Jump to content

Ateistin Kuranı

Recommended Posts

Konuyu neden açtığımı en kısa biçimde özetlemem lazım.

Siz ateistler veya ateistim diyenlerin Kuran içinde itiraz etmediği ayet var mı? diyerek net bir soru ile başlıyayım.

Yani Kuran dan şu ayetleri(bölümleri) atsak geriye kalanına bir itirazım olmaz.. dediğinizde geriye kalanlar ne olmalıdır?

İsteyen istediğine inanabilir, bence mahsuru yok, diyebileceğiniz ayetler hangileri?

Aslında ateizm, inanca, inanma eylemine, toptan karşı biliyorum.

Fakat inanma ihtiyacı hissedenlerin inanabilecekleri ayetler, ateislere göre hangileri olmalıdır?

Bu sebeple, ateist görüşten kimselerin, kişi başına bir ayet yazarak, karşı olunmayacak veya asgari düzeyde karşı olunabilecek Kuran ayetlerinden Pre-Kuran oluşturabilirmiyiz?

Yani, -kardeşim bu ayetlerden(bölümlerden) oluşmuş bir kitabın ve inanırlarının ne bana ne de topluma bir zararı olmaz.. diyebileceğiniz kitabı Kuran ayetleri ile oluşturabilirmisiniz?

Veya şöyle söyleyelim; durmuş bir anolog saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.

Kuranı durmuş bir saate benzetirsek doğru ayetler hangileri sizce?

Sanırım derdimi anlatabildim?

Bir kaç kuralı kısaca hatırlatayım, ancak kurallar geliştirilebilir.

1-Yalnız ateist görüşe sahip kimseler ayet yazabilir.

2-Her açıdan itiraz serbest, ama itirazın doğal olarak ateistlerinden gelmesi lazım.

3-Müslümanların yalnız teknik olarak, örneğin yanlış çeviri veya önceki-sonraki ayette alınmalı.. gibi itirazı olabilir.

...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...