Jump to content

müslümanlar ve müslüma ! NIMSILAR

Recommended Posts

öncelikle şunun tanımını yapalım ; Kuran ve sünnete iman edipte HARFİ HARFİNE yerine getirene MÜSLÜMAN denir. kelimei sehadet getirene , elhamdülillah müslümanım diyene değil !!!

hayatım boyumca SÖZDE İSLAMİ kesimin , islamın gereklerini yerine getirmiyolar diye

atatürkçüleri solcuları ve alevileri eleştirdiklerini gördüm. (eyvallah)

aynı zamanda gördümki SÖZDE İSLAMİ kesimde aynı atatürkçü solcu ve aleviler gibi islamın gereklerini yerine getirmiyolar !!! mesela bir kac tane örnek vereyim kafa kesmezler kol kesmezler ,kadınları kızları kara carsafa sokmazlar ,kız cocuklarına (eşit) miras hakkı verirler ,kız cocuklarını okuturlar calıştırirlar ,fuhus yapanları hadım etmezler degnek cezası vermezler

sadece oruc tutarlar namaz kılarlar ,türbelere tarikatlara giderler o kadar.

iddialara göre yahudilerin tevratı ve incili değiştirdiği gibi SÖZDE İSLAMİ kesimde islamı değiştirdi ,bunada bir kac örnek vereyim kara carsaf yerine türban ve (renkli) tesettürü icad ettiler kafa kol kesmeyi mecazi olarak kabul ederler ,fuhusa ise dedikodu anlamında laf ederler....

uzun lafın kısası SÖZDE İSLAMİ kesime cağrıda bulunuyorum ya gercek bi müslüman olun yada bu dini bırakın öyle kafanıza göre müslümaNIMSI olmayın yok eger yapamıyosanız en azından din elden gidiyor diye , islami düzen istiyoruz diye ortalığı karıstırmayın !!!

-------------------------------------------------------------

şimdi gelelim müslümanlara yani afganistan ,sudi arabistan ,kuveyt ,umman ve yemende yasayanlara ;

ayetler ve sahih hadislerdeki emirleri kafalarına göre değiştirmeyip olduğu gibi yerine getiren bu insanları samimiyetlerinden ötürü tebrik ediyor helal olsun diyorum.....

hazır bunuda demişken ,öyle denildiği gibi 1 bucuk milyar müslüman yoktur 60 milyon civarı müslüman vardır.

tarihinde Davudi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Davudi Gönderildi Bugün, 00:59

öncelikle şunun tanımını yapalım ; Kuran ve sünnete iman edipte HARFİ HARFİNE yerine getirene MÜSLÜMAN denir. kelimei sehadet getirene , elhamdülillah müslümanım diyene değil !!!

hayatım boyumca SÖZDE İSLAMİ kesimin , islamın gereklerini yerine getirmiyolar diye

atatürkçüleri solcuları ve alevileri eleştirdiklerini gördüm. (eyvallah)

aynı zamanda gördümki SÖZDE İSLAMİ kesimde aynı atatürkçü solcu ve aleviler gibi islamın gereklerini yerine getirmiyolar !!! mesela bir kac tane örnek vereyim kafa kesmezler kol kesmezler ,kadınları kızları kara carsafa sokmazlar ,kız cocuklarına (eşit) miras hakkı verirler ,kız cocuklarını okuturlar calıştırirlar ,fuhus yapanları hadım etmezler degnek cezası vermezler

sadece oruc tutarlar namaz kılarlar ,türbelere tarikatlara giderler o kadar.

iddialara göre yahudilerin tevratı ve incili değiştirdiği gibi SÖZDE İSLAMİ kesimde islamı değiştirdi ,bunada bir kac örnek vereyim kara carsaf yerine türban ve (renkli) tesettürü icad ettiler kafa kol kesmeyi mecazi olarak kabul ederler ,fuhusa ise dedikodu anlamında laf ederler....

uzun lafın kısası SÖZDE İSLAMİ kesime cağrıda bulunuyorum ya gercek bi müslüman olun yada bu dini bırakın öyle kafanıza göre müslümaNIMSI olmayın yok eger yapamıyosanız en azından din elden gidiyor diye , islami düzen istiyoruz diye ortalığı karıstırmayın !!!

-------------------------------------------------------------

şimdi gelelim müslümanlara yani afganistan ,sudi arabistan ,kuveyt ,umman ve yemende yasayanlara ;

ayetler ve sahih hadislerdeki emirleri kafalarına göre değiştirmeyip olduğu gibi yerine getiren bu insanları samimiyetlerinden ötürü tebrik ediyor helal olsun diyorum.....

hazır bunuda demişken ,öyle denildiği gibi 1 bucuk milyar müslüman yoktur 60 milyon civarı müslüman vardır.

"kelimei sehadet getirene , elhamdülillah müslümanım diyene değil " DİYEREK DAHA BAŞTAN HATA YAPIYORSUN

herkim kelime-i şahadet getirirse müslümandır

müslümanlığın gereğini (ibadet vb) yerine getirmeyenler fasıktır(günahkar) kafir değil

sizin gibilerin bu tavrı islama karşı önyargıların temelini oluşturuyor

delilsiz isbatsız sallıyorsunuz habire

Sitelerde Paylaş
"kelimei sehadet getirene , elhamdülillah müslümanım diyene değil " DİYEREK DAHA BAŞTAN HATA YAPIYORSUN

müslümanlığın gereğini (ibadet vb) yerine getirmeyenler fasıktır(günahkar) kafir değil

Ahmetbaha sen günümüz light müslo tanımını yapmıssın...

Aslında olay tamamen tarihseldir, Peygamberimiz(SAV) zamanında kimse münafık bile olsa müslümanım dediği halde namaz kılmamazlık gibi çelişkili bir durumda deildi, ama sonraki dönemde müslümanım deyipte Allahın emir ve yasaklarına uymayanlar çıktı, insanlar da bunlara müslüman değildsin demek yerine Kurandan kılıf bulup nazikçe fasık dediler...

mesela şeytan hiç cennete girecek midir, zira o da fasıklardandı...

Secde18'de "Hiç mü'min bir kimse fasık biri gibi olur mu? Bunlar elbette bir olmaz." demekle fasık olanların aslında inançsız oldukları da ortaya konulmaktadır.

Bir insanın müslüman olması da asla mümin olduğunu göstermez, aslolan kişinin müslüman(tabi günümüz müslüman tanımına göre) olması deil mümin olmasıdır.

bak şu ayetlere baha

Yunus

31 DE Kİ: “Sizi göğün ve yerin ürünleriyle rızıklandıran kimdir?49 Yahut kimdir, işitme ve görme yetisi üzerinde mutlak egemen olan? Kimdir, ölüden diriyi, diriden de ölüyü çıkaran? Ve (yine) kimdir var olan her şeyi çekip çeviren?”

Şüphesiz, diyecekler ki: “(Elbette) Allah!”50

Öyleyse, de ki: “Peki, O'na karşı artık gereken duyarlığı göstermeyecek misiniz? 32 (Hem de) O'nun, sizin Rabbiniz Allah olduğunu, Mutlak ve Nihaî Hakikat olduğunu bildiğiniz halde!51 Çünkü, hakikat [terk edildik]ten sonra, geriye sapıklıktan başka ne kalır? Öyleyse, hakikati nasıl gözden kaçırabilirsiniz?”52

33 Böylece günahkarca davranmaya eğilimli olanlar hakkında Rabbinin sözünün hak olduğu ortaya çıkmış oldu: “Onlar inanmayacaklar”.53

Yani kişi Allahın emrini tutmamıssa derhal tevbe etmelidir, yoksa yoldan çıkma ihtimali çok yüksektir ve müslümanım demesi onu cehennemden kurtarmayabilir..

Sitelerde Paylaş

Benim yargım ne biliyor musun?

Bir adamın dini için hiç bir şey yapmadan 60 yaşına kadar gelip de sadece ömrünün kalan kısmında ibadet yapması ve önceden yapmadıkları için de tövbe etmesi.

Tahrim Suresi 8. ayete göre tövbe ederek ve tövbeden sonra o günahı tekrarlamayarak hiçbirşey olmamış gibi devam edebilirsin ve altlarından ırmaklar akan cennete girebilirsin.

İnananlarını dahi cehennem işkencesiyle tehdit eden allah kitabında her fırsatta affedeci olduğunu söyler. 60. yaşına yeni giren şirin günahkar'ımıza ne oldu?

Bu durumda bir çelişki var mıdır, yok mudur sizce?

tarihinde Seyircin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
aisto Gönderildi Bugün, 11:57

Ahmetbaha sen günümüz light müslo tanımını yapmıssın...

Aslında olay tamamen tarihseldir, Peygamberimiz(SAV) zamanında kimse münafık bile olsa müslümanım dediği halde namaz kılmamazlık gibi çelişkili bir durumda deildi, ama sonraki dönemde müslümanım deyipte Allahın emir ve yasaklarına uymayanlar çıktı, insanlar da bunlara müslüman değildsin demek yerine Kurandan kılıf bulup nazikçe fasık dediler...

mesela şeytan hiç cennete girecek midir, zira o da fasıklardandı...

Secde18'de "Hiç mü'min bir kimse fasık biri gibi olur mu? Bunlar elbette bir olmaz." demekle fasık olanların aslında inançsız oldukları da ortaya konulmaktadır.

Delilsiz isbatsız k.çından uydurmalara devam asisto

>>asık olanların aslında inançsız oldukları da ortaya konulmaktadır

diyerek tefsirciliğe de başlamışsın hayırlı olsun

Şeriat zahire göre hüküm verir

yani kişi kendini nasıl tanmılıyorsa onu doğru kabul eder

sonunda fasık imanla kabre girermi? yani arkdaşın dedği gibi

sen 60 yaşa kadar hertürlü rezilliği yap 60ından sonra tövbe et bi hacca git gel cennet garanti mi?

%99 cehennemliktir bu arkadaş lakin kimin kesin nereye gideceğini Allah bilir bizler bilemeyiz

mümin kişi hüsnü zanna memurdur ayrıca yeri gelmişken

müminlik ayrı müslümanlık ayrıdır başka konuda izah ettim

mesela adam "bende müslümanım ama şeriate karşıyım şeriat gelmesin" diyor gibi

"elbette cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil"

Sitelerde Paylaş
Delilsiz isbatsız k.çından uydurmalara devam asisto

>>asık olanların aslında inançsız oldukları da ortaya konulmaktadır

diyerek tefsirciliğe de başlamışsın hayırlı olsun

Şeriat zahire göre hüküm verir

yani kişi kendini nasıl tanmılıyorsa onu doğru kabul eder

sonunda fasık imanla kabre girermi? yani arkdaşın dedği gibi

sen 60 yaşa kadar hertürlü rezilliği yap 60ından sonra tövbe et bi hacca git gel cennet garanti mi?

%99 cehennemliktir bu arkadaş lakin kimin kesin nereye gideceğini Allah bilir bizler bilemeyiz

mümin kişi hüsnü zanna memurdur ayrıca yeri gelmişken

müminlik ayrı müslümanlık ayrıdır başka konuda izah ettim

mesela adam "bende müslümanım ama şeriate karşıyım şeriat gelmesin" diyor gibi

"elbette cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil"

bak seninle tartışmak istemiyorum, boşuna bana meydan okuycam diye kuranı görmemezlik etme, nefsi davranıyorsun, hatalarını kabullen.

al sana Esetten

18 Zaten, [bu dünyada] iman etmiş olan kimse, yoldan çıkmış biriyle hiç mukayese edilebilir mi? Bunlar [elbette] bir olamazlar!

yazdığım tefsir değil mealdir, gayet te açıktır.

Sana Hamidullah'ın Siyerini oku derim, boş boş konuşma, uyduruyormuş, uyduranları gördük...

Sitelerde Paylaş

daha kendi dinini bilmiyo ,bide kalkmış fasık diyo

boşuna demiyoruz müslümaNIMSI diye

Sitelerde Paylaş
bak seninle tartışmak istemiyorum, boşuna bana meydan okuycam diye kuranı görmemezlik etme, nefsi davranıyorsun, hatalarını kabullen.

al sana Esetten

18 Zaten, [bu dünyada] iman etmiş olan kimse, yoldan çıkmış biriyle hiç mukayese edilebilir mi? Bunlar [elbette] bir olamazlar!

yazdığım tefsir değil mealdir, gayet te açıktır.

Sana Hamidullah'ın Siyerini oku derim, boş boş konuşma, uyduruyormuş, uyduranları gördük...

kardes zaten tartıssanda kac yazarki ,bunlar kendi kafalarına göre islamı yasıyolar

ayetler ve sahih hadislere göre yasamak yerine

Sitelerde Paylaş

İslam tarihindeki akaid tartışmalarından biraz olsun haberin olsaydı bu kadar kesin konuşmazdın.

Bkz:Amel imandan bir cüz müdür.

Sitelerde Paylaş
rastaman Gönderildi Dün, 22:27

QUOTE(AhmetBaha @ Sep 18 2009, 09:40)

İslam tarihindeki akaid tartışmalarından biraz olsun haberin olsaydı bu kadar kesin konuşmazdın.

Bkz:Amel imandan bir cüz müdür.

dinimizi dinsizlerden öğrenecek değiliz

mutezileyide cebriyeyi de benzer her b.k u da biliyoruz

ama bu forumda müslümanlrla tartışmamak benim prensibimdir

Sitelerde Paylaş

mutezileyide cebriyeyi de benzer her b.k u da biliyoruz

ama bu forumda müslümanlrla tartışmamak benim prensibimdir

Ebu Hanifeye sorarlar 'hocam namaz kılmayan kafir midir'diye.

''Kafirler namaz kılmaz''diye ustaca ve anlamlı bir cevap verir.

Emevinin kılıcı tepesinde sallanırken vermiş bu cevabı.

Önce kendi İmamını araştır,sizin sapık dediğiniz adamlarla ilişkilerini,onun katlediliş nedenlerini,mezhebinin iktidarlar ve kendi öğrencileri tarafından nasıl saptırıldığını öğren sonra burda caka yaparsın.

Müslümanların bile emin olamadığı konuları gelip burda bizimle tartışma.

Forumdaki Müslüman arkadaşlarının çoğu İslama dair bildiği çoğu şeyi burada o 'dinsizlerden'öğrendi.Çizgilerini şekillendiren de o 'dinsizler'.

Boş konuşuyorsun.

Sitelerde Paylaş
Ebu Hanifeye sorarlar 'hocam namaz kılmayan kafir midir'diye.

''Kafirler namaz kılmaz''diye ustaca ve anlamlı bir cevap verir.

Emevinin kılıcı tepesinde sallanırken vermiş bu cevabı.

Önce kendi İmamını araştır,sizin sapık dediğiniz adamlarla ilişkilerini,onun katlediliş nedenlerini,mezhebinin iktidarlar ve kendi öğrencileri tarafından nasıl saptırıldığını öğren sonra burda caka yaparsın.

Müslümanların bile emin olamadığı konuları gelip burda bizimle tartışma.

Forumdaki Müslüman arkadaşlarının çoğu İslama dair bildiği çoğu şeyi burada o 'dinsizlerden'öğrendi.Çizgilerini şekillendiren de o 'dinsizler'.

Boş konuşuyorsun.

valla kemalisti olsun sözde islamcısı olsun bunların sorunuda bu

islami yasalarla (gerceklerle) yüzleşe memek !

ya yapacaksan hepsini yapacaksın cünkü bu dinin kriteri bu ,yada bu dini bırakcaksın

kimisi laikliği bahane ederek kimiside (tarikatına) göre tefsir ederek

islamı uygulamaktan (müslüman olmaktan) kacıyolar

Sitelerde Paylaş

bide 6 sart , 32 farz , 54 farz diye (hadislerde dahil) emirler arası ayrımcılık yapmaları yokmu

tam bir abeslik örneği ,allahın bi emrini yap öteki emrini yapma sonrada müslümanım diye gecin

oda yetmezmiş gibi ,zeytin yağı gibi üste cıkıp atatürkçülere alevilere kuduz gibi saldır

Sitelerde Paylaş

Ağzımdan,kendi dilime ait olmayan kelimere ait birtakım sesler çıkarmak müslüman olmak için yeterli mi diyorsun yani? Ben ateistim ve defalarca senin dediğin gibi kelime-i şahadet getirdim. İstersen şimdi bile getirebilirim.

Ee noldu? Şimdi müslüman mı oldum?

Sitelerde Paylaş
Tatanka Gönderildi Bugün, 11:08

(AhmetBaha @ Sep 18 2009, 09:40) *

Ağzımdan,kendi dilime ait olmayan kelimere ait birtakım sesler çıkarmak müslüman olmak için yeterli mi diyorsun yani? Ben ateistim ve defalarca senin dediğin gibi kelime-i şahadet getirdim. İstersen şimdi bile getirebilirim.

Senin gibi nadide bir beyin bu forumda harcanır

benden söylemesi

:crazy:

Sitelerde Paylaş

Senin gibi nadide bir beyin bu forumda harcanır

benden söylemesi

:crazy:

Aydınlatıcı cevabınız için teşekkür ederim..

Siz ancak çocukları kandırırsınız.Bu devirde o da zor ya neyse..

Sitelerde Paylaş
Aydınlatıcı cevabınız için teşekkür ederim..

Siz ancak çocukları kandırırsınız.Bu devirde o da zor ya neyse..

bırak cocukları artık kendilerini bile kandıramıyolar

islam denilen bu din inanc olmaktan cıkmış ,gecim kaynakları olmuş

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

böyle tartışma olmaz.böyle ancak forum kirliliği oluşturulur.Şu çocukların bile bildiği bir gerçektir kelimei şehadet getiren (kalben de tasdik şart) herkes müslümandır.Günah işlemek müslüman olmaya engel değildir.

oturup bunu ciddi ciddi tartışmışlar.artık pes yani

tarihinde yildizlardakayar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

böyle tartışma olmaz.böyle ancak forum kirliliği oluşturulur.Şu çocukların bile bildiği bir gerçektir kelimei şehadet getiren (kalben de tasdik şart) herkes müslümandır.Günah işlemek müslüman olmaya engel değildir.

oturup bunu ciddi ciddi tartışmışlar.artık pes yani

Müslüman olmak için kelimei şehadet (yalan söylemek) detirmek şart demişsin.

Üstelik bunu kalbende tastikleyecekmişiz.

kelimei şehadet ne demek, önce bunu bir söyle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...