Jump to content

Haremlik selamlık

Recommended Posts

Mahrem: İslâm dininin evlenmesini haram kıldığı erkekler ve kadınlar

Na mahrem: İslâm dininin evlenmesini helal kıldığı erkekler ve kadınlar.

Dinin koyduğu her yasak insan için faydalıdır. Mevla (Celle cellaühü) İnsanın yararına olan bir şeyi yasaklamaz. Eğer din bir şeyi yasakladıysa o yasak insanların lehinedir, yararınadır. İnsan dinin emir ve yasaklarında özgür ve kafasına buyruk değildir. Eğer din bir şeyi emrettiyse/ veya yasakladıysa o emir/ve yasak insanın hayatını nizama sokmak içindir. Nefis emir almayı veya bir şeyin yasaklanmasını kolay kabul edemez.

Mevla (Celle celalühü) öncelikle nur suresinin 30 ayeti kerimesin de erkekleri muhatab alarak: '' قُل لِّلۡمُؤۡمِنِينَ يَغُضُّواْ مِنۡ أَبۡصَـٰرِهِمۡ'' (Mü'min erkeklere söyle gözlerini harama kapasınlar) buyurmak suretiyle na mahrem kadınlarla bedensel temaslarını kesmelerini ve onlara bakmamalarını emrettikten sonra, 31. ayeti kerimede de kadınları muhatab alarak: '' وَقُل لِّلۡمُؤۡمِنَـٰتِ يَغۡضُضۡنَ مِنۡ أَبۡصَـٰرِ'' (Mü'min kadınlara söyle gözlerini harama kapasınlar) buyurarak na mahrem erkeklerle bedensel temas ve onlarla aynı (zaruret miktarı haricin de) ortam içerisinde bulunmayı haram kılmıştır.

Dolayısıyla her iki ayeti kerime de erkeklerin ve kadınların mahrem olan kişilerini izah etmektedir.Dolayısıyla ayeti kerimelere göre bir erkek için bir kadının (fitne tehlikesi olmadığında) yüzü ve elleri dışında bir başka yerine bakmasına izin vermezken, bir kadının da ayette ki kişiler dışında erkeklerin yanına saçı, başı açık ve vucüdünü teşhir eder gibi çıplak bir biçimde görülmesinin caiz olmayacağını beyan etmektedir.

Sitelerde Paylaş
Kadına bakınca tahrik olan erkeklerdir. Erkeğin tahrik olmasında kadının hiç bir suçu yoktur. Suçlu olan tahrik olmaya her daim hazır olan erkektir. Ama erkek tahrik olur, kadın cezasını çeker. Ayrı yerlerde, ayrı odalarda yaşamak zorunda bırakılır, insan içine çıkartılmaz, yasaklarla yaşarlar ve erkek tahrik olmasın diye ortada ucube gibi dolaştırılırlar. Peki neden asıl suçlu olan, yani ha babam tahrik olana karşı bir önlem veya yaptırım yoktur da kadınadır bütün yaptırım?

Bu da dinlerin ahlaksızlığıdır. Aklı olan bu çağ dışı antikliklere inanmaz...

sen yazıyı okumadın galiba, hem erkeklere hem de kadınlara harama bakmak yasaktır. Yaptırım sadece kadına değildir. Erkek de avretini örtmelidir. Diz kapağıyla göbek deliğine kadar erkek örtmelidir.

Sitelerde Paylaş
sen yazıyı okumadın galiba, hem erkeklere hem de kadınlara harama bakmak yasaktır. Yaptırım sadece kadına değildir. Erkek de avretini örtmelidir. Diz kapağıyla göbek deliğine kadar erkek örtmelidir.

"Haram"a bakmayı yasaklamanın faydası nedir diye soruyorum işte ben de. Haram ne ki, bakmamanın faydası olsun? Yoksa sen ateistlere "haram"dan bahsedecek kadar salak mısın?

Sitelerde Paylaş

Çok iyiymiş ya... Erkekler uzun don giyip çıkabilir yani... :good: Kadınlara ve 6 yaşından büyük kız çocuklarına (malum niklah düşer) çarşaf, erkeklere uzun don... Müthiş bir zeka...

Sitelerde Paylaş
"Haram"a bakmayı yasaklamanın faydası nedir diye soruyorum işte ben de. Haram ne ki, bakmamanın faydası olsun? Yoksa sen ateistlere "haram"dan bahsedecek kadar salak mısın?

Ben artık ateistleri bıraktım. Onlar dini yanlış bilmiyor, düzgün biliyor ama işlerine gelmiyor. Benim işim reformcularla, yalnızca Kuran'cılarla...

Sitelerde Paylaş
Ben artık ateistleri bıraktım. Onlar dini yanlış bilmiyor, düzgün biliyor ama işlerine gelmiyor. Benim işim reformcularla, yalnızca Kuran'cılarla...

Senin işin reformcularla olur tabii. Cebrailin muhammede ayet okuma emri verdiği ayeti insanlığa okuyun demekmiş gibi çevirirsen onlardan farkın kalmaz. İslamın temeline kadar işlemiştir reform. Kaçışınız yok. Hepiniz mürtedsiniz :)

Sitelerde Paylaş
Senin işin reformcularla olur tabii. Cebrailin muhammede ayet okuma emri verdiği ayeti insanlığa okuyun demekmiş gibi çevirirsen onlardan farkın kalmaz. İslamın temeline kadar işlemiştir reform. Kaçışınız yok. Hepiniz mürtedsiniz :)

ALLAH İÇİN SEVEN VELİ KULLAR

Hz. Ömer (r.a.) anlatıyor:

Allah Resûlü (s.a.v.) şöyle buyurdu:

“Allah-u Teâlâ’nın kullarından öyleleri vardır ki –onlar ne peygamberlerdir ne de şehidler– kıyamet günü Allah katındaki makamlarından dolayı hem peygamberler hem de şehitler o kullara imrenirler. Sahâbe:

–Ey Allah’ın Resûlü (s.a.v.) onlar kimdir, bize anlat?! dediler.

Hz. Peygamber (s.a.v.) şöyle buyurdu:

–Onlar, aralarında herhangi bir akrabalık ya da ticari bir ilişkisi olmadığı halde, sırf Allah’ın rızası için birbirlerini seven bir topluluktur. Vallahi onların yüzleri nur gibidir. Nurdan tahtlar, koltuklar üzerine kurulup otururlar. İnsanlar korkuya kapılırlarken onlar asla korkuya kapılmayacak; insanlar hüzünlenirlerken onlar kesinlikle hüzünlenmeyeceklerdir. (Ardından şu ayeti okudu:)

“İyi bilin ki Allah’ın veli kullarına asla korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir de.”[

Sitelerde Paylaş
Evet tabii, cennet garanti. Kibir yok, kibir hic yok.

NAHL suresi 127- Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme.

128- Şüphesiz Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir.

Sitelerde Paylaş

Din işte böyle aklı fikri alır götürür. Ben de robot moduna girmeni bekliyordum cübbeli bey.

Kuran mealcilerisiniz siz. Mealciliğiniz meydana çıkınca kopyala yapıştıra kaçıyorsunuz.

Kaçış yok. Cevap yok.

Haremlik selamlık ilkel ve sapıkça bir uygulamadır. Kadının her yerde erkekle karışma ve eşit söz hakkı vardır.

İş dünyasında yok dizi görünmüş yok saçı görünmüş önemli değildir. Dünya fatih çarşamba değildir.

Dünya geleceğe aittir. Siz de dininizi yaşarsınız, geçer gidersiniz.

Sitelerde Paylaş
Haremlik selamlık ilkel ve sapıkça bir uygulamadır. Kadının her yerde erkekle karışma ve eşit söz hakkı vardır.

İş dünyasında yok dizi görünmüş yok saçı görünmüş önemli değildir. Dünya fatih çarşamba değildir.

Dünya geleceğe aittir. Siz de dininizi yaşarsınız, geçer gidersiniz.

Ömer Gariboğlu yakalanmış.

Sitelerde Paylaş
NAHL suresi 127- Sabret! Senin sabrın ancak Allah’ın yardımı iledir. Onlardan yana üzülme. Tuzak kurmalarından dolayı da sıkıntıya düşme.

128- Şüphesiz Allah, kendisine karşı gelmekten sakınanlar ve iyilik yapanlarla beraberdir.

Cennete gideceğini sanıyorsan,çok yanılıyorsun;senin iyi biri olduğunu biliyorum.O yüzden vakit varken,hayatını yaşa doya doya.Cübbeni at,tabularını at,tüm dini kitaplardan kurtul.Hayatında ilk defa huzurlu bir uyku çek.Yoksa bok uğruna yaşamış olacaksın.İşin kötüsü bunun farkına bile varamayacaksın.Yok olacaksın yok.:)

Sitelerde Paylaş
Cennete gideceğini sanıyorsan,çok yanılıyorsun;senin iyi biri olduğunu biliyorum.O yüzden vakit varken,hayatını yaşa doya doya.Cübbeni at,tabularını at,tüm dini kitaplardan kurtul.Hayatında ilk defa huzurlu bir uyku çek.Yoksa bok uğruna yaşamış olacaksın.İşin kötüsü bunun farkına bile varamayacaksın.Yok olacaksın yok.:)

Ben müslümanım 4 hanım alabilirim. Ya Sen?

Ben müslümanım sınırsız cariyem olabilir. Ya sen?

Bana alkol ve uyuşturucu haramdır. Bu yüzden sağlıklıyım ya sen?

Bana denize girmek, yüzmek sünnettir. Bütün yaz Çeşmedeydim. Ya sen?

Çalışmak helaldir, benim kendi işyerim var ya sen?

İyi binek Allah'ın lutfudur. Bende jip var ya sen?

Sitelerde Paylaş
Cennete gideceğini sanıyorsan,çok yanılıyorsun;senin iyi biri olduğunu biliyorum.O yüzden vakit varken,hayatını yaşa doya doya.Cübbeni at,tabularını at,tüm dini kitaplardan kurtul.Hayatında ilk defa huzurlu bir uyku çek.Yoksa bok uğruna yaşamış olacaksın.İşin kötüsü bunun farkına bile varamayacaksın.Yok olacaksın yok.

Sen hakkaten salaksın..

Ateizm hayatın anlamı olmadığını söyler..

Ye iç sıç hayatın temel kuralları..

Bana açıklasana dünya nasıl meydana geldi.Atomlardan mı..Atomları kim yarattı. ?

Sitelerde Paylaş
Ben müslümanım 4 hanım alabilirim. Ya Sen?

Ben müslümanım sınırsız cariyem olabilir. Ya sen?

Bana alkol ve uyuşturucu haramdır. Bu yüzden sağlıklıyım ya sen?

Bana denize girmek, yüzmek sünnettir. Bütün yaz Çeşmedeydim. Ya sen?

Çalışmak helaldir, benim kendi işyerim var ya sen?

İyi binek Allah'ın lutfudur. Bende jip var ya sen?

Allah sendeki lüksü bütün müslümanlara ihsan etsin diyeceğim ama bu seferde kadın kıtlığından birbirinizin karısına göz dikersiniz.Ha bu arada jip i hangi fenerden topladın da aldın.Yoksa işyerin fener-bahçe demi.Ayrıca uyuşturucuya gerek yok zaten hepiniz uyuşuksunuz.Ne zaman uyanırsınız onu da allah bilir.:)

Sitelerde Paylaş

amerikali ateist bir bilim adami toplanti yapmis.

hrseyin kendiliginden var oldugunu anlatacak.dev bir ekran ve filim basliyor.deniz geliyor ekrana once.bilim adami: iste bakin butun varliklar su denizden cika geldi der ve sesini bir cocuk sesi keser.cocuk: peki o denizi oraya koyan kim der.herkes hayetler icinde ve toplanti husranla sonuclanir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...