Jump to content

Kafa karıştırıcı bir grafik

Recommended Posts

Avrupa da 1960’lı yıllardan sonra aile yapısının bozulması ve kişisel hak ve özgürlüklerin kontrolsüz olarak uygulanması, çocukların manevi boşluk içinde ve sevgisiz yetiştirilmesi bugün meyvelerini fazlası ile vermeye başlamıştır. Avrupa'da çocuk suçlu oranı hızla artmaktadır. İngiltere, Galler ve Belçika'da 10 yaşından küçük çocukların işledikleri suç oranları korkutucu boyutlara ulaşmıştır. Sadece İngiltere'de geçtiğimiz yıl çocukların karıştığı 2 bin 848 suç tespit edilmiştir. BBC'nin verilerine göre, İngiltere ve Galler'de kayıtlı 1300 kamu ve özel mülke zarar olayı ile 66 cinsel taciz vakasını 10 yaşına gelmemiş çocukların gerçekleştirdiği ortaya çıkmıştır. İngiltere'deki Bilgi Alma Özgürlüğü Kurumu, çocukların karıştığı taciz, yaralama, hırsızlık, haneye tecavüz suçlarının her geçen yıl artış gösterdiğini, polis güçlerinin son birkaç yılda 5.5 milyon olayı rapor ettiğini bildirilmiştir.

...

...

bahsettıgın ıslam ulkelerının gerı kalması bunların tamamen ıslamı dogru yasamamalarında kaynaklanmaktadır.nufus cuzdanında dınının ıslam yazmasıyla gelısmıslık arasnda bır dogru orantı yok o dını hakkıyla yasamakla bı ılgısı war;)

allh ın sahıp oldugu en buyuk ozellıklerden bır tanesıde adaletlı olmasıdır.allah bu dunyada tabıkı calısana arastırana bılıp ogrenene karsılıgını werecektır.yahudılerın su anda dunyada bu kadar soz sahıbı olmaları bundan kaynaklanır.

o bahsssettıgn ulkedekı ınıtahr we suc oranlarına bakarsan sadece bılımın we gelısmıslıgn ınsanları tatmın etmeye doyurmaya yetmedıgını anlarsın

Bak cahiliye devrinden kalma arkadaşım. 3 gazeteden öğrendiğin kabartma bilgilerle bu çarpıtmayı anca bilen biri bunları okuyana kadar sürdürebilirsin. Öncelikle İskoçya ve Galler ingilterenin parçasıdır ayrı ülkeler değildirler. Siyasi anlamda kendi aralarında farklı gruplaşmalar yaşamaları ayrı ülke olduklarını göstermez. O yüzden o verdiğin sonuçlar tek bir ülkenin farklı bölgelerinin sonuçları. Avrupa ise sadece İngiltere Fıransa ve Almanyadan oluşmuyorç Evet bu üç ülke Avrupanın en paralı ama en yozlaşmış üç ülkesi olarak tanımlanabilir ama bunun nedeni dinsizlik değil aile yapısından toplumsal yapıya kadar etki eden ve sosyolojik mutasyonlara sebep olan anamalcı ekonomik yapıdır. Cek, slovak, litvantai, estonya... gibi birçok ülke bu ana ülkelerin yaşadığı yozlaşmayı yaşamamaktadır. Tüm bu ülkeleri ayni kefeye koyman mümkün değildir çünkü hepsinin ayrı bir sosyolojik geçmişi ve iç dinamikleri vardır.

İslamın yanlış uygulayanı doğru uygulayanı diye bir ayırım yoktur. İslam tümüyle yanlış her yerde kitabıyla inancıyla değiştirilerek farklı yanlışlar olarak yaşanan, özü yanlış, kökü yanlış, ilkel, insanlık dışı, akla uzak, cinsel organlara ve erkek egemenliğine dayalı bir vahşet inancıdır. Bu nedenle islam ülkelerinde suç, geri kalma, cehalet, sapıklık, ail bozulmaları çok daha fazla yaşanmaktadır. Herkes taktir eder ki 4 kadınla ayni anda evlenmek boşanmış bir aileden çok daha büyük bir sosyolojik sapkınlıktır.

Nesnel bir karşılaştırma için her ülke adı altında çocuk-yetişkin suçlarının nüfusa göre oranlarını yanyana getirmen gerekir ki bunu yaptığın zaman adi suç oranlarında müslüman ülkeleri geçebilecek tek rakip ABD den başka bir ülke değildir.

tarihinde deicide tarafından düzenlendi
Lütfen yaptığınız alıntıları uygun bir şekilde kısaltınız. Forum okunmasını zorlaştırmayınız.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

he bde ayrıca arabıstandakı we ırandakı muslumanlıgın ıdeal oldugunu kım soledı?bnde colde yuruyen deweye bınmektense ucarak gıden metroya bınmeyı terch edrm bu ayrı bsy ama bunlar dın taraftarı o yuzden gerıler bunlar dınsız o yuzden aşmıslar dıe genellemek yanlıs BENCE..dırekt dınle bagdasmıo yanı teknolojı nın gelısmıslıgı o mılletın azım we calısmasına baglıdr...

evet. haklısın. söylemlerimizde çok fark yok aslında ama...

gelişmiş ülkelerin hepsi öyleyse, gelişmemişler de böyleyse oturup düşünmek, özeleştiri yapmak lazım.

ben düşündüm ve o "öz"den dini ülkelerde hiç kalmadığını anladım.

bence din öyle birşey ki, kullanmayı bilmedinmi insanı zehirleyen ilaç gibi...

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Listeye bir daha bakın.

hepsi, KUZEY ülkesi. (ben şimdi tekrar bakma gereği bile duymadım, eminim çünkü)

listede aşağı indikçe coğrafi olarak da güneye iniyor ülkeler.

ha, bir Vietnam var. O da komünist olduğu için. komşusu Kampoçyadan ahlaki olarak daha iyi olduğunu sanıyorum.

Bir güney ülkesini kominist yapmadıkça onu yozlaşmış dinden kurtaramıyormuşuz demekki. hem de bunu bir kominizm karşıtı olarak söylüyorum.

edit: naçiz gözlemim, komünizm KUZEY ülkelerinde ise vahim sonuçlar doğurabiliyor. bknz: doğu avrupa, KUZEY kore..... ilginç...

Sitelerde Paylaş
Avrupa ise sadece İngiltere Fıransa ve Almanyadan oluşmuyorç Evet bu üç ülke Avrupanın en paralı ama en yozlaşmış üç ülkesi olarak tanımlanabilir ama bunun nedeni dinsizlik değil aile yapısından toplumsal yapıya kadar etki eden ve sosyolojik mutasyonlara sebep olan anamalcı ekonomik yapıdır. Cek, slovak, litvantai, estonya... gibi birçok ülke bu ana ülkelerin yaşadığı yozlaşmayı yaşamamaktadır. Tüm bu ülkeleri ayni kefeye koyman mümkün değildir çünkü hepsinin ayrı bir sosyolojik geçmişi ve iç dinamikleri vardır.

ha evet.... dindar ülkeler kötüyse bu dindarlıkları yüzünden, ama dinsiz ülkelerde bir problem varsa bunun dinsizlikleriyle alakası olamaz tabi... perhiz ve lahana turşusu yüzündendir.

Nesnel bir karşılaştırma için her ülke adı altında çocuk-yetişkin suçlarının nüfusa göre oranlarını yanyana getirmen gerekir ki bunu yaptığın zaman adi suç oranlarında müslüman ülkeleri geçebilecek tek rakip ABD den başka bir ülke değildir.

batı avrupa ülkelerinde pek çoluk çocuk olmadığı için, suç işleyen çocuklar istatistiklerde gözükmekte zorlanabilir. ;)

Sitelerde Paylaş

Aysdugu,

Burası senin sağda solda bulup beğendiğin yazıları gelip yapıştıracağın bir çöplük değil.. Öylelerini arıyorsan İnternet'te yüzlerce "paylaşım forumu" var..

Ayrıca burada ciddiye alınmak istiyorsan, doğru dürüst yaz. Chat ağzı buralarda pek sevilmez..

war... werecektır... we... we

Bu arada gerçekten anlamıyorum.. V yerine w kullanmak Türkçe'de bu harfin olmamasından kaynaklanan bir aşağılık duygusunun sonucu mu, yoksa ben yabancı dil biliyorum anlamında bir böbürlenme mi?! Kendi dilinde üç sözcüğü öznesi yüklemi doğru bir biçimde bir araya getiremeyen birisi nasıl yabancı dil bilir, o da ayrı tabi..

bu durumdan rahatsız oldugunu daha uygun bir üslupla anlatmanın yolunu bulamadn herhalde.her neyse...en basta burayı bir cöpluk olarak görsem vaktimi burda harcamam herhalde dimi?kullandıgım pc nin ing alfabe olmasından ve vakit kaybını en aza indirmek icin cesitli kısaltmalara basvurmus olmam yeterince acık bır neden olur mu?yazdıklarımı okuyanların cogu ne denmek ıstedıgını anlayacak dıye dusunuyorum.he bi de ınternetten faydalanan tek ben degilim herhalde dimi son olarak da turkceyi en az senın kadar onemsedıgımı solemek ısterım.herhangı bı asagılık duygusu falan olamaz asla.turkce kullanma duygusu benım ıcın gurur kaynagıdır.nese konuyu saptırmak ıstemıorum umarım anlatabılmısımdır..genede uyarın ıcın sagol dıkkate alıcam;)

Sitelerde Paylaş
ha evet.... dindar ülkeler kötüyse bu dindarlıkları yüzünden, ama dinsiz ülkelerde bir problem varsa bunun dinsizlikleriyle alakası olamaz tabi... perhiz ve lahana turşusu yüzündendir.

batı avrupa ülkelerinde pek çoluk çocuk olmadığı için, suç işleyen çocuklar istatistiklerde gözükmekte zorlanabilir. ;)

Güzel bir tespit. İnsanları ahlaklı olmaya iten tek veya en etkili etken din ise, cek cumhuriyeti veya benzeri bir ülkenin ingiltere gibi daha imanlı ama sosyolojik anlamda kıyaslanamayacak derecede yozlaşmış bir ülkeden toplumsal olarak neden daha iyi durumda olduğunu açıklayamazsın. Ayni şey Türkiye ile sudi arabistanı kıyasladığın zaman geçerli. Önemli olan armudu armutla kıyaslamak. Eğer istiyorsan ingiltere ile iranı (ve benzerlerini) da kıyaslayabilirsin ama lahana ve turşu diye şikayet etmeden önce tarih boyunca dinlerinin sosyolojik yapı üzerindeki etkilerini, mevcut sosyolojik yapılarını ve ekonomilerinin tarihsel gelişimle birlikte sosyolojilerinde ne gibi bir etki bıraktığını da incelemen gerekir. Aksi takdirde sadece 'allahın olduğu ülkede cani sayısı daha çok olmadığı ülkede eşcinsel sayısı daha çok bizim durumumuz onlardan iyi çünkü onlar top' gibi saçma sonuçlara ulaşırsın.

Ve evet eğer bozulmakta olşan bir toplum kendini bozacak bir dine sahip değilse demek ki başka dinamikler tarafından bozuluyordur ister lahana olsun ister turşu. Kendini sapıklıktan sadece inancı sayesinde alıkoyan bir kişi zaten hurafe korkularına sahip olduğu için hareket edemeyen bir manyaktan ötesi değildir.

Sitelerde Paylaş

Ve evet eğer bozulmakta olşan bir toplum kendini bozacak bir dine sahip değilse demek ki başka dinamikler tarafından bozuluyordur ister lahana olsun ister turşu. Kendini sapıklıktan sadece inancı sayesinde alıkoyan bir kişi zaten hurafe korkularına sahip olduğu için hareket edemeyen bir manyaktan ötesi değildir.

evet bu da iyi tespit. haklısın ama, din (burda aslında Kuran'dan bahsediyorum) sadece suçtan alıkoyacak korkutmacadan ibaret değildir. Dünya'da daha rahat yaşamak için toplumu ve insanı yozlaşmadan koruyacak yöntemler sunma iddiasındadır ayrıca...

kafa yapıcı maddelerin sınırlandırılması, domuz etinin yasaklanması gibi batı avrupada olamayan kurallar. ve mesela gusül vardır ki bir iskandinav, günde iki kere duş alarak zaten bunu gerçekleştirir... gusül, cennete gitmek içinden ziyade daha iyi yaşamak içindir........ vs

Sitelerde Paylaş

evet bu da iyi tespit. haklısın ama, din (burda aslında Kuran'dan bahsediyorum) sadece suçtan alıkoyacak korkutmacadan ibaret değildir. Dünya'da daha rahat yaşamak için toplumu ve insanı yozlaşmadan koruyacak yöntemler sunma iddiasındadır ayrıca...

kafa yapıcı maddelerin sınırlandırılması, domuz etinin yasaklanması gibi batı avrupada olamayan kurallar. ve mesela gusül vardır ki bir iskandinav, günde iki kere duş alarak zaten bunu gerçekleştirir... gusül, cennete gitmek içinden ziyade daha iyi yaşamak içindir........ vs

Her erkeğe 4 kadın bol cariye, yeri geldiğinde cihat mümkünse ömer modeli, sözde kuranla başlayıp ilmihallerle yada ahmedi hadisleriyle biten kanunlar. Paşa gönlü gelince caferi kesilip kuranı bile reddeden kendi paşa gönlüne göre kanun koyann toplumlar., nisa ve nur sürelerine göre gelişmiş kadın hakları tevbe suresi ayet 5 den başlayan gayrimuslim uygulamaları...... tabi kesinlikle islamın iddeaları boş ve statik değil katılıyorum (!)

ayrıca domuz eti konusuna gelince, kokoreç yiyen birinin domuz etine küfretmemesi gerekir. Eğer domuz eti müslümanların ballandırarak anlattığı kadar sağlıksız olsayydı avrupada sakatat ürünlerinden önce domuz eti yasaklanırdı.

Sitelerde Paylaş
Her erkeğe 4 kadın bol cariye, yeri geldiğinde cihat mümkünse ömer modeli, sözde kuranla başlayıp ilmihallerle yada ahmedi hadisleriyle biten kanunlar. Paşa gönlü gelince caferi kesilip kuranı bile reddeden kendi paşa gönlüne göre kanun koyann toplumlar., nisa ve nur sürelerine göre gelişmiş kadın hakları tevbe suresi ayet 5 den başlayan gayrimuslim uygulamaları...... tabi kesinlikle islamın iddeaları boş ve statik değil katılıyorum (!)

ayrıca domuz eti konusuna gelince, kokoreç yiyen birinin domuz etine küfretmemesi gerekir. Eğer domuz eti müslümanların ballandırarak anlattığı kadar sağlıksız olsayydı avrupada sakatat ürünlerinden önce domuz eti yasaklanırdı.

tamam ne demek istediğimi anlamışsınz..... ama İslamın iddiaları ile, Kuran'ın iddialarını karıştırmamak lazım... Aslında bu konuda örnek göstereceğim bir uygulama pek yok. sanırım sadece, batıda berberi, doğuda türk tasavvufunun estiği 9. 10. yylar, bu konuda tutarlıdır, yani sadece Kuran'a bağlıyız diyen... mesela endülüs onun için GELİŞMİŞTİR.

ve domuz etini sadece örnek gösterdim, konumuz değil...

Sitelerde Paylaş

yahu yazıma neden bu kadar cok takıldınız anlamadım az once ınternette bı sorun oldu ve tekrar gıremedım...ıngılızce klavyeyı turkceye cevırıp yazmayı denedıgınızde neden sıkıntı cektıgımı gorceksınız!cogu noktalama ısarteının yerı fılan farklı!noktalı harfler yok ve onların yerını bulmakta zorlanıyorum fılan fısman...bu acıklamaları olayı buyutup benı yalancı konumuna dusurdugunuz ıcın yaptım!bundan sonra yazıma olabildigince dikkat etmeye calısacagım!

gelelım 'asıl' konuya...

her seyın uygulamasında elbette yanlıslıklar vardır...ben tabikide islam yanlıs uyguluyor diye insanları zan altında bırakamam..ama tabiki de arap ulkelerindeki din baskısı islama uygun bir davranıs degil...bizim inancımızda dinde zorlama yoktur...!

fakat Allah korkusu inancı olan birinin adam oldurme,intihar,hırsızlık gibi seyler yapmayacagından eminim!ama gercekten muslumansa...cunku kul hakkı en buyuk gunahlar arasında gosterilmekte...ben adı gecen ulkelerde dinsizlikten kaynaklanan bir sey dediysem kastettigim buydu!

Sitelerde Paylaş
tamam ne demek istediğimi anlamışsınz..... ama İslamın iddiaları ile, Kuran'ın iddialarını karıştırmamak lazım... Aslında bu konuda örnek göstereceğim bir uygulama pek yok. sanırım sadece, batıda berberi, doğuda türk tasavvufunun estiği 9. 10. yylar, bu konuda tutarlıdır, yani sadece Kuran'a bağlıyız diyen... mesela endülüs onun için GELİŞMİŞTİR.

ve domuz etini sadece örnek gösterdim, konumuz değil...

ilgimi çekti farklı bir bakış açın var. Seni daha iyi anlamam için neleri referans alabilirim? (kitap)

Sitelerde Paylaş
Türkiye?de suç oranlarındaki artışın en büyük nedenlerinden bir tanesi son yıllarda Türk toplum yapısında meydana gelen değişimlerdir. Atom çekirdeğinin parçalandığı gibi, geleneksel Türk aile yapısı da parçalanmakta ve parçalanmaya da devam etmektedir. Yapılan araştırma ve elde edilen istatistiklere göre parçalanmış aile bireylerinin daha fazla suça karıştığı tespit edilmiştir. Varoş kültürü, mafya kültürü, magazin kültürü tümüyle bireyleri suça iten nedenler arasında en ön sıralardadır. Aile yapısındaki dönüşüm, sosyal kontrol eksikliği 1990?dan bu yana Türkiye?nin gerçeği olarak suça iten nedenler arasında yerini almıştır.

Gelişmişlik faktörü olarak görülen medya, televizyon, internet vb. iletişim araçları, ne amaç için kullanırsanız o amaç için size hizmet eder. Özellikle görsel iletişim aracı olan televizyon ve internetin insan üzerine etkisi %80 lere ulaşmaktadır. 1980?li yıllardan itibaren hızlı bir ivme ile bizleri etkisi altına alan ve hatta hükümetleri kurup, hükümetleri yıkan medya, televizyon, internet gibi iletişim araçlarının, Türk örf ve adetlerine, ananelerine, ahlakına ve dini inançlarına uygun olmayan yayın ve yazıları ile ne yazık ki Türk toplumunu ve gençliğini olumsuz yönde etkilenmiştir. Televizyon dizilerinde Türk aile yapısı gibi gösterilen ve özendirilen bölünmüş Avrupai aile yapısı ve gençliği, şiddet ve mafya içerikli filmler, gençliğimizi ve çocuklarımızı maneviyattan uzak ve sonu olmayan karanlığa götürmektedir. (Belki de onlar görevlerini yapmaktadırlar!)

Gençler arasındaki şiddetin, 10 yaşındaki çocuklara kadar inmesinin nedenini araştıran sosyologlar, en önemli nedenin, sinema ve televizyonlarda gösterilen şiddet içerikli filmler olduğunu söylemektedirler. Hollywood filmlerinde sıkça örnekleri görülen gençlik çeteleri, şiddet ve cinayetler, çocuklarımız üzerinde özendirici etki yaratmaktadır. Suç isleyen çocukların büyük çoğunluğu, sinema veya televizyonda izleyip etkilendikleri şiddet ve vahşet dolu filmlerin adlarını vermektedirler.

Edinburg Üniversitesi?nden Profesör David Smith ve Middlesex Üniversitesi?nden Profesör Jock Young ise şiddetin nedenlerini 1960'larda geleneksel aile değerlerinin çökmesiyle başladığını vurgulamaktadırlar.

Suçlardaki artışın bir diğer nedeni ise, AB uyum sürecinde Türk Ceza Kanunundaki değişikler ile uygulamada suçlara verilen cezaların etkisiz kalması ve Türk toplumunun güvenliğini sağlayan polisin bazı noktalarda yetkilerinin sınırlandırılmasıdır.

Artık bizim okullarımızda da, hatta ilköğretim okullarımızda bile öğretmenlerimizin dövüldüğü, özellikle büyük şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana vb.) her köşe başında uyuşturucu bağımlığı gençlerin görüldüğü, insanların akşam 9-10 dan sonra dışarı çıkmaya çekindiği, kapkaç, zorbalık ve şiddetin arttığı kent merkezlerini düşündüğümüz zaman sanırım TÜRK GENÇLİĞİ AB?YE GİRDİ. Ne dersiniz.

örg ve adetler korunsun mu? mesela töre cinayetleri. geleneklerimizin önemli bir parçası. kaç tane gencecik çocuk katil oldu? kaç kadın yaşamını yitirdi? çok sevdiğiniz örf ve adetler kadını köle olmaktan öteye taşımamıştır. savunduğunuz şey bu mu? suç neden arttı? mesela köyden kente göç nedeniyle olmasın? ekonomik sıkıntılar nedeniyle olmasın? bütün bunları dinle, gelenekle ne alakası var? yok tabii ki. ben niye suç işlemiyorum? ben niye yozlaşmamışım. 3. sayfa haberlerindeki insanlar niye hep aynı kesimden? eğitimle çok alakası var çünkü. topluma verilecek bir medya okur yazarlığı dersi, bu insanları televizyonu, gazeteyi etkin ve yararlı bir biçimde kullanmalarını sağlar. şimdi ders konma çalışmaları var ancak öğretmenlerin iletişimle alakası yok. yine doğru yolda değiliz yani. gördüğünüz gibi yozlaşmanın ne örf adetle ne de dinin uygulanmasıyla alakası yoktur. sorun ekonomik ve eğitimle ilgilidir. kapkaç sorunu din daha az uyguluyor diye değil, insanlar aç kaldığı için ortaya çıkmıştır. eğer sizin din ve örf adetler teziniz doğru olsaydı, ben ve çevremdeki herkes suçlu ve yozlaşmış olmalıydık. yaşadığımda çevrede örf ve adetler uygulanıyor olsaydı, ben bir kadın olarak istediğim gibi gezemez, sürekli mutfakta anneme yardım eder, kendimi geliştiremez, ev kızı olup çıkardım, üniversiteye gitsem de bittği gibi evlendirirlerdir. savunduğunuz değerlerin benim açımdan sonucu bu. o yüzden elalemin, özellikle de bir erkeğin yazısını aynen yapıştıracağınıza kendiniz fikir üretin. kadınlara da yarasın biraz.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Din devletlerinin hepsi allaha kapaği attıklarından azim ve çalışmaktna yoksundurlar

nasıl olsa bu hayat geçicidir bizim çalışıp çabalamamıza gerek yoktur namazımı kılıp orucumuzu tutarsak yeter

öbür dünyada rahat ederiz gibi bağnaz ve cehalet kokan düşünceleri vardır

kısaca tembellerdir..

ve sırtlarını ilahi güç diye tabir ettikleri islam putuna dayamışlardır..

yazık..

Sitelerde Paylaş
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?t...p;Categoryid=30

Bugunku gazeteden...

Finlandiya dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilmesine rağmen depresyon nedeniyle yılda 700 milyon dolar ekonomik kayıp yaşıyormuş...

Adamlarin depresyona harcayacak paralari var ki harciyorlar.

Bu, daha az gelismis ulkelerdeki insanlarin daha az depresyonda oldugunu gostermez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...