Jump to content

RAMAZAN DAVULCUSUNU DEFETTIM...

Recommended Posts

Sizlerin hepinizi okuyunca, bu konuda ne kadar yumuşak olduğunuzu görünce, hepten umutsuzluğa kapıldım. Hatta bazılarınız nostaljik bulurmuş, içi kıpır kıpır olurmuş... İşin kötüsü kendinize göre haklısınız.

O saatte çalan davulu o yiyip de yatan (reflü olmacasına) kütük gibi uyuyan zaten duymaz, duyup da uyanmaz. O saate kadar uyuyamamış olan varsa, sabah işe gidecek olan varsa çok sinirlenir, ama yarım saat daha dayansın değil mi... Ama yarın erken kalkması gerekmiyorsa, kızacak bişey de yok... Peki projesi varsa, şöyle iki parmak uyuyayım mahvoldum çizmekten diyorsa, bak işte o delirebilir mesela.

Aslında sünni imsakı bile ezanın okunduğu kadarki kadar erken değildir, ezan uyarıdır, ezandan bir süre sonra imsak girdiğini söylerler. Dosdoğru imsak FECR vaktidir, bu da şimdilerde 6'ya denk geliyor. Fakat nedense garantinin garantisi olsun diye sahuru gecenin 3ünde yaparlar. Sonra da yatarlar, bünye mahvolur ve reflü... Davul 2buçuk 3 civarı başlar, herkes mahvolsun diye. İnsanın, doğanın, hayvanların, kuşların uyuması gereken saatte, GÜM DE GÜM diye doğaya tecavüz ederler. İnsanın karanlıkta uyuması gerek, güneş ışığında uyursa epifizden salgılanan melatonin heba olur, hücreler yenilenmez. SEN doğayı mahvettin. İnsan ve hayvan doğasına tecavüz etmek karşılığında kışın ayazında ekmek parası kazanandan çok ona kazandırtana kızarım. Gece uyuyup fecrden önce kalkacaz sahura, sonra da hop gene yatıp uyumayacağız. Üzerimize güneş doğmayacak miskin gibi. Ama o iki saatte uyutturmuyor, zombi gibi oluyoruz. İsteyen vücuduna istediği zararı versin, ama başkasına da zorla verdirtmesin, bu ne zorbalık din adına.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 78
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

puppetularz

Gecenin en agır vaktinde müslümanlar neden ayakta olurlar ? Allah için uykuların en agır vaktinde kalkarak Allahı tesbih etmiş olurlar.onun için kalkmıs olurlar.Kapıları camları kapat tek ses gelmez.Ben ilk kez davul sesi duyuyorum.Çünkü balkonda yatıyorum

Sitelerde Paylaş

Ben ezandan çok rahatsız olduğum halde davulculardan bir şikayetim yok. Zaten apartmanlarda yaşıyoruz, birde benim uykum ağırdır, o yüzden henüz davul sesine uyandığım olmadı

Sitelerde Paylaş
puppetularz

Gecenin en agır vaktinde müslümanlar neden ayakta olurlar ? Allah için uykuların en agır vaktinde kalkarak Allahı tesbih etmiş olurlar.onun için kalkmıs olurlar.Kapıları camları kapat tek ses gelmez.Ben ilk kez davul sesi duyuyorum.Çünkü balkonda yatıyorum

Yazın kapıları camları kapatıp olmayan klimaları açmakla mı uğraşacaz gece gece.

Bir de sizin davulcular başka familyadan mı geliyor? bizimkilere (iki tane var) kapı cam dayanmaz, Allah ne verdiyse vuruyorlar. Araba alarmları da şenliğe katılıyor.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben ezandan çok rahatsız olduğum halde davulculardan bir şikayetim yok. Zaten apartmanlarda yaşıyoruz, birde benim uykum ağırdır, o yüzden henüz davul sesine uyandığım olmadı

Herkes kendi şerayitine göre rahatsız olup tepki veriyor demek ki. Ben de ezandan rahatsız olanlara şaşırırdım, "ne güzel ezan işte, n'olacak ki" Sonra yeni taşınan bir yakınımın evinde, kendisinden başka hiçbi şeyi duymaya izin vermeyen ezan sesine şahit oldum. Din adına toplum üzerinde yapılan her zorlama ve aşırılık zulümdür. İnsanlar ses çıkaramıyor çünkü.

Sitelerde Paylaş

Ramazan ayı bahanesiyle sokakta gece vakti davul çalmak AHLAKSIZLIKTIR, REZİLLİKTİR, UTANMAZLIKTIR, TERBİYESİZLİKTİR!

Biz evimizde belli bir saatten sonra neredeyse fısıldayarak konuşuruz tvmizin sesini kısarız ki insanlar rahatsız olmasın.

İnanç diye sokakta gecenin bir yarısı DAVUL çalmak ne diye?

Kimilerinin buna ılımlı yaklaşması enteresan gerçekten.

Ey müslümanlar, saat kurun öyle uyanın-orucunuzu tutun ya da tutmayın. Ama uyumak isteyenleri uykularından etmeyin. Kendiniz sevaba gireceksiniz diye insanlara eziyet çektirmeyin. Davullu zurnalı uyandığınız zaman daha çok sevaplı olmayacak aydınlıkta kendinizi aç ve susuz bırakmanız.

Rezilliğin alemi yok.

Sitelerde Paylaş
Ramazan ayı bahanesiyle sokakta gece vakti davul çalmak AHLAKSIZLIKTIR, REZİLLİKTİR, UTANMAZLIKTIR, TERBİYESİZLİKTİR!

Davul çalan adam da, ekmek parası kazanıyor. Adam hırsızlık mı yapsın?

Neden ahlaksızlık oluyor muş?

Sitelerde Paylaş
Davul çalan adam da, ekmek parası kazanıyor. Adam hırsızlık mı yapsın?

Bilgisayar mühendisi olsun.

Ya da Antalya Terminalinde Kamil Koç otobüsü için bilet satsın.

Yaf kardeşim adam davul çalmasa hırsız mı olacak illa?

Hırsızlar davulculuğu engellenmiş adamlardan mı oluşur?

Bu mudur sizdeki mantık?

Müslüman değilsen ben de bir eşeğim!

Mantığa bak inancını öğren.

:lol:

Sitelerde Paylaş
Bilgisayar mühendisi olsun.

Ya da Antalya Terminalinde Kamil Koç otobüsü için bilet satsın.

Yaf kardeşim adam davul çalmasa hırsız mı olacak illa?

Hırsızlar davulculuğu engellenmiş adamlardan mı oluşur?

Bu mudur sizdeki mantık?

Müslüman değilsen ben de bir eşeğim!

Mantığa bak inancını öğren.

:lol:

Demek istediğim şu.

davul çalan şahıs, belkide bu durumdan rahatsız, insanları rahatsız etmek istemiyor.

belkide bir ateist.

ama, ekmek parası için, çalmak zorunda kalıyor..

bu durumda davulcuya yüklenmemin anlamı ne?

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Demek istediğim şu.

davul çalan şahıs, belkide bu durumdan rahatsız, insanları rahatsız etmek istemiyor.

belkide bir ateist.

ama, ekmek parası için, çalmak zorunda kalıyor..

bu durumda davulcuya yüklenmemin anlamı ne?

Ben şahsi konuşmuyorum değerli forumdaşım.

Gördüğüm bahşiş toplamaya gelen davulcuların hepsi çakal tipli olsalar da yine de şahsi konuşmuyorum.

Davul kültürüdür kınadığım şey.

Gece gece sessizliğin içerisinden çıkan uğursuz gürültüye tepkimdir içimdeki nefret.

Ezan sesi gibi...

İslam dışında var mı ritüelleri gerçekleştirirken tüm çevreye bu kadar belli eden başka bir inanç, bunu merak ediyorum.

İyi sabahlar...

Sitelerde Paylaş

Birkaç kere karşılaştık ramazan davulcusuyla. Birisi gündüz gündüz elinde sahte bir belgeyle kapıyı çaldı. Muhtarlık tarafından atandığını söyledi. Dilendi. Bu kadarına da pes doğrusu. Hani insan dara düşer, yardım kuruluşlarına başvurur da bu adamlar zevk olsun diye boş vakitlerinde böyle saçma sapan tasarılarla ortaya çıkınca insan sinirleniyor.

Bu adamlar ramazanda davulcu kıyafeti giyerler (elinde bir çomak, belinde kuşak), pişkin pişkin dolaşırlar. Ona buna dilenirler.

Sitelerde Paylaş

Çocukken ramazan ayı işkence gibi geçerdi davulcu geçmeye başladı mı yorganın altına gömülüp davulun sesi kaybolana kadar cıkamazdım. Bence gereksiz bir uygulama hala kaç kişi davulcunun geçmesini bekliyor ki sahura kalkmak için.Olaya davulcunun, işini yapıyor para kazanması lazım diyerek bakarsanız davulcu düğünlerde davul çalsın gecenin yarısı insanların uykularının en derin olduğu yerde çalmasın. Bu gürültü kirliliğini de inanç gereği olarak görmeyin lütfen.

tarihinde TAKVA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yıllardır her ramazan sezonu kapıya dadanan davulculara kapıyı açmaz ısrarlı çalan zil sesini dinlerken kendi evimde bir suçlu gibi bir köşeye siner adamların gitmesini beklerdim oysa dün kapı çalar çalmaz açtım ve göğsümü gere gere "oruç moruç tutmuyorum ramazanlada işim olmaz" dedim adam önce şaşırdı sonrada duyamadığım bişeyler mırıldanıp kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp gitti.

Çok rahatladım herkese tavsiye ederim...

Neden Hep Ateistler Huzur Kaçırıyor !!! ???

Neden Kişinin Ekmeğiyle Oyun Oynuyorsun !!!! ???

Sitelerde Paylaş
Neden Hep Ateistler Huzur Kaçırıyor !!! ???

Neden Kişinin Ekmeğiyle Oyun Oynuyorsun !!!! ???

Müftülükte çalışan tüm hacı hoca memurların maaşlarını veriyoruz.Camilere harcanan trilyonların parasını biz veriyoruz.Bi davulcudan mı kaçacağız canım o nu da veririz.Siz yeterki ibadetinizi yapın,yoksa ne yer ne içeriz.Siz ibadet yapın ki,Türkiye ilerlesin.Hatta ezan seslerine bile katlanırım,hiç önemli değil.Yeterki siz ibadet yapın..

Sitelerde Paylaş

gün ortasında ramazan davulcusuyla karşılaştım. konuştum. mengüç kılıklı bişi. hiç oruç tuttun mu dedim. hiç işim olmaz dedi. sen gezerken hiç oruca kalkan oluyor mu dedim. bu sokakta kimse yok dedi. para toplamaktan umudunu kesmişti. belediye bir para verecekmiş. zaten kısa kesip balığa gidiyormuş.

Sitelerde Paylaş
Yıllardır her ramazan sezonu kapıya dadanan davulculara kapıyı açmaz ısrarlı çalan zil sesini dinlerken kendi evimde bir suçlu gibi bir köşeye siner adamların gitmesini beklerdim oysa dün kapı çalar çalmaz açtım ve göğsümü gere gere "oruç moruç tutmuyorum ramazanlada işim olmaz" dedim adam önce şaşırdı sonrada duyamadığım bişeyler mırıldanıp kuyruğunu bacaklarının arasına kıstırıp gitti.

Çok rahatladım herkese tavsiye ederim...

Hadiseyi sadece Sosyal insan olma boyutunda değerlendirerek şunu söyleyebilirim;

Ezikliğinizi başka türlü bastırabilirdiniz,Kabalığı tavsiye etmem ve övmem.

ALLAH VARDIR.

Luuu

tarihinde Luuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gün ortasında ramazan davulcusuyla karşılaştım. konuştum. mengüç kılıklı bişi. hiç oruç tuttun mu dedim. hiç işim olmaz dedi. sen gezerken hiç oruca kalkan oluyor mu dedim. bu sokakta kimse yok dedi. para toplamaktan umudunu kesmişti. belediye bir para verecekmiş. zaten kısa kesip balığa gidiyormuş.

Convert , Senin Şu Sallama Hikayelerinden Bıktık !!!!

Mümkünse sana kalsın hikayelerin !!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...