Jump to content

Dinden çıktıktan sonra psikolojik sorunlarımdan kurtuldum

Recommended Posts

Esas sen bundan sonra yaşayacaklarına bak. En karasından bir yol seni bekliyor. Türkiyede ateist olmak zordur, benden söylemesi. Zaman içinde yalnızlaşırsın hemde çok. Senin yaşında ateizme geçipte harap olmuş çok adam gördüm, inşallah sen olmassın.

İslam dinini hiç bilmediğin belli. Bizde zalime her ne şartta olursa olsun karşı durmak vardır. Sen biraz git öğren Komünist düşünceyi ondan sonra görürsün özgür düşünmeyi. Ne düşüneceğine, ne yapacağına kısacası herşeyine başkaları karar verir. Eğer itaat edersen ne ala etmessen maden ocağına. Ne diyim hayırlısı olsun.

la git dedesi nenesi dindarmışda şimdi özgürmüşde sen müslümanmıydınki ateistliğe geçdin.hem ateist hem palavracı :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 88
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinden çıktıktan sonra psikolojik sorunlarımdan kurtuldum

Sokaktaki kedi de, en az senin kadar özgür şimdi (materyalizme göre)

İslama göre ise, kedi bile, yaradanını bilir ve kendi çapında zikrini yapar.

Evet sen, bir kedi kadar özgürsün. Bari, ateist olduğunu söyleme de, toplumdan kopma. Fazla özgürlük, sağlığa zararlıdır.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öğretilmiş köleliğine isyan edebilecek cesareti bu genç yaşında kendinde bulduğun için seni ekstra tebrik ederim genç dostum. :)

Lakin ateist falan değilsin henüz, bunu da biliyorsun değil mi? Önünde oldukça uzun olabilecek bir süreç var... Okumaya, araştırmaya, düşünmeye, sormaya ve sorgulamaya devam et. Yılma, korkma ve çevrenden gelebilecek tepkilere ise hiç aldırma. Doğru bildiğin ve "kendi" istediğin yolda devam et.

Başarılar. :)

Sitelerde Paylaş
Lakin ateist falan değilsin henüz,

Pardon ateist nasıl olunuyor, kim karar veriyor, biat edilecek ruhani lideri kimdir ? Ya da Kelime-i küfür mü getirmek lazım,haftada beş kitap okumak gibi "farz" ritüelleri mi vardır.

Abartıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Lakin ateist falan değilsin henüz, bunu da biliyorsun değil mi? Önünde oldukça uzun olabilecek bir süreç var... Okumaya, araştırmaya, düşünmeye, sormaya ve sorgulamaya devam et. Yılma, korkma ve çevrenden gelebilecek tepkilere ise hiç aldırma. Doğru bildiğin ve "kendi" istediğin yolda devam et.

@devils, burda görüldüğü üzere, senin şu başlıkta yazdıklarını bile paylaşmayacağın bir seviyeye gelmen gerekir. Çünkü senin ateist olup olmadığna dair ahkam kesecek birileri çıkacaktır. Bunlar ateistlerin arasından çıkacak. Ve günün birinde ateistler ve ateizm belki en büyük düşmanın olacak. Çünkü kendin değişeceksin, ve kendini "ateist" olarak tanımladığın zamanlardaki problemleri çözmüş olacaksın. Bir kısım ise hala çözemeyecek. Aynı yerde kalacaklar. Ateist bir dost.

Sitelerde Paylaş

İyi dilekleri için herkese teşekkür ederim.

Topiği açarken zaten "heyt ulan ateistim çekilin ben geliyorum" tarzı birşey yazmadım.Onun için derecemi ölçmenize gerek yok.

Anlatmak istediğim başlıkta açık.

Doğru kararı verdiğimi bu başlıkta ayrıca anladım.

Müslümanlar kendini heryerde belli ediyor.

O sahibi belli olan arkadaşada gülüp geçiyorum, dikkat et tasmanı koparma.

Sitelerde Paylaş
Pardon ateist nasıl olunuyor, kim karar veriyor, biat edilecek ruhani lideri kimdir ? Ya da Kelime-i küfür mü getirmek lazım,haftada beş kitap okumak gibi "farz" ritüelleri mi vardır.

Abartıyorsunuz.

Olur mu en yakın mürşid-i ateiste gidip elini öpmek gerekir öncelikle yoksa ateist falan olamazsınız...

Sitelerde Paylaş

sana göre sen doğru yolu buldun .mutlu ,özgür istediğin gibi yaşarsın senin için hoş güzel.pekii olay senin hiç de düşündüğün gibi değilse ne yapcaksın bunun içinde bir çözüm düşündün mü?

toprağa girdiğinde yok olacak zannederken yok olmadığını ve yok saydığın ve bir zamanlar inandığın gerçekler senin suratına şap diye patladığında b planın olacak mı?

Sitelerde Paylaş
sana göre sen doğru yolu buldun .mutlu ,özgür istediğin gibi yaşarsın senin için hoş güzel.pekii olay senin hiç de düşündüğün gibi değilse ne yapcaksın bunun içinde bir çözüm düşündün mü?

toprağa girdiğinde yok olacak zannederken yok olmadığını ve yok saydığın ve bir zamanlar inandığın gerçekler senin suratına şap diye patladığında b planın olacak mı?

Bende sana sunu sorayim.

Diyelimki bir yaratici var. Ama bu yaratici hic bir kitap, peygamber yollamamis. Öldük karsimizda duruyor. Bana dediki

- Sen ateisttin benim varligimi kabul etmedin yanildin bak burdayim. Sana dediki;

- Sen müslümandin ve benim adima yalan söyleyen muhammedin anlattigi seylere inandin ve bir cok putperstligi yasamina soktun. Gereksiz yere ugraslarla benim verdigim akli geregi gibi kullanamadin.

Bu durumda kim daha sansli?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

PUTPERESLİKTEN,SAHTE İLAHLARDAN,ŞİRKTEN,KUFURDEN ALLAHA SIĞINIRIM.

BAKIN SİZ YÜCE YARATICIYI BİLE İNANMAMIŞSINIZ REDDETMİŞSİNİZ YANİ OLAYI KÖKÜNDEN KESMİŞSİNİZ HİÇ BİR ŞEKİLDE AFFEDİLECEK BİR SEBEP YOK SAYMADIĞIN TANIMADIĞIN RABBE BENİ AFFET DİYEMEZSİN

ANLATTIĞIN ŞEYDE BEN İSE ALLAHI YÜCE YARATICIYI TANIUMIŞIM ONA İNANMIŞIM ONA SIĞINMIŞIM ONDAN BAŞKA İLAH KABUL ETMEMİŞİM.

ARAMIZDAKİ FARKI SEN DÜŞÜN.

Sitelerde Paylaş
...

ARAMIZDAKİ FARKI SEN DÜŞÜN.

Arkadasim ilk önce kücük harflerle yaz. Internette büyük harflerle yazmak bagirmak anlamina gelir. Buna dikkat et lütfen.

Aramizda bir fark yok diyorsun ama bunu sen öyle saniyorsun. Yaraticiya inanan birisi ile seninle oldugu kadar bir problem olmaz. Yaraticiya inanan Allaha inanan degildir. Allahin yaratici oldugu kesin degildir. Senin dinin yaraticinin yaninda birde kurallar koyuyor. En komigide hacca ( en az dört bin dolar) gitmek sarti. Bes vakit namaz, oruc, sünnet de cabasi. Bunlarin uygulanmasinda kimlerin cikari var bir arastir. Sirf bu yüzden bu savurganlik yüzünden ben senden en az bir adim öndeyim. Yaraticiya inanmamak baska, yaraticinin yerine bir seyi koymak ve yaninda onun yaptirimlarina uymak bambaska. Bu fark anlasilmayacak kadar zor degil ama " Ya Varsa" sizleri yemis bitirmis.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Ne oLdu küLtürLü ateistLer arkadaşı doqru yoLa çeviririz diemi hazır qeri dönebiLirken korktunuzda siLdiniz yazdıkLarımı tabi siz bizden ne kadar yanınıza aLsanız kar rapid premium puanı kazancaksınız yanınıza adam aLdıkça dimi dünya zavaLLıLarı

13 yaşındaki çocuk gibi konuşuyor, yazıyor olmanız bizi ilgilendirmez. Gerçekten o yaşta olabilirsiniz. Ama burası kıraathane değil!

Söyleyeceklerinizi, daha düzgün bir dil kullanarak söyleyin.

Sitelerde Paylaş

Kodoman imzanda yanlış şeyler yazıyoooooooorr...

Din olsa da olmasa da iyi insanlar iyi şeyler yapacaktır

Din olmasa insanların iyilikleri bir yere kadarr.. Küçük iyilikler onlarda..

Ateist bir insana neden iyilik yapıyorsun ki iyilik yapmanı gerektiren şey ne ? Diye sorulabilir ve çok mantıklı bir soru ( Ateizm'e Göre )

Sen bu imzan ile anca 5 yaşındaki çocuğu kandırırsın..

Sitelerde Paylaş
ben 18 yaşındayım birader 13 yaşındaki çocuk qibi konuşuyor demişsin ama biLiyormusun eqer o 13 yaşındaki çocuk müsLümansa senden daha akıLLıdır bnm ve ALLAH'ın qözünde

Aferim sana da, Allah'ına da. Bir de şimdi sor bakalım, Allah'ının ve senin değer ölçerin umurumda mı.

Bu arada 13 yaşındaki çocuğa değer biçmedim.

Sitelerde Paylaş
Ateist bir insana neden iyilik yapıyorsun ki iyilik yapmanı gerektiren şey ne ? Diye sorulabilir ve çok mantıklı bir soru ( Ateizm'e Göre )

Neden yapılmasın?

Sen bu imzan ile anca 5 yaşındaki çocuğu kandırırsın..

Sanırım o da büyüyünce Nobel ödülü kazanır?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...