Jump to content

"TÜRKLERİN YÜZDE 74'Ü ŞERİAT İSTİYOR"

Recommended Posts

Gallup araştıma şirketine göre Türklerin yüzde 74'ü şeriat kanunlarını istiyor!

Vatan Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan haberde, araştırmayı yapan Gallup: ""Türkiye'de bile birçok insan şeriatın hukuk içerisinde yer almasını savunuyor...." yorumunu yapmış...

Vatan'ın haberinde, Türklerin yüzde 74'ü şeriat kanunlarına sıcak baktığı, şeriatın ulusal hukukun içinde yer alması gerektiğini düşünenlerin içinde yüzde 69'luk kesimin şeriatı, kadınlar için iyi bir adalet sistemi olarak gördüğü belirtiliyor.

Anketin Türkiye'de kaç kişi ile ve hangi bölgelerde yapıldığına ilişkin bilgilerin yer almadığı haberde, Gallup'un 2007 yılında yaptığı son araştırmada Türkler'in yüzde 7'sinin tam şeriat istediği, yüzde 26'sının ise bazı şeriat hükümlerinin hukuka bir şekilde entegre edilmesini desteklediği bilgilerine yer verildi.

Vatan'ın kotası hakkında hiçbir bilgi vermedeği anketi çarpıcı sonuçları şöyle:

> Mısırlıların yüzde 91'i, İranlıların da yüzde 90'ı şeriat ile ilgili "pozitif" görüşlere sahip olurken bu oran Türkiye'de de yüzde 74 oldu.

> Şeriat hakkında olumlu görüşe sahip olan Türkler'in gerekçeleri... (Birden fazla seçenek işaretleyebildikleri için toplamları 100'ün üzerinde)

%70: Yolsuzluğu azaltır

%69: Kadınlar için adalet sağlar

%68: Suç oranlarını düşürür

%63: Adil bir hukuk sistemi oluşturur

%62: İnsan haklarını korur

%55: Ekonomik adaleti sağlar

%53: Halkın yönetime katılımını sağlar

%52: Bilimsel gelişimi sağlar

%51: Azınlıkları korur

%33: Zalimce cezalar getirir

%32: Kişisel hakları kısıtlar

%26: Bilimsel gelişime taş koyar

%23: İktidardakilerin güçlerinin azaltılmasını sağlar

%22: Kadınlar için baskı olur

%21: Azınlıklar için baskı olur

%21: Hükümete sonsuz güç verir

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Demokrasinin olduğu yerde şeriat olmaz.

Çünkü şeriat, kendi taraflarının niyetlerinden bağımsız ve iktidarı paylaşmaya kapalı bir sistemdir.

''kullardan'' bir kısmının (kendi içlerinde kapalı bir hayat sürmeleri ve hiçbir şekilde iktidara niyetlenmeyip muhalefet etmemeleri kaydıyla) başkalarına yaşam hakkı tanır ancak.

Şeriatin olduğu yerde demokrasi olmaz.

Yani diyelim ki bir ülkenin iktidarında İslam hukukunu yani şeriati benimsemiş bir güç varsa, niteliklerinin kaçınılmaz bir sonucu olarak ya içten çözülmeyle, ya halk ayaklanmasıyla ya da ''kafir'' bir ordunun silah gücüyle alaşağı edilebilir.

yani madem demokrasiyle yönetilen bir ülkeyiz. Madem halkımız şeriat istiyor. hadi şeriat gelsin demek gaflettir, basiretsizliktir, düpedüz salaklıktır.

haa birde şu örneği vermeden geçemeyeceğim.

geçenki galatasarat-panatinaikos maçı sırasında aynı zamanda teravih te kılınıyordu. ben o sırada dışarıdaydım. camiye baksan toplam 400 kişi var yok. gel gelelim galatasaray bir gol attki apartman dairelerinden gelen gürültüye bakın. neredeyse 5000 kişide maç izliyor. bu mu lan % 74 andaval.

Sitelerde Paylaş

Demokrasi demek çoğunluğun her istediğini yapabilmesi demek değildir. Yaşadığımız ülkedeki insanların 75%'i bu ülkedeki camilerin kapatılmasını istese bunu da burada bizimle paylaşır mıydınız demokrasi var diye. Bana kadar demokrasi, bana kadar insan hakları diye bir düşünce olabilir mi..

Sitelerde Paylaş
Demokrasinin olduğu yerde şeriat olmaz.

Çünkü şeriat, kendi taraflarının niyetlerinden bağımsız ve iktidarı paylaşmaya kapalı bir sistemdir.

''kullardan'' bir kısmının (kendi içlerinde kapalı bir hayat sürmeleri ve hiçbir şekilde iktidara niyetlenmeyip muhalefet etmemeleri kaydıyla) başkalarına yaşam hakkı tanır ancak.

Şeriatin olduğu yerde demokrasi olmaz.

Yani diyelim ki bir ülkenin iktidarında İslam hukukunu yani şeriati benimsemiş bir güç varsa, niteliklerinin kaçınılmaz bir sonucu olarak ya içten çözülmeyle, ya halk ayaklanmasıyla ya da ''kafir'' bir ordunun silah gücüyle alaşağı edilebilir.

yani madem demokrasiyle yönetilen bir ülkeyiz. Madem halkımız şeriat istiyor. hadi şeriat gelsin demek gaflettir, basiretsizliktir, düpedüz salaklıktır.

haa birde şu örneği vermeden geçemeyeceğim.

geçenki galatasarat-panatinaikos maçı sırasında aynı zamanda teravih te kılınıyordu. ben o sırada dışarıdaydım. camiye baksan toplam 400 kişi var yok. gel gelelim galatasaray bir gol attki apartman dairelerinden gelen gürültüye bakın. neredeyse 5000 kişide maç izliyor. bu mu lan % 74 andaval.

Bir ülkede vatandaş olan bir kişi bile şeriat istemiyorsa orada şeriat olmamalıdır... Demokrasi ile şeriata ulaşılamaz... Çünkü şeriat başa gelir gelmez demokrasiyi iptal eder... Demokrasi kuralsız bir çoğunluk hegemonyası öngörmez... Demokrasi çoğunluğun dediğinin olduğu zaman değil, aksine azınlığın hakları korunduğu müddetçe değerlidir... Şeriat ve İslam, insan beyninin kortikal bölgesini iptal edip, kitleleri gerçeklerden uzaklaştırır... Son derece tehlikelidir... Anketin sonunda çıkan yüzdeler ise içler acısı halimizi gözler önüne seriyor, büyük tehlike içinde ülke...

Bu arada belki konu ile ilgisi yok ama ben insanların büyük kısmının cahil olduğu (buradaki "cahil" tanımını felsefe ve sosyoloji ve mantık dersi görmemek ve bunları okumamak olarak değerlendirin) bir ülkede demokrasi yanlısı bir insan da değilim... Böyle bir halk için büyük lükstür demokrasi, kaldıramazlar...

Sitelerde Paylaş
Bir ülkede vatandaş olan bir kişi bile şeriat istemiyorsa orada şeriat olmamalıdır... Demokrasi ile şeriata ulaşılamaz... Çünkü şeriat başa gelir gelmez demokrasiyi iptal eder... Demokrasi kuralsız bir çoğunluk hegemonyası öngörmez... Demokrasi çoğunluğun dediğinin olduğu zaman değil, aksine azınlığın hakları korunduğu müddetçe değerlidir... Şeriat ve İslam, insan beyninin kortikal bölgesini iptal edip, kitleleri gerçeklerden uzaklaştırır... Son derece tehlikelidir... Anketin sonunda çıkan yüzdeler ise içler acısı halimizi gözler önüne seriyor, büyük tehlike içinde ülke...

Bu arada belki konu ile ilgisi yok ama ben insanların büyük kısmının cahil olduğu (buradaki "cahil" tanımını felsefe ve sosyoloji ve mantık dersi görmemek ve bunları okumamak olarak değerlendirin) bir ülkede demokrasi yanlısı bir insan da değilim... Böyle bir halk için büyük lükstür demokrasi, kaldıramazlar...

:good:

Sitelerde Paylaş

Çoğunluk Komünizm istiyor o zaman Komünizm uygulansın.

Çoğunluk Faşizm istiyor o zaman Faşizm uygulansın.

Çoğunluk Dinci yönetim istiyor o zaman Dincilik uygulansın.

Düşünceleri anayasayı çocuk oyuncağı görmek demektir.

Selpak mendil gibi kullanıp atman gereken bir kağıt parçası olarak görülen anayasa.

Ama anayasalar çoğunlukların oyuncağı haline getirilip de biz çoğunluk olarak şunu istiyoruz o uygulansın demek değildir, çoğunlupun dediği olur anlayışı modernitede yer bulmamalıdır. Sen kendi çoğunluğunla bunu istersen bir gün gelir çoğunluğunu kaybettiğin vakit senden sonraki çoğunluk gelir der ki biz dincileri bu ülkede görmek istemiyoruz gitsinler bu sefern dün kendi sistemini sırf çoğunluk bizden yana diye kabul ettirip bunu halka dayatan ve zorlayan sen yeni görüşü de aynı nedenle kabul etmek zorunda kalırsın.

Sitelerde Paylaş

kaynağa bak hizaya gel

http://www.gallup.com/poll/109072/Many-Tur...-Justice.aspx#2

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çoğunluk Komünizm istiyor o zaman Komünizm uygulansın.

Çoğunluk Faşizm istiyor o zaman Faşizm uygulansın.

Çoğunluk Dinci yönetim istiyor o zaman Dincilik uygulansın.

Düşünceleri anayasayı çocuk oyuncağı görmek demektir.

Selpak mendil gibi kullanıp atman gereken bir kağıt parçası olarak görülen anayasa.

Ama anayasalar çoğunlukların oyuncağı haline getirilip de biz çoğunluk olarak şunu istiyoruz o uygulansın demek değildir, çoğunlupun dediği olur anlayışı modernitede yer bulmamalıdır. Sen kendi çoğunluğunla bunu istersen bir gün gelir çoğunluğunu kaybettiğin vakit senden sonraki çoğunluk gelir der ki biz dincileri bu ülkede görmek istemiyoruz gitsinler bu sefern dün kendi sistemini sırf çoğunluk bizden yana diye kabul ettirip bunu halka dayatan ve zorlayan sen yeni görüşü de aynı nedenle kabul etmek zorunda kalırsın.

Anayasa sorun değil; değişebilen bir şey... Değiştirir müslümanlar onu da kendilerine göre...

Sitelerde Paylaş

Ben şeriat istemiyorum. (Çünkü, istenilen ve anılan şeriat, senin gibi adamların istediği şeriattır. Gerçek şeriat(doğru yol) değildir.)

Bize zorla, sakal, cübbe sarık giydirme planlarınızı biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
Ben şeriat istemiyorum. (Çünkü, istenilen ve anılan şeriat, senin gibi adamların istediği şeriattır. Gerçek şeriat(doğru yol) değildir.)

Bize zorla, sakal, cübbe sarık giydirme planlarınızı biliyoruz.

ha el kesmeler falan olsun yani,bi derdin zorla sarık giydirilmesi.

gerçek şeriatında yeri yok malesef,arapları izlemeye devam edin :)

Sitelerde Paylaş
ha el kesmeler falan olsun yani,bi derdin zorla sarık giydirilmesi.

gerçek şeriatında yeri yok malesef,arapları izlemeye devam edin :)

Gene aynı konulara takılıp gidiyorsunuz..

Devlet zaten, hırsızlık yapanın elini kesiyor. Hapse atıyor vs.

Ama esas önemli olan, insanları aç bırakmamak, hırsızlığa mahkum etmemek. Ceza, 2. sırada geliyor.

Sitelerde Paylaş
ceza mahkemedir,çağ dışı uygulamalara yer yok.

Kurandaki uygulamalar çağa ya da duruma göre yorumlanabiliyor. Bu da, kuranın evrensel olduğunu gösteriyor.

Hırsızın elini hırsızlıktan kesersin. Bunun çeşitli yolları vardır. Adama iş ve ekmek verirsin, ya da uslanmaz ise, hapse atarsın vs.

Ama mesela bazı cezalar var ki, asla çağ dışına çıkmadı ve gerekli.. Mesela idam cezası. Amerika ve Avrupanın bazı ülkeleri halen idamı uygulamakta.

Cem gariboğlu, çağdaşlığın vermiş olduğu nimetlerle, jakuzili bir evde, 3 yıl hapis yatıp çıkacak. Ve, dışarda, bol para içinde, keyf etmeye devam edecek.

Ve ben, böyle çağdaşlığın anca içine ederim. Çağdaşlık böyle ise, ben çağdaş filan değilim.

Sitelerde Paylaş
Kurandaki uygulamalar çağa ya da duruma göre yorumlanabiliyor. Bu da, kuranın evrensel olduğunu gösteriyor.

Hırsızın elini hırsızlıktan kesersin. Bunun çeşitli yolları vardır. Adama iş ve ekmek verirsin, ya da uslanmaz ise, hapse atarsın vs.

Ama mesela bazı cezalar var ki, asla çağ dışına çıkmadı ve gerekli.. Mesela idam cezası. Amerika ve Avrupanın bazı ülkeleri halen idamı uygulamakta.

Cem gariboğlu, çağdaşlığın vermiş olduğu nimetlerle, jakuzili bir evde, 3 yıl hapis yatıp çıkacak. Ve, dışarda, bol para içinde, keyf etmeye devam edecek.

Ve ben, böyle çağdaşlığın anca içine ederim. Çağdaşlık böyle ise, ben çağdaş filan değilim.

idam tartışılır,idama karşıyım önce ama konumuz idam değil,

ama verdiğin örnekler kişisel,kuran öyle demiyor.

ayrıca amerikada idam yok,olsaydı yine bizde olmazdı,çağdaşlığı biz onlardan değil onlar bizden öğrensin.

bazı insanları taksim meydanında sallandırmak çağdaşlık falan değildir,kusura bakma.

hapse suçsuz kişilerde giriyor,ya suçsuz olduğu halde idam edilirse ?

tarihinde Diktator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cem kadar zengin insanlar islam ülkelerinde bu kadar bile ceza almazlar. Diyetini öderse elini kolunu sallaya sallaya çıkar. Bu ne islamın ne başka bie şeyin suçu, sadece vahşi kapitalizmin suçudur

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...