Jump to content

KURANI KERİMİ KİM YAZDI?

Recommended Posts

devam et güzel oluyor böyle :D herhalde tam anlayamadın bu elementler in işaretleri hadid suresinde belirtilmiş.hadid in anlamı demirdir.ne tesadüfdür ki demirde bir element.bunu yazan adam(haşa)nasıl olmuşta bu kadar elementi tek bir sure içinde anlamlı bir şekilde nasıl belirtmiş.isimlerinden atom numaralarına kadar hepsini tutturmuş.vay canına şansa bak ! tabi ya olabilir tesadüfdür :D

Gördüğün gibi her cümleden bir şeyler çıkartabilirsin daha uzun bir şey cümle verirsen daha daha fazla şey çıkartırsın al bir tane daha :D

Yazdığım Cümlede 3 tane "li" var bu da tesadüf olamaz herhalde demi :D Lityum 3 atom numaralı :D :D ve gerçekten hiç uğraşmıyorum bunları bulurken demekki uğraşsam şu cümlelerden neler çıkarcam :))

Sende bunlara inanıyorsun ya yazık... Dinini bu şekilde savunma lütfen.

tarihinde Diyojen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gördüğün gibi her cümleden bir şeyler çıkartabilirsin daha uzun bir şey cümle verirsen daha daha fazla şey çıkartırsın al bir tane daha :D

Yazdığım Cümlede 3 tane "li" var bu da tesadüf olamaz herhalde demi :D Lityum 3 atom numaralı :D :D ve gerçekten hiç uğraşmıyorum bunları bulurken demekki uğraşsam şu cümlelerden neler çıkarcam :))

Sende bunlara inanıyorsun ya yazık... Dinini bu şekilde savunma lütfen.

bazı şeyleri anlamıyorsun ama neyse üstelemeyeceğim.daha bir çok kuran mucizesi var.mesela venüsle ilgilide var

http://www.kuranmucizeleri.com/matematik14.html

mesela televizyonun ile ilgili var.

http://www.kuranmucizeleri.com/matematik13.html

hepsi tesadüf canım olur böyle şeyler şans işte.adamın biri(haşa) sallamış tutmuş :D

mesela kemik erimesinden bahsetmiş açık bir şekilde

http://www.kuranmucizeleri.com/bilimsel_mucizeler_96.html

tesadüf tesadüf kafa yormaya gerek yok :D daha niceleri var ama ANLAYANA :D

Sitelerde Paylaş

Link vermeden anlat da bu mucizeleri hep birlikte eğlenelim :D

Utanıyor musun yazmaya :lol:

İstersen 2 denizden başlayalım ve sana o tatlı ve susuzluğu giderici deniz suyunu bir içirtelim :lol:

Furkan 53 le başlayalım

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

siz dalga geçin hala ama benden söylemesi sonunuz hiç hayra alamet değil.bu kadar şeyi görmemek için insanın kör olması lazım.ama tabi bunun değişik versiyonuda var BAKAR KÖR :D

Güzel insan,

Kandırılmış arkadaşım. Gir başlıkları oku da cevap ver, gör kimin yazdığını, tanrı eşiğiniz çok düşük, 2 lafı biraraya getiremeyen bir tanrı bize uymaz :D

Tanrı varsa işiniz zor, ağır hesap sorabilir sizlere, "akıl verdim niye kullanmadınız" diye verecek zopayı size :D

Sitelerde Paylaş

Güzel insan,

Kandırılmış arkadaşım. Gir başlıkları oku da cevap ver, gör kimin yazdığını, tanrı eşiğiniz çok düşük, 2 lafı biraraya getiremeyen bir tanrı bize uymaz :D

Tanrı varsa işiniz zor, ağır hesap sorabilir sizlere, "akıl verdim niye kullanmadınız" diye verecek zopayı size :D

vallaha o zopayı bize değilde 'akıl verdim niye kullanmadınız,evrende benim varlığıma işaret eden o kadar şeye rağmen siz bana inanmadınız'deyip basacak zopayı.sadece zopayı bassa iyi ama cayır cayır cehennemde yanacaksınız.bir odunda ben atarım merak etmeyin :D

şunuda söylemeliyim ben 1400 yıl önce gelecekteki bazı olaylara işaret eden bir kitabın bir insan tarafından yazılabilecek bir kitap olacağına inananacak kadar düşmedim :D siz bir insanın yazdığını sanıyorsunuz vallaha ne deyim sonunuz hayrola :)

Sitelerde Paylaş

Bak bakalım kim yazmış :D, canım sıkıldıkça buraya kim yazmış ayetleri asayım bari

---------------------------------

Konyalılara ve Mekkelilere kurulan büyük tuzak/Komplo teorisidir ciddiye almayın :D

Ayetler

Nahl 15 - Allah, yeryüzüne sabit dağlar koydu ki, sizi çalkalamasın. Bir de nehirler ve yollar bıraktı, gerek ki doğru gidesiniz.

Enbiya 31 - Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik; rahat gidebilsinler diye aralarında geniş yollar varettik.

Bilimsel uyarı

Konyalı hemşerilerim ve Mekke’nin güzel insanları, sakın ola ki depremlerden korunacağız diye dağlık şehir ve memleketlere akın etmeyesiniz. Her duyduğunuza da inanmayasınız

Van, Bolu, Düzce, Gölcük, Japonya, İran, Şili vb den uzak durasınız :D

Sitelerde Paylaş

Baştan savmacılık ve yazım hataları/dil sürçmesi

Anne babaya iyilik yapmak harammış

Enam 151. De ki: Gelin Rabbinizin size neleri haram kıldığını okuyayım: O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, ana-babaya iyilik edin, fakirlik korkusuyla çocuklarınızı öldürmeyin -sizin de onların da rızkını biz veririz-; kötülüklerin açığına da gizlisine de yaklaşmayın ve Allah'ın yasakladığı cana haksız yere kıymayın! İşte bunlar Allah'ın size emrettikleridir. Umulur ki düşünüp anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca arkadaşım hadi diyelim bu gerçek böyle mucizeler var :) Ne diyor allah size apaçık bir kuran gönderdim bu mu apaçık :D harfleri say, aralarında kaç tane kelime var onları say gerçekten çok açık demekki biraz daha açık olsa harfleri toplayıp çarpıp bölüp mucizemizi bulacağız hiç mi mantık yok ?

Mümin ayetinde marsın mucizesinden bahsedilmiş mümin Allah'a inanan kimseye denir. Mars ne alaka kendine inanmak ne alaka bu durumda bu da çelişki mi oluyor ? :D Demin bu şekilde bir mucizeden bahsettin o zaman bu da çelişkidir demi?

Sitelerde Paylaş

Bak bakalım kim yazmış :D, canım sıkıldıkça buraya kim yazmış ayetleri asayım bari

---------------------------------

Konyalılara ve Mekkelilere kurulan büyük tuzak/Komplo teorisidir ciddiye almayın :D

Ayetler

Nahl 15 - Allah, yeryüzüne sabit dağlar koydu ki, sizi çalkalamasın. Bir de nehirler ve yollar bıraktı, gerek ki doğru gidesiniz.

Enbiya 31 - Yeryüzüne, insanlar sarsılmasın diye sabit dağlar yerleştirdik; rahat gidebilsinler diye aralarında geniş yollar varettik.

Bilimsel uyarı

Konyalı hemşerilerim ve Mekke’nin güzel insanları, sakın ola ki depremlerden korunacağız diye dağlık şehir ve memleketlere akın etmeyesiniz. Her duyduğunuza da inanmayasınız

Van, Bolu, Düzce, Gölcük, Japonya, İran, Şili vb den uzak durasınız :D

güzel bir noktaya değindin.1400 yıl önce yazılan kur-anı kerimde dağların depremleri engellediği söyleniyor.bilim dağların depremleri engellediğinin daha yeni farkına vardı.bunu yazan adam(haşa)nerden bilecek dağların depremleri engellediğini ? heralde çok zeki bir insandı.kendinizi kandırmayın lütfen.o dağların 10 şiddetindeki depremleri engellemediğini kim inkar edebilir.türkiyede 10 şiddetinde bir deprem olsa neler olacağını tahmin edebiliyorsundur.her şey tesadüfi ise (allah korusun) istanbulda bi 9.8 büyüklüğünde deprem olsun.bir kerede şans insanları kötü yönde etkilesin.ama böyle bir şey olmuyor allah izin vermiyor.ama siz bunu aklınızla düşünemiyorsunuz :)

tarihinde DARK TEMPLAR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayrıca arkadaşım hadi diyelim bu gerçek böyle mucizeler var :) Ne diyor allah size apaçık bir kuran gönderdim bu mu apaçık :D harfleri say, aralarında kaç tane kelime var onları say gerçekten çok açık demekki biraz daha açık olsa harfleri toplayıp çarpıp bölüp mucizemizi bulacağız hiç mi mantık yok ?

Mümin ayetinde marsın mucizesinden bahsedilmiş mümin Allah'a inanan kimseye denir. Mars ne alaka kendine inanmak ne alaka bu durumda bu da çelişki mi oluyor ? :D Demin bu şekilde bir mucizeden bahsettin o zaman bu da çelişkidir demi?

allah böyle uygun görmüş olabilir.ama marsın dönüş süresinin mars kelimesini oluşturan harflerinin arasında verilmesi seni etkilemiş olmalı :D yoksa tesadüfün bu kadarı mı dedin :D

tarihinde DARK TEMPLAR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

güzel bir noktaya değindin.1400 yıl önce yazılan kur-anı kerimde dağların depremleri engellediği söyleniyor.bilim dağların depremleri engellediğinin daha yeni farkına vardı.bunu yazan adam(haşa)nerden bilecek dağların depremleri engellediğini ? heralde çok zeki bir insandı.kendinizi kandırmayın lütfen.o dağların 10 şiddetindeki depremleri engellemediğini kim inkar edebilir.türkiyede 10 şiddetinde bir deprem olsa neler olacağını tahmin edebiliyorsundur.her şey tesadüfi ise (allah korusun) istanbulda bi 9.8 büyüklüğünde deprem olsun.bir kerede şans insanları kötü yönde etkilesin.ama böyle bir şey olmuyor llah izin vermiyor.ama siz bunu aklınızla düşünemiyorsunuz :)

http://www.deprem.gov.tr/sarbis/depbolge/depharita1.gif

Bak bakalım dağlarla bir alakası var mı depremin :D

Sitelerde Paylaş

güzel bir noktaya değindin.1400 yıl önce yazılan kur-anı kerimde dağların depremleri engellediği söyleniyor.bilim dağların depremleri engellediğinin daha yeni farkına vardı.bunu yazan adam(haşa)nerden bilecek dağların depremleri engellediğini ? heralde çok zeki bir insandı.kendinizi kandırmayın lütfen.o dağların 10 şiddetindeki depremleri engellemediğini kim inkar edebilir.türkiyede 10 şiddetinde bir deprem olsa neler olacağını tahmin edebiliyorsundur.her şey tesadüfi ise (allah korusun) istanbulda bi 9.8 büyüklüğünde deprem olsun.bir kerede şans insanları kötü yönde etkilesin.ama böyle bir şey olmuyor llah izin vermiyor.ama siz bunu aklınızla düşünemiyorsunuz :)

Yahu sallamanın bu kadarına pes. Çoluk çocuğu böyle mi kandırıyorsunuz. En büyük depremler tektonik tabakaların çarpışmasından doğar. Bu tektonik tabakalar da büyük dağları doğurur. Yani kısaca dağ varsa deprem var. dağlık bölgelerden uzak dur illa ısrar ediyorsan dağa çık ama eteklerini hiç tavsiye etmem.

Hayatınız yalan, bunu net şekilde söyleyebilirim, üzgünüm ama böyle.

Bilim lafı ağzına yakışmıyor, onu da belirteyim. Sen git harf, rakam say, işine gelmediğinde ayet yok et. Masal masal

Sitelerde Paylaş

Burada açıkça Muhammed konuşuyor, "de ki" demeyi unutan bir kainat yaratıcısı olamayacağına göre, bu kitap da bir tanrıdan değildir aynı diğer kutsal olduğu söylenen kitaplar gibi...

Zariyat 51 -O halde Allah'a koşun. Çünkü ben, size O'nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım.

Zariyat 51 -Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Burada ise "de ki"nin önemini hatırlıyor :D

Hac 49- de ki: "Ey insanlar! Ben sizin için ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Sitelerde Paylaş

allah böyle uygun görmüş olabilir.ama marsın dönüş süresinin mars kelimesini oluşturan harflerinin arasında verilmesi seni etkilemiş olmalı :D yoksa tesadüfün bu kadarı mı dedin :D

Yahu bu nasıl bir açıklama :D Mars diye bir kelime yok zaten okurken "me a re se" olarak çıkıyor :D Sen bunda bile mucizelik arıyorsan pes :D

Sanırım sen eski bir üyesin bizimle dalga geçiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Burada açıkça Muhammed konuşuyor, "de ki" demeyi unutan bir kainat yaratıcısı olamayacağına göre, bu kitap da bir tanrıdan değildir aynı diğer kutsal olduğu söylenen kitaplar gibi...

Zariyat 51 -O halde Allah'a koşun. Çünkü ben, size O'nun katından (gelmiş) açık bir uyarıcıyım.

Zariyat 51 -Allah ile beraber başka bir ilâh edinmeyin. Gerçekten ben, size, Allah tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Burada ise "de ki"nin önemini hatırlıyor :D

Hac 49- de ki: "Ey insanlar! Ben sizin için ancak apaçık bir uyarıcıyım."

Yapma katalan allah öyle uygun görmüş.

Sitelerde Paylaş

Yahu sallamanın bu kadarına pes. Çoluk çocuğu böyle mi kandırıyorsunuz. En büyük depremler tektonik tabakaların çarpışmasından doğar. Bu tektonik tabakalar da büyük dağları doğurur. Yani kısaca dağ varsa deprem var. dağlık bölgelerden uzak dur illa ısrar ediyorsan dağa çık ama eteklerini hiç tavsiye etmem.

Hayatınız yalan, bunu net şekilde söyleyebilirim, üzgünüm ama böyle.

Bilim lafı ağzına yakışmıyor, onu da belirteyim. Sen git harf, rakam say, işine gelmediğinde ayet yok et. Masal masal

dr.zakir naik in videosununun linkini koymuştum orda naik bahsediyordu bu konudan.koskoca adam o kadar kişinin içinde yalan söyleyecek hali yok.dr.zakir naik bilimin dağların depremleri engellediğinin yeni farkına vardığını söyledi.ayrıca yalancı olan biz değil sizlersiniz.herşeye tesadüf diyen sizlersiniz.hatta dünyada bile tesadüfi olarak bulunduğumuzu düşünenen bir yaratıcının gönderdiğine inanmayan sizlersiniz.bunları düşünen insanlardan ne beklenebilir ki ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...