Jump to content

Kimse %100 İman etmez

Recommended Posts

İşte biz onlara şizofren diyoruz İllegal. Hiçbir normal, sağlıklı insan böyle yaşamaz. O insanlar tipik şizofrenler işte.

Siz de hikmet arıyorsunuz onlarda.

Bu kadar basit.

Mesela sizin o Sait, hatta şu salya sümük ağlayan Fethullah da şizofren.

Buna neye göre karar veriyorsunuz?

O zaman meditasyon yapanların bir bölümü de mi şizofren?

Önüne geleni hasta ilan etmekte de üstünüze yokmuş :good: .

Sitelerde Paylaş

Türk insanı hem laik hem Müslümandır:

* Erkekleri namazdan çıkar, düğüne gidip rakı içer.

* Kadınları mevlitte ağlar, sonra yan evdeki eğlencede göbek atar.

* Muhammed'i sever, Atatürk'ü de sever.

* Ne kadar propaganda yapılırsa yapılsın, Arapların dost olmadığını bilir.

* Hacca gider, Çanakkale'ye de gider.

* Cennetten söz ederken 'aslı varsa' diye şüphe belirtir.

* Softalığa pirim vermez, tasavvuf erbabını sever.

* Türbanlı kızlar, 'evlenince kocam isterse başımı açarım' der.

Umutsuz olmayın, ham Arap şeriatı bu topraklarda kök salamaz.

tarihinde Satsuma54 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birde sapına kadar müslüman olup şeriat gelecek diye tir tir titreyen insanlarımız az değildir. Ben çok gülüyorum ya komik değil belki ama elimde değil

Sitelerde Paylaş

Bu dedikleriniz Türkiye için çok doğrudur; ama bu yaptığın tikelden tümele gitmektir; yani siz insanlardan dine gidiyorsunuz insanların yaptığı hataları dinin bir eksiğiymiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Bence de Arap şeriati Türk Topraklarına kök salmasın, salamaz da; çünkü şeriat bir tanedir Kuran'da belirtilmiştir. Ayrıca ben Laik bir Türk vatandaşıyım Atatürkü Atamıda çok severim.

Birde sapına kadar müslüman olup şeriat gelecek diye tir tir titreyen insanlarımız az değildir. Ben çok gülüyorum ya komik değil belki ama elimde değil
Sitelerde Paylaş
bence 5-10 yıl sonra islami ülke kalmayacak,müslümanlar her ülkede azınlık olucak,araplardan gelicek darbeyi hepimiz görücez.

ey mollalar kaçının medeniyet geliyor.

o medeniyetin avatarınla bir alakası yoksa iyi olur

eğer öyle ise o medeniyetin buralara uğramaması için canını dişine takacak çok insan var

hangileri mi?

uşak olmak istemeyenler.

Sitelerde Paylaş
Şöyle demen lazım; " Kimse %100 ibadet edemez. "

İman etmek inanmaktır. Birşeye ya inanırsın ya inanmazsın. Sorgulamakta ise zaten kafanda inanmayı ya da inanmamayı seçmişsindir, sadece neden inanıp inanmadığını anlamaya çalışıyorsundur.

Hayır arkadaşım kimse %100 iman etmez dedim özellikle. Nasıl mı?

Sayısal lotodan 500 trilyonu tek başınıza tutturacağınızı biliyorsunuz. Sayılar size verilmiş. Siz gidip kupon yatırmıyorsunuz. Aptal olmak gerekir değil mi?

Bahanenizde şu: yorgundum evden çıkamadım, başka işim vardı, tv izliyordum...vs. Hayır %100 çıkacağını bilseniz, o kuponu gider yatırırsınız.

İslamın vaad ettiği cennet bu binlerce 500 trilyona değer. Ama müslümanlar nasıl yaşıyor? Peki bahaneleri ne? Nefis var, işim vardı, araba aldım, ev aldım, yan yattı çamura battı...vs.

%100 sonsuz hayatta cennete inanan bir şuur, ibadet manyağı olur, Allah diye diye ölü, dünya malına tamah etmez, yani gider o kuponu yatırır:)

Sitelerde Paylaş
%100 iman eden birisi, diğer tarafta sonsuz yaşam ve nimetler olduğuna inanan kişi asla bu dünyayı düşünmez, gece gündüz içten ibadet eder, ev araba için çalışmaz, dağda kırda yatar kalkar namaz kılar, kuru ekmek yer Allah diye diye de ölür.

Yav saçmalıyorsun arkadaşım. Bu saydığın özellikler, müslümanlara değil, meczuplara has özelliklerdir..

Ne demek dağda, kuru ekmek yiyerek yaşamak?

Biz kafayımı yedik. Bizimde kendimize göre hayatımız var. Sorumluluklarımız, beşeri ihtiyaçlarımız vs...

Herşeyin bir oranı var. İbadetinde.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiç kimse %100 ibadet edemez bunu siz de biliyorsunuz kardeşim ...

İslamın bütün söylediklerini yerine getirince günün yarısı zaten namaza niyaza gidiyor , e bu adam ne zaman çalışacak , ne zaman uyuyacak ne zaman kendine vakit ayıraak diyeceğim ama böyle bir insan kendine vakit ayırmaz zaten allaha ayırır yalnızca .İnsanlar ibadeti yalnızca korkudan dolayı yapar. Psikolojik açıdan bir unsurdan dolayı oluşan uzun süreli korku durumu , insanı korku duyduğu o unsura karşı hırçınlaştırır.Fakat insanlar o kadar aptal ki psikolojiyi yerle bir etmişlerdir bu konuda.Hadi yiyorsa siz ibadet ederseniz cennet , kılmazsanız da bir şey olmaz gibi birşey deselerdi bakalım kaç kişi namaz kılıp , oruç tutacaktı?

Sitelerde Paylaş
Evet kesinlikle doğru tesbitler..

Hakiki iman sahibi dünyadan kendini soyutlar.Hatta belki kişi imanın derecesine göre dünyadan uzaklaşır ahiretini düşünür ona ciddi çalışır..

Yazınızda tek katılmadığım nokta kimsenin bu tür bir imana sahip olamayacağı yanlışıdır..

Bu tür imana sahip olanlar var.Kendilerine veli kullar denir.

Hayatını hizmete adamış hizmet etmiyor ise dünyadan çekilmiş belki bir mağaraya sığınmış gurbette dolaşan biridir veli kullar.

Evlerine girseniz belki bir kilim bir döşek bir yemek tasından başka hiçbirşey bulamayacağınız kişiler..

Öldüklerinde ise eski püskü bir kaç parçadan başka birşeyler bırakmayanlar..

İslamda bunlar esastır.

Mal biriktirilmez eline bugun yarım trilyon geçse bugun harcamaya bitirmeye bakarsın.Eğer ömrün varsa ömrün yettiğince zaten rızkın senledir bugun yarım trilyon öbür gün 1 lira yada 2 lira..

Malı iyilikte harcamak hemde malı harcamakta acele etmek esastır..

Hatta en güzeli hiç mal sevdalısı olmamaktır olursa harcarsın kısa zamanda olmaz ise ibadetini yapar ölümü beklersin.

''DÜnyada ki malınız bir yolcunun azığı kadar olsun''

Hadisinin öğretmesi ile o veli kullar böyledirler.

İmanın derecesi olmaz aslında... Ya vardır, ya şüphelidir, ya da yoktur... "Yok" diyen gayrimüslimleri ve şüphelileri ("ya varsa", "işimiz Allah'a kaldı" vs) "iman etmiş" saymamanız gerekir... Ama müslümanlar, sayılarını çok göstermek için kuşatıcı davranmayı tercih ederler... Aynı popülist din sömürgeni politikacılar gibidirler... Al birini vur ötekine yani...

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar cehenneme inanmaz ki.

Evet inanmazlar, çünkü oraya gidecekler bellidir.

Açarsın dünya haritasını Müslüman olmayan ülkeler işte cehennemlik.

Müslümanlar seçilmiş kişilerdir,allafü teale ve tekaddes hazretleri bazı coğrafyalara torpil geçmiştir.

Bir insan böyle bir ihtimalin varlığına kesin olarak inansa kafayı yer zaten,yiyemez,içemez,uyuyamaz ve hatta zıçamaz.Delirir.

Yaw baboli, ölmeden önce eşhedü çekip Allah tektir,mahoni onun elçisidir dedin mi yırtıyorsun zaten.

Ölünce de münker nekirin birkaç basit sualini cevapladın mı gelsin huriler,gitsin Nuriler.

İslami bir siteden alıntıladım.

Ölü kabre konulunca, bilinmeyen bir hayatla dirilecek, rahatlık veya azâb içinde kalacaktır. Bu hâl, Münker ve Nekirin suâllerine göre tâyin edilecektir. Bu iki melek, kabirdeki ölüye, ?Rabbin kimdir? Dînin nedir? Peygamberin kimdir? Kitâbın nedir? Kıblen neresidir? Îtikâdda mezhebin nedir? Amelde mezhebin nedir?? suâllerini veya bütün îmân bilgilerini sorarlar.

Kıyamette mahkeme olmayacak mı ne sorusu lan bunlar dememek işten bile değil.

Sitelerde Paylaş
Ölü kabre konulunca, bilinmeyen bir hayatla dirilecek, rahatlık veya azâb içinde kalacaktır. Bu hâl, Münker ve Nekirin suâllerine göre tâyin edilecektir. Bu iki melek, kabirdeki ölüye, ?Rabbin kimdir? Dînin nedir? Peygamberin kimdir? Kitâbın nedir? Kıblen neresidir? Îtikâdda mezhebin nedir? Amelde mezhebin nedir?? suâllerini veya bütün îmân bilgilerini sorarlar.

islamiyette;mantık'ın işlemediğinin,kültürün olmadığının,korkutma ile yaptırım olduğunun işaretleridir.Savunulacak bir tarafıda yoktur.Bilinçli insan sormaz mı;Be adam,cennet,cehennem  mantığı doğru diyelim,ölülerin cennetlik mi cehennemlik mi olduğu bilinmiyor muda orda sorgu suale çekiliyorlar,tamamen gelişmemiş bir insan beyniği mantığı olduğu besbelli.Artı sorulan sorulara bak,ölünce kıble nere oluyor,adam ölmüş bide kıble hesabına mı girsin oracıkta.Bunlardan iyi komedi malzemesi olur.Ben bir tane yapayım;"mezarınıza bir pusula koydurun". :)

Sitelerde Paylaş

Amel defteri var bir de.

Tabi bildiğin beyaz sayfalı defter değil ,blue-ray şeklinde diskte olacak,.Bu diskle birlikte dünya tarihine göre sıra numaranı görevli melekten alıp beklemeye geçiyosun.

Allah herkesi sırayla tek tek çağırıp sorguya çekicek.Aynı anda birden fazla kişiyi sorguya çekebiliyorsa bilemeyeceğim.

Ancak amel defteri verilmişti zaten.

Amel defteri solundan verilirse cehennemlik ,sağından verilirse cennetlik değilmiydi , eee nesini yargılayp terazide tartıcan ?

Sitelerde Paylaş
Türk insanını isterseniz zorla camiye sokun, akşama rakı-balığını bırakmaz. Bin yıllık gelenek ağır basar. :)

Düğününe gider,kalkar oynar.Ay etraftan bakıyorlar,ay ben kadınım ,ay tahrik olurlar gibi sapık düşüncelere kapılmaz.20 de olsa 50 de olsa gider o göbeğini orda atar elverdiğince.

Komşuya bir tabak yemek gönderdiğinde o tabak yine içine bir şey koymuş bir vaziyette gelir.merhametlidir türk toplumu.Yedi düvelin yaratıcısınıda kendi gibi merhametli görmek ister.aşırı islamcılara karşıdır bu yüzden.çünkü onların dayattığı islamda baskı zulüm gözyaşı vardır.Hayat mottoları itaat etmektir.Türkler de bu tarz yaşama karşıdırlar ve baştan yorumlayıp değiştirilebilitesi olan her şeye kendilerince çözüm getirmişlerdir.(Bahsettiğim türkler geleneksel türk aileleridir.Son dönemlerde her yerden fırtlayan bir anda aşırı islamı seçen göstermelik insanlar değil.)

eş-dost kavramı vardır.insanlar karı-koca olarak birbirlerine gider gelirler.Türk kadını pazara çıktığında pazarlığınıda yapar satcının gözünün içine baka baka.Kocasına muhtaç olmadan kendi işinide kendi görür.Tipik türk ailesinde evi çekip çeviren her türlü soruna koşan anne dir ailenin reisi.Sonradan ağadan bozma magandalar çıktı 'karı haddini bil otur aşşa'cılar.Ben minibüste muavinle konuşmamak için nereye gideceğini söyleyemeyen çarşaflıyı bizzat gözlerimle gördüm.Mevlid sonrası evine gitcek olan ama taksiye tek binmeyen sözde dini imanı tam ama güven desen sıfır olan kadın hocayı da bizzat gördüğüm gibi.İslamın namus ar edep kisvesi altında bize dayattığı kadın profili sosyal yaşama sığmaz.sığamaz.

Kimse %100 iman etmez evet,iman etmek bir şeye tam olarak her şeyiyle kalpten inanmak ve kabul etmektir.Ben allaha inanıyorum ama şu şu şu istekleride saçma geliyor yahu diyen bir adam eğer biraz daha beynini kullanırsa allahın varlığının olmadığınada yüzde yüz inanıcaktır.o yüzden ibadet eden bir adamın allahın her söylediğine baş eğmesi ve sen ne dersen o dur deyip ezilmesi gerekmektedir ki buda işte notamatik bahsettiği insan topluluğuna girer.insanın yaradılışında vardır başkaldırma,isyan etme.sen bir insana günde 5 kez sırf egolarının tatmini için zorla namaz kıldırırsan o insan dışavuramasada içten içten nefret besler sana karşı.Ve sonunda bu ibadetleri %100 yapsada yapmacık ,samimiyetsiz,dayatıldığı için yapmak zorundadır.yani ibadetleri %100 yapmak %100 iman etmek anlamına gelmez.

Ayrıca herkes dağa çıksa ,iletişim kurabileceği minimum insanla muhataba geçse bunun adı düpedüz kolaya kaçmak olur,sınanmak değil.

Sitelerde Paylaş
Aslında sadece Türk müslümanları değil, tüm islam alemi tam iman etmez, ama yasakçı İslam ülkeleri yüzünden Türk müslümanları biraz daha bunu ifade edebiliyor...

Nasıl mı?

Koskoca Allah yasak dediği halde içkisini içer, çünkü kimseye bir zararı olmadığı müddetçe birkaç kadehin sıkıntı verebileleciğine AKIL erdiremez!

Koskoca Allah yasak dediği halde nikah yapmadan iki kişinin rızası varsa korunarak ilişkiye girmenin günah olabileceğine AKIL erdiremez!

Koskoca Allah kıl dediği halde cumadan cumaya da olur der, ben zaten iyi biriyim Allah bunu biliyor der, namaz kılmaz,

Koskoca Allah başını ört dediği halde saçın bir cinsel obje olabileceğine AKIL erdiremez, başını açar!

Koskoca Allah arapça yolladık dediği halde Türk müslümanı Allah'ın Türkçe bilme ihtimalini düşünerek taleplerini (dualarını) Türkçe yakarır!

Hatta cübbeli ile bu forumdaki bir tartışmamızda bana aynen şöyle söylemişti: Siz de bizi iyice ot sandınız herhalde. Ben her yaz 3 ay çeşmede tatil yaparım.

Evet Cübbeli bile tam inanmaz, inansaydı AKLI ona git 3 ay Mekkede geçir ya da orada harcayacağın parayla müslüman aç ülkelere yardım yap derdi. Ama o nerde geçirir tatili: Çeşme'de. Kaç ay: 3 Ay.

Niçin: Herkesin içindeki o dile getirmeye cesaret edemediği mantıklı yanın ağır basması ve bu dünyada hayatını yaşa, öbür taraf belki de hiç yok diyen gizli sesin çağrısı olabilir...

%100 iman eden birisi, diğer tarafta sonsuz yaşam ve nimetler olduğuna inanan kişi asla bu dünyayı düşünmez, gece gündüz içten ibadet eder, ev araba için çalışmaz, dağda kırda yatar kalkar namaz kılar, kuru ekmek yer Allah diye diye de ölür.

Ama bunları göremezsiniz etrafınızda. İçten içe buranın son durak olduğunu buranın tadını çıkarmak gerektiğini fısıldayan o ses sizi ele geçirir. Yapmanız gereken tek şey ya varsa ihtimaline karşılık müslümanım demek ve rahatlamak, bu hayatı yaşamaya, keyif almaya devam etmek değil mi?

Evet Türk insanı inanç profili; tatlısu müslümanı, içindeki gerçek insansa genleriyle yeni nesillere Akıl ve mantığı nakış gibi işleyen ve güçlendiren erdemli bir şahsiyet.

Çok değil, 100 yıl sonra Türkiye'de müslümanlar azınlıkta olacak! Demedi demeyin, çünkü bu din bize TERS!

tespitler dogru ama verilerle yanlis bir tespit yapmisin...iman nedir?eksik iman olurmu?diliyle ve kalbiyle allahin tek olduguna ve resullahinda onun elcisi olduguna ve kurana inandim diyen iman etmis olur...bunun eksisi artisi olmaz...ama imani guclu yada zayif olur o baska...nefsine uyar icki icer pisman olur tövbe erder 2 gun sonra bir daha icer....olabilir...bu bir zayiflik ve tuzaga cabuk dusmedir...imani vardir ama direnme gucu zayiftir...onun icin imanin azi cogu olmaz ama geregini az yaparsin cok yaparsin oda senin nefsinle savasinda ne yaptigina baglidir...örnegin okula yazilmisiz ve 20 kisi bir siniftayiz ben derslerime calismiyor hep aksatiyorum ve ödevlerimi yapmiyorum ama sen tam tersi dört dörtluksun...ikimizde ögrenciyiz bu sifatta eksimiz artimiz yok ama caliskan ve verimli diye siniflandirisak sen bende daha ustun olursun...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...