Jump to content

Recommended Posts

Amerika niye bütün dünyaya "tecavüz" etsin anlamıyorum ki?

Soğuk Savaş boyunca bizim kıçımızı SSCB tecavüzünden kurtarmasına karşı duyduğun minnettarlık bu mu?

Yoksa bir komunist olarak "keşke SSCB ülkemizi ilhak etseydi, bizi de bir Sovyet Cumhuriyeti yapsaydı, bizim de özgürlüklerimizi yokedip üzerimizde demir yumruk bir diktatörlük kurdursalardı" falan diye mi inanıyorsun?

Amerika'ya düşmanlığın bu yüzden mi? Türkiye'nin SSCB'nin eline düşmesine izin vermedi diye mi?

senin de abdye sevdan bir bunun yüzünden mi bizi sovyet işgalinden kurtardı diye mi?

türkiyeye karşı sovyet işgali tehlikesi amerikan korku senaryosundan ibarettir bu hiçbir zaman gerçek olmadı bu bir

ikincisi farzedelim ki bu senaryo gerçekti ve abd bizi babasının hayrına(!) kurtardı sovyet tecavüzünden (ki git adama johnson letter 'ı bul oku derler)

e ama bu abd nin dünyaya tecavüz ediyor olması gerçeğini değiştirmez ve benim bunu mazur görmeme neden olamaz!

işgal tecavüzdür

tecavüzcülere cevabını en güzel şekilde vermiş bir ülkeyiz ne mutlu bize!

bu böyle de devam edecek...

abd karşıtı olmak demek komunist olmak anlamına mı geliyor senin lügatında

ben komunist değilim

abd karşıtlığı bugün avrupanın ortasında bile yoğun bir şekilde hissedilmekte

bıktım sizin obsesyonlarınızdan

abdye sitem edene saçma sapan saldırıyorsunuz

ayrıca evet astur efendi dünyaya tecavüz eden o millettir laf ebeliğine gerek yok! o hummeri süren o asker kim?! o çocukları döven asker kim?! bunu zevkle izleyen asker kim?!

empire state building de çalışan adam ne için çalışıyor? kime ne kazandırıyor?!

veya ikiz kulelerde çalışanlar hangi amaca hizmet ediyordu?

yemişim abdyi...

tarihinde Uyusukkursun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

..

ayrıca evet astur efendi dünyaya tecavüz eden o millettir laf ebeliğine gerek yok! o hummeri süren o asker kim?! o çocukları döven asker kim?! bunu zevkle izleyen asker kim?!

empire state building de çalışan adam ne için çalışıyor? kime ne kazandırıyor?!

veya ikiz kulelerde çalışanlar hangi amaca hizmet ediyordu?

yemişim abdyi...

Burda yazdığın ikinci şey yani "Empire State de İkiz kulede çalışan ne amaca hizmet, kime kazandırıyor" lafın insanlık dışı bir laftı. Burda demek istediğin şu: "Bu adamlar sömürücü emperyalist kapitalist sistemin askerleri, demekki bunların ölmesi gebermesi iyidir, El Kaide oraya uçak düşürmekle iyi yapmış."

Bu senin insanlıktan vazgeçtiğin andır. Artık kalkıp Iraklı çocuklar edebiyatı yapma. Çünkü ikiyüzlü olursun. O gün düşen 4 uçakta hiç mi masum insan yoktu? Hiç mi çocuk binmez uçaklara? Hiç mi yaşlı insan olmaz? O binalarda şirketlerin büroları var. Hadi patronları ölsün diye içinde garip sapıkça bir komunist terörist DHKP/C tarzı nefret var diyelim, peki şirket çalışanları da mı ölsün? Sekreterler de mi, temizlikçiler de mi ölsün? Nasıl bir insansın sen?

Ve kalkıp askerlerin bireysel pisliklerinden bahsediyorsun. Sen Türkiye'de askerlerin neler yaptığından haberin var mı? PKK'lı kulağı kesip hatıura almak diye bir geyik duymadın mı? En son ortaya çıkan itirafçıların anlattığı 6 köylünün 1993'te bir tabur insan tarafından işkenceyle öldürülmesi ve karakolun bahçesine gömülmesi olayını duymadın mı? Bunlar gibi ne olaylar vardı da hiç günyüzüne çıkmadı Güneydoğuda? Neler yapıldı Kürt vatandaşa? En azından askerin eline pimi çekilmiş bomba veren teğmeni de mi duymadın?

Sonnuç olarak askerler arasında ruh sağlığı bozuk adam çok olur. Özellikle savaş kan ölüm görenin ruh sağlığı iyice bozulur. Sen bireysel asker pislikleri gösterip Amerika'nın Başkanı mı "çocukları dövün" diye emir verdi zannediyorsun? Bu kadar cahil olamazsın.

Sitelerde Paylaş

Hala inanamıyorum Uyusukkursun'un ettiği lafa. Adam resmen "iyi ki olmuş 11 eylül bana ne, zaten ordakiler ne amaca hizmet ediyor" dedi. Buna inanamıyorum. Aynı insan bir de Iraklı çocuk edebiyatı yapıyor.

Hayır sen insan hayatını önemseyen biri falan değilsin. Iraklı çocuk olayı senin için sadece nefret ettiğin Batı'ya saldırmak için bahane. Batı'ya da nefretin her ne kadar kapitalizme falan dayandırsan da aslında bir ülkücü ya da İslamcı Türk Batı'dan Amerika'dan niye nefret ediyorsa onun için ediyorsun. Irkçılık, ezeli Hristiyan beyaz düşmanlar, ve şimdinin bizden daha zengin daha güçlü ülkelerine karşı olan ezikliğin kıskançlığın ve hıncın. Temelde böyle olan bu nefreti "kapitalizm sömürü emperyalizm" falan diye klişe ideolojik safsatayla maskeliyorsun ve aklınca meşrulaştırıyorsun.

Sonunda "11 eylül olsun bana ne, yemişim ABD'yi" diyebiliyorsun. 3000 masum canın haince katledilmesinden böyle bahsederken bir de ahlaki bir üstünlük bile taslıyorsun. Aklınca ideolojik safsatalarla Batı'ya karşı olan ırkçı, eziklikten doğma hıncını maskeliyorsun. Iraklı çocukları da bu iğrençliğe alet ediyorsun.

İşte caanım ülkemin güzel ahlaklı güzel kalpli insanı. Ne kadar gurur duysam azdır.

Sitelerde Paylaş

ee ludwig,böyle bir başlık açana faşist-kemalist diyorsun ve beni bu adamlarla aynı kefeye koyuyorsun.

ama sen böyle provakatörlüklere devam ettikçe böyle başlıklar açan insanlara faşistlik damgalayacaksın.

Sitelerde Paylaş

nefretim batı medeniyeti değil

abd de batı medeniyeti değil

abd yi sevmiyorum

rusyayı da sevmiyorum

çeçenleri de sevmiyorum veya afganları da sevmiyorum ama

bu ikisinden birisi bunların karıncasını ezdiğinde zevk alıyorum

ayrıca iki yüzlü değilim gayet açık ve netim

abd nefretim var

ve bunu dillendirebiliyorum

bazıları gibi kıvırtmıyorum

suç değil kardeşim

nefret suç değil

beni yargılayamazsınız bence uzun uzun cümleler kurup edebiyat parçalayıp daha fazla rezil olmayın...

ha ludwig biliyor musun sen johnson letter'ı?

bilmiyorsan oku diyecektim, yine...

benim memleketimde de binlerce insan teröre kurban gitti

abd eminim çook üzülmüstür

ne de olsa iyi kalpli ahlaklı şu bizim abd ama biz değiliz!

ayrıca benim kapitalizmle bir derdim yok başlayacağım senin obsesyonuna ulan! saçmalama artık...

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Siz Filistinlilere aciya durun,Emme onlarsa kendilerine hic acidiklari yok.

CIHAD cagirilari CAMILERI patlatacak nerdeyse.

Filistinlilerin 7 den 70 mise hepsi teröre bulastirilip terörist yapilmistir.

Birakiniz disa karsi,birbirlerininde can düsmanidirlar.

Hükümet yanlisi Örgütcüye soruyorlar,sizin ilk etapda düsmaniniz kim.

Verdigi yanita bahin,ELFETIH ÖRGÜTÜ.

Ilkin onlari tepeliyeceyiz,sonra Israili.

Ürdün ülkesine nerdeyse nufusu kadar Filistinli göcmeni aldi.

Bir gece ayaklandilar,Ürdünü ele gecirmeye calistilar.

Ürdün ordusu hemen müdahala yaparak Filistinlilerin ayaklanmasini önledi.

Bunlar görünürde insan ,yalniz görünürde.

Düsünsenize.

Ben düskünsün deye sana yardim edip evime aliyorum.

Sen kalkip beni evimden kovmaya calisiyorsun.

Nederler,bunlar yedigi tabaga pisleyenlerdendir.

Daha önce Israil ve Amerika yardimiyla Filistin geciniyor Araplar zirnih koklatmiyorlardi,Ama elfetih israile karsi terörünü hic kesmiyordu.

Ulan madam düsmanin senin,yardimini neden kabul ediyorsun?

Israilde calisan 300,000 Filistinli var.

Bunlarin getirisi var.

Dedikya bu müslümanlar USDAN yoksunlastirdilar kendilerini.

Bizde bir kahvenin 40 yil hatiri varken bu Araplarda ne iyilik yaparsan yap o CAHAL DÜSMANLIGINI sürdürür.

Kendine zarar verdiginide hic hasaba katmazda.

Bunlar kendilerine acimadiktan sonra,zorum ne onlara aciyayim.

Biz KICIMIZI yirtiyoruz Filistine hertürlü yardim icin,

Filistin basbakani gidiyor Güney Kibrisa,Kibris sizin Türkler burda isgalci.

Araba yardimmi,gunahimi bile vermem.

Zarar verene yardimi ancak ABTALLAR yapar bence.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

nefretim batı medeniyeti değil

abd de batı medeniyeti değil

abd yi sevmiyorum

rusyayı da sevmiyorum

çeçenleri de sevmiyorum veya afganları da sevmiyorum ama

bu ikisinden birisi bunların karıncasını ezdiğinde zevk alıyorum

ayrıca iki yüzlü değilim gayet açık ve netim

abd nefretim var

ve bunu dillendirebiliyorum

bazıları gibi kıvırtmıyorum

suç değil kardeşim

nefret suç değil

beni yargılayamazsınız bence uzun uzun cümleler kurup edebiyat parçalayıp daha fazla rezil olmayın...

ha ludwig biliyor musun sen johnson letter'ı?

bilmiyorsan oku diyecektim, yine...

benim memleketimde de binlerce insan teröre kurban gitti

abd eminim çook üzülmüstür

ne de olsa iyi kalpli ahlaklı şu bizim abd ama biz değiliz!

ayrıca benim kapitalizmle bir derdim yok başlayacağım senin obsesyonuna ulan! saçmalama artık...

Sapıkça...

Nasıl bir ruh halidir ki bu "onların karıncasını bile incittiğinde zevk alır" olabilir...

Mesela Çeçenler Beslan'daki okulu basıp, ilkokul çocuklarını 3 gün esir aldığında, bunları 3 gün aç susuz bırakıp, etraflarına bombalar astığında, yetişkin erkekleri bunların gözü önünde vurduğunda, tuvalete bile gitmelerine izin vermediğinde, bazılarına tecavüz ettiğinde, ve sonunda çıkan çatışmada çoğunu vurup öldürdüğünde de "zevk" aldın mı?

Ne cins bir sapıktır ki insan "nefret ediyorum, beni yargılayamazsın" deyip durur?

Derdinin kapitalizm olmadığını söylüyorsun ama "İkiz kulelerde çalışanlar ne amaca hizmet ediyordu, kime ne kazandırıyordu" lafınla olayı ekonomik mevzulara dayandırmadın mı?

Sen tam olarak niye adamlardan nefret ettiğni bile bilmiyorsun demek, sadece bahane arıyorsun.

Dediğim gibi heralde eziklik ve kıskançlık senin derdin. bunlar büyük ülkeler, özellikle Amerika büyük ve zengin ve güzel olduğu için kıskanıyorsun.

Ama bu kıskançlık nasıl böyle 3000 masum insanın kadın çoluk çocuk katledilmesinden "zevk" almaya varabilir?

Sen bir doktora görün istersen. Bunlar sağlıklı ruh halleri değil.

Sitelerde Paylaş

Sapıkça...

Nasıl bir ruh halidir ki bu "onların karıncasını bile incittiğinde zevk alır" olabilir...

Mesela Çeçenler Beslan'daki okulu basıp, ilkokul çocuklarını 3 gün esir aldığında, bunları 3 gün aç susuz bırakıp, etraflarına bombalar astığında, yetişkin erkekleri bunların gözü önünde vurduğunda, tuvalete bile gitmelerine izin vermediğinde, bazılarına tecavüz ettiğinde, ve sonunda çıkan çatışmada çoğunu vurup öldürdüğünde de "zevk" aldın mı?

Ne cins bir sapıktır ki insan "nefret ediyorum, beni yargılayamazsın" deyip durur?

Derdinin kapitalizm olmadığını söylüyorsun ama "İkiz kulelerde çalışanlar ne amaca hizmet ediyordu, kime ne kazandırıyordu" lafınla olayı ekonomik mevzulara dayandırmadın mı?

Sen tam olarak niye adamlardan nefret ettiğni bile bilmiyorsun demek, sadece bahane arıyorsun.

Dediğim gibi heralde eziklik ve kıskançlık senin derdin. bunlar büyük ülkeler, özellikle Amerika büyük ve zengin ve güzel olduğu için kıskanıyorsun.

Ama bu kıskançlık nasıl böyle 3000 masum insanın kadın çoluk çocuk katledilmesinden "zevk" almaya varabilir?

Sen bir doktora görün istersen. Bunlar sağlıklı ruh halleri değil.

sen içinde bulunduğun çelişkinin farkında değilsin değil mi?

bana çeçenler yüzünden acı çeken rusları örnek veriyorsun ama benim sana karşı örnekler verebileceğimi unutuyorsun değil mi?

ben burada ıraklı çocuklara üzülürken

sen 11 eylülde ölen insanlara üzülüyorsun

olayı dramatize de etme

hayır ruh hastası değilim

adam gibi adamım

sevenim var sevmeyenim

sevmediğim var sevdiğim var

kancık değilim

herkese boncuk dağıtmıyorum

dostum da var düşmanımda

ruh hastası olan sensin

kapitalizm-liberalizm obsesyonun var

senin özgürlük dediğin şey ne biliyor musun?

sana göre abd veya bir başkasına göre rusya tecavüz edecek sen zevk alacaksın

bu mu özgürlük

ben almıyorum

senin gibi zevk alanlara acıyorum

tecavüzcüye tokat atan herkesi seviyorum

çünkü ben adamım

sen değilsin!

edit: bütün değer yargılarınız tecavüzcüler tarafından manipule ediliyorken

bana gelip neyin ahlaklı neyin ahlaksız olduğunu anlatamazsın

tecavüzcünün bu iş için değişik aletleri araçları varken

kurbanın da böylesine araçları var karşı koymak için

11 eylül saldırıları etik değil

veya

intihar saldırıları ahlaksızca

diyorsanız

manipulasyona geliyorsunuz demektir

savaşta her şey mübahtır...

taraflar düşmanın zayıflıklarını kullanır aciz olduğu yere vurur

liberalizmi özgürlüğü destekleyen abd nin yaptığı düzinelerce ahlaksız iş var tarihte

asıl iki yüzlü olan sizsiniz!

Sitelerde Paylaş

Küçük kafalı insanlar bazen olayları anlıyamıyor. İnsan zaten dünden Batı'dan nefret etmeye hazır olunca bunun önüne de olayları basitleştirip, ABD'yi şeytanlaştıran hale indirgeyen milliyetçi açıklamaları da hemen alıp iman ediyorlar.

Türk TV'sinde bol bol zaten bu tarz propaganda yapıldığı için cahil bir milliyetçi genç zaten başka bir şeye gerek duymuyor.

Irak ve Afgan savaşlarına bakarken 11 eylülden, El Kaide'den, Saddam'dan, Taliban'dan bahsetmeyip sanki ABD zevk için ya da petrol için bu "tecavüzü" gerçekleştirmiş gibi olayı çarpıtanlar işte bu tarz milliyetçi eğilime sahipler ve zaten sebep arıyorlar ırkçı nefretlerine dayanak bulmak için.

Sitelerde Paylaş

Küçük kafalı insanlar bazen olayları anlıyamıyor. İnsan zaten dünden Batı'dan nefret etmeye hazır olunca bunun önüne de olayları basitleştirip, ABD'yi şeytanlaştıran hale indirgeyen milliyetçi açıklamaları da hemen alıp iman ediyorlar.

Türk TV'sinde bol bol zaten bu tarz propaganda yapıldığı için cahil bir milliyetçi genç zaten başka bir şeye gerek duymuyor.

Irak ve Afgan savaşlarına bakarken 11 eylülden, El Kaide'den, Saddam'dan, Taliban'dan bahsetmeyip sanki ABD zevk için ya da petrol için bu "tecavüzü" gerçekleştirmiş gibi olayı çarpıtanlar işte bu tarz milliyetçi eğilime sahipler ve zaten sebep arıyorlar ırkçı nefretlerine dayanak bulmak için.

bu ortalama(!) genç uluslararası ilişkileri bu şubatta 3.5 yılın sonunda 3 küsur ortalama ile bitiriyor olacak canım...

abd'nin ırakta ne işi var açıklar mısın bana çok bilmiş ass licker?!

insanları kategorize etmek zorunda mısın?

ben kendimi kategorize etmiyorum

milliyetçi de değilim

zaten istesem de olamam...

Sitelerde Paylaş

..

edit: bütün değer yargılarınız tecavüzcüler tarafından manipule ediliyorken

bana gelip neyin ahlaklı neyin ahlaksız olduğunu anlatamazsın

tecavüzcünün bu iş için değişik aletleri araçları varken

kurbanın da böylesine araçları var karşı koymak için

11 eylül saldırıları etik değil

veya

intihar saldırıları ahlaksızca

diyorsanız

manipulasyona geliyorsunuz demektir

savaşta her şey mübahtır...

taraflar düşmanın zayıflıklarını kullanır aciz olduğu yere vurur

liberalizmi özgürlüğü destekleyen abd nin yaptığı düzinelerce ahlaksız iş var tarihte

asıl iki yüzlü olan sizsiniz!

Çok ilginç. Yukarda "kancık değilim" diyordun. Ama 11 eylülün yapılma şeklini de kancıklık olarak görmüyorsun demek.

Çünkü ABD'nin tankları, tüfekler, uçakları, gemileri var. Mertçe karşısına geçecek düşmana karşı hazırlar. Ama bu adamlar öğrenci vizesiyle, sanki ABD'de eğitim almak için geliyorlar. Ve sanki bir yere gidecekmiş gibi sivil dolu uçaklara biniyip ve bunları kaçırıp, gene sivil dolu binalara düşürüyorlar. Bu da sana göre kancıklık değil ama mubah, çünkü "savaşta herşey serbest".

Madem savaşta herşey serbest, o zaman senin ABD ve Rusya'dan nefret etme sebebin bunların sivillere yaptığı zulüm olamaz. Çünkü kendi ağzınla diyorsun "savaşta herşey mubah". Orman kanunu var değil mi? Kim güçlüyse o koysun diğerine.

O zaman sen bu savaşta taraf tutman bir tarafın adice işler yapması, diğerinin şerefli olması falan değil. Başka sebeplerden bir tarafdan "nefret" ediyorsun ve diğer tarafa sempati besliyorsun.

Bu da demekki benim analizimi doğruluyor. Senin nefretinin sebebi ABD'nin sivil öldürmesi falan değil. Bu ülkenin gücü, zenginliği, güzelliği seni kıskandırıyor. Kendi ülkenin ezikliğinden dolayı bunlara hınç besliyorsun. Ve belki de bu güç Araplarda ya da Pakistanlılar'da olsa bu kadar ezik hissetmeyecektin. Çünkü belki de olaya bir ortadoğulu ve beyaz ırk çatışması çerçevesinde de bakıyorsun. Belki de bunlardan beyaz oldukları için nefret ediyorsun. Belki de tarihsel Müslüman-Hristiyan husumetinden besleniyor nefretin.

Milliyetçi bir Türk-İslamcının ABD nefretinden farklı değil senin "solcu" nefretin.

Bütün bir "Iraklı çocuklar" ya da "emperyalizm, kapitalizm" lafları işin maskesi.

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç. Yukarda "kancık değilim" diyordun. Ama 11 eylülün yapılma şeklini de kancıklık olarak görmüyorsun demek.

Çünkü ABD'nin tankları, tüfekler, uçakları, gemileri var. Mertçe karşısına geçecek düşmana karşı hazırlar. Ama bu adamlar öğrenci vizesiyle, sanki ABD'de eğitim almak için geliyorlar. Ve sanki bir yere gidecekmiş gibi sivil dolu uçaklara biniyip ve bunları kaçırıp, gene sivil dolu binalara düşürüyorlar. Bu da sana göre kancıklık değil ama mubah, çünkü "savaşta herşey serbest".

Madem savaşta herşey serbest, o zaman senin ABD ve Rusya'dan nefret etme sebebin bunların sivillere yaptığı zulüm olamaz. Çünkü kendi ağzınla diyorsun "savaşta herşey mubah". Orman kanunu var değil mi? Kim güçlüyse o koysun diğerine.

O zaman sen bu savaşta taraf tutman bir tarafın adice işler yapması, diğerinin şerefli olması falan değil. Başka sebeplerden bir tarafdan "nefret" ediyorsun ve diğer tarafa sempati besliyorsun.

Bu da demekki benim analizimi doğruluyor. Senin nefretinin sebebi ABD'nin sivil öldürmesi falan değil. Bu ülkenin gücü, zenginliği, güzelliği seni kıskandırıyor. Kendi ülkenin ezikliğinden dolayı bunlara hınç besliyorsun. Ve belki de bu güç Araplarda ya da Pakistanlılar'da olsa bu kadar ezik hissetmeyecektin. Çünkü belki de olaya bir ortadoğulu ve beyaz ırk çatışması çerçevesinde de bakıyorsun. Belki de bunlardan beyaz oldukları için nefret ediyorsun. Belki de tarihsel Müslüman-Hristiyan husumetinden besleniyor nefretin.

Milliyetçi bir Türk-İslamcının ABD nefretinden farklı değil senin "solcu" nefretin.

Bütün bir "Iraklı çocuklar" ya da "emperyalizm, kapitalizm" lafları işin maskesi.

tarihsel süreci bir sinama filmi gibi izliyorum

elimi vicdanıma koyuyorum

tarafımı belirliyorum

sen buna ne dersen de

değer yargılarımız farklı ki aynı filmi izleyip farklı tarafları tutuyoruz...

Sitelerde Paylaş

bu ortalama(!) genç uluslararası ilişkileri bu şubatta 3.5 yılın sonunda 3 küsur ortalama ile bitiriyor olacak canım...

abd'nin ırakta ne işi var açıklar mısın bana çok bilmiş ass licker?!

insanları kategorize etmek zorunda mısın?

ben kendimi kategorize etmiyorum

milliyetçi de değilim

zaten istesem de olamam...

George Friedman "America's Secret War" kitabında ABD'nin Irak'a girme sebebini Suudiler'in gözünü korkutup El Kaide konusunda işbirliğine zorlamak olduğunu söylüyor.

Ama ABD Saddam'ın biletini zaten daha önceden kesmişti. 1998'de Clinton Irak'a müdahele etmek üzereydi. Saddam ulusalararası anlaşmaları defalarca ihlal etti. 1998'de BM silah denetçilerini de ülkesinden kovdu.

Olaya "petrol için" diyen saflar açıklasın bakalım ABD'nin bu savaşa harcadığı 700 milyar dolar, ve yere batan imajının maliyeti petrol çıkarmaktan kazanılacak mı. Ve zaten Irak ABD'nin hazırladığı petrol yasasını üç senedir parlementodan geçirmedi. Ve geçirmeyek çünkü sonunda bu sene 30 Haziran'da olayı tüm dünya şirketlerine ihaleye açtı. Benim bildiğim kuyulardan birini İngiliz ve Çin şirketlerin ortaklaşa aldığı.

Sitelerde Paylaş

George Friedman "America's Secret War" kitabında ABD'nin Irak'a girme sebebini Suudiler'in gözünü korkutup El Kaide konusunda işbirliğine zorlamak olduğunu söylüyor.

Ama ABD Saddam'ın biletini zaten daha önceden kesmişti. 1998'de Clinton Irak'a müdahele etmek üzereydi. Saddam ulusalararası anlaşmaları defalarca ihlal etti. 1998'de BM silah denetçilerini de ülkesinden kovdu.

Olaya "petrol için" diyen saflar açıklasın bakalım ABD'nin bu savaşa harcadığı 700 milyar dolar, ve yere batan imajının maliyeti petrol çıkarmaktan kazanılacak mı. Ve zaten Irak ABD'nin hazırladığı petrol yasasını üç senedir parlementodan geçirmedi. Ve geçirmeyek çünkü sonunda bu sene 30 Haziran'da olayı tüm dünya şirketlerine ihaleye açtı. Benim bildiğim kuyulardan birini İngiliz ve Çin şirketlerin ortaklaşa aldığı.

sen bu kadar saf mısın?

sırf el kaide ye sözde destek veren suudileri bir vekil üzerinden tehdit etmek için harcanan bu kadar paraya(700 milyar dolara) değiyorsa eğer

bin ladinin başına konan ödül neden sadece 100 milyon dolar?

ki sizin söylediğiniz bu durum gerçekse eğer

sizin değil benim dediğim yere geliyoruz

ortada bir bully var(abd)

ve ırağa haksız yere sırf bir başka düşmana mesaj göndermek için tecavüz ediyor

bu mu masumiyet?

bm veya başka bir kurum hangi amaca hizmet ediyor? işgalleri meşru kılmaktan başka? ki ırak konusunda onu da yapamadı... onlarca kitap makale mevcut bu işgalin meşru olup olmadığını tartışan ama maşallah siz çözmüşsünüz ünvanınız nedir merak ettim?

ayrıca sizin bildiğiniz kadarıyla yetinmeyelim bekleyelim görelim bakalım ne olacak ıraktaki petrole?!

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Konuyu gördümde yazayım dedim.Sizce 11 Eylül'ü Amerika mı düzenledi yoksa İslamcı terör örgütlerimi ? Bence İslamcılarda beraber uçak kaçırıp bunu sürmeyi becerip üstüne hedefi 12'den vuracak zeka yok.Ancak tekbir getirerek kafa kesmeyi bilirler.

Sitelerde Paylaş

Konuyu gördümde yazayım dedim.Sizce 11 Eylül'ü Amerika mı düzenledi yoksa İslamcı terör örgütlerimi ? Bence İslamcılarda beraber uçak kaçırıp bunu sürmeyi becerip üstüne hedefi 12'den vuracak zeka yok.Ancak tekbir getirerek kafa kesmeyi bilirler.

Düşmanını aşağılayan bir insan ona yenilmeye mahkumdur.

İslamcıların sizden daha akıllı olduklarına eminim.

Daha sapık da olabilirler ama, sizden daha becerikli, akıllı ve cesur oldukları kesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...