Jump to content

Rızıkı veren Allahtır

Recommended Posts

NAHL suresi 71- Allah, rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar, rızıklarını ellerinin altındakilere vermezler ki rızıkta hep eşit olsunlar. Şimdi Allah’ın nimetini mi inkâr ediyorlar? tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Küçük yazınca da okunuyor sevgili cübbeli.
Sitelerde Paylaş

Allah'ın kimimizi kimimizden üstün kılması benim vicdanımı rencide ediyor.

Ben hah iyi ki beni üstün kılmışsın Allah'ım diyemem.

Üstelik kimi neye göre üstün kıldığı da belli değil? O kadar muğlak ki neredeyse hiçbirşey söylenmemiş gibi. Önemsemeye deymeyecek kadar.

Sitelerde Paylaş
çünkü insanın geliştirdikleri daha lezzetli daha besleyici.

Sen öyle san..

Hormonlu yiyeceklerin neresi sağlıklı be?

dış görünüşe aldanma..

Bugün millet, doğal meyve sebze yemek istiyor da bulamıyor.

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
NAHL suresi 71- Allah, rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar, rızıklarını ellerinin altındakilere vermezler ki rızıkta hep eşit olsunlar. Şimdi Allah’ın nimetini mi inkâr ediyorlar?

Nahl-71'de koskoca İslam tanrısı topu insanlara atıvermiş. Neymiş efendim: bazılarına çok verirmiş, o bazıları elindeki çok olanı ötekilerine dağıtmadığı için eşitlik olmuyormuş.

Ulan doğrudan eşitliği sen sağlasana? Laf kalabalığı yaparak Kimi yiyon?

Allah kullarına (tümüne birden) rızkı bol bol verseydi, yeryüzünde mutlaka azgınlık ederlerdi. Fakat O, rızkı dilediği ölçüde indirir. Şüphesiz O, kullarından hakkıyla haberdardır ve onları hakkıyla görendir.

şura 27, diyanet meali

allah bu çocukları azmasınlar diye aç bırakmış olabilir.

ayetten anlaşıldığı gibi birilerinin zengin, birilerinin faklir olması allahın takdir ettiği birşey.

herkesin birden zengin olması mümkün değil, zira azmamaları için allah rızkı bol bol vermez herkese.

kitleleri uyutmak için süper bir ayet.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli sen sbaha kadar da alıntı yapsan boş bunu biliyorsun değil mi ?

Yoksa allahın ordaki küçük , açlıktan ölmekte olan insanları da mı sınıyor?Bakalım ölebilecekler mi ölemeyecekler mi diye.Bu ne saçmalık kardeşim bazılarınızı bazılarınıza üstün kıldık falan .Niçin böyle birşey yapılıyor.?Devletlerin , iktidarların, gücü elinde bulunduranların vicdanını sınamak için mi milyonlarca insan açlık sefalet çekiyor ?Bu nasıl adalet hemen bana bunu kurandan alıntı yapmayarak açıkla kaçmadan

Sitelerde Paylaş

Off kapak gibi yapıştırmışsın mürted.

NAHL suresi 71- Allah, rızık konusunda kiminizi kiminizden üstün kıldı. Üstün kılınanlar, rızıklarını ellerinin altındakilere vermezler ki rızıkta hep eşit olsunlar. Şimdi Allah’ın nimetini mi inkâr ediyorlar?

Bu ve benzeri ayetler,muhammedin doğaya ait gözlemlerini allah isimli puta mal etmesidir.

Sitelerde Paylaş
Allah kullarına (tümüne birden) rızkı bol bol verseydi, yeryüzünde mutlaka azgınlık ederlerdi. Fakat O, rızkı dilediği ölçüde indirir. Şüphesiz O, kullarından hakkıyla haberdardır ve onları hakkıyla görendir.

şura 27, diyanet meali

allah bu çocukları azmasınlar diye aç bırakmış olabilir.

ayetten anlaşıldığı gibi birilerinin zengin, birilerinin faklir olması allahın takdir ettiği birşey.

herkesin birden zengin olması mümkün değil, zira azmamaları için allah rızkı bol bol vermez herkese.

kitleleri uyutmak için süper bir ayet.

NÂZİÂT suresi 15- (Ey Muhammed!) Mûsâ’nın haberi sana geldi mi?

16- Hani, Rabbi ona mukaddes Tuvâ vadisinde şöyle seslenmişti:

17- “Haydi Firavun’a git! Çünkü o azmıştır.”

18- “Ona de ki: İster misin (küfür ve isyanından) temizlenesin?

Sitelerde Paylaş
Cübbeli sen sbaha kadar da alıntı yapsan boş bunu biliyorsun değil mi ?

95- Müminlerden özür sahibi olmaksızın oturanlarla Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, oturanlardan üstün kıldı. Allah onların hepsine de cenneti vaad etmiştir. Bununla beraber Allah mücahitlere, oturanların üzerinde büyük bir ecir vermiştir.

Savaşacak adam bulamayınca,"Ben sizi yola getirmeyi bilirim,şuracıkta bir ayet yazayımda,gidiyormusunuz ,gitmiyormusunuz,nasıl olsa savaşta da gebereceksiniz,o dul kalan karılarınızıda haremime almazmıyım.hahahaha"

Sitelerde Paylaş
HİCR suresi 2- İnkâr edenler, “Keşke müslüman olsaydık” diye çok arzu edeceklerdir.

3- Bırak onları yesinler (içsinler), yararlansınlar; emelleri onları oyalayadursun. İleride (gerçeği) bilecekler.

Helal be o adamlara,daha o dönemde bi dolap döndüğünü farketmişler.Muho yu iyi tırsıtmışlar.Muho da halkı arkasına almak için hemen oturmuş bir ayet yazmış.Adam hayatı boyunca ayet yazmış.500 yıl yaşasa 500 yıl ayet yazacakmış.Şimdi birisi yapsa,kimse inanmaz.O zaman ki yapılana şimdikilerin inanması ilginç.

Sitelerde Paylaş

Rızkı veren tabiki Allah Teala dır

Şöyle tohumu düşünün elimize aldığımız zaman kuru bir odun parçasından bir farkı olmadığını görürüz

Bunun içinde nasıl bir kod yüklenmiş ki her seferinde aynı biki ortaya çıkıyor?

Bu kodu bu tohumun içine yükleyen kim?

Öreğin a bikisinin tohumundan hiçbir zaman b bitkisi ortaya çıkmıyor?

Öyle tohumlar vardır ki elinize aldığınız zaman uzman bir kişi bile ayırt edemeyebilir. Uzman kişilerin bile ayırt etmekte zorlandığı tohumları toprak her seferinde düzgün bir şekilde ayırt etmektedir?

Bu ve buna benzer basit şeyleri düşündüğümüz zaman herşeyin yüce Allah tarafından belli bir programlama dahilinde canlılara sunulduğunu görürüz

Bu ve buna benzer olaylarla Allah insanlara rızık vermektedir. Bazı insanlar Allah Teala'nın verdiği rızkı olumsuz yönde kullanıp Allah'ın diğer insanlara verdiği rızkı çalmaktadırlar. Bu da onun bir sonucudur.

ortada Allah ın rızık vermemesi gibi birşey yoktur. İnsaların bu rızkı çalması vardır.

Sitelerde Paylaş
Öyle tohumlar vardır ki elinize aldığınız zaman uzman bir kişi bile ayırt edemeyebilir. Uzman kişilerin bile ayırt etmekte zorlandığı tohumları toprak her seferinde düzgün bir şekilde ayırt etmektedir?

şimdiye kadar okuduğum en salakça şey.

ben umutsuzum. bu nurcuların beyni çürümüş.

toprak niye ayırt etsin salak. içindeki genler sadece bu işi yapıyor.

o uzman kişiyi sen gördün konuştun mu?

Sitelerde Paylaş
Şöyle tohumu düşünün elimize aldığımız zaman kuru bir odun parçasından bir farkı olmadığını görürüz

tohum kuru bir odun parçasıyla aynı şey değildir.içindeki kalıtım maddesi nemden zarar görmesin diye uygun bir mekanizma suyu atmıştır.bu şekilde bahara kadar bekleyip yeni bir bitki oluşacaktır.

bence sen odunlaşmışsın.

Sitelerde Paylaş
tohum kuru bir odun parçasıyla aynı şey değildir.içindeki kalıtım maddesi nemden zarar görmesin diye uygun bir mekanizma suyu atmıştır.bu şekilde bahara kadar bekleyip yeni bir bitki oluşacaktır.

bence sen odunlaşmışsın.

Sevgili covert, bak burada sana katılamıyorum. Odun bile bir işe yarıyor. :)

Sitelerde Paylaş
Kopipeyst Sûresi 22. ayet "Cübbeli, sen bir hristiyan forumuna girsen, hristiyanlar İncil'den ayet yapıştırsalar sen o ayetleri fikine takar mısın? Takmazsın... Zira incil bir zırvadır, dallamalar yazmış işte... ciddiye almaya gerek yoktur... Senin İncili fikine takmadığın gibi biz de Kuran'ı fikimize takmıyoruz. Ayet yapıştırmana gerek yok, kuran'ı senden iyi biliriz. Bilmesek de gerek yok, yapıştırma gınalı guzum..."
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...