Jump to content

Kadın Haklarına Saygısızlık Aşırı İslam'ın İlk Belirtisidir.

Recommended Posts

İslam'ın aşırılığa kaçtığının ilk belirtisi kadınlara yönelik saldırıların çoğalmasıdır.

İslam'da aşırılık kadınlardan başlar.

İslam'da kadınlar toplumun ortak malıdır.

Erkek bile karısına gerçek anlamda sahip değildir. Ona istediği özgürlüğü veremez.

Kadın erkeğin kölesidir belki ama, o erkek kocası olmayabilir.

O erkek İslam'ın yarattığı generic bir erkek kavramıdır.

İslam'da zina kadının yalnız kocasına karşı işlediği bir suç değildir.

Zina İslam toplumuna karşı işlenen son derece önemli bir suçtur.

Kadın haklarının çiğnendiği her Müslüman ülkenin İslam tarafından yönetildiğini ileri sürebiliriz.

Şeriat yasalarının olup olmadığı o kadar önemli değildir.

Ülkemizde şeriat yasaları yoktur ama kadın hakları ihlal edilmektedir.

O halde ülkemizde egemen olan rejim İslam'dır.

Türkiye'nin demokratik, laik bir hukuk devleti olduğu iddiası temelsizdir.

Çünkü ülkemizde ne demokrasi, ne laiklik ne de hukuk güçlü ve egemendir.

Şu anda egemenlik İslam'a geçmiştir.

Bundan sonra gelecek her gün İslam cenderesini biraz daha sıkıştıracaktır.

Ülkemiz aşırı İslam'ın pençesine düşmüştür.

Buna da şaşmamak gerekir. Böyle aydınların olduğu bir ülkede rejim de böyle olur.

Böyle başa böyle tıraş...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam'ın aşırılığa kaçtığının ilk belirtisi kadınlara yönelik saldırıların çoğalmasıdır.

İslam'da aşırılık kadınlardan başlar.

İslam'da kadınlar toplumun ortak malıdır.

Erkek bile karısına gerçek anlamda sahip değildir. Ona istediği özgürlüğü veremez.

Kadın erkeğin kölesidir belki ama, o erkek kocası olmayabilir.

O erkek İslam'ın yarattığı generic bir erkek kavramıdır.

İslam'da zina kadının yalnız kocasına karşı işlediği bir suç değildir.

Zina İslam toplumuna karşı işlenen son derece önemli bir suçtur.

Kadın haklarının çiğnendiği her Müslüman ülkenin İslam tarafından yönetildiğini ileri sürebiliriz.

Şeriat yasalarının olup olmadığı o kadar önemli değildir.

Ülkemizde şeriat yasaları yoktur ama kadın hakları ihlal edilmektedir.

O halde ülkemizde egemen olan rejim İslam'dır.

Türkiye'nin demokratik, laik bir hukuk devleti olduğu iddiası temelsizdir.

Çünkü ülkemizde ne demokrasi, ne laiklik ne de hukuk güçlü ve egemendir.

Şu anda egemenlik İslam'a geçmiştir.

Bundan sonra gelecek her gün İslam cenderesini biraz daha sıkıştıracaktır.

Ülkemiz aşırı İslam'ın pençesine düşmüştür.

Buna da şaşmamak gerekir. Böyle aydınların olduğu bir ülkede rejim de böyle olur.

Böyle başa böyle tıraş...

Evet aynen öyle hatta: Cennet annelerin ayakları altındadır...

Sitelerde Paylaş

Müslümanların palavralarna kulak asmayınız. İçerisinde bulunduğumuz kapitalist dünya şartlarında, ekonomik özgürlüğü olmayan bir kadının ezilmemek gibi bir alternatifi olamaz.

Yaptığım gözlemler sonucunda kadınların özellikle kaynana-görümce faktöründen dolayı rutin biçimde şiddete maruz kaldığı sonucuna vardım. Alternatifleri olmadığı için bu hakszılığa mecburen boyun eğiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Cennet, anaların ayakları altında ha? Yahu siz ne utanmaz arlanmaz insanlarsınız!

Bak, ayet zırvalıklarınız ne diyor:

Vakıa/35- Biz, kadınları da yeniden bir güzel inşa etmişiz.

Vakıa/36- Onları bakireler yapmışızdır.

Vakıa/37- Hep yaşıt sevgililer;

Vakıa/38- Sağın adamları için.

Yani bu ayetler ne anlatıyor? Şunu: Defteri sağından verilenler, yani cennete giren erkekler için, kadınlar da yeniden inşa edilecek, hepsi bakire sübyan haline getirilecek.

A utanmaz arlanmaz seks manyakları! Dünyada kadınları birer seks kölesi olarak görüp kullanmanız yetmiyor gibi, dünyada müdahele edemediğiniz ve kadının size karşı elindeki tek kozunu, yani yaşlanıp sizin cinsel arzularınıza hizmet etmeme-edememe kozunu dahi o cennet dediğiniz halusinatif kurgularınızda da elinden alıyorsunuz; hayalini kurduğunuz o seks aleminde de seks objesi olarak görüp kullanmayı arzuluyorsunuz.

Cennet anaların ayakları altındaymış! Pöh! Cennet, bakire sübyanların bekaret zarlarında, civan oğlanların dübürlerinde ve şarap ırmaklarındadır. Hayal ettiğiniz cennet budur sizin. Kimi kandırıyorsunuz siz utanmaz arlanmazlar? :angry:

Sitelerde Paylaş

arabistan da yıllarca kalmış bir akrabamın anlattıkları karşısında kanım donmuştu, biraz anlatayım bak orda nasıl durum.

bu yazdıklarımda ne bir abartma vardır, ne de azaltma.

oradaki halk ( kadınlar ve erkekler ) şunu benimsemişler ilk baş, sıkı durun

* Kadın hayvandan az biraz üsttedir, yani erkek ve hayvan alemi arasında bir yerdedir.

* büyük bir kesim tarafından kadının ruhunun hayvan ruh aleminden biraz üstün olduğunu savunur.

* bu sebeple büyük bir kesim, kadının suç işlediği taktirde çok büyük günahı olmadığına inanır ( hayvandan az biraz üstün ya )

* her kadının bir erkeği MUTLAKA olmak zorundadır

* sokakta veya ıssız bir yerde tek kadın gördünüz, üstüne örtüyü attınız , o kadın sizindir

* bu sebepler dahilinde, bakkalda sokakta dışarda gözleri fel fecir gezen kadınlar varmış ( genelleme yapmadım bak , akıllı ol !)

daha yazamayacağım bir çok detay. araştıran bulur

Sitelerde Paylaş
Hayır doğru, bunu bende duymuştum aynı şeyi. Kadının tek başına dışarı çıkması çok tehlikeli Arabistan da

Kadının tek başına arabaya binmesi,akrabası bir erkek olmadan dışarı çıkması yasak tabi Arabistanda.

Ama kadın buldum,hop örtüyü attım,artık benim..yok böyle bişey Jadı.

Sitelerde Paylaş
Kadının tek başına arabaya binmesi,akrabası bir erkek olmadan dışarı çıkması yasak tabi Arabistanda.

Bak bana anlatılan şey şu. Arabistanda bir kadın, ailesiyle birlikte taksiye binecekler diyelim. Bu durumda bile bir kadının diğer insanlardan önce taksiye binmesi çok tehlikeliymiş, çünkü şöför hızla kapıyı kapatıp kadını kaçırabilirmiş. Yani birde kadının tek başına taksiye bindiğini düşün istersen,intahar etmek anlamına geliyor. Kadınları koruyan hiçbir kanun yok. Kaçırıldınmı gidiyorsun

Sitelerde Paylaş

inatlaşmayın, daha fazla detaya ve ayrıntıya girdirtmeyin beni.

kadın da bunun farkında, bana günah yok diyor.

ben burda dinini kötülemiyorum farkındaysan, gerçeği yazıyorum. örtüyü attın üstüne, o kadın senin, ama ikiside yakalanmıcak , kural bu

Sitelerde Paylaş
arabistan da yıllarca kalmış bir akrabamın anlattıkları karşısında kanım donmuştu, biraz anlatayım bak orda nasıl durum.

bu yazdıklarımda ne bir abartma vardır, ne de azaltma.

oradaki halk ( kadınlar ve erkekler ) şunu benimsemişler ilk baş, sıkı durun

* Kadın hayvandan az biraz üsttedir, yani erkek ve hayvan alemi arasında bir yerdedir.

* büyük bir kesim tarafından kadının ruhunun hayvan ruh aleminden biraz üstün olduğunu savunur.

* bu sebeple büyük bir kesim, kadının suç işlediği taktirde çok büyük günahı olmadığına inanır ( hayvandan az biraz üstün ya )

* her kadının bir erkeği MUTLAKA olmak zorundadır

* sokakta veya ıssız bir yerde tek kadın gördünüz, üstüne örtüyü attınız , o kadın sizindir

* bu sebepler dahilinde, bakkalda sokakta dışarda gözleri fel fecir gezen kadınlar varmış ( genelleme yapmadım bak , akıllı ol !)

daha yazamayacağım bir çok detay. araştıran bulur

Ben bir belgesel izlemiştim orada yaşayan kadınlar üzerine Almanlar' ın yaptığı, oradaki kadınların yaşam tarzlarını evlerinin içlerine kadar çektikleri, kadınların nasıl yaşadıklarını görseniz : )

Tüm gün alışveriş yaparak, altın, takı, mücevher, giyim, kuşam, gezmek tozmak işleri, nasıl rahat içinde yaşadıklarını görseniz bugün Arabistan'a gitmek istersiniz, hatta ben bile şaka ile karışık hemen Arabistan'a gitmem lazım demiştim : )

Erkekler kadınları nasıl yaşatıyorlar, kadınların hallerinden o kadar belliydiki MaşaAllahları vardı herbirinin : )

tarihinde Serare tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben bir belgesel izlemiştim orada yaşayan kadınlar üzerine Almanlar' ın yaptığı, oradaki kadınların yaşam tarzlarını evlerinin içlerine kadar çektikleri, kadınların nasıl yaşadıklarını görseniz : )

Tüm gün alışveriş yaparak, altın, takı, mücevher, giyim, kuşam, gezmek tozmak işleri, nasıl rahat içinde yaşadıklarını görseniz bugün Arabistan'a gitmek istersiniz, hatta ben bile şaka ile karışık hemen Arabistan'a gitmem lazım demiştim : )

Erkekler kadınları nasıl yaşatıyorlar, kadınların hallerinden o kadar belliydiki MaşaAllahları vardı herbirinin : )

yuh diyorum !

biliyor musun ? kadının sinemaya gitmesi YASAK

ve şu sıralar kadınların televizyon seyretmesini de yasaklamak üzereler

oku bakalım şunu, bol keseden atmak kolay

______

Sudi Arabistan’ı uluslararası insan hakları ölçütlerinde, kadını her türlü şiddetten koruyacak yasal bir çerçeve yaratmaya davet eden BM Kadına Şiddet Özel Raportörü Ertürk, Suudi Arabistan’da kadına yönelik yasal düzenlemelerin Arap kadınlarını sadece şiddetten korumaya yönelik değil, evlilik, boşanma ve evlilik için minimum yaş konularında aile hukukunu da içermesi gerektiğini vurguladı.

Suudi Arabistan toplumunda Suudi kadınına karşı kötü muamele büyüyen bir utanç kaynağı olduğunu ifade eden Ertürk, bu konuda ki tespitlerini şu sözlerle dile getirdi:

“- Yargıtay Yüksek Mahkemesi, 19 yaşındaki bir kadını, 2006 yılında 7 adam tarafından saldırıya ve tecavüze uğradığında,bu kadını bir adamla birlikte olmak suçundan 200 kırbaç ceza vermiş ve ayrıca 6 ay hapse mahkum etmiştir. Böyle bir ceza Suudi Arabistan’ın uluslararası eleştiriye maruz kalmasına sebep oluştur.

Dünya kamuoyunun baskısı üzerine Kral Abdullah tecavüze uğrayan mağduru Aralıkta affetmiştir.

- Suudi rejimi, erkeğin kadına muhafızlığını öngörmektedir. Kadının özgürlük hareketini, ailede ve sosyal alanda, evlilikten, boşanmaya ve çocuk vesayetine kadar, mirasa, eğitim, istihdam alanlarındaki rolünü sınırlamaktadır" dedi.

Suudi Arabistan, dünyada kadınların araba kullanmasını yasaklayan tek ülkedir ve Suudili kadınlar toplum içine çıktıklarında eğer bir erkek onlara refakat etmiyorsa, dindar polisler tarafından rahatsız edilmektedir.”

Bu ayın başlarında, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi Kadına Karşı Ayrımcılık Komitesi’nin Suudi Arabistan’ı, “erkek muhafızlık sistemine” hemen son vermeye çağırdığını hatırlatan Ertürk, hizmetçi olarak çalışan bir çok göçmeninde, Suudi Arabistan'da şiddete, tacize maruz kaldıklarını söyledi.

Ertürk, bu ülkede eğitimli kadın oranının yüksek olmasına karşın, kadının istihdamının hala sınırlı kaldığını ve cinsiyet ayrımının işyerlerinde gündemde olduğunu ifade ederek, Suudi Arabistan’da, tüm insanlara kadına karşı şiddetin hem temel hakların ihlali olduğunu, hem de bunun Müslüman değerleriyle bağdaşmadığını göstermek için, polise, sağlık görevlilerine, toplum liderlerine eğitim verilmelidir” dedi.

______

tarihinde firebird tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın en ballı kadınları Arap kadınıdır zaten, bütün ülkeler kadın haklarını o seviyeye çıkartmek için uğraşıyor

Sitelerde Paylaş
Bak bana anlatılan şey şu. Arabistanda bir kadın, ailesiyle birlikte taksiye binecekler diyelim. Bu durumda bile bir kadının diğer insanlardan önce taksiye binmesi çok tehlikeliymiş, çünkü şöför hızla kapıyı kapatıp kadını kaçırabilirmiş. Yani birde kadının tek başına taksiye bindiğini düşün istersen,intahar etmek anlamına geliyor. Kadınları koruyan hiçbir kanun yok. Kaçırıldınmı gidiyorsun

Bak bu çok farklı bir konu,kaçırılma,hırsızlık gibi adli olaylara karşı Türkiyeden giden her Hacı sıkı sıkı uyarılır.Türkiye'ye gelen turistler de aynı uyarıyı alırlar,hac da bir çeşit turizm değil mi?

Turistler ve kadınlar her zaman kolay lokmadır suçluların gözünde.

Arabistanda kadının konumu zaten belli,ama ürkek hacıların şehir efsanelerini gerçeklerden ayırmak gerek.

inatlaşmayın, daha fazla detaya ve ayrıntıya girdirtmeyin beni.

kadın da bunun farkında, bana günah yok diyor.

ben burda dinini kötülemiyorum farkındaysan, gerçeği yazıyorum. örtüyü attın üstüne, o kadın senin, ama ikiside yakalanmıcak , kural bu

Peki :)

Sitelerde Paylaş

hayatımda bunun kadar palavra, bunun kadar içi boş bir slogan görmedim. islamın kadınlara nasıl baktığı dile getirilmeye görsün, verecek cevabı olmayanlar bu kof söylemle hemen damlar.

nedir bunun karşılığı? koskoca bir hiç! gerçek dünyada dayak var, mirastan yarı hisse var, boşanma konusunda eşitsizlik var, sokağa çıkmama çalışmama var, yaz sıcağında bile kafayı tamamen sarmak var... var oğlu var. gerçek dünyada kadının vur kafasına ama öbür tarafta ayak altında cennet. yersen!

ayrıca ne demek ayakları altında olmak? ne sağlar öbür tarafta? amellere bakmaksızın cennete gitmeyi mi? öyle değilse ne anlamı var bunun? bir müslüman açıklasın lütfen nedir cennetin ayakları altında olmasının kadın (ah pardon hepsi değil anneler. çocuğunuz olmuyorsa yandınız o da yok) için somut anlamı?

bir de hangi cennet anaların ayakları altında şu içinde tomurcuk memeli hurilerin olduğu cennet mi...

tepeden tırnağa palavracısınız başka birşey değil...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...