Jump to content

Allahu Teala zalim midir?

Recommended Posts

• İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ENAM: 160- Kim iyilik getirirse, ona o (getirdiği)nin on katı vardır. Kim kötülük getirirse, sadece onun dengiyle cezalandırılır; onlar haksızlığa uğratılmazlar.

YUNUS: 27- Kötülük kazanmış olanlara gelince, kötülüğün cezası, misli kadardır. Ve onları bir aşağılık ve eziklik kaplar. Onlar için Allah'dan başka hiçbir kurtarıcı yoktur. Yüzleri karanlık gecelerden bir parçaya bürünmüş gibidir. İşte onlar cehennem ehlidir. Orada ebedî kalacaklardır.

KASAS: 84- Kim bir iyilik getirirse ona ondan daha üstün karşılık vardır. Kim bir kötülük getirirse, o kötülükleri işleyenler, ancak yaptıkları kadar ceza görürler.

Evet zalimdir.

He de zalimlerin en zalimi.

Aynı zamanda Allah'u Teala'da aşağılık kompleksi deji var.

tarihinde Ruslan_Chagaev tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
zeus yotur çünkü allah vardır

Vay anasını.Her gün müslümanlardan yeni birşey öğreniyoruz.Bu şekilde mantık yürütülebileceğini de öğrenmiş olduk.Ateistforum olarak bizi aydınlattığın için şükranlarımızı sunuyoruz sana.Artık bu delili de görmezden gelip inkar etmeye devam edemeyiz.

Sana ağır hakaretler içeren bir ileti hazırlayacaktım ama vazgeçtim sonradan.Ölümlü dünyada birbirimizi kırmaya gerek yok.

Sitelerde Paylaş
Vay anasını.Her gün müslümanlardan yeni birşey öğreniyoruz.Bu şekilde mantık yürütülebileceğini de öğrenmiş olduk.Ateistforum olarak bizi aydınlattığın için şükranlarımızı sunuyoruz sana.Artık bu delili de görmezden gelip inkar etmeye devam edemeyiz.

Sana ağır hakaretler içeren bir ileti hazırlayacaktım ama vazgeçtim sonradan.Ölümlü dünyada birbirimizi kırmaya gerek yok.

gerçek islamda taopai huzur islamda başka yerde arama.al işte sana gerçek.taopai huzursuzluğundan arınmak istiyorsan samimi bir kalple Allaha dön.samimiyetle dönersen içindeki huzuru farkedeceksin Allaha teslim ol o bizim yaratanımız ona karşı gelmekle ne geçecek eline nereye kadar sürecek bu inadın bu çabanın boşa çıkdığını anlayınca iş işden geçince pişmanlığın neye yarayacak.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
gerçek islamda taopai huzur islamda başka yerde arama.al işte sana gerçek.taopai huzursuzluğundan arınmak istiyorsan samimi bir kalple Allaha dön.samimiyetle dönersen içindeki huzuru farkedeceksin Allaha teslim ol o bizim yaratanımız ona karşı gelmekle ne geçecek eline nereye kadar sürecek bu inadın bu çabanın boşa çıkdığını anlayınca iş işden geçince pişmanlığın neye yarayacak.

Dostum sana şunu söyleyeyim yıllardır çelişkiler içindeydim ve dindeki çoğu ayrıntı mantığıma sığmıyordu bu yüzden sürekli mantığımla çelişmek ve aklımın sesini bastırmak zorunda kalıyordum.Dinden kurtulunca bunların hepsi bitti çok huzurlu,kendi için tutarlı biri oldum.Artık kendi ilkelerime göre yaşamak için beni sınırlayan bir kitap yok.Ben hümanistim,hümanisttim.Kurandaki birçok şey bu yüzden bana uygun değildi.Kölelik,cariyelik,cihat,şeriat kurandaki hemen hemen herşey mantığıma ters.Bu yüzden islamda benim için huzur falan yoktur.Semavi olmayan dinlerde belki vardır bilmiyorum.Tek bildiğim şey dinlerin tanrı kaynaklı değil insan kelamı olduğu.

tarihinde taopaipai tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Dostum sana şunu söyleyeyim yıllardır çelişkiler içindeydim ve dindeki çoğu ayrıntı mantığıma sığmıyordu bu yüzden sürekli mantığımla çelişmek ve aklımın sesini bastırmak zorunda kalıyordum.Dinden kurtulunca bunların hepsi bitti çok huzurlu,kendi için tutarlı biri oldum.Artık kendi ilkelerime göre yaşamak için beni sınırlayan bir kitap yok.Ben hümanistim,hümanisttim.Kurandaki birçok şey bu yüzden bana uygun değildi.Kölelik,cariyelik,cihat,şeriat kurandaki hemen hemen herşey mantığıma ters.Bu yüzden islamda huzur falan yoktur.Semavi olmayan dinlerde belki vardır bilmiyorum.Tek bildiğim şey dinlerin tanrı kaynaklı değil insan kelamı olduğu.

Senin mantığına ters gelmesi doğal bir şey.. O yüzden neden endişelendin anlamış değilim..

Sitelerde Paylaş
Kadın köle.Parayla alınıp satılan kadın köle demek.1800lere kadar osmanlıda,mısırda ve bilimum islam ülkelerinde cariye pazarları mevcuttu.

"Bir de içinizden bekârları ve kölelerinizle cariyelerinizden sâlih olanları evlendiriniz. Eğer fakir iseler, Allah onları kendi lütfundan zengin eder."Nur 32

"Sizden cariyesi olan biriniz onu en güzel bir şekilde terbiye eder, yetiştirir de sonra azat edip onunla evlenirse, onun için iki sevap vardır."Buhari..

Yaşanan bir islamı mı tartışıyoruz emredilen bir islamı mı?

Sitelerde Paylaş
Yaşanan bir islamı mı tartışıyoruz emredilen bir islamı mı?

Ben cüzi aklımla köleliğin ve cariyeliğin insanlık ayıbı olduğunu farkedebiliyorsam Allahın da bunu farketmesi gerekir.Oysa Allah kölelik ve cariyelikten çok normal şeylermiş gibi bahseder.

Ben savaşın bir insanlık suçu olduğunu düşünecek akıla sahipsem Allahın da sahip olması gerekir.Oysa Allah savaş hükümleri gönderirken hiç tereddüt etmemiştir.

Ben dünya hayatında yapılacak bir sınavın Allaha iman üzerinden olamayacağını düşünebilecek kapasiteye sahipsem Allahın da sahip olması gerekir.Oysa Allah her ben vahiy alıyorum diyene inanma üzerinden bir sınav uygun görmüştür.Kolay ikna olanlar cennete,şüpheci olanlar ve kanıt arayanlar cehenneme.

En ufak bir mantık kırıntısı yok.Bu kitabı tanrı gönderdi demek olası bir tanrıya en büyük hakaret olurdu ve tanrı en başta sizi cezalandırırdı.

Sitelerde Paylaş

Cüz'i bir akıl işte.. sorun burada.. Tamamen dünyaya adapte olmuş bir hayat.. Ve cüz'ileşmiş bir akıl.. İnsanlığıma halel gelmesin diye düşmanı çiçekle karşılayacaksam, iman edecek fakat ahiret, imtihan , hikmet kavramları ile her fırsatta taşak geçeceksem ,armut piş ağzıma düş tarzında hiç bir meselede akıl yormadan cevaplar bulmayı ümid edeceksem..... tanrı zalimde olur cahilde..

Sitelerde Paylaş
olabilir

ama tembih, öğüt farklı ''tehdit'' farklı şeylerdir.

siz sobaya düşmek üzere olan çocuğunuza yavrum gitme sabaya yaklaşma mı dersiniz yoksa yavrum sobaya yaklaşırsan yanarsın mı dersiniz hangisi daha etkili olur

allah da cehenneme yaklaşanları uyarmıştır ateşle tahtit etmiş senin değiminle

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...