Jump to content

ÖLDÜRECEK BU AŞK BENİ........

Recommended Posts

Kabe'ye gösterilen ilgi putperest ilgi değildir.Putperest'lik kutsallık atfettiğin bir simgeden beklenti içerisine girmektir.

Kimse kabe'den bir beklenti içerisinde değildir.Atatürk'ün anıtı içinde aynısı geçerlidir.Kimse anıttan bir beklenti içerisinde değildir.Yalnızca onun yokluğunda hatırasına sarılıyor oradaki millet.Düşünün birisi çok sevdiği bir evladını kaybediyor.Evladına sarılıp öpemeyeceğine göre onun hatırası olan elbiselerine veya onun çok değer verdiği herhangi bir meta'ya sarılarak hasret gidermeye çalışır.Yalnız eğer saygı gösterilen meta'dan beklenti içerisine girilirse işte o zaman putperestlik olarak niteleyebiliriz.

Sitelerde Paylaş
Kabe'ye gösterilen ilgi putperest ilgi değildir.Putperest'lik kutsallık atfettiğin bir simgeden beklenti içerisine girmektir.

Kimse kabe'den bir beklenti içerisinde değildir.Atatürk'ün anıtı içinde aynısı geçerlidir.Kimse anıttan bir beklenti içerisinde değildir.Yalnızca onun yokluğunda hatırasına sarılıyor oradaki millet.Düşünün birisi çok sevdiği bir evladını kaybediyor.Evladına sarılıp öpemeyeceğine göre onun hatırası olan elbiselerine veya onun çok değer verdiği herhangi bir meta'ya sarılarak hasret gidermeye çalışır.Yalnız eğer saygı gösterilen meta'dan beklenti içerisine girilirse işte o zaman putperestlik olarak niteleyebiliriz.

Putperestlikte putun kendisine tapılmaz,putperestler kendi yaptığı puttan medet ummaz.Putperstler putu tanrılarının simgesi ve tanrılarına ulaşma aracı olarak görür.Aynen sizin kabeyi Allahın evi olarak görmeniz gibi.

Sitelerde Paylaş
Putperestlikte putun kendisine tapılmaz,putperestler kendi yaptığı puttan medet ummaz.Putperstler putu tanrılarının simgesi ve tanrılarına ulaşma aracı olarak görür.Aynen sizin kabeyi Allahın evi olarak görmeniz gibi.

Kabe Allah'ın evi'dir.Fakat biz müslümanlar için Kabe tanrıya ulaşma değildir.Ondan herhangi bir beklenti içerisinde'de değiliz.Yalnızca toplanma mekanı'dır.Şöyle düşün; Okul'lar devletin'dir biz okullar'a eğitim almak için gideriz.

Yani okul bizim devlet'ten beklentilerimizi dile getirdiğimiz bir yer değil'dir.Devlet'le bizim aramızda herhangi bir aracı kurumda değildir.Bizim için yalnızca bir eğitim yuvası'dır.

Sitelerde Paylaş
Kabe Allah'ın evi'dir.Fakat biz müslümanlar için Kabe tanrıya ulaşma değildir.Ondan herhangi bir beklenti içerisinde'de değiliz.Yalnızca toplanma mekanı'dır.Şöyle düşün; Okul'lar devletin'dir biz okullar'a eğitim almak için gideriz.

Yani okul bizim devlet'ten beklentilerimizi dile getirdiğimiz bir yer değil'dir.Devlet'le bizim aramızda herhangi bir aracı kurumda değildir.Bizim için yalnızca bir eğitim yuvası'dır.

Sen kendi hesabına konuş. Milyarların üstünde Müslüman Kâbe'ye tapıyor. Kara Taş'a tapıyor.. Kur'an'a tapıyor.

Muhammed'e ait olduğu söylenen hırkaya ve kıllara tapıyor.

Sen onlara ben tapmıyorum diyoran, Müslüman bile sayılmazsın.

Önce onlara saygı göstermelisin. Tapmalısın ki Müslüman olmayı hak edesin.

İslam putperestliğin yozlaştırılmasıdır. O kadar bile değerli değildir İslam.

Sitelerde Paylaş

hac çok hoş bir ritüeldir...

kabenin etrafında her milletten insanlarla beraber bulunmak ayrı bir güzelliktir...

galaksilerin dönüşünü andıran tavaf ritüelinde bulunmak çok talıdır...

her insan bir yıldız gibi döner durur...

allah böyle güzel davranışları yasaklamaz...

ota çöpe taşa perestiş etmek tabiki yanlıştır...

ama sadece allah için yapılan bu tür mersimler ritüeller güzeldirler...

Sitelerde Paylaş

Hac herhangi bir ritüel değildir. Şarttır. İslam'ın beş şartından biridir.

Allah'ınız emretmiştir. Gideceksiniz, tapınacaksınız ve döneceksiniz. Zengin dinidir İslam.

Beklentiniz olmaması mümkün değil. Allah'ın evidir demek bile başlı başına putçuluğun itirafıdır. Allah o ev tarafından, oradaki kapkara bir taş tarafından temsil ediliyor demektir.

Sitelerde Paylaş

islamın şartı doğruluk dürüstlüktür...

iyiliği desteklemek kötülüğü engellemektir...

temizliktir..

güvenilir biri olmak ve kimseye haksızlık etmemektir...

kendin için düşündüğünü başkası için de düşünmektir...

işini doğru yapmak ve iyi ahlaklı bir insan olmaktır...

kötülüklerden uzak durmak ve zayıflara yardımcı olmaktır...

işte bunlar islamın temel şartlarıdır...

namaz niyaz oruç hac zekat gibi ritüeller ayrıca önerilen güzel ve faydalı uygulamalardır...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...