasıdır.

Müslümanlar, sizce, Allah size niye beyin verdi? Kullanmamaktan böylesine körelteceğiniz organı niye taşır durusunuz?

O azabı vadilerine doğru yayılan bir bulut olarak gördüklerinde, “Bu, bize yağmur getiren bir buluttur” dediler. Hûd, “Hayır, o sizin acele gelmesini istediğiniz şeydir. İçinde elem dolu azabın bulunduğu bir rüzgârdır” dedi.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da aşılama geçmez, aşılamayı ima eden bir ifade de geçmez.

Bahsedilen ayet Hicr-22 ise eğer; Bu ayete aşılayıcı sözcüğü mealcilerce katılmıştır. Ayette aşılayıcı'nın karşılığı olan bir kelime yoktur. Ayet, rüzgarın bulutlarla su getirdiğini belirtir.

Hicr-22. Ve erselner riyâha levâkıha fe enzelnâ mines semâi mâen fe eskaynâkumûh, ve mâ entum lehu bi hâzinîn(hâzinîne).

Ve biz gönderdik yüklü rüzgarları, böylece indirdik suyu semadan da sizi suladık. Ve onun hazinelerini yapan siz değilsiniz.

Kelime kelime çevirisi bu.

Evirip çevirip yanlış yorumlarla ayetten mucize çıkartmaya kalkışılıyor.

Sitelerde Paylaş

Bahsedilen ayet Hicr-22 ise eğer; Bu ayete aşılayıcı sözcüğü mealcilerce katılmıştır. Ayette aşılayıcı'nın karşılığı olan bir kelime yoktur. Ayet, rüzgarın bulutlarla su getirdiğini belirtir.

Hicr-22. Ve erselner riyâha levâkıha fe enzelnâ mines semâi mâen fe eskaynâkumûh, ve mâ entum lehu bi hâzinîn(hâzinîne).

Ve biz gönderdik yüklü rüzgarları, böylece indirdik suyu semadan da sizi suladık. Ve onun hazinelerini yapan siz değilsiniz.

Evet Sevgili Pante aynen öyle.Ama müslümanlardan böyle samimiyet bekleme yanlış olur.

Ayrıca levakiha'daki ha o zamiridir o yüklenmiş demek.Yani yükleme yükleyici değil.

Muhammed rüzgarların yüklenmiş bulutları getirmesinden ve yağmurun yağmasından bahsediyor.

Bunu gel de bu adamlara anlat.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O azabı vadilerine doğru yayılan bir bulut olarak gördüklerinde, “Bu, bize yağmur getiren bir buluttur” dediler. Hûd, “Hayır, o sizin acele gelmesini istediğiniz şeydir. İçinde elem dolu azabın bulunduğu bir rüzgârdır” dedi.

Bu fırtına müslüman ülkeleri de vuruyor; üstelik sübyan sabi dinlemiyor... Nedir? Allah'ın lafını dinlemiyor mu kafir rüzgar...

Sitelerde Paylaş

Ebu Hureyre (r.a.) da dedi ki: Ben Rasulullah (sav)'ı şöyle buyururken din­ledim: "Güney rüzgârı cennettendir ve yüce Allah'ın kitabında sözünü etti­ği aşılayıcı rüzgârlar bunlardır; bu rüzgârlarda insanlar için menfaatler var­dır."

Sitelerde Paylaş
Ebu Hureyre (r.a.) da dedi ki: Ben Rasulullah (sav)'ı şöyle buyururken din­ledim: "Güney rüzgârı cennettendir ve yüce Allah'ın kitabında sözünü etti­ği aşılayıcı rüzgârlar bunlardır; bu rüzgârlarda insanlar için menfaatler var­dır."

Zahmet olmazsa hadisin orjinal Arapçasını yazar mısın?Cübbelimucize.

Sitelerde Paylaş
biz rüzgarı aşılayıcı olarak gönderdik" diyordu kuran...

Yine dansöz damarların kabarmış cübüş. :) İnsan önce fikrine dayanak aldığı ayeti tam vermeli.

Hicr/22- Yüklü rüzgârlar gönderdik de gökten yağmur yağdırdık, suya kandırdık sizi ve onu koruyup saklayan siz değilsiniz. (Abdulbaki Gölpınarlı)

Hicr/22- Ve aşılayıcılar olarak rüzgarları gönderdik, böylece gökten su indirdik de sizleri suladık. Oysa siz onun hazine-koruyucuları değilsiniz (Ali Bulaç)

Hicr/22- Rüzgârları da aşılayıcı olarak gönderip yukarıdan su indirerek sizi onunla suladık. Onu toplayıp depolayan da siz değilsiniz. (Diyanet İşleri)

Hicr/22- Biz, rüzgârları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten bir su indirdik de onunla su ihtiyacınızı karşıladık. (Biz bunları yapmasaydık) siz onu (yeterli) suyu depolayamazdınız. (Diyanet Vakfı)

Hicr/22- Rüzgarı aşılayıcı olarak gönderdik; gökten bir su indirip sizi onunla suladık. Oysa siz onu depo edemezdiniz. (Edip Yüksel)

Hicr/22- Biz rüzgarları aşılayıcı olarak gönderdik ve gökten bir su indirip sizi onunla suladık. O suyu hazinelerde tutan da siz değilsiniz. (Elmalılı Hamdi Yazır)

Hicr/22- Aşılayıcı Rüzgârlar gönderdik. Derken gökten yağmur indirip onunla sizi suladık.Halbuki o suyu hazinelerde depolayan da sizler değilsiniz. (Suat Yıldırım)

Hicr/22- Rüzgârları, aşılayıcı olarak gönderdik(142) de gökten su indirdik, böylece sizi suladık. Onu depolayan siz değilsiniz. (Süleyman Ateş)

Bu ayetlere bakarak rüzgarların bitkilerle veya sporlarla, polenlerle bir alakasını ben göremedim.

Benim gördüğüm: Bu ayette yağmurların yağması için rüzgarların gönderildiği anlatılmaya çalışılıyor. Daha da doğrusu, Kuran'ın geneli göz önüne alındığında görülür ki, "Rüzgarların bulutları taşıdığı ve bu sayede yağmur yağdığı" anlatılmaya çalışılıyor. Ama bu da güzel; en azından Muhammet, yağmurların bulutlardan geldiğini biliyormuş demek ki. :)

Yıllarca sadece ağır zeybek oynamamdan kaynaklanıyor olabilir tabii. Senin gibi bel ve gerdan kıvraklığım olmadığındandır.

...devam edecek

Concortion denedin mi hiç cübbeli? Bu kadar esneyebiliyorsan bence concortionla devam etsin, daha eğlenceli olur. :)))

Yaşar Nuri (Rüzgarları dölleyiciler olarak gönderdik; gökten bir su indirdik de onunla sizi suvardık. Onun depolayıcıları siz değilsiniz)'yi de yanına almayı unutma. İkinizin güzel kombinasyonlar yaratırsınız.

Sitelerde Paylaş
Guest YILANOGLU

İşte bu forumda ben bilgiliyim der gibi artist artist yazı yazan yapma çakma ateistler 'in varlığını bir sefer daha anladım.

Hakiki ateistlere lafım yok.

"Fırtına çocukları da vuruyor demek ki Allah yok"

"Savaş çıkmış demek ki Allah yok"

Siz ile ne bilgisi paylaşılır yahu.

Siz ekşi sözlüğe gidip, "Dünyanın en yüzeysel adamı" başlığını okuyun. Sizi ve bilgilerinizi bence orası paklar. Bu foruma ağırlık etmeyin, yazıktır günahtır.

Sitelerde Paylaş

İşte bu forumda ben bilgiliyim der gibi artist artist yazı yazan yapma çakma ateistler 'in varlığını bir sefer daha anladım.

Hakiki ateistlere lafım yok.

"Fırtına çocukları da vuruyor demek ki Allah yok"

"Savaş çıkmış demek ki Allah yok"

Siz ile ne bilgisi paylaşılır yahu.

Siz ekşi sözlüğe gidip, "Dünyanın en yüzeysel adamı" başlığını okuyun. Sizi ve bilgilerinizi bence orası paklar. Bu foruma ağırlık etmeyin, yazıktır günahtır.

Daha dün atıldın forumdan ama akıllanmadın...

Okuman yok, yazman var senin... O yazıyı neye yanıt olarak yazmışım bi oku...

Ayrıca bizim bilgi kaynağımız Ekşisözlük değil, sen oku orayı... Hatta ekşisözlük sana çok gelir sen uyuz taklitlerini oku... Yılanoğlu yılan seni...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...