Jump to content

Kavak Yelleri

Recommended Posts

Türkiye'nin geleceği açık,Yavaş yavaş ateistleşiyoruz,Özellikle medya.

Kavak Yelleri'nde az önce bir sahne vardı;

adam diabet hastası ve ziyaretine karısı geliyor,aslı kadına ona bir şey içirmemesi,yedirmemesini söylüyor,kadın uymuyor önce tembihliyor sonra yaka paça dışarı çıkarıyor,doktoru kızıncada ''neymiş okunmuş su içirecekmiş'' diye kadına demediğini bırakmıyor,burada verilmek istenen mesajı ''bilime güvenin masallara çağ dışı uygulamalara değil'' olarak algıladım,Ateistleşen programlardan bir taneside kavak yelleri,kutluyorum sizi,devam çocuklar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 47
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tc. islamı bırakıyor olabilir. fakaat avrupa islamı daha yeni anlıyor. bakın siz başınıza geleceklere

Sadeceta,

senin inançlı olmanın nedeni nedir.Aile tarafından alınan bir öğretimi? yoksa mantık yoluyla mı uğraştın? sakın hissediyorum gibi kaçamak cevap verme.Gerçekten inananların inançları neden kaynaklanıyor.Özellikle bu forumda,bu kadar çok analiz ve açıklamalardan sonra hala inançlı olanları sorgulamak istiyorum.Özellikle seninkini,bana öyle şeyler anlatki kafam karışsın,beni süpheye düşür.Hadi bakalım.:)

Sitelerde Paylaş
Sadeceta,

senin inançlı olmanın nedeni nedir.Aile tarafından alınan bir öğretimi? yoksa mantık yoluyla mı uğraştın? sakın hissediyorum gibi kaçamak cevap verme.Gerçekten inananların inançları neden kaynaklanıyor.Özellikle bu forumda,bu kadar çok analiz ve açıklamalardan sonra hala inançlı olanları sorgulamak istiyorum.Özellikle seninkini,bana öyle şeyler anlatki kafam karışsın,beni süpheye düşür.Hadi bakalım.:)

bak seni hiçbir şeye ikna edemem fakat bir araştırma yapıyorsan şayet bu forumda olmaz msn mi veriyorum thuncey@hotmail.com

Sitelerde Paylaş
bak seni hiçbir şeye ikna edemem fakat bir araştırma yapıyorsan şayet bu forumda olmaz msn mi veriyorum thuncey@hotmail.com

Neden paylaşmıyorsunda msn den anlatma ihtiyacı duyuyorsun.Özel bir mesajın varsa "öm"den atabilirsin.Paylaşmak istememeni anlıyamadım.

Sitelerde Paylaş
Türkiye'nin geleceği açık,Yavaş yavaş ateistleşiyoruz,Özellikle medya.

Kavak Yelleri'nde az önce bir sahne vardı;

adam diabet hastası ve ziyaretine karısı geliyor,aslı kadına ona bir şey içirmemesi,yedirmemesini söylüyor,kadın uymuyor önce tembihliyor sonra yaka paça dışarı çıkarıyor,doktoru kızıncada ''neymiş okunmuş su içirecekmiş'' diye kadına demediğini bırakmıyor,burada verilmek istenen mesajı ''bilime güvenin masallara çağ dışı uygulamalara değil'' olarak algıladım,Ateistleşen programlardan bir taneside kavak yelleri,kutluyorum sizi,devam çocuklar.

10 tane kanal dini överken bir, iki tanesi eleştrirmiş.Netice ateistleşiyoruz.Nasıl bu sonuca vardın anlamak mümkün değil.

Neyse yarın birgün doğan grubu yerle bir olduğu zaman görürsün ne oluyormuşuz.

Sitelerde Paylaş
10 tane kanal dini överken bir, iki tanesi eleştrirmiş.Netice ateistleşiyoruz.Nasıl bu sonuca vardın anlamak mümkün değil.

Neyse yarın birgün doğan grubu yerle bir olduğu zaman görürsün ne oluyormuşuz.

Samanyolunda ki programlar,sır kapısı v.b leri gibi uydurma senaryoları gerçekmiş gibi anlatılıyor.Bu tür programlar,bir dönem çoğalmıştı.Ve konu bulamayınca birbirinden kopyalamaya başladılar.Sonunda ne oldu,az buçuk uydurma programlara inananlar vardı,onlarda inanmaz oldu.Gerçek dışı anlatılanlar bi yere kadar gider.

Sitelerde Paylaş
tc. islamı bırakıyor olabilir. fakaat avrupa islamı daha yeni anlıyor. bakın siz başınıza geleceklere

:) emin ol öyle

müslümanlar kafa keserek, adam öldürerek ve bağnaz yaşamlarıyla islamın gücünü öyle bir tükettiler ki; avrupa sizi ve sizin gibileri barındırmaz bunu unutma.

Onlar da hıristiyanlıkla idare ediyor durumu, sanma ki sizi hoşgörüyle karşılıcaklar.

Fransa'yı bi araştır derim, meclisini özellikle.

Sitelerde Paylaş

isterse dünya müslüman olsun allahın gücü Cumhuriyet'e yetmez.

ayrıca 1-2 program yok,onlarca program var ateistleşmemiz için,Çıldıracaksınzı ey mollalar.

ayrıca avrupa müslüman olcak olcak diye sallanın durun siz,ha olmayacak demiyorum,ama şuan olması için belirti yok,gidişatı görmek istiyorsan islam çöküyor,yakında araplar ''eeh başlarım ama ha'' diye ayaklanıp islamı yıktığı zaman göreceksiniz.

zaten kabeyi bir yıksınlar bir daha dil uzatamazsınız Cumhuriyet'e,terbiyesizler sizi.

bakın siz başınıza geleceklere ne demek ulan ? defolup git o zaman avrupaya Cumhuriyet'imizde pislik olarak yaşıyorsun şeref haysiyet yoksunu hayvanistandan kaçak pasaportla gelmiş ahlaksız.

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım bu Kaynak Yerleri dizisi hangi kanalda ve ne zamanlar yayınlanıyor?

kanal d de cumartesi 22:15'te abiciğim

Sitelerde Paylaş
Osmanlıda zaten İslam dininden uzaklaştığı için çökmüştü. Allah vereki Türkiye'nin sonu böyle olmasın. İnşallah çökmeyiz.

İslam Dini'nden uzaklaşmak?

Koskoca bir bürokrasisi/yönetsel aygıtıyla Osmanlı, neden herhangi bir dönemde değil de, son dönemlerinde 'İslam dininden uzaklaştı?'

İnançlı olan halk, bürokrasinin bu hakim eğilimine tepkisini koymayi neden gerçekleştiremedi? Rus bürokrasisinin, modernizmle ilişkisinin; Türk bürokrasisinin modernizmle ilişkisine -kısmen- benzer olması, birbirinden tamamen farklı inançlara sahip insanlardan oluşan iki farklı ülke söz konusu olduğuna göre, nasıl açıklanabilir?

Sitelerde Paylaş
ayrıca osmanlı islamdan uzaklaştığı için yıkılmadı,hurafelerden yıkıldı,gelişmedi,çağa ayak uyduramadı.

Masal bunlar inanma.

Osmanlı ne dinden,ne de dinden uzaklaştığından yıkıldı.

Bir zamanlar doğu ve batı arasındaki ticaret yollarının tek sahibi Osmanlı, Amerika ve Ümit Burnunun keşfiyle bu özelliğini yitirdi,kenarda kaldı.

Başka etkenler de var tabi,ama en önemlisi bu.

Herşey ekonomide biter.

Sitelerde Paylaş
Masal bunlar inanma.

Osmanlı ne dinden,ne de dinden uzaklaştığından yıkıldı.

Bir zamanlar doğu ve batı arasındaki ticaret yollarının tek sahibi Osmanlı, Amerika ve Ümit Burnunun keşfiyle bu özelliğini yitirdi,kenarda kaldı.

Başka etkenler de var tabi,ama en önemlisi bu.

Herşey ekonomide biter.

dediğin gibi osmanlının padişahlarında zeka yoksunluğu vardı,örneğin amerikan keşfi olayı,fethetsek mi,yok elimizdekileri tutalım o kafi,en sonunda aldınız elinize 1. dünya savaşında o kafi.

benim saydıklarım bazılarıydı,hepsi değil,herşey ekonomide bitmez,ekonomiye eşit çağdaşlık ve teknolojide var.

mesela japonya,para nok ama neye yarıyor ? hala ormanda evler,yerde oturmalar,imparatorlarını tanrı zanneden saf saf insanlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...