Jump to content

TKP 89 yaşında !

Recommended Posts

Başlık bir çok tavanarası başlığına benzer şekilde çöplük haline gelmiş...

Şimdilik kapatıyorum ve temizlemeye çalışacağım... Belki de temizlemekle uğraşmam ve açıp mevcut haliyle tavanarası'na gönderirim...

Kooooorkmaaaa söööönmeeez bu şafaaaaak............laaardaaaaa........................

Sitelerde Paylaş
Kooooorkmaaaa söööönmeeez bu şafaaaaak............laaardaaaaa........................

abi ellah seni başımızdan eksik etmesin

Sitelerde Paylaş
Bugün 10 Eylül 2009. 89 yıl önce, Türkiye'nin komünistleri, ülkeleri işgal altındayken, "bağımsızlık ve sosyalizm için bize parti gerek" diyerek Türkiye Komünist Partisi'ni kurdular. 89 yıl uzun bir süre sayılabilir. Bu süre boyunca Türkiye işçi sınıfı, emekçi halkımız zorlu mücadelelerden geçti, bu mücadelelerin önemli kazanımları da oldu. Bununla birlikte, onca yıldan sonra insanlarımızın hiç hak etmediği, günden güne çürüyen, küçük bir azınlığın kâr hırsına teslim olmuş, karanlık, bağımlı bir ülkede yaşadığımız gerçeğini değiştirebilmiş değiliz.

Türkiye Komünist Partisi, 89. yılını bir bayram havasında kutlamak isterdi elbet. Ancak insanlarımızın kent merkezlerinde sele kapılarak, çamura saplanarak can verdiği bir ülkede var olmanın sorumluluğu var TKP'nin üzerinde. Halkımızın dörtte birine yakın bölümünün işsiz olduğu gerçeği biniyor partimizin omuzlarına. Osmanlı özentilerinin iktidarda bulunmasının utancını paylaşıyor parti emekçilerle. Patron sınıfını püskürtememenin sıkıntısı dağlıyor komünist yürekleri. Amerikan emperyalizminin oyuncağı ve de suç ortağı olmanın verdiği acıyla bileniyor yurtseverlerin bilinci.

Bu nedenle "şunları yaptık" demiyor, başardıklarımızdan söz etmiyoruz. Kısaca söyleyebiliriz, umudumuzu her gün çoğaltacak, halkımıza verdiğimiz sözü fazla uzatmadan tutacak kadar iyi gidiyoruz.

10 Eylül 2009, Türkiye Komünist Partisi'nin yaklaşık altı aydır sürdürmekte olduğu hazırlıklar doğrultusunda bütün enerjisiyle harekete geçtiği, ülkenin her yanında örgütlenme seferberliği ilan ettiği, gericiliğe ve emperyalizme karşı direnç odakları yaratmak için kolları sıvadığı, solda ilkeli ve hedefe dönük mücadele ortaklıklarının oluşması için girişimlerini yoğunlaştırmaya başladığı tarihtir. Bu iddiaların altında kalmayacağımızı bildiğimiz için iyi gidiyoruz.

Ülkenin komünist partisinin, Türkiye Komünist Partisi'nin iyi gitmesi için kolları sıvayanlara, sabır işçisi TKP üyelerine, onun dostlarına, Türkiye işçi sınıfına selam olsun. Selam olsun Türkiye'nin ve dünyanın aydınlık geleceğine!

Türkiye Komünist Partisi

Arkadaşım Komunizm Felsefesini Bize Açarmsın ???

Komünizm Nedir ???

Ülkenin Birlik Ve Beraberliğine Vurulan Kamçımıdır ???

Yoksa İnsanları Bir Hayvan Gibi Görüp Onlara Her Türlü İşkenceyi , Zulmü Yapan Bir İdeolojimidir ????

Yoksa İnsanlık Tarihine Adını Kanla Yazdırmış Bir Rejim midir ???

Cevap Bekliyorum Saygılar...

Sitelerde Paylaş
Bu soruları evinin önü temiz olan biri sorsaydı eminim ki bir arkadaş güzel güzel yanıtlardı sizi...

Bunun Yeterli Bir Cevap Olduğunu Mu Düşünüyorsun Hallac

Cevap Ver BAna ?

??????????????????????????????????

Sitelerde Paylaş

Eheahaha

*

Ne yazık ki TKP'nin bugünki siyasi çizgisi gittikçe solun geri kalanından kendisini her eleştirene liboş-soroscu damgası yapıştırmak, Türkiye'deki Nato ordusunun, Kemalist militarizmin, darbe geleneğinin bekçiliğini yapmak haline geliyor. "Sosyalizm" sözcüğünün yoğun kullanımı dışında CHP'den farkları varsa da bulması hayli zor. En azından nasyonel sosyalistler gibi şiddet eğilimi göstermiyorlar, bak bu iyi

Sitelerde Paylaş
Bunun Yeterli Bir Cevap Olduğunu Mu Düşünüyorsun Hallac

Cevap Ver BAna ?

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Adam gibi bir soru işareti yeter artardı. Cılkını çıkarmanıza gerek yok.. Çok basit bir şey söylememe rağmen algılayamadınız galiba.. Kanla abdest alan biri kan muhasebesine girecekse bunu kendisi için yapmalı başkasının muhasebesine göz dikmemeli...
Sitelerde Paylaş
Eheahaha

*

Ne yazık ki TKP'nin bugünki siyasi çizgisi gittikçe solun geri kalanından kendisini her eleştirene liboş-soroscu damgası yapıştırmak, Türkiye'deki Nato ordusunun, Kemalist militarizmin, darbe geleneğinin bekçiliğini yapmak haline geliyor. "Sosyalizm" sözcüğünün yoğun kullanımı dışında CHP'den farkları varsa da bulması hayli zor. En azından nasyonel sosyalistler gibi şiddet eğilimi göstermiyorlar, bak bu iyi

Rumuzunu telaffuz edemediğim güzel kardeşim. Sizin geleneğiniz dışında kalanları Kemalizm ile yaftalamadığınızı varsayarak, CHP ile TKP arasındaki farkları değil, benzerliklerden sadece bir ya da iki tanesini yazmanızı istesem?

Sitelerde Paylaş
TKP'nin tabanını yakından tanıyorum, Türkiye'nin bütün sorunlarının AKP-ABD-AB'nin şeytanca planları yüzünden varolduğunu düşünme eğilimlerine yeterince şahit oldum, yetti artık :rolleyes:

Sadece şu yeterli olmalı: Baskasinin yurduna goz dikenlerin sonu husrandir

Rumuzunu telaffuz edemediğim güzel evladım, belli ki canına tak etmiş, seni gayet iyi anlıyorum ama soruma cevap vermedin. 30 Ağustos ile ilgili bir bildiri linki verdin. Bize Lenin'in de Kemalist olduğunu anlatmaya çalışıyorsun sanırım. Neyse konuyu uzatmayayım ben. Bizim memlekette birbirini beğenen iki tane sol siyaset çıkmaz zaten. Ne tartışırsak tartışalım ya kemalizme vardırılacak bu konu ya da icazetli solculuğa.

Sitelerde Paylaş
TKP'nin tabanını yakından tanıyorum, Türkiye'nin bütün sorunlarının AKP-ABD-AB'nin şeytanca planları yüzünden varolduğunu düşünme eğilimlerine yeterince şahit oldum, yetti artık :rolleyes:

Sadece şu yeterli olmalı: Baskasinin yurduna goz dikenlerin sonu husrandir

TKP tabanını ben de yakından tanıyorum ve hiç de böyle bir izlenime kapılmadım. Zaten kendim de eski bir TKP'liyim, şimdi de yakın hissederim. TKP, kendi siyasetinin ulusalcılıkla farkını her zaman için belirtmiştir. soL haber portalının yazarları da bu farkı vurgulayan sözleri sık sık kullanırlar. Ne hikmetse bunları görmezsiniz. Ayrıca, AKP ve emperyalizmi eleştirmesinin nesi yanlış anlayamıyorum. Elbete kim iktidardaysa en çok o hedef alınacak. Muhalefeti eleştiren muhalefet mi olur? AKP, emperyalizm işbirlikçiliği, gericilik ve piyasacılığın en somut ve azgın temsilcisi değil midir? Elbette eleştirilecek. Bunu yapmak TKP'yi ''kemalist-ulusalcı'' mı yapar? Elbette hayır. Eleştirinin içeriğine odaklanmak gerekir. TKP, aşamalı devrim anlayışına en çok karşı çıkan ve MDD türü akımlar yerine sosyalist devrim görüşünün temsilciliğini yapan örgüttür. Bu yüzden her eleştirisi ve hareketini sosyalizm perspektifiyle bağını kurarak gerçekleştirir. Örneğin, ''cumhuriyete sahip çıkalım'' derken ve bunun için harekete geçerken, cumhuriyete sahip çıkmanın tek yolunun sosyalist devrim olduğunun altını çizer. Bu inceliği görmeyen sol liberaller ise TKP'nin bu tavrını kemalizme benzetmek hödüklüğünü göstermişlerdir. TKP'nin kemalist veya ulusalcı olduğunu iddia etmek için insanın bu partiyi hiç anlamamış olması gerekir.

Sen, demokrasi getirsin diye AKP'nin peşine takılan türde solculardan mısın? Ne taraftansın, rengini belli et bakayım bir. :)

Sitelerde Paylaş
TKP milli burjuvazinin ne olur ne olmaz diye elinde tuttuğu son kozdur.ÇKP ne kadar komünistse TKP o kadar komünisttir fazlası değil.

güzel tesbit,ÇKP saf mı sömürülüyor mu bilmiyorum ama kapitalizme hizmet ediyor,Komünizmin ne olduğunu bilmiyorda olabilir,anca öyle coşarlar. :D

Sitelerde Paylaş
TKP milli burjuvazinin ne olur ne olmaz diye elinde tuttuğu son kozdur.ÇKP ne kadar komünistse TKP o kadar komünisttir fazlası değil.

Amma attın be Marcos.

Milli burjuvaziye dayanarak ihtilal planlayanların stratejisi Milli Demokratik Devrimdir.

TKP ise MDD'ye en çok karşı çıkan örgütlerden biridir. Onlar direkt sosyalizmi getirecek aşamasız bir ihtilal öngörürler.

Hatta milli burjuvazi diye birşeyin günümüzde varolmadığını da yazmaktadırlar.

ÇKP konusunda ise dediklerin doğrudur.

Sitelerde Paylaş
Amma attın be Marcos.

Milli burjuvaziye dayanarak ihtilal planlayanların stratejisi Milli Demokratik Devrimdir.

TKP ise MDD'ye en çok karşı çıkan örgütlerden biridir. Onlar direkt sosyalizmi getirecek aşamasız bir ihtilal öngörürler.

hangi bilgisayar oyununda bu. ?

Sitelerde Paylaş
TKP tabanını ben de yakından tanıyorum ve hiç de böyle bir izlenime kapılmadım. Zaten kendim de eski bir TKP'liyim, şimdi de yakın hissederim. TKP, kendi siyasetinin ulusalcılıkla farkını her zaman için belirtmiştir. soL haber portalının yazarları da bu farkı vurgulayan sözleri sık sık kullanırlar. Ne hikmetse bunları görmezsiniz. Ayrıca, AKP ve emperyalizmi eleştirmesinin nesi yanlış anlayamıyorum. Elbete kim iktidardaysa en çok o hedef alınacak. Muhalefeti eleştiren muhalefet mi olur? AKP, emperyalizm işbirlikçiliği, gericilik ve piyasacılığın en somut ve azgın temsilcisi değil midir? Elbette eleştirilecek. Bunu yapmak TKP'yi ''kemalist-ulusalcı'' mı yapar? Elbette hayır. Eleştirinin içeriğine odaklanmak gerekir. TKP, aşamalı devrim anlayışına en çok karşı çıkan ve MDD türü akımlar yerine sosyalist devrim görüşünün temsilciliğini yapan örgüttür. Bu yüzden her eleştirisi ve hareketini sosyalizm perspektifiyle bağını kurarak gerçekleştirir. Örneğin, ''cumhuriyete sahip çıkalım'' derken ve bunun için harekete geçerken, cumhuriyete sahip çıkmanın tek yolunun sosyalist devrim olduğunun altını çizer. Bu inceliği görmeyen sol liberaller ise TKP'nin bu tavrını kemalizme benzetmek hödüklüğünü göstermişlerdir. TKP'nin kemalist veya ulusalcı olduğunu iddia etmek için insanın bu partiyi hiç anlamamış olması gerekir.

Sen, demokrasi getirsin diye AKP'nin peşine takılan türde solculardan mısın? Ne taraftansın, rengini belli et bakayım bir. :)

Cumhuriyetin kazanımları ne olaki ona sahip çıkalım Freddie? Bağnaz bir resmi ideoloji, laiklik ve vesayet perspektifinin sahip çıkılacak nesi var? Solun görevi bu bağnazlığı ''sahip çıkma'' adına belirsiz bir misyonla aslında korumak mıdır yoksa bu konuda tutarlı bir muhalefetle demokrasi taleplerini ileri taşımak mı?

Sitelerde Paylaş
Amma attın be Marcos.

Burjavizi kendisini nerde temsil eder ben söyleyeyim hiyararjik devlette.Anladın heralde Ceren

Sitelerde Paylaş
hangi bilgisayar oyununda bu. ?

Güzel cevap

Anlaşılmayan nokta komünist partilerin kapitalizmin feodolazime karşı devrim yapamadığı yerde bunu kapitalizm lehine üstlenmiş olmaları.TKP ye bakalım derinlemesine bakalım istenen şey ney milli bir burjuvazi oluşurmak değilde ney.

Yada şunu sorayım komünizm ney? Tabi bu sorular Nefarkamune değil sorular muhatabını bilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...