Jump to content

Dinde zorlama yok mu var mı?

Recommended Posts

Bazı reformcular dinde zorlama yoktur, herkes dini seçiminde hürdür, kimse kimseye karışamaz diyor. Hadis söyleyince de inkar ediyorlar.

Gelenekçiler ise (benim gibi) tam zıttı düşünüyorlar. Cizye vermeyenlerle savaşılır. Cizye onların zelil hallerinin belirtisidir.

Peki hangimiz doğruyuz. Tek kitap var ama farklı farklı görüşlerin çıkma sebebi ne?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bazı reformcular dinde zorlama yoktur, herkes dini seçiminde hürdür, kimse kimseye karışamaz diyor. Hadis söyleyince de inkar ediyorlar.

Gelenekçiler ise (benim gibi) tam zıttı düşünüyorlar. Cizye vermeyenlerle savaşılır. Cizye onların zelil hallerinin belirtisidir.

Peki hangimiz doğruyuz. Tek kitap var ama farklı farklı görüşlerin çıkma sebebi ne?

Farz olarak görülen,namaz,oruç,zekat,hac vb leri zorlama değilde nedir?

Sitelerde Paylaş

Dinde zorlama yoktur ama istenileni yapmazsan cehenneme gidersin.

Ne kadar müthiş değil mi?

Türk milletinin zorlama anlayışıda buna benzer.Doğrudan karışmaz ama yapmazsan demediğini bırakmaz.

tarihinde devils tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cübbeli sen, miladdan önce 5000 yılına ait bir bir adamın kafasına sahipsin.

Kuranı bırakıpta hadisleri referans alan bir adama, ne anlatabiliriz ?

Siz gidin sakal koyun. Cübbe, şalvar giyin vs. Sünnet denilince aklınıza gelenler sadece bunlar.

Ebu cehilinde sakalı vardı gerçi. Acep müslümanmıydı? :)

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz gidin sakal koyun. Cübbe, şalvar giyin vs. Sünnet denilince aklınıza gelenler sadece bunlar.

O mö 5000, siz ms 572

sene 2009

Sitelerde Paylaş

Bu cemaat dünyada gördüğüm en komik topluluk. Sırf sünnet diye peynir yerken yanında mutlaka ceviz yiyorlar

Sitelerde Paylaş

Peki sana Kuranla gelirsem ne yapacaksın? Kafanda uydurduğun din uğruna Kuran'ı da mı inkar edeceksin.

Sitelerde Paylaş
Bu cemaat dünyada gördüğüm en komik topluluk. Sırf sünnet diye peynir yerken yanında mutlaka ceviz yiyorlar

Evet öyle. Cübbeli hoca, videolarında bunları söylüyor..

Sağlık açısından faydalı ise, tavsiye niyetine yenir. İslamla alakalı olmayan kişisel uygulamalar, sünnet kabül edilemez.

Sitelerde Paylaş
Peki sana Kuranla gelirsem ne yapacaksın? Kafanda uydurduğun din uğruna Kuran'ı da mı inkar edeceksin.

Senin söyleyeceğin ayetlerin hepsinin cevabını verebiliriz.

Ama önce soruma cevap ver..

Ebu cehilinde sakalı vardı. Bu sana ne hatırlatıyor?

O zamanlar arap toplumunda sakal koymak bir gelenekti, traş olacak imkanlar yoktu türü şeyleri, beynin algılayabiliyor mu?

Belki beynin cimnastik yapar. Hadi çalıştır saksıyı

Sitelerde Paylaş

islam da zorlama yoktur diyorsunuz ama gerçekten böyle mi bi ergen çıksa ben ateist oldum derse ne olur o çocuğa veya bir yetişkin derse ben ateistim ne olur o yetişkine bilen var mı ben bilmek istemiyorum şahsen ve oruç tuta tuta kilo bile verdim ya

Sitelerde Paylaş
“Dinde zorlama yoktur. Artık doğru ile yanlış birbirinden ayrılmıştır. Şeytanın yoluna uymayı reddedenler ve Allah’a inananlar, hiçbir zaman kopmayacak en sağlam dayanağa tutunmuşlardır. Allah her şeyi işitendir, her şeyi bilendir.” (Bakara 256)

O Mekke'de... Sayın 10 kişiyken böyle diyeceksin tabi...

Sitelerde Paylaş

Sebep gayet basit:

Muhammed Medine'de güçlenmeden önce "senin dinin sana, benim dinim bana" derken, Medine'de güçlendikten sonra, herkesi müslüman olmaya zorlamıştır.

Sizlerde Muhammed'in çapulcu sürüsünün artıklarısınız.

Sitelerde Paylaş
Farz olarak görülen,namaz,oruç,zekat,hac vb leri zorlama değilde nedir?

bunlar nedir biliyormusun islamın kanunları

kısaca sen nasıl ki daha önce su solucanıydın

sen nasıl ki öldükten sonra yok olacağına inanıyorsun

sen nasıl ki bu dünyanın tek hakimi kendini gibi görüyorsan

sen nasıl ki islamın ortadan kalkmasını savunuyorsun

sen nasıl ki peygamberlerin ve kitapların bire yalan ve masaldan olduğunu düşünüyorsun

sen nasıl ki yaratıcınınyok olduğunu düşünüyorsun

sen nasıl ki hacca gidip yıkık virane bir binanın önünde dönenlerin salak olduğunu düşünüyorsun

sen nasıl ki aç ve fakir bir kişiye zakt verilmeyeceğini ve doğanın kanunu gereği zayıfın yok olması gerektiğini

sen nasıl ki koca gün aç ve susuz gezmenin delilik ve budalalık olduğunu düşünüyorsan

sen nasıl ki cami denen yerde görülmeyen bir ilaha ve boyalı sıvalı bir duvara karşı durup aptalca elleri kenetlenmiş olmayan bir yaratıcıya dua edildiğini düşünüyorsan

ben de bu düşündüklerinin tam tersini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
Sebep gayet basit:

Muhammed Medine'de güçlenmeden önce "senin dinin sana, benim dinim bana" derken, Medine'de güçlendikten sonra, herkesi müslüman olmaya zorlamıştır.

Sizlerde Muhammed'in çapulcu sürüsünün artıklarısınız.

sana kimse müslüman demiyorki

ister camiye git yat kalk, istersen ağızını dua okur gibi gevele, isterse fes cüpbe tak, isterse kuranı okur gibi elinden düşürme, istersen hergün hacca git dindar sansınlar diye vs.

içinde bir parça dahi inanç olmadıktan sonra zorla hiç kimse birisini müslüman yapamaz.geçin bu yalanları.

islam dil, kalb ve beyinle tasdik edilmelidir. islam insanın içindedir.nefesindedir.hücresindedir.duygusundadır.hayatındadır.islam bir mümüin için dünyanın en güzel rızkıdır.bunu ancak bir mümin anlar.sizler zaten beyninizi zorlamayın maazallah atomunuza , geninize bir şey olur.

evet senin dinin sana benim dinim bana. çok doğru.ama bu değildirki gelene kapı kapalı diye.isteyen kendi rızasıyla benim dinime girebilir.bu sadece islam için geçerlidir.

TEK GERÇEK VE HAK DİN İSLAMDIR.KURTULUŞ İSLAMDADIR.HAYVANLIKTA DEĞİLDİR.

tüm diğer dinler islamı müjdelemişlerdir. hatta ve hatta sizin evriminiz bile allahın yarattığı tüm alemi müjdelemektedir. her bilimsel çalışma her buluş biz müslümanları yaratıcının büyüklüğünü ve kudretini anlamamızı sağlıyor.

sizler ve sizin gibi arkadaşlarımızın sayesinde bugün boşluğa itilmiş binlerce kişi müslümanlığı seçiyor. yokluktan ,hiçlikten kurtulmanın, inançsızlıktan kurtulmanın, hayvanlıktan kurtulmanın tek yolu islamdır.

bir gün sizde kendi dilinizle , kendi kalbinizle, kendi beyninizle islamla şerefleneceksiniz. AMİN

Sitelerde Paylaş
sana kimse müslüman demiyorki

ister camiye git yat kalk, istersen ağızını dua okur gibi gevele, isterse fes cüpbe tak, isterse kuranı okur gibi elinden düşürme, istersen hergün hacca git dindar sansınlar diye vs.

Niye bunları yapmam gerekiyor? Yoksa, müslümanlar kelleyi uçurabilir diye mi?

Sitelerde Paylaş
Niye bunları yapmam gerekiyor? Yoksa, müslümanlar kelleyi uçurabilir diye mi?

neden korkuyorsunki giden kellen olsun.nasıl olsa öldükten sonra yok olacaksın. bu dünyayı nefesinle idrarınla ve dışkınla boşu boşuna kirletme.

ya bir müslüman senin kelleni uçursun yada git müsait millete eziyet olmayacak bir yerde intihar et.şunun şurasında ne kadar ömrün kaldıki.

en ağzından bu kutsal dünyaya bir yararın olur.

Sitelerde Paylaş
neden korkuyorsunki giden kellen olsun.nasıl olsa öldükten sonra yok olacaksın. bu dünyayı nefesinle idrarınla ve dışkınla boşu boşuna kirletme.

ya bir müslüman senin kelleni uçursun yada git müsait millete eziyet olmayacak bir yerde intihar et.şunun şurasında ne kadar ömrün kaldıki.

en ağzından bu kutsal dünyaya bir yararın olur.

Oldu, bir de yaşamaya değer olup olmadığıma sen karar vereceksin...

Siz iyice zıvanadan çıkmışsınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...