Jump to content

Recommended Posts

Bilimin, bir çok konuda çok iddialı olduğunu biliyoruz. Evrenin yaşını biliyor, dünyanın yaşını biliyor, canlıların oluşumdan, bugünkü halini almasına kadar her şeyi biliyor, uzaydaki milyonlarca yıldızı biliyor, vs.vs.....

Peki bilim, neden kan veya benzeri işlevi görecek bir sıvı üretemiyor? Çok daha iddialı teoriler öne sürdüğü düşünülürse, zor olmasa gerek.

Kan, vücudumuzun % 8'ini oluşturur. Bunun yarısı sıvı (plazma), yarısıda alyuvar, akyuvar,trombosit gibi kan hücreleridir. Kemik iliğinde, kan hücreleri her gün milyonlarca üretilir ve yenilenir. Bunu yapanda kök hücredir.

Bilim neden bal üretimiyor diye sorduğumuzda, doğada var olan bir şeyi neden üretsinki deniyor. O halde buyursun kan üretsinki, radyo veya tvlerde kan aranıyor anonslarına gerek kalmasın. Kan bulunamadığı için, insanlar ölmesin. Ne dersiniz? Acaba iş teoriden, somut bir şeyler yapmaya gelince, ak koyun kara koyun ortaya mı çıkıyor?

Sitelerde Paylaş

Bilim neden kan üretmiyor?---Üretmeye , şuan varolandan daha iyisini üretmeyi imkanlı kılacak çalışmalar yapıyo.

Bilim yapmak demek bişeyler yaratmak demek değildir.Araştırmak çabalamakla olur bilim.

Siz bilimi büyücülükle yada yeni bir din iddasıyla karıştıyosunuz.

Bilim adamları ''hadi bişey yaratalımda şun dincilere bi cevap vermiş olalım'' diye düşünmezler.

Sitelerde Paylaş
Bilimin, bir çok konuda çok iddialı olduğunu biliyoruz. Evrenin yaşını biliyor, dünyanın yaşını biliyor, canlıların oluşumdan, bugünkü halini almasına kadar her şeyi biliyor, uzaydaki milyonlarca yıldızı biliyor, vs.vs.....

Peki bilim, neden kan veya benzeri işlevi görecek bir sıvı üretemiyor? Çok daha iddialı teoriler öne sürdüğü düşünülürse, zor olmasa gerek.

Kan, vücudumuzun % 8'ini oluşturur. Bunun yarısı sıvı (plazma), yarısıda alyuvar, akyuvar,trombosit gibi kan hücreleridir. Kemik iliğinde, kan hücreleri her gün milyonlarca üretilir ve yenilenir. Bunu yapanda kök hücredir.

Bilim neden bal üretimiyor diye sorduğumuzda, doğada var olan bir şeyi neden üretsinki deniyor. O halde buyursun kan üretsinki, radyo veya tvlerde kan aranıyor anonslarına gerek kalmasın. Kan bulunamadığı için, insanlar ölmesin. Ne dersiniz? Acaba iş teoriden, somut bir şeyler yapmaya gelince, ak koyun kara koyun ortaya mı çıkıyor?

radyo veya tvlerde kan aranıyor anonslarına gerek kalmasın. Kan bulunamadığı için, insanlar ölmesin. Ne dersiniz? Acaba iş teoriden, somut bir şeyler yapmaya gelince, ak koyun kara koyun ortaya mı çıkıyor?

Bilim nasıl olsa yapay kanı yapar. senin gibi cahiler daha öncede hadi insan uçsunda görelim diyorlardı sonra insanlar uçmaya başlayıncada kurandan ayetler bulup bunu önceden allahın söylediğini söylediler.

Bak ne güzel söylemişsin insanlar kan aramasınlar diye. o zaman allahına dua et te insanlar kansız kalmasınlar.

Sanki dua edince allah hemen gökten kan indiriyorda bunlar bakın allah indiriyor sizde indirin diyorlar.

Sen bilime şükretki o var yoksa sizler gibi kişilere kalsa daha kan nakli bile yapılamaz insanlar ölürkende allahın taktiri derdiniz. sizler gibilerin bu dünyaya verdiği zarar tarihe bir leke olarak geçecektir.

Her zaman bilimin önünde engelsiniz ama bilim birşeyler buluncada sahiplenmeye kalkarsınız.

Sitelerde Paylaş

bıktım artık bilim insan üretemiyor bilim kan üretemiyor vs vs..

peki o zaman allah ürettiğini nerden bilioruz bunları.. madem allah ta dünyanın yaşını vs vss ini hesaplayıp kısa mesaj yoluyla bize atsın?

saçmlık çırpınmayın artık.... batıyorsunuz..

gün gelecek gen mühendssliği gelişecek o dediğinde olaak eminim.. merak etme...

Sitelerde Paylaş

Sizde işinize gelince Bilimi ağzınızdan eksik etmiyorsunuz; işinize gelmeyince de bıkıyorsunuz...!

Gerçi bilimin şuan bunu yapamaması; ilerde de yapamıyacağı anlamına gelmediği gibi.. İlerde bunu yapmasıda Allah'ın Kudretine bir eksiklik getirmez.. Çünki Allah numuneyi ortaya koymuş, insana o aklı ve kabiliyeti de vermiş...

NiHiL....

Hele önce mevcut olanı bi yapsınlar, sonra daha iyisi olabilir mi diye araştırsınlar.. Yine mantıksız bi cümle kurmuşsun.. :)

Sitelerde Paylaş

Kan yerine geçen bir sürü yapay ürün var aslında..Bunlar tam olarak kanın yerine geçmese de zorunlu durumlarda kullanılıyor..Ben bilimin bu konuda tembel davrandığını düşünüyorum..Doktorlar insanları kan vermeye sevketmenin daha kolay olacağını düşünüyor olmalılar..

Sitelerde Paylaş

Biz bilime karşı değiliz, bunu daha öncede açıkladım...

Ama bilimi perde ederek yapılan dinsizliğe karşıyım... Mesela "ozgurche" nin yaptığı tutarsız iddia gibi...

Yani sizi yaradan ve bunca nimetleri ikram eden Rabbinize neden bu kadar düşmansınız ki.. İzin verilse bilim İnsan bile yaparmış... Mantıksızlığın daniskası... Bırak yenisini yapmayı; Mevcut olanı yaşatsınlar yada ölümü öldürsünler yeter... Gerçi yine yetmez.. Çünki bundan öncekilerin hakları ne olacak.. ?

Bilim ne kadar ilerlerse ilerlesin; Hiç bir zaman Mutlak Sona ulaşamaz.. Her yeni cevap; onlarca yeni soru üretir.. Çünki Bilim Yapan Değil; Taklit ile Keşf edendir...

Sitelerde Paylaş

Ama bilimi perde ederek yapılan dinsizliğe karşıyım... Mesela "ozgurche" nin yaptığı tutarsız iddia gibi...

Yani sizi yaradan ve bunca nimetleri ikram eden Rabbinize neden bu kadar düşmansınız ki.. İzin verilse bilim İnsan bile yaparmış... Mantıksızlığın daniskası... Bırak yenisini yapmayı; Mevcut olanı yaşatsınlar yada ölümü öldürsünler yeter... Gerçi yine yetmez.. Çünki bundan öncekilerin hakları ne olacak.. ?

Bilim ne kadar ilerlerse ilerlesin; Hiç bir zaman Mutlak Sona ulaşamaz.. Her yeni cevap; onlarca yeni soru üretir.. Çünki Bilim Yapan Değil; Taklit ile Keşf edendir...

bır zamanlar senın gıbı dusunen ınsanlar vardı onlarda grıp hastalıgını kımse bulamaz demıstı ve o zamanlarda grıpten cok ınsan olmustu

ve bak bılım bugun onun tedavısını nasıl basıte ındırmıs

kusura bakmayın sız tum dogruları kuranda aradıgınız ıcın bılıme karsısınız

dusun bılım adamları dıyor ben ınsanı kopyalarım bunu ızın verırmısınız

Sitelerde Paylaş

İslamda hırsızlık haram değil mi? Neden doğanın sunduğu nimetleri çalarak arap putuna mal ediyorsun ?

Sitelerde Paylaş
Buna karşılık biz de şöyle desek haklıyız: ''o halde islamcılar sadece kurana bakarak bir tek hastalığa çare bulsunlar''

NiHiL....

Hele önce mevcut olanı bi yapsınlar, sonra daha iyisi olabilir mi diye araştırsınlar.. Yine mantıksız bi cümle kurmuşsun.. :)

Ne alakası var aca ya?

Sitelerde Paylaş

ozgurche..

Ne Kur'an, Ne İslam Bilime karşı değildir.. Kişilerin yanlışlıkları; sistemin özüne maal edilmez.. İnsan aklına koyduğunu yapacak çılgınlıkta bir varlık; yapabiliyorlarsa mutlaka yapacaklardır..

dinsavar..

Doğa ilahsa; neden insanlık bugün doğamızı koruyalım sloganları atıyor.. Doğa da bir kudret olsa kendisine zarar vermekten başka hiç bir faydası olmıyan İnsan Nevini neden yaşatıyor.? Hem kendisine hiç faydası olmıyan bu mahluka ya bizzat, yada neticeleri ile tüm varlığını ikram etmiş.. Adeta insan için çalışıyor yada çalıştırılıyor.. ?

NiHiL..

"Bilim neden kan üretmiyor?---Üretmeye , şuan varolandan daha iyisini üretmeyi imkanlı kılacak çalışmalar yapıyo."

Bu cümlene istinaden yazdım..

Sitelerde Paylaş
ozgurche..

Ne Kur'an, Ne İslam Bilime karşı değildir.. Kişilerin yanlışlıkları; sistemin özüne maal edilmez.. İnsan aklına koyduğunu yapacak çılgınlıkta bir varlık; yapabiliyorlarsa mutlaka yapacaklardır..

dinsavar..

Doğa ilahsa; neden insanlık bugün doğamızı koruyalım sloganları atıyor.. Doğa da bir kudret olsa kendisine zarar vermekten başka hiç bir faydası olmıyan İnsan Nevini neden yaşatıyor.? Hem kendisine hiç faydası olmıyan bu mahluka ya bizzat, yada neticeleri ile tüm varlığını ikram etmiş.. Adeta insan için çalışıyor yada çalıştırılıyor.. ?

NiHiL..

"Bilim neden kan üretmiyor?---Üretmeye , şuan varolandan daha iyisini üretmeyi imkanlı kılacak çalışmalar yapıyo."

Bu cümlene istinaden yazdım..

arkadasım yapabılıyorsa degıl yapacaktır

Sitelerde Paylaş

Yahu ben Yapamazlar demiyorum.. Politik, siyasi, ahlaki v.s.. hangi açıdan; kimler nekadar karşı çıkarsa çıksın.... Yapabiliyorlarsa, yapacaklardır.. Burdaki ..e ..biliyorlarsa yapamazlar manasında değil..

Sitelerde Paylaş

Mask aklınca bana laf vurdurmaya ''mantıksız'' demeye yer arıyosun.

Üretmeye , şuan varolandan daha iyisini üretmeyi imkanlı kılacak çalışmalar yapıyo dedim.

hiç anlamadan '' dönce varolanı yapsın lar sonra daha iyisini yaparlar.Sen mantıksızsın'' diye cevap verdin.

Anlayabilmen için anlatıcam bak:

Üretmeye , şuan varolandan daha iyisini üretmeyi imkanlı kılacak çalışmalar yapıyo[/b] dedim.

Üretmenin amacı sonunda ''daha iyisini'' üretme amacına dönüşecektir.Çünkü bilim biyerde durmaz.

Ayrıca bak

''çalışmalar yapıyo'' dedim.

Hemen lafı çarpıtıyosun maksat ''mantıksız'' demek sadece.

Sitelerde Paylaş

Senin derdin insanın kan üretememsi falan değil.Şu an üretemiyo olabilir.Ama üretsede sen inanmaya devam edeceksin sonuçta."İnsan neden hiperoptik vasküler dondurucu üretemiyo,ha?" tarzı bi söylemle yine bu işin karşısında duracaksın.

Not 1:Arkadaş cevap vermiş zaten üretiliyomuş.

Not 2:Senin tanrın "kan" üretebiliyomu???Üretsinde görelim."Kes kolunu gör" diyeceksin muhtemelen,o damarlarında akan kanı tanrı üretmiyo sonuçta.Eritroblastik hücre serisi üretiyo.O da emroyunun ilk trimestrinde spontan olarak üretiliyo.Bunu yapanda binlerce yıldır nesilden nesile aktarılan genetik bilgimiz(Genlerimiz,DNA) sonuçta.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...