Jump to content

Araplara haksızlık mı ediyoruz?

Recommended Posts

Şekilciliği kendi yorumunuzla yaparsanız, türbanı dikta eden müslümandan ne farkınız kalıyor ki? Gerçekten de giyilen kıyafetin, taşıyıcının zihni kadar önemi var mı? Başkasının taşıdığı kumaşı yargılayana kadar, birbirinize tahammül göstermeyi öğretseydiniz türban gibi bir "sorun"unuz olmazdı.

Konu açılmışken, bizim "arap"larımızın ne denli burjuva alışkanlıkları kazandığını farketmeyeniniz var mı? 4 sene öncesine kadar gördüğümüz tablo hızla değişiyor. Artık sokakta öyle türbanlılar görüyorum ki, bir erkek olarak "başı açık"ları unutabiliyorum mesela :pardon:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 169
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neyi varmış bu kızın. Bence gayet şık ve tatlı olmuş, yüzü çok masum, tertemiz, ap-ak bi görüntüsü var. Hadi sizlerde koyun birer resim, erkekli kızlı, sizi de değerlendirelim bakalım yeterince çağdaş mısınız?

Bizim orda perde kumaşından elbise diktirip giyenlere görgüsüz derler, yok kızcağıza bir lafım yok benim.

Sitelerde Paylaş
Benim önerim başlığı kılık-kıyafet/bakım-onarım ikileminde tartışan arkadaşların ve esas olarak başlık sahibi ''jadı'' kızımızın ''bakımlı'' bir resmini şuraya ''modernlik ve çağdaşlık'' adına ibret almamıza vesile olması için asmasıdır:D

Ne ilgisi var? Jadı gayet güzel bir iş yapıyor.

Sözde dindar, müslüman geçinen, sonradan görme cahil ve iki yüzlü kadınların ülkenin rol modelliğe soyunmalarına sizin gönlünüz razı mı?

Bu mudur çağdaş Türk kadını?

İğrençler bence. Utanç duyuyorum onlardan. Cahil, dedikoducu, birbirini çekemeyen mahalle kadını hepsi.

Sıradan, sokaktaki herhangi bir kadından bahsetmiyoruz. Bu insanlar ülkenin yöneticileri ve eşleri. Gurusuz kadınlar hepsi..

Sitelerde Paylaş

Bizim laydilerimiz için şunu diyebiliriz.. Araptan çok Arap olmuşlar arebesk in dibine vurmuşlardır.. Bunun sebebide sonradan görme olmalarıdır.. Bakmayın siz o Arap ladyler doğumdan itibaren zenginlik içinde yüzmüşlerdir.. Eğitimlerini en iyi yurtdışı okullarında tamamlamışlar aydınlanmışlardır..

Bizim ladyler sanki perdelik kumaşlardan yapılmış, parlak, ağır kıyafetlerle sanki Rio karnavalındaki renklere haset eder gibi salınmaktadırlar...

Arap ladylerinin hepsinin lady lik eğitimi mevcuttur.. Maalesef bizimkiler gibi sonradan görme gösteriş budalaları değillerdir.. Sorun budur.. Yoksa Arap olması, Türk olması değil..

Sitelerde Paylaş

Sözde dindar, müslüman geçinen, sonradan görme cahil ve iki yüzlü kadınların ülkenin rol modelliğe soyunmalarına sizin gönlünüz razı mı?

İğrençler bence. Utanç duyuyorum onlardan. Cahil, dedikoducu, birbirini çekemeyen mahalle kadını hepsi.

Sıradan, sokaktaki herhangi bir kadından bahsetmiyoruz. Bu insanlar ülkenin yöneticileri ve eşleri. Gurusuz kadınlar hepsi..

IfeelGood nasıl böyle düşünüyorsun aklım almıyor, yani senden hiç beklenmeyecek şeyler bunlar. Ama duygusal olduğu için kızmıyorum tabii zaten heraklese fln kızdığım kadar.

Şimdi bu kadınların zaten bizi (biz kimsek) temsil ettiklerini söyledikleri yok, öyle bir iddiaları da yok. Rol modelliğine soyundukları da yok. Ne yapsınlar sizi temsil etcekler diye kılık kıyafet mi değiştirsinler, ya da kılık kıyafette sizi temsil edemiyorlar diye kocalarını mı boşasınlar. Ayıp ya, bi gidin hava alın gelin.

Sitelerde Paylaş
IfeelGood nasıl böyle düşünüyorsun aklım almıyor, yani senden hiç beklenmeyecek şeyler bunlar. Ama duygusal olduğu için kızmıyorum tabii zaten heraklese fln kızdığım kadar.

Şimdi bu kadınların zaten bizi (biz kimsek) temsil ettiklerini söyledikleri yok, öyle bir iddiaları da yok. Rol modelliğine soyundukları da yok. Ne yapsınlar sizi temsil etcekler diye kılık kıyafet mi değiştirsinler, ya da kılık kıyafette sizi temsil edemiyorlar diye kocalarını mı boşasınlar. Ayıp ya, bi gidin hava alın gelin.

Yapma stinger. Duygusal bakmıyorum, çok ciddiyim.

Benim en yakın, en sevdiğim ve belki de kendi aynam olacak kadar kendime benzettiğim bir arkadaşım var. Türbanlıdır. Türban takar bu kadın. Evet, hayata neredeyse aynı bakarız onunla. O da benim için aynı şeyleri düşünür.

Ama burada, ülkenin yöneticileri olan kadınların şu hali ile, benim gibi, benim arkadaşım gibi sıradan vatandaşı bir tutamayız. Bu insanlar rol model olmuşlardır çünkü ülkede ciddi bir din empozesi var. Şimdi türbanlı bütün kadınlar bunlar gibi yapıyor saçını başını, makyajını. Bunu sakın gözardı etme.

Bu kadınların eğitimi yok, meslekleri yok, hiçbir vasfı, örnek alınıp gurur duyulacak tek bir özellikleri yok. Kocalarının arkasında yürüyen İslamcı kadınlar bunlar.

Kocaların onları boşar mı boşamaz mı bilmem ama, o kadınlarda azıcık kadınlık gururu olsa o kocaları boşarlardı. Hırsız damgası yemiş, haklarında onlarca dava olan dolandırıcı adamlar onlar.

Sırf bu bile bir kocayı boşamak için yeter neden..

Ama nerde onlarda o onur...

Sitelerde Paylaş

kraliçe rania nın da buradaki diğer kadınlarla aynı başlıkta anılmasından rahatsızım, öncelikle onu belirteyim :)

şaka bir yana, kadın youtuba koyduğu videolarla ödül bile almıştı -visionary ödülü- ve amacı sadece önyargıları yıkmak(mış öyle söyledi bana).

tabi bizimkilerin hakkını yememek lazım, youtube ye girebilseler, onlar da koyabilirdi; tatlıses in de dediği gibi "youtube vardı da, girmediler mi?"

peki bizimkiler çankaya köşküne taşınabildiler mi? bilen var mı? bir pencereyi beğenmeyip oraya duvar ördüyorlardı, bir de dolmabahçedeki vazoları istemişlerdi; izin çıkmayınca 20000 küsüre çakmalarını yaptırıyorlardı -yapılmıştır sanırım.

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim çağdaşlık,öncelikle bir ''hazım'' sorunudur. O cahil vee dedikoducu dedikleriniz de değişiyor, değişecek merak etmeyin; paranın yüzü tatlıdır. Onlar değişmese bile çocukları değişecek. Sakıp ağalar, Vehbi Koçlar ve diğer ''malum zenginler'' çok mu ileri/sofistike bir kültüre sahipti? Ben de Sakıp Sabancı tipolojisinden nefret ederdim, hep iğreti gelip görgüsüzlüğü çağrıştırırdı bana. Yahu, Özal'ın kendisi ve ailesi çok mu harikulade görünürdü? Adamın ailesi tipsizliğin kitabını yazmış:D Ya Menderesler, Ya Demireller? Taşralı/Şark kurnazı siyaset tipolojisini bu adamlar üretti. Tayyip de bunların devamı, zaten saklamıyor da:)

CHP belki farklı bir tabana ve kesime dayandığı için aradan sıyrılır gibi oluyor; ama, Baykal'ın siyaset tarzı mı Modernlik? 1960 darbecilerinden bile geri kafalı şu anki sosyal demokratlar :) 80'lerde darbecilerin karşısında hazrola geçenleri hiç saymayalım... Mümtaz Soysal... Geçenlerde bir yazı yazmış; ibretlik... Geçmişin demokrat ve anti-faşist adamı; şimdinin etnik temizlik teorisyeni olmuş... Ağzındanmodernliği düşürmeyenlerden kaçtanesi ileri ve gelişmiş hukuk/demokrasi ve siyaset ilkelerini bu ülke için kıstas görüyor? Yok birbirimizden farkımız işte; fazla kastırmayalım...

Sitelerde Paylaş

69227937.jpg

27104782.jpg

58579875.jpg

64969755.jpg

79305797.jpg

heh heh

Şekilci olmayın bence. Sayın Baykal`ı kızdırmayın :lol:

Önemli olan şekil değil, bilim ve teknoloji.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ladylerimizin abiye zevksizlikleri:

77158.jpg

511960.jpg

Burada uzaylıya mı daha çok benziyor yoksa psikoposamı karar veremedim

50854.jpg

Emine hanımın taktığı kafası kadar güle fiyonklu ayakkabılarına dikkat

eminelaura1.jpg

Pembe saten kuşağa dikkat

65163618cdd8f243ab15ee9.jpg

Ürdün prensesi Rana

liveimagesfotohaberorta.jpg

Sitelerde Paylaş

83022.jpg

işte arabistan kralı, 30 tane karısı varmış

türkiye de 30 karı alacağım deseler demedik laf bırakmazlar.

şu kralın top sakalından bıraktı diye nice dövülen üniversite gençliği var ülkemiz de

bir de şekille uğraşmayın derler

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
83022.jpg

işte arabistan kralı, 30 tane karısı varmış

türkiye de 30 karı alacağım deseler demedik laf bırakmazlar.

şu kralın top sakalından bıraktı diye nice dövülen üniversite gençliği var ülkemiz de

bir de şekille uğraşmayın derler

karizma adam :crazy:

Sitelerde Paylaş
Bible siitelerinden beslenen bir Ateizm olunca normal değilmi. ?

Ne diyeyimki bizim ateistler türban denen şey sanki islamda varmış ve Arap geleneğiymiş gibi sakat bir anlayışı sahibler.

Sitelerde Paylaş

ben bu kiyaslamalardan sizin cikardiginiz sonucu cikaramiyorum bir turlu..

ben bu basi acik, sözde modern giyinen first lady lerin kendi ulkelerindeki kadinlarin neden böyle giyilmesine ruhsat vermedigini aciklayabilirmisiniz..?

veya bu ulkelerin efendileri tatillere gidip bir guzel denizin, gunesin tadini cikarirken neden kendi ulkelerinde bulunan insanlarin bunu yapmalarina izin vermez ve ayiplarlar, hatta daha ötesi neden cezalandirirlar..?

ben bu efendilerin modernliginden, kendi cikarlari icin koca milleti ezen ve yinede bununla beraber batili efendilerle kaynasmak icin kendilerini bunlara göre sekillendirirdiklerini anlamakta zorluk cekmiyorum.. ve bunlar ezdikleri bir milleti temsil etmekten mutluluk duydugu gibi, sizde bunlara buyuk bir hayranlik besliyorsunuz ( kapalilara kiyasla)..!

bizim turk first lady e gelince, bence gurur duyulmasi gereken bir durumdur.. bu turkiyenin her kesime esit mesafeli oldugunu göstermek icin guzel bir olaydir.. heleki bu araplara kiyasla mukkemmel bile denilebilir, ( arap efendiler bu giyim, kusamlariyla bagnazliklarini sermekteler.. ben giyerim halkima giydirmem misali..) birilerinin hosnutlugu icin kendi kisiliklerindende taviz vermiyorlar..!

bizi temsil eden first lady böyle olamaz diyenler, bu ulkede kapali insanlarin yasadigini unutuyor herhalde.. butun first lady lerin sizin gibi giyinip, istediginiz sekilde davranmalarini beklemeyin.. kendinizi bir cagdas görup, diger insanlari asagilamaya hakkiniz yok..!

ben bugune kadar first lady lerin yanlis olan bir tavrini görmedim.. avrupada bunu kötu gören kimseyede karsilasmadim.. hatta bu konuda takdir yorumlarina rast geliyorum..! siz sadece kendi inanciniz geregi bunun bir gericilik olarak gördugunuz icin, kendinize yediremiyorsunuz..! bunun baska bir aciklamasi oldugunuda sanmiyorum..!

Not: ben turbanin, bas örtusunun islamda olduguna inanmiyorum.. ama bu inancim, oldugunu varsayan kesimi asagilayabilecegim manasina gelmez..

tarihinde Joosef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
müslümanlarda öyle

Müslümanlara kim böyle düşünmeyi öğretti.Nefarkamün Anü'ye soralım anlatsın.Muhammed bin Abdulvahhap, Lavrenc birşeyler çağrıştırmalı.İngilterede kurulan ilk siyonist teşkilat bu teşkilatın müslümanların kutsal topraklarındaki faaliyetleri irtibata geçtikleri adamların toplumsal statüsü 18 yüzyılda birden bire ortaya çıkan ve peygamberin yaşam tarzına dönmeyi öğütleyen garip mezhep bu mezhebin özellikle hanefiler arasında yaydığı bidatlar falan filan fistan...

Sitelerde Paylaş

"ben bugune kadar first lady lerin yanlis olan bir tavrini görmedim.. avrupada bunu kötu gören kimseyede karsilasmadim.. hatta bu konuda takdir yorumlarina rast geliyorum..! siz sadece kendi inanciniz geregi bunun bir gericilik olarak gördugunuz icin, kendinize yediremiyorsunuz..! bunun baska bir aciklamasi oldugunuda sanmiyorum..!"""

Evet gericiliktir....

Din gericiliktir...

Geçmişte - geri zamanlarda çıkmış o zamanın kurallarına göre olan bir olgudur..

Bazı medeniyetler rönesanslar reformalar yaparak gelişmeler kaydederken bizler gerininde gerisinde kalmıştır..

O başı bağlı devlet büyüklerini hiçbir işe yaramayan eşlerinin ise dışarda verdikleri imaj 21.yy hala sanatta ve bilimde ilerleyen bir ülke değil dinir değerlerle yerinde sayan bir ülke imajıdır ve bu benim için en büyük kötülüklerden biri zaten....

Sitelerde Paylaş
"ben bugune kadar first lady lerin yanlis olan bir tavrini görmedim.. avrupada bunu kötu gören kimseyede karsilasmadim.. hatta bu konuda takdir yorumlarina rast geliyorum..! siz sadece kendi inanciniz geregi bunun bir gericilik olarak gördugunuz icin, kendinize yediremiyorsunuz..! bunun baska bir aciklamasi oldugunuda sanmiyorum..!"""

Evet gericiliktir....

Din gericiliktir...

Geçmişte - geri zamanlarda çıkmış o zamanın kurallarına göre olan bir olgudur..

Bazı medeniyetler rönesanslar reformalar yaparak gelişmeler kaydederken bizler gerininde gerisinde kalmıştır..

O başı bağlı devlet büyüklerini hiçbir işe yaramayan eşlerinin ise dışarda verdikleri imaj 21.yy hala sanatta ve bilimde ilerleyen bir ülke değil dinir değerlerle yerinde sayan bir ülke imajıdır ve bu benim için en büyük kötülüklerden biri zaten....

bu ulke yerinde saymiyor, bu ulkenin basindakiler sayesinde ulkenin imaji hic olmadigi kadar mukkemmellesti..! bunlardan önce bulunan efendiler sayesinde bu ulke oldugu yerde sayiyordu, sözde ilerici olanlar sayesinde..!! ve bu gericilerin sayesinde ise ulken gunden gune ileri adim atiyor..!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...