Jump to content

Bir insan nasıl bu hale gelebilir

Recommended Posts

Aşağıda okuyacağınız yazıyı müslümanların yoğunlukta olduğu bir siteden aldım. Normal bir insanın okuduktan sonra dehşete düşeceği, eşine dostuna da okutup, islamın ne vahşi, ne acımasız bir din, hoş görü dini olduğunu iddia edenlerin ne yalancı insanlar olduklarını göstermeyi amaçlayacağı bu yazı, ibret olsun diye, inanmayanların başına ne geleceği bilinsin diye gururla yazılmış.

Nedir bir insana bunları mantıklı gösterebilen ? Bir insan nasıl bu şekilde düşüne bilir? Daha da önemlisi iyinin ve kötünün yeri nasıl olur da bu kadar değişebilir ki bu anlatılanlar "iyi" tarafında yer alabilsin?

" Tutun onu Tutunda Ellerını Boynuna Bağlayın! . Sonra Onu Alevli Ateşe atın. Bundan Sonrada Onu 70 arşın içinde Bir Zincir İçine Sokun!.

Sarkıtın Cehenneme!.." Hakka Suresı Konusuyor 32.Ayette.Fatma Bacı, ahmet Kardeş tahammülün Varmı Bu ateşe? Tahammül Ediyorsan Günahda İşle bakalım.

diyorkı, Cehennem Halkalarından. Hanı Su halkalar var ya Zincir! . O halkalardan Bir Halka Dunyaya Getirelicek olsaydı, Onun sıcaklığı Dunyayı Baştan Başa Kül yapar Yok ederdi!.. Halka Bunu Yapıyor Ufak Bir zıncır Halkası Ya Cehennemı Dusunun ...

Cehennemın Meleklerınde, Zerre Kadar Merhamet Ve şefkat yoktur. Asık Suratlıdırlar. Yaratıldıkları Gunden berı Yeri görmüş değillerdir. Yüzleri Hiç Gülmez. Allah onları Anlatırken, İri Gövdeli, sert tabiaatlı allahın kendilerine Emrettiği Şeylere asla İsyan etmez, Ne Emredilirse Onu yaparlar.

Ellerınde Demir TOKMAKLAR VAR!! cehenemlıler, Cehenneme atıldıktan Sonra Adeta cehennemde Cıkacakmıs gibi, onları yukarı kaldırır DEMİR TOKMAK ile vurur ki Cehennemlıler Soluğu Cehennemın Dıbınde Bulurlar. Diyeceksın ki Hocam Cok zor Bu ifadeler! , Çok ağır İfadeler. Hoca Söylemiyor, Kuran Söylüyor Senın kitabın! . HİÇ OKUMADIĞIN KİTABIN!, BU AYETLERİNİ GÖRMEDİĞİN KİTAPLARIn KİTAPLARI SÖYLÜYOR!..AÇSANA KURANI BAK KURAN ANLATIYOR SANA CEHENNEMI!!. hoca söylemese Ne olur kı, Ben gizlesem bu ayetlerı nolur kı, ellerımı koysam bu ayetlerın üzerine, hiç anlatmasam size O ayetler olmayacakmı yanı. Anlatıyorum kı Vazgeçesin Gunahlarından, Anlatıyorum kı Namaza Başlayasın!..

Sen Gevşek Müslüman! bayramdan bayrama Alnı secdeye değen Müslüman!!! İçinde tekbirin soluğu yoksa Ne hayır Kaldı Senden Sölermisin!!! . Alnında eğer secdenın İzi yoksa, Alnın eğer kırışmamışsa Secdeden, CİHAN SULTANI NASIL TANIYACAK SENI!!!!! .

Kuran Söylüyor; Başlarının Üzerine Kaynar Su Dökülecek Onların, Bununla karınlarının İçinde Ne varsa Ve derileri eriyecektir! . Dikkat et Derileri Eriyecek!..Karınlarında Ne varsa hepsi Dökülecek! .

onlar İçin Demirden Kamçılar Var! zayıf Cılıs Kamçılar DEĞİL! . Demirden kamçılar Var diyor Kuran. Hac Suresının 19. Ayetinde! .

Ve Kuran Konusmaya Devam Buyuruyor, Secde Suresının 20.ayeti; Fasık Olanların Barınacağı yer İse ATEŞTİR! . ( fasık Günah işleyen müslüman ) ne zaman oradan cıkmak Isterlerse, İçerisine Döndürürler ve onlara denecek ki ;

" Yalanladığınız O ateşin AZABINI tadın bakalım! " Diyeceksınız ki Hocam Müslüman Hiç Ateşi Yalanlar mı kı. Eğer Burdakı İnkarı Fasıkı Müslüman olarak alır iseniz, Azabın gelmıyeceğini zannetmek Diye ele alabilriz. Ama Fasıktan maksat İnkarcı İse şayet ahiret Azabını İnkar Mayetinde Alabilriz.

Kuran Söylüyor yine; Ne zaman Oradan, Çektiği Acıdan Istırapdan Dolayı Cıkmak Isterlerse, Yine İçerisine İhade Alınacaklar ve kendılerıne söyle denılecek ;

" Tadın bu yangın Azabı, tadın bu yangın Azabı! " denecek .

işte Cehennemliklerin hali. Cehennem Ürkütüyor ise senı, Kaçın ordan Namazla kacın, örtünle kacın, Hizmet ederek allaha sığınarak kacın! . Dostuna Komsuna Arkadaşına Zulm etmeyerek, Haram yemeyerek, İnsanlara İyilik ederek, Allahı Cok Bilerek, Rüşvetten faizden Kaçarak Oraya Sığın! .

Bilki Cennet ve ya Cehennemden Biri Senın yerın Olacak.

Kuran Cehennemlik Olanların Elbiselerini Anlatıyor, Neler Giydirileceklerını, Onlara Neler Giydirileceklerını Söylüyor. " Elbiselerinin Cehennemde Kızdırılmıs Bakır Oldugunu söylüyor Kuran! . İşte O Sövenler Yokmu, Allahı Inkar Edenler yokmu! onlar için Ateşten Elbiseler biçilmiştir!!! . devam buyuruyor, gömlekleri katrandır! . Yüzlerinide Ateş Bürüyecektır! .

Ve Yemeklerınden Bahsedıyor Kuran, Cehennem Halkına yemek Yedirelecektır, OnlarıN yemeği Zakkum! . Ve darı Dıkenı denıleN Bır Dıken Turudur!! . Duhan Suresının 43.ayeti anlatıyor, Şüphesiz O zakkum ağacı, o acı ağaç Günaha Düşmüş Olanın yemeğidir! Günaha Düşkün Olanın yemeğidir! . O sıcak Suyun Kaynatıldığı gibi, Kaynadığı gibi! karınlar İçinde Kaynayacak erimiş madenler Gibidir!!! . Hiç Madenin Hiç bakırın Eridiğini Gördünüz mü ? Çelik'in eritildğini Gördünüzmü ? demirin eritildğini Gördünüzmü ? ertilmiş olan O bakırın İçine İnsan Düşerse Nolur! ? Kuran Dıyorkı Onların Karınlarda erimiş madenler Meydana Gelecek MADENLER GİBİ OLACAK! .. yedıklerı o zakkum Ağacı! Onların midelerinde Bakır Eriği Halıne Gelecek!

" Bir Yandan her Yandan Ölüm Gelecek! Fakat Ölmeyecekte!... "

Fatma bacım, Ahmet Kardeş Gücün yetiyormu Bu cehenneme? sabrın var mı bu cehenneme Taakatın Var mı Takaatın Varsa Senındır! .

Sultanlar Sultanı Söylüyordu, tirmizi rivayet Ediyor Hz.abbastan, Zakkumdan Bir Damla Dünyaya Damlasa, Dünyanın Butun Yemeklerını Bozardı! . Bir Damla Dünyaya Damlayacak Olursa Butun yemeklerın Tadı Bozulur Zehırlenır! , bir damlası Böyle Olan şey İnsanların yiyeceği Olsa Nolur ! ? .

yemeklerı zakkum Olan İnsanların Halını Bı dusunun! ........

" Gel Ey Baştacı

Sana Muhtacım

Sensın İlacım

ya Resul Allah!"

Sitelerde Paylaş

canice , acımasızca ve bir o kadarda salakça.

tek bir halkası dünyayı kül edermiş keeeh keeh

muhammede görede dünya cehennemin sıcaklığıyla ısınıyordu zaten

zihniyet eksikliği..

gelişimini tamamlıyamamış zeka modeli bu muhammed..

dipnot : allahın iyisi buysa kötüsü düşünülemez..

Sitelerde Paylaş

mülk:

6.Rablerini inkar edenler için cehennem azabı vardır. Ne kötü dönüş yeridir o.

7.İçine atıldıkları zaman, kaynayıp-feveran ederken onun korkunç homurtusunu işitirler.

8.Öfkesinin-şiddetinden neredeyse patlayıp parçalanacak. Her bir grup içine atıldığında, bekçileri onlara sorar: "Size bir uyarıcı gelmedi mi?"

9.Onlar: "Evet" derler. "Bize gerçekten bir uyarıcı geldi. Fakat biz yalanladık ve: “Allah hiçbir şey indirmedi, siz yalnızca büyük bir sapmışlık içindesiniz, dedik."

10.Ve derler ki: "Eğer dinlemiş olsaydık ya da akıl etmiş olsaydık, şu çılgınca yanan ateşin halkı arasında olmayacaktık."

11.Böylece kendi günahlarını itiraf ettiler. Çılgınca yanan ateşin halkına (Allah'ın rahmetinden) uzaklık olsun.

12.Gerçek şu ki, Rablerinden gayb ile (O'nu görmedikleri halde) içleri titreyerek-korkanlara gelince; onlar için bir mağfiret (bağışlanma) ve büyük bir ecir vardır

furkan:

11. Hayır, onlar kıyamet-saatini yalanladılar; Biz kıyamet saatini yalan sayanlara çılgınca yanan bir ateş hazırladık.

12. (Ateş,) Onları uzak bir yerden gördüğünde, onlar bunun gazablı öfkesini ve uğultusunu işitirler

gerçekten korkunç bi yer.herkes bu nedenle kendini bi baştan sorgulamalı kendini bi çekap yapmalı.ben napıyorum nereye gidiyorum demeli.biz müslümanlarında günahları var 5 vakit namaz vs.bizde tehlikedeyiz.

Sitelerde Paylaş
mülk:

7.İçine atıldıkları zaman, kaynayıp-feveran ederken onun korkunç homurtusunu işitirler.

8.Öfkesinin-şiddetinden neredeyse patlayıp parçalanacak. Her bir grup içine atıldığında, bekçileri onlara sorar: "Size bir uyarıcı gelmedi mi?"

9.Onlar: "Evet" derler. "Bize gerçekten bir uyarıcı geldi. Fakat biz yalanladık ve: “Allah hiçbir şey indirmedi, siz yalnızca büyük bir sapmışlık içindesiniz, dedik."

10.Ve derler ki: "Eğer dinlemiş olsaydık ya da akıl etmiş olsaydık, şu çılgınca yanan ateşin halkı arasında olmayacaktık."

11.Böylece kendi günahlarını itiraf ettiler. Çılgınca yanan ateşin halkına (Allah'ın rahmetinden) uzaklık olsun.

12.Gerçek şu ki, Rablerinden gayb ile (O'nu görmedikleri halde) içleri titreyerek-korkanlara gelince; onlar için bir mağfiret (bağışlanma) ve büyük bir ecir vardır

furkan:

11. Hayır, onlar kıyamet-saatini yalanladılar; Biz kıyamet saatini yalan sayanlara çılgınca yanan bir ateş hazırladık.

12. (Ateş,) Onları uzak bir yerden gördüğünde, onlar bunun gazablı öfkesini ve uğultusunu işitirler

gerçekten korkunç bi yer.herkes bu nedenle kendini bi baştan sorgulamalı kendini bi çekap yapmalı.ben napıyorum nereye gidiyorum demeli.biz müslümanlarında günahları var 5 vakit namaz vs.bizde tehlikedeyiz.

Bu yeri gerçekten merak ediyorum.

Ölünce gidebilcekmiyim acep?

İyilik yapan Allahsızdamı gitcek.

Bu saçmalığı yy. var. zaten bu yazılanlara 50.000 tane cevapta verildi zatten.

Bunlar boşça kuran yazıları bunu millete oktutsan atesitleri daha haklı çıkartırsın.

Sitelerde Paylaş
Bu yeri gerçekten merak ediyorum.

Ölünce gidebilcekmiyim acep?

İyilik yapan Allahsızdamı gitcek.

Bu saçmalığı yy. var. zaten bu yazılanlara 50.000 tane cevapta verildi zatten.

Bunlar boşça kuran yazıları bunu millete oktutsan atesitleri daha haklı çıkartırsın.

okutmama gerek yok .zaten siz yeterince kuran okuyorsunuz.bilmediğiniz ayetmi varki kuranda?

Sitelerde Paylaş

Gerçekten saçma bir şey, herkes bu nedenle dini korkusuzca sorgulamalı, korkularını yenip bunların saçmalıktan ibaret olduğunu görmeli, bu insanlar ne yapıyor, nasıl bir yalanın peşinde koşuyor demeli. Hala bu saçmalığı temel alarak hayatı,devleti,toplumu düzenlemeye çalışan müslümanlar ne büyük bir tehlike içerisinde.

Doğru cevap buydu.

Sitelerde Paylaş
okutmama gerek yok .zaten siz yeterince kuran okuyorsunuz.bilmediğiniz ayetmi varki kuranda?

ne güzel kitabınızı okuyoz saçmalıklarınızı okuyarak haznemize millete espiri yapıyoruz

Sitelerde Paylaş
mülk:

furkan:

Bu bir üstü kapalı itiraftır..

Nerde kaldı senin allah sevgin ?

nerde kaldı allaha saygın

resmen cehennemden korktuğum için inanıyorum demişsin..

tabiki bide cennet için ve içindeeki 72 huri..

zaten akla ve mantığa sığğmaz allahı sevmek..

görmediğin birine aşık olmak gibi bişi bu ( sizin ki ilahi sevgi bizde bilyoruz örneklendirdik şurda )

üstü kapalı bir itiraf

körü körüne inanış

ne yazık..

Sitelerde Paylaş

bak dostum.ben çocuk değilim.neyin itiraf olup olmadığını çok iyi bilirim.biz cennet için allah ı sevmiyoruz.böyle bişe olsa biz kesin cennete gidcez deriz.ama bak diyoruzki bizde insanız bizimde günahlarımız var.5 vakit namaz kılmak farz ama kılmayarak bizde ister istemez asi oluyoruz.demekki eksikliklerimizi görebiliyoruz.e sonra harama bakmayın der bakıyoruz zina etmeyin der ediyoruz zekat fire vermiyor yetimi fakiri doyurmuyoruz komşumuzla akrabalarmızla aramız iyi değil sılahı rahime uymuyoruz vs vs.eksiklik çok.biz müslümanlar onu bunu bırakıp kendimizi bi çekaptan geçirmeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Bu sözlerin kabullenilecek bir tarafı yok çünkü normal bir ruh halinin ürünü olmayan sözler . Ama bu sözleri tüm müslümanlara yamamanının da bir gereği yok.

BU forumda, ateistler tarafından yazılan daha beter görüşleride gördüm. Irkçı ateistler tarafından dile getirilen. Birbirimizi kandırmanın gereği yok..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bu sözlerin kabullenilecek bir tarafı yok çünkü normal bir ruh halinin ürünü olmayan sözler . Ama bu sözleri tüm müslümanlara yamamanının da bir gereği yok.

Adam kurandan alıntılar yapmış, normal bir ruh halinin ürünü olmadığını ben zaten biliyorum da sen bunu söyleyerek büyük günaha girmez misin?

Sitelerde Paylaş
Adam kurandan alıntılar yapmış, normal bir ruh halinin ürünü olmadığını ben zaten biliyorum da sen bunu söyleyerek büyük günaha girmez misin?
Günaha girmem için önce kurana inanmam gerekecek :)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

pardon silinmemiş.benim kafam karışık arkadaşlar kusura bakmayın biraz hasta gibiyim baş ağrısı filan.ha şimdi konu çok derin.ayetler cehennemden bahsediyo.bunu ne ben nede başka bi müslüman kafasından uydurmuyor.siz diyosunuzya muhammed uydurdu.peki peygamberin bu insanların yanmasında ne çıkarı olabilirki? farzedinmki ben yanıyorrum şuan bura ateistler beni sevmese bile yanmam onlara ne fayda sağlayabilir.bu nedenle kuran allah sözüdür.allah ın müntekim<intikam alıcı> sözü bunun tecellisidir.

Sitelerde Paylaş
pardon silinmemiş.benim kafam karışık arkadaşlar kusura bakmayın biraz hasta gibiyim baş ağrısı filan.ha şimdi konu çok derin.ayetler cehennemden bahsediyo.bunu ne ben nede başka bi müslüman kafasından uydurmuyor.siz diyosunuzya muhammed uydurdu.peki peygamberin bu insanların yanmasında ne çıkarı olabilirki? farzedinmki ben yanıyorrum şuan bura ateistler beni sevmese bile yanmam onlara ne fayda sağlayabilir.bu nedenle kuran allah sözüdür.allah ın müntekim<intikam alıcı> sözü bunun tecellisidir.

Allah kimden neyin intikamını alacak ki ? Bizleride o yaratmamış mı zaten..Bizi ateşe atacak, işkenceler yapacak, çığlık çığlığa bağırmamızı seyredecek..Hani Allah merhamet doluya o bakımdan..Sapık mı piskopat mı yoksa merhametli sevgi dolu biri mi bu Allah..

Bunlar insanları kendine inandırmak için korkutmaya çalışan Muhammedin uydurmaları..Hezeyan dolu ifadeler..''Bana inanın yoksa işkenceler sizi bekliyor..'' :P Bunların hepsi insan uydurması..Geç bunları..

Sitelerde Paylaş

Bu konunun üzerinde düşünülmesi gereken ayrı bir vechesi daha var; Muhammetin ceza ve işkence konusundaki inanılmaz yaratıcılığı

mesela cehenneme gidecekler için kullanılan şu ifadeler oldukça can alıcı, normal bir insanın hayal gücünün ötesinde bir acımasızlık barındırıyor:

kafa derilerinin aeşte eriyecekleri (Meâric, 15-18),

ateşten bir dağa (Sâud) tırmanacakları (Müddessir suresi, âyet 17),

zakkum agaci”, “kanli irin”, yedirip "Kaynar su” içecekleri (Saffât suresi, âyet 62-66 - Nebe' sûresi, âyet 25)

Kaynar su ile yıkanacakları (Duhân sûresi, âyet 47-50 - Sâd sûresi 55-58, Hâkka sûresi 35-37)

bunlar ilk aklıma gelenler daha bunun gibi bir çok ifade var,

Vahşet konusunda nasıl bu kadar yaratıcı olabildi? Bunları da sağdan soldan mı duydu yoksa kendi mi uydur du? Savaşların tam da içerisinde olmak çeşitli şekillerde ölen bir çok insan görmek bu konuda onun yaratıcılığını ve acımasızlığını mı arttırdı? Hayal gücünü tetikleyecek uyuşturucu etkisi olan bir şeyler mi kullanıyordu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...