Jump to content

Benim kafama yatmıyor.

Recommended Posts

"Anlayamıyorum. O zaman anlaşılacak bir tarafı yoktur."

"Anlamıyorum. O zaman anlamaya çalışmanın bir anlamı yok."

"hayatta kabul ettiklerim,anladıklarım kadar. Anlamadıklarımı kabul etmiyorum"

"her şey; benim anladığım kadar."

"istemiyorum, öyleyse yok"

"kızıyorum,olmasını istemiyorum"

bunlar sadece birkaçtanesi içimizdeki öngörülerin ve hezeyanların. Fakat hiç farklı yerlerden baktıkmı hayata,olaylara, şahıslara ve zamana....

yoksa sadece beynimizdeki sıkıcı ve her şeyi reddeden ve önkabullerle dolu paronayaklıklarlamı yaşıyoruz, düşünüyoruz.

bildiğimiz gibi insan çeşitli duygularla donatılmıştır. Bu duyguların karşılıklarını, tatmin yollarını arar aslında insan, yaşamı boyunca...!

kavramlarım; adalet, bilmek, bağışlamak, kızmak, merhamet vs. peki bu olguların bendeki(sendeki) karşılıkları nasıl ? olması gerektiği gibimi ?

hangi bilgi kesin doğrudur ki ! peki biz neye güvenebiliriz ? peki güvenmediğimiz bir malumat karşısında kesin bir sonuca varabilirmiyiz ? her şeyin bir bedeli elbette var insanın duygularında.

mesela kendisinin bile doğru kabul etmediği şeyleri yapar bazan insan ! Ama neden ? ve neden rahatsız olur ? neden şüphededir daima ?

şüpheler değilmi insanı huzursuz eden ? peki ya kabullenmek ve güven. yanlış bir şey olma ihtimali olsada !

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hangi bilgi kesin doğrudur ki ! peki biz neye güvenebiliriz ? peki güvenmediğimiz bir malumat karşısında kesin bir sonuca varabilirmiyiz ?

Risaleler yazmışsa doğrudur (!)

Bu soruyu kendine sormalısın.Hem bilgiye güvenilemeyeceğini söyleyip hem bir yığın masala,rivayete inanan ve kesin sonuca ulaşan sensin.

tarihinde cantona tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yansıtma...

Kendi hezeyanlarını ateistlere yansıtıyorsun.

"Anlayamıyorum. O zaman anlaşılacak bir tarafı yoktur."

"Anlamıyorum. O zaman anlamaya çalışmanın bir anlamı yok."

"hayatta kabul ettiklerim,anladıklarım kadar. Anlamadıklarımı kabul etmiyorum"

"her şey; benim anladığım kadar."

"istemiyorum, öyleyse yok"

"kızıyorum,olmasını istemiyorum"

Absolute teist düşünceleri bunlar. Teist varoluşun altın kuralları, olmazsa olmazları.

%100 sen %100 teist %100 bullshit

hangi bilgi kesin doğrudur ki ! peki biz neye güvenebiliriz ? peki güvenmediğimiz bir malumat karşısında kesin bir sonuca varabilirmiyiz ? her şeyin bir bedeli elbette var insanın duygularında.

Sen islama nasıl güveniyorsun peki? Allah kesin vardır derken hangi bilye güveniyorsun?

Kesin olarak değil de şüpheyle inanıyorsan ozaman senin inancının islamda hiçbir deeğerinin olmadığını bilmelisin.

''şüphe'' kelimesi senin gibilerin bin km yakınından geçmez, şümphe değil seni huzusuz eden muhtemelen kafayı kadınlarla fazla bozmandan kaynaklı bir huzursuzluk bu.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mesela kendisinin bile doğru kabul etmediği şeyleri yapar bazan insan ! Ama neden ? ve neden rahatsız olur ? neden şüphededir daima ?

şüpheler değilmi insanı huzursuz eden ? peki ya kabullenmek ve güven. yanlış bir şey olma ihtimali olsada !

ayın yarıldığı ve denizin ikiye bölündüğü, sopanın yılan olduğu bilgisine kesin olarak nasıl biliyorsun ?

Sitelerde Paylaş
Siz her şeyi anlıyor ve anlatıyorsunuz ama bizim kafalar kalın biraz...

Size iyi uykular diler, selam ederim...

5112543_341x479.jpg

andromeda abi şunun isimlerini düşünen insan ve uyuyan insan diye değiştirip yüklesene, hoşuma gitti resim face de paylaşırım :)

tarihinde perfecto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Andromeda dostum dikkat ettim de orada en fazla 5 farklı kitap var. Rafları dolu göstermek için bu 5 kitabı çoğaltıp çoğaltıp etrafa yaymış gibisin. Dizilişleri bile hemen hemen aynı. Yanlış mıyım?

Ne kaddar basit insanlarsınız.

Hala anlayamadınız.

O raflar arasında bir kitap var.

Ve o kitabı çekince gizli odaya giriş açılıyor.

Asıl kitaplar orada...

Andromeda 1 günde bu kadar kitap okuyor be. Yeter mi hiç?

Kesin gizli oda var kessin... :ph34r:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...