Jump to content

Inanmayanlar neden var?

Recommended Posts

"cehennem için insan yarattım ayeti nin anlamıda allah geleceği bildiği için insanların hal ve hareketlerinide bilmektedir "

demissin.

Tamam, ben de diyorum ki, madem biliyor benim inanmayacagimi ne demeye yaratiyor? 4 tane de olasilik verdim. Hangisi dogru? Hic bir degilse, sen soyle yeni bir olasilik. Inanmayacak olan kisiyi neden yaratiyor?

herşey senin elinde birader.insanın kökeni ateş değil topraktır.şeytanı ve arkadaşlarının ise ateştir.bak şuan inanıp inanmamak senin iradenle ilgili değilmi?

Haberiniz olsun ki, şeytan size düşmandır, siz de onu düşman tutun; çünkü O, etrafına toplanan yandaşlarını ancak alevli cehennemlik dostlarından olsunlar diye davet eder." FATIR/6

işte şeytanın istediği budur.artık bundan gayrisi insanın iradesidir.allah ise tam tersi cennet vadetmiştir.insan ya şeytana uyup cehennem dostu olacak yada allah a uyup kurtulacak.3. alternatif yok.

Sitelerde Paylaş
herşey senin elinde birader.insanın kökeni ateş değil topraktır.şeytanı ve arkadaşlarının ise ateştir.bak şuan inanıp inanmamak senin iradenle ilgili değilmi?

Haberiniz olsun ki, şeytan size düşmandır, siz de onu düşman tutun; çünkü O, etrafına toplanan yandaşlarını ancak alevli cehennemlik dostlarından olsunlar diye davet eder." FATIR/6

işte şeytanın istediği budur.artık bundan gayrisi insanın iradesidir.allah ise tam tersi cennet vadetmiştir.insan ya şeytana uyup cehennem dostu olacak yada allah a uyup kurtulacak.3. alternatif yok.

3. alternatif sudur: Sen bu sorulara okumadan cevap veriyorsun... :)

Biraz okursan sorunun ben dogmadan onceki bir durumla ilgili oldugunu gorursun.

Sitelerde Paylaş
3. alternatif sudur: Sen bu sorulara okumadan cevap veriyorsun... :)

Biraz okursan sorunun ben dogmadan onceki bir durumla ilgili oldugunu gorursun.

ben soroyu anladım.inanmayan niye var çünkü şeytan insanda düşman olmuş ve allah tan kıyamete dek süre istemiştir.allah ta buna izin vermiş fakat tehlikeleri bildirmiştir.bu nedenle uyanık olmamız lazım.

Sitelerde Paylaş

Şimdi Allah ezelden beri kimin neye inancağını yada inanmıyacağını bilmiyormu ?

-Biliyor.

o zaman neden bu imtihan , peygamber , kitap ve birçok zırvalık

-İnanmıyan kişilere bakın ben size bunları bunları gönderdim inansaydınız ( inanmayan kişi inanırsa allahın i bildiği yanlış olur )

diye bahaneyle cehennemi doldurmak için.

Bu tezide bu ayetiyle kanıtlıyor

SECDE:

13. Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat, "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

saygılar..

tarihinde bLeedrobe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sıcak-soğuk bu nasıl maddi değil manen..

zıddeyn ney. zıt dersek günah mı sayılacak anlamadım

saygılarımla

Su sıcak mı ? Soğuk mu. ?

Ateşe tabi olursa ısınır, soğuğa tabi olursa donar..

Sitelerde Paylaş
Şimdi Allah ezelden beri kimin neye inancağını yada inanmıyacağını bilmiyormu ?

-Biliyor.

o zaman neden bu imtihan , peygamber , kitap ve birçok zırvalık

-İnanmıyan kişilere bakın ben size bunları bunları gönderdim inansaydınız ( inanmayan kişi inanırsa allahın i bildiği yanlış olur )

diye bahaneyle cehennemi doldurmak için.

Bu tezide bu ayetiyle kanıtlıyor

SECDE:

13. Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat, "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

saygılar..

şimdi kardeş.bi öğretmen düşün.zayıf alacak öğrencileri biliyor iyi not alacaklarıda.neden sınav yapıyor.ders çalışanları ödüllendirmek tembellerede zayıf verip kimin tembel kimin çalışkan olduğunu ortaya çıkarmak için dimi ve yıl sonuda karne veriliyo ve notlar aynen yansıyo.ama bak dikkatini çekerin öğretmen hiç bi öğrenciye müdahale etmiyor.herkes kendi çalıştığıyla yapıyor dimi.öğretmeni burda suçlayabilirmiyiz.? hayır.dersi kavranayn çalışan özverili olan yıl sonunda iyi bi karneyle okulu bitiriyo.dünya hayatında böyle bi okul işte.

saygılar

Sitelerde Paylaş

allah ın 3 tane ismi vardır.

kahhar <gerçeği görüp buyruklarına karşı çıkan inkarcıları kahrı altında ezen>

cebbar <yapılmasına karar verdiği şeyi dilediğinde zorla yaptıran>

müntekim <intikam alıcı>

Allah ın cabbar isminin tecellisi istediği canlıyı yaratır.kimse ona karşı duramaz.insan dünyaya gelirken dur ben gelmek istemiyorum diyebilmişmidi? .diyememiştir.

kahhar ve müntekim isimlerinin tecelliside şeytan ve yoldaşlarını kahretmek ve intikam almaktır.fakat allah bize şeytanı dost edinmeyin demektedir..

o halde.şimdi sizin için ben cehenneme odunmu yaratıldım gibi bi sorgulama çokı erkendir.çünkü henüz dünyadasınız.zamanın insana ne göstereceği belli olmaz.

saygılar

Sitelerde Paylaş
allah ın 3 tane ismi vardır.

...

müntekim <intikam alıcı>...

İntikam alan bir tanrıya inanmak!!! :blink:

Tanrıya kim ne yapabilir ki tanrı intikam alır????---İnsanlar tanrıyla anynı sevide mi?

Tanrı zarara uğratılabiliyor :blink: öfkenebiliyor :blink: intikam arzusu barındırabiliyor :blink: . vs

Sitelerde Paylaş
İntikam alan bir tanrıya inanmak!!! :blink:

Tanrıya kim ne yapabilir ki tanrı intikam alır????---İnsanlar tanrıyla anynı sevide mi?

Tanrı zarara uğratılabiliyor :blink: öfkenebiliyor :blink: intikam arzusu barındırabiliyor :blink: . vs

kardeş orasıda sana kalmış artık.iki yol var.

1.şeytan<cehennem>

2.ALLAH<cennet>

artık irade senin.

Sitelerde Paylaş
şimdi kardeş.bi öğretmen düşün.zayıf alacak öğrencileri biliyor iyi not alacaklarıda.neden sınav yapıyor.ders çalışanları ödüllendirmek tembellerede zayıf verip kimin tembel kimin çalışkan olduğunu ortaya çıkarmak için dimi ve yıl sonuda karne veriliyo ve notlar aynen yansıyo.ama bak dikkatini çekerin öğretmen hiç bi öğrenciye müdahale etmiyor.herkes kendi çalıştığıyla yapıyor dimi.öğretmeni burda suçlayabilirmiyiz.? hayır.dersi kavranayn çalışan özverili olan yıl sonunda iyi bi karneyle okulu bitiriyo.dünya hayatında böyle bi okul işte.

İşinize gelmediğinde Allah hiçbir şeye benzemez, eşi benzeri yoktur dersiniz, işinize geldiğinde de Allah'ı ressama, ustaya, muhtara, öğretmene... benzetmekte sakınca görmezsiniz.

Verdiğin örnek yanlış. Öğretmen gaybı bilmez. Kimin geçip kimin kalacağını da kesin olarak bilemez. Olsa olsa tahmin eder. Üstelik öğretmen, verdiği notu belgelemek zorundadır. Yoksa keyfi not vermekle itham edilir. Oysa senin Allah'ın öyle mi? Bilgisi kesin değil mi? Ona hesap soracak var mı?

Ayrıca eğitim sistemi hakkında da bilgin yok, kafadan atıyorsun. Öğretmen, öğrencilerinin başarısından sorumludur. Bütün öğrencileri sınıfta kalan, hatta öğrencilerinin başarısı genel ortalamanın bariz bir biçimde altında kalan öğretmen için soruşturma açılır. Artık öğretmenler sınavları kendileri yapmıyorlar, soruları aynı dersi veren bütün öğretmenlerle birlikte hazırlıyorlar ve kendi sınıflarının sınavlarına giremiyorlar haberin var mı?! Elinde cetvel, çocukların analarından emdiklerini burunlarından getiren ceberrut sıfırcı hocalar senin devrinde kaldı..

Sitelerde Paylaş
kardeş orasıda sana kalmış artık.iki yol var.

1.şeytan<cehennem>

2.ALLAH<cennet>

artık irade senin.

Farkında olmadan şirke düşüyorsun.. Cennet ile cehennemi karşı karşıya getirdiğin gibi, Allah ile de Şeytan'ı karşı karşıya getiriyorsun. Bu yaptığına düalizm denir. Vahdet'in en büyük karşıtı..

Hayır Allah'tan, şer Şeytan'dan öyle mi?!

Sitelerde Paylaş
Farkında olmadan şirke düşüyorsun.. Cennet ile cehennemi karşı karşıya getirdiğin gibi, Allah ile de Şeytan'ı karşı karşıya getiriyorsun. Bu yaptığına düalizm denir. Vahdet'in en büyük karşıtı..

Hayır Allah'tan, şer Şeytan'dan öyle mi?!

Tabi bu ayırım şii inancının ana noktalarından biri. Tabi harun un bunu bilerek mi bilmeden mi söylediği mechul her halukarda harun sünni ise harun oldu farisi gitti dinin yarısi.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

"cehennem için insan yarattım ayeti nin anlamıda allah geleceği bildiği için insanların hal ve hareketlerinide bilmektedir "

cehennem için insan YARATTIM deniyo. eğer senn dediin gibi olsaydı şöle demesi daa mantklı olmaz mıydı, bazı insanlar gelecek ki onlar kesnlikle cehennemliktirler. yani senn demk istediin anlamı daa ii aşıyan bi cümle bu. ama cehennem için insan yarattm diince ben burda sadist we kaçık bi tanrı anlıorm. neden apaçık indirdik diipte şu kitabın heryerne mecaz koymuş heryerine bi laf oyunu koymuş. söz kalabalıından başka bişe diill bu kitap. siz de anlamıosnz ama şöle demk istemiş die die bi yerlere warmak istiosnz. kuran da demio ömu şüphesiz ki bu apaçık kurandır, anlayasınz die onu apaçık indirdik. e madem apaçık inmiş ayette açık cehennem için insan yarattım, yok madem orda anlatılmak istenn bu diil o zamn kuran apaçık diil.

ben çok taktım bu kuranın mecaz olayına şunu biri adam akıllı açıklasın apaçık mı mecaz mı.

benim fikrim deli saçması olduu yönnde ama

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...