Jump to content

Allahu Teala zalim midir?

Recommended Posts

İnsanı yokluk aleminden çıkartıp hayat veren

ona en uygun ve güzel bir biçimde vücut giydiren

ebedi hayatı ve nimetleri veren bir Zatı Zülcelal nasıl zalim olabilir?

(gerçek olduğunu varsayarsak) En büyük zalimlik budur zaten.

-İnsan başademiyeceği acı verici gerçekleri ''iyi'' bişeymiş gibi görme eğlimine girebiliyor, buda bir savunma mekanizması....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen zaten sapmak istersen saparsın ! Bunu unutma !

Ne sapması? Ne saçmalıyorsun sen? Bir hayali kahramanın varolmadığını söylemek mi saptırıyor insanı? O hayali kahramanı varolduğunu söyleyen kimi yaratıkvari canlı formları ile varolmadığını söyleyenleri yanyana koyup, sapma arayalım istersen?

Bırak martaval okumayı!

Sitelerde Paylaş
>>> İnsanı yokluk aleminden çıkartıp hayat veren ona en uygun ve güzel bir biçimde vücut giydiren ebedi hayatı ve nimetleri veren bir Zatı Zülcelal nasıl zalim olabilir?

5 yaşındaki çocuğa tecavüz edilirken, bunu gördüğü, bildiği, önlemek için her türlü kabiliyeti varken, oturup göbeğini kaşıyarak seyretmeyi tercih ederek..

Şimdi sen dersin, "amanda kötünün kötülüğü nasıl belli olacak?" Bu özür kabahatinden büyük olur. Böyle rezil bir mahluğu yaratan bir tanrı, ancak ondan daha rezil, aşşağılık, şerefsiz ve misliyle daha zalim olacaktır.

herşeyi güllük gülistanlık yapacak olsa hiç kimseye dert keder vermeyecek olsa dünyayı yaratıp dünyaya göndermezdi zaten direk yaratıp cennete koyardı.dünyaya gönderilmenin bir amacı var düştüğün durum ne olursa olsun sınanıyorsun kral olsanda dilenci olacak kadar fakir olsanda.düştüğün durum Allahdandır.senin o düştüğün iyi veya kötü duruma karşı tepkin senin kendi iradendir.

bir kere herşey mal mülk akla gelen herşeyin sahibi Allahdır.sınav bitince sana dünyada cenneti kazanman için Allah yolunda harca diye verilen paralar geri alınacak ve verilen her kuruşun niye Allah yolunda harcanmadığının hesabı sorulacak.hiçbirşey göründüğü gibi değildir.çok aldanıyosunuz.

Sitelerde Paylaş
herşeyi güllük gülistanlık yapacak olsa hiç kimseye dert keder vermeyecek olsa dünyayı yaratıp dünyaya göndermezdi zaten direk yaratıp cennete koyardı.

Zaten öyle yapmamış mıydı? Hani şu şeytan/elma/havva üçgeni? Daha mitolojinizi bile bilmiyorsun...

Sitelerde Paylaş
Allah okadar adil ki burda müslüman veya müslüman değil gibi bi ayrım yok gördüğün gibi kim kötülük ederse cezasını bulur

10 üzeri 950 'de bir ihtimali gerçek ve bilim kabul eden çoluk çocuk ile uğraşma bence.

Emeğine işine gücüne hatta bilgisayarının yaktığı elekrtiğe yazık..

Sitelerde Paylaş
cubbelii...

Elin değmişken kadınların dövülmesi gerektiğini beyan eden Nisa 34'ü de ekler misin sana zahmet...

Tokat yemeye doyamıyorum senden...

nisa34 diyanet çevirisi va açıklaması -

Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah çok yücedir, çok büyüktür.

- Mü’minler için en güzel örnek Hz. Muhammed Aleyhisselamdır. Bu âyet-i kerimeyi en iyi anlayan da şüphesiz ki odur. Kesin olarak biliyoruz ki o ömründe bir defa olsun elini kaldırıp bir kadına vurmamıştır. “Kadınlarını dövenleriniz iyileriniz değildir” buyuran da odur, “İçinizden biri, karısını köle döver gibi dövüp sonra da gece onunla yatabilir mi?” diyerek karı koca ilişkilerinin sevgiye dayanması gerektiğine dikkat çeken de odur. Bilindiği gibi Peygamber Efendimiz Veda Hutbesinde ancak çok can alıcı konulara temas etmiştir. Bu hutbesinde kadınların haklarının gözetilmesini ve bu konuda Allah’tan korkulmasını özellikle vurgulamıştır. Kadının, evlilik sorumluluklarını yerine getirmemek, kocanın haklarını ihlal etmek, onun şahsiyet ve vakarını zedeleyici tavırlar sergilemek veya iffet ve namusunu tehlikeye sürükleyebilecek durumlara meyletmek gibi olumsuz davranışlara girmesi halinde, aile yuvasının devamını sağlamaktan birinci derecede sorumlu olan kocanın, içine düştüğü mecburiyetten dolayı bazı tedbirlere başvurması tabiidir. Bu tedbirler, zaman, mekan ve sosyal şartlara göre farklılık gösterebilir. Âyette son seçenek olarak zikredilen darp meselesi de çok istisnai bir tedbirdir. Böyle bir tedbirin fayda getirmeyeceği, tam tersine zarar getireceği bilinen durumlarda, İslam bilginleri, kesinlikle bu seçeneğe başvurulmaması konusunda ittifak halindedirler.

Sitelerde Paylaş
10 üzeri 950 'de bir ihtimali gerçek ve bilim kabul eden çoluk çocuk ile uğraşma bence.

Emeğine işine gücüne hatta bilgisayarının yaktığı elekrtiğe yazık..

10950 ihtimali kim nerede gerçek ve bilim kabul ediyormuş? Görelim bakalım yalancı mısın, yoksa salak mı.

Sitelerde Paylaş
10950 ihtimali kim nerede gerçek ve bilim kabul ediyormuş? Görelim bakalım yalancı mısın, yoksa salak mı.

Tosunum senin de bildiğin gibi her ateisti kendi dışkısının üstüne oturtmak çok kolaydır.

Dawkins' den tut da buranın Anibal ve Bilgehan 'ına kadar.

Lakin, her "kendi dışkısı üzerine oturtma" işleminde forumdan biz müslümanlar atılıyor. Bu sistem istisnasız böyle çalışıyor.

10 üzeri 950 de bir htimal ne biliyor musun sen ?

İlkel dünya da bir hücrenin oluşma yaşama, gelişme, değişme ihtimali.

Sitelerde Paylaş

Şüphesiz Allah iyilikleri de, kötülükleri de takdir etmiştir. Sonra bunu meleklerine açıklamıştır.

Kim bir iyilik yapmayı düşünür, sonra da yapamazsa Allah ona tam bir sevap yazar.

Eğer o iyiliği düşünür de, düşündüğünü gerçekleştirirse, Allah, Kendi katında on, yedi yüz ve çok daha fazla sevap yazar.

Eğer bir kötülüğü düşünür de yapmazsa, Allah kendi katında tam bir sevap yazar. Eğer o kötülüğü düşünür de yaparsa,

Allah sadece bir günâh yazar.

Allah ancak kendi eliyle helâka gidenleri helak eder.

Sitelerde Paylaş
Tosunum senin de bildiğin gibi her ateisti kendi dışkısının üstüne oturtmak çok kolaydır.

Hodri Meydanda senin başlık hala oturuyor?

Dawkins' den tut da buranın Anibal ve Bilgehan 'ına kadar.

Şimdi ben anlamadım ki; Madem Anibal'i oturtmak bu kadar kolaydı da, ne oldu Hodri Meydanda? Boncuk mu arıyorsun?

Lakin, her "kendi dışkısı üzerine oturtma" işleminde forumdan biz müslümanlar atılıyor.

Atılanların listelendiği başlık orada duruyor; Atılan müslümanlar ile "oturtmaları" ilişkilendirmek sana kalıyor müfteri!

10 üzeri 950 de bir htimal ne biliyor musun sen ?

İlkel dünya da bir hücrenin oluşma yaşama, gelişme, değişme ihtimali.

Hangisi, oluşma mı, yaşam mı, gelişme mi, değişme mi? Bir karar ver... sallama bir rakam olduğu daha buradan belli. Seç bir tanesini de oturtayım ;)

Sitelerde Paylaş

>>> Şimdi ben anlamadım ki; Madem Anibal'i oturtmak bu kadar kolaydı da, ne oldu Hodri Meydanda? Boncuk mu arıyorsun?

Anibal 7 saatte bir ileti giriyor.. Bilmem neresinin keyfini bekleyemem.. Hem de hiç kimsenin..

Ne olacaksa 2 - 3 saatte olup bitmeli tartışma.

Hem biz sıralı soru cevap yapacaktı. Ben ona böbreği sordum.. Dedim ki: "Sen bana cevap verdin sen de bana bir şey soracaksan sor" dedim.

Bir - iki yalan cevap için 7 saat bekleyemem. Ki neredeyse bu günün üçte biridir.

Sitelerde Paylaş
evren var onu yaratan allah da var bak var gördün mü ?

Düşündün, düşündün; Ancak bunu mu bulabildin?

Bak şimdi şöyle yapıyoruz ve iddiamı ters yüz ediyoruz... "Evren yok... Allah var!" diyebilir misin?

Şimdi, tekrar bir baştan alalım:

Evren vardır, o halde kaynağı sorgulanabilir.

Allah yoktur, çünkü varlığı delillendirilmemiştir. O halde, önce Allah'ın varlığı delillendirilecek sonra evren ile kıyaslama yapılacak. Aksi taktirde, Naim Süleymanoğlu ile Herkülü kıyaslamaya benzer. Anladın mı? Zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
Anibal 7 saatte bir ileti giriyor.. Bilmem neresinin keyfini bekleyemem.. Hem de hiç kimsenin..

Ne olacaksa 2 - 3 saatte olup bitmeli tartışma.

Anibal, kırmızı çorapta giyiyor diye dedikodular var(ben başlattım, şimdi). "Sebep"lerden bir diğeri de bu olsa gerek?

Hem biz sıralı soru cevap yapacaktı. Ben ona böbreği sordum.. Dedim ki: "Sen bana cevap verdin sen de bana bir şey soracaksan sor" dedim.

Bir - iki yalan cevap için 7 saat bekleyemem. Ki neredeyse bu günün üçte biridir.

Boncuk için yardıma ihtiyacın olursa, burada yardımcı olabilecek yetenekte ve istekte pek çok müslüman arkadaş tanıyorum. Rica etsen yardımcı olurlar gibi...

Sitelerde Paylaş

Sen kim müslümanlar ile arkadaşlık kurmak kim. Müslüman Allah ve rsulünü kabul etmiş bir insandır. Siz ise inkarcı..

Boncuğu ben kendim bulurum..

Ben onun içinden boncuğu aldığım zaman boncuksuz halini sana hediye edeceğiz, sende Tv karşısında ye.

Aslında seni sever ve seninle girdiğim tartışmalarda ilerleyerek ve laf öğrenerek çıkarım.

Anibal gibi herkesin anasını düzmek isteyen bir adam değilsin.

Gel etme gitme.. 10 üzeri 950 de bir teoriyi sen de red et.

Sitelerde Paylaş
İnsanı yokluk aleminden çıkartıp hayat veren

ona en uygun ve güzel bir biçimde vücut giydiren

ebedi hayatı ve nimetleri veren bir Zatı Zülcelal nasıl zalim olabilir?

Kötülükleri yaratmayabileceği halde yarattıysa ve yok edebileceği ve buna gücü de yettiği halde hemen yoketmiyorsa , evet hiç kuşkusuz zalimdir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...