Jump to content

Allahu Teala zalim midir?

Recommended Posts

Sen kim müslümanlar ile arkadaşlık kurmak kim.

Yok yok... Vardır müslüman arkadaşlarım. Uzun müslüman olarak kalmazlar ama...

Müslüman Allah ve rsulünü kabul etmiş bir insandır. Siz ise inkarcı..

Müslümanlar ayrıca Buda'nın inkarcıları oluyor... O halde, onlardan da arkadaş olmaz?

Boncuğu ben kendim bulurum..

Ben onun içinden boncuğu aldığım zaman boncuksuz halini sana hediye edeceğiz, sende Tv karşısında ye.

Şimdi de, boncuğu bıraktın, peynir gemisi yolculuğuna başladın...

Ama, herzamanki gibi, yarı yolda kaldığın için, yelkenleri bez olarak kullanıyorsun.

Gel etme gitme.. 10 üzeri 950 de bir teoriyi sen de red et.

Olmayan şey reddedilmez. Bak konumuza cuk oturdu...

Bir ara şu algıda seçicilik konusuna bir değinelim. Mesela, senin buradaki yelkenleri bez olarak kullandığın operasyonunu "ateistleri oturtmak kolay" iddianın, değerlendirme verisi olarak kullanacak mıyız? Sen kullanmayacaksın gibi bir izlenim edindim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kötülükleri yaratmayabileceği halde yarattıysa ve yok edebileceği ve buna gücü de yettiği halde hemen yoketmiyorsa , evet hiç kuşkusuz zalimdir...

asıl tam tersi sen isyan etmeyi isterken isyanına mani olsaydı bu sana yapılan bir zulüm olurdu.

Sitelerde Paylaş
asıl tam tersi sen isyan etmeyi isterken isyanına mani olsaydı bu sana yapılan bir zulüm olurdu.

Allah onuda yapıyor! Mesela Cebrail isyan etmek isteyebilir mi? Meleklerin özgür iradesi var mı?

Bu kadar pervasızca kendinizle nasıl çelişiyorsunuz... çözmek güç.

Sitelerde Paylaş
Andromeda Gönderildi Bugün, 18:14

QUOTE (AhmetBaha @ Sep 14 2009, 15:46) *

İnsanı yokluk aleminden çıkartıp hayat veren

ona en uygun ve güzel bir biçimde vücut giydiren

ebedi hayatı ve nimetleri veren bir Zatı Zülcelal nasıl zalim olabilir?

Kötülükleri yaratmayabileceği halde yarattıysa ve yok edebileceği ve buna gücü de yettiği halde hemen yoketmiyorsa , evet hiç kuşkusuz zalimdir...

Arkadaşım 1000 milyar yıl içinde 70yılın lafı olurmu?

yani ebedi hayata nazaran dünya hayatı gözaçıpkapamak gibi kısadır

müslüman ahiret için çalışır çünkü dünya ahiretin mezrasıdır yani tarlası

Cenabı Hak mümine mükafatını ahirette vereceğini vadetmiştir burada değil

demek biz ne kadar burda acı da çeksek zülmede uğrasak ebedi hayatta cennet ve nimetleri

bizimdir her zorluğa ve sıkıntıya tahammül ederiz

-------------

Cenabı Hakkın dinsiz hakkında ebedi azabı da aynı hak ve merhamettir

onu yokolmaktan hiç olmaktan muhafaza eder ebedi bir hayatı verir

şu söz meşhurdur "cehennem de olsa beka isterim ebedi hayatı isterim"

vesselam

Sitelerde Paylaş
Biz insanı konuşuyoruz.

Hayır, Allah zalim mi diye tartışıyordunuz ben girdim araya. Sen dedin ki, isyan etmek isteyipte edemezsen, Allah mani olsa zülum olur; Haliyle Allah'ta zalim. Şimdi de diyorsun ki biz insanı konuşuyoruz. Zaten, insanın tanımında "özgür irade" var; onu çıkardığın zaman insan olmuyor, haliyle bir varsayım üzerine konuşuyor oluyorsun ve ben de sana o varsayımının halihazırda dininizde zaten mevcut olduğunu gösteriyorum.

Özetle: Cübbeli, kıvırma... sen de yelkenleri bez kullanmaya girişme. Beşer şaşar de, olsun bitsin :)

Sitelerde Paylaş

demek biz ne kadar burda acı da çeksek zülmede uğrasak ebedi hayatta cennet ve nimetleri

Dünyada yaşadığın zulümleri düşününce, kendini böyle avutuyorsun değil mi?

Zülmedenlere boyun eğmenin ismi müminlik olmuş desene...

Dünya, zaten bu nedenle senin gibiler tarafından yaşanılır yapılmıyor.

Sitelerde Paylaş
Allah yoktur, çünkü varlığı delillendirilmemiştir.

sen yokluğunu delillendirdin mi bakalım ?

sana al işte allah bu diye getirip gösteremem ama sen de bana bu mantıkla şunu demelisin madem görmeden inanmam diyon ben bütün evreni gezdim her köşe bucağına baktım ve göremedim

demen lazım ve bunu ispatlaman lazım

Sitelerde Paylaş
sen yokluğunu delillendirdin mi bakalım ?

Sen önce Zeus'un yokluğunu delillendir, ben yetişirim sana...

sana al işte allah bu diye getirip gösteremem

Ama ben sana, "Al işte evren bu" diye getirip gösteririm.

ama sen de bana bu mantıkla şunu demelisin madem görmeden inanmam diyon ben bütün evreni gezdim her köşe bucağına baktım ve göremedim

demen lazım ve bunu ispatlaman lazım

Önce şöyle bir örnekle geleyim o halde: Ben, şu an Allah'ı dövüyorum... kafa göz daldım, kündeye aldım öyle ileti yazıyorum.

Bu yaptığın mantık hatasına ne denir literatürde bilir misin? Argumentum ad Ignorantiam

Sitelerde Paylaş
Yemedim de, hadi yedim diyelim...

Madem, vardı ve var; Hani?

Allah her yerde

gözünle göremezsin

onun yarattıklarını görebilirsin aynaya bakarak başla bence :)

ben yoktum ama beni yokluktan kurtarıp var eden bi güç var demelisin

allah kendisini cennete direk girenlere göstereceğini söylüyor ben illada görmek istiyom diyosan cennete girmlisin

Sitelerde Paylaş
Allah her yerde

gözünle göremezsin

Tesadüfe bak sen... Zeus'u da göremiyorum.

onun yarattıklarını görebilirsin aynaya bakarak başla bence :)

Biliyordum zaten Allah olmakla itham edileceğimi! Yok kardeşim ben Tanrı falan değilim... yok tanrı falan. Hepsi eskilerin uydurması

ben yoktum ama beni yokluktan kurtarıp var eden bi güç var demelisin

Hamdım piştim yandım diyorum ben arada o sayılır mı? Hani cehennem falanı çağrıştırıyor ya, belki hoşuna gider.

allah kendisini cennete direk girenlere göstereceğini söylüyor ben illada görmek istiyom diyosan cennete girmlisin

Ne o pazarlamacılığa başladın galiba? Ev mi satıyorsun birader?

Geçen Nirvana'yı önerdiler, oranın daha iyi olanakları var. Teklifi yükseltirsen düşünebilirim.

Sitelerde Paylaş
Sen önce Zeus'un yokluğunu delillendir, ben yetişirim sana...

Ama ben sana, "Al işte evren bu" diye getirip gösteririm.

Önce şöyle bir örnekle geleyim o halde: Ben, şu an Allah'ı dövüyorum... kafa göz daldım, kündeye aldım öyle ileti yazıyorum.

Bu yaptığın mantık hatasına ne denir literatürde bilir misin? Argumentum ad Ignorantiam

zeus yotur çünkü allah vardır

bende sana al işte evren bu diye gösteririm zate evrenin olmadığını söyleyn yok ki

çok komiksin sen bi evreni gez iyice öyle gel sonra dövdünmü dövüldün mü bakarız

Sitelerde Paylaş
zeus yotur çünkü allah vardır

Madem bu kadar kolaydı, söylesene birader; İki dakikada çözerdik meseleyi.

Allah yok, çünkü Zeus var.

Hadi "delillendirdim", şimdi ne yapacaksın?

bende sana al işte evren bu diye gösteririm zate evrenin olmadığını söyleyn yok ki

Descartes'ı okumamışsın anlaşılan :)

O halde, demek ki neymiş: Allah ile evreni kıyaslamaya kalmak, Naim Süleymanoğlu ile Herkül'ü kıyaslamaya denkmiş.

çok komiksin sen bi evreni gez iyice öyle gel sonra dövdünmü dövüldün mü bakarız

Gezip buldum ki, kündeye aldım. Bulmadan kündeye nasıl alacağım? Ne oldu inanmıyor musun? Neden? Hadi kündeye almadığımı delillendirsene... hadi, hadi...

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım 1000 milyar yıl içinde 70yılın lafı olurmu?

yani ebedi hayata nazaran dünya hayatı gözaçıpkapamak gibi kısadır

müslüman ahiret için çalışır çünkü dünya ahiretin mezrasıdır yani tarlası

-------------

Cenabı Hakkın dinsiz hakkında ebedi azabı da aynı hak ve merhamettir

onu yokolmaktan hiç olmaktan muhafaza eder ebedi bir hayatı verir

şu söz meşhurdur "cehennem de olsa beka isterim ebedi hayatı isterim"

vesselam

Özellikle kararttığım kısım için konuşursak, Bana İstanbuldaki sel felaketini açıklar mısın.Madem Allah o kadar merhametli ve kudretli niçin masum çocukların ölmesine izin verdi ? Yoksa orda evine su basan , ölen bütün insanlar dinsiz , münafık insanlar mıydı ? Merhametli allahın neden gidip ülkeyi yönetenlerin , o derenin yatağını değiştirenlerin evine ne bilim mesela şimşek yollamadı ?bunları açıklasana bir zahmet.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli

Daha geçenlerde mürtedlerin öldürülmesi gerektiğini söyleyen sen ve İllegalTM değil miydi ?

Söyle bakalım, bu durumda tıpkı mafya babaları gibi kullarına tetikçilik yaptıran azmettirici Allah'ın neresi adaletli olabilir ?

Allah bir sevaba on katı mükafat veriyormuş da ...

Mafya babaları da cinayeti başarıyla gerçekleştiren tetikçileri mükafatsız bırakmıyorlar, ellerine yüklüce bir para sıkıştırıyorlar, hatta tetikçi hapishaneye düşerse çoluk çocuklarına bile bakıyorlar, o halde mafya babaları da tıpkı Allah gibi çok adaletli !

Sitelerde Paylaş
ENAM: 160- Kim iyilik getirirse, ona o (getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar.

YUNUS: 27- Kötülük kazanmış olanlara gelince, kötülüğün cezası, misli kadardır. Ve onları bir aşağılık ve eziklik kaplar. Onlar için Allah'dan başka hiçbir kurtarıcı yoktur. Yüzleri karanlık gecelerden bir parçaya bürünmüş gibidir. İşte onlar cehennem ehlidir. Orada ebedî kalacaklardır.

KASAS: 84- Kim bir iyilik getirirse ona ondan daha üstün karşılık vardır. Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.

Cübbelı senin arap allahın bu ayetleri gönderiken sarhoş olmalı başka türlü izahı mümkün değil. Bak şimdi;

Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar

Kötülük kazanmış olanlara gelince, kötülüğün cezası, misli kadardır

Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.

Verdiğin ayetlerde bu söylüyor ve yunus 27 de ise

İşte onlar cehennem ehlidir. Orada ebedî kalacaklardır.

Diyor değilmi?

Hangi suçun cezası sonsuz yanmak olabilir, bana bir suç örnek verebilirmisin? Sakın şirk koşmak gibi dini bir argümanla gelme.Hani her kötülüğün cezası yapılan suç kadar olacaktı?

Sitelerde Paylaş
beni yokluktan kurtarıp var eden bi güç var demelisin

Şu kelime oyunlarınıza bayılıyorum,ne demek yokluktan kurtarmak,yoklukta varmıydın :lol: Yokluk alemi diye bir yer mi var.

Masalınıza göre cehennemde ebedi kalacak olanlar kurtulmuş mu oluyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...