Jump to content

ATEİSTLER ÖLÜNCE TOPRAK OLACAK

Recommended Posts

İnkar edenler, cehenneme bölük bölük sevkedildiler. Sonunda oraya geldikleri zaman, kapıları açıldı ve onlara (cehennemin) bekçileri dedi ki: "Size Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugünle karşılaşacağınızı (söyleyip) sizi uyaran elçiler gelmedi mi?" Onlar: "Evet" dediler. Ancak azab kelimesi kafirlerin üzerine hak oldu. Dediler ki: "İçinde ebedi kalıcılar olarak cehennemin kapılarından (içeri) girin. Büyüklüğe kapılanların konaklama yeri ne kötüdür." (Zümer Suresi, 71-72)

Sonuçta cehennemin kapısına varırlar. Cehennemin kapıları ise, her bir kafir grubu için özel olarak var edilmiştir. İnsanlar Allah'a karşı isyanlarının şiddetine göre sınıflara ayrılmışlardır.

(Allah) diyecek: "Cinlerden ve insanlardan sizden önce geçmiş ümmetlerle birlikte ateşe girin." Her bir ümmet girişinde kardeşini (kendi benzerini) lanetler. Nitekim hepsi birbiri ardınca orada toplanınca, en sonra yer alanlar, en önde gelenler için: "Rabbimiz, işte bunlar bizi saptırdı; öyleyse ateşten kat kat arttırılmış bir azab ver diyecekler. (Allah da "Hepsi için kat kattır. Ancak siz bilmezsiniz" diyecek. (Araf Suresi, 38)

Cehennem nefret doludur, kafirlere doymaz, beşere azap vermeye susamıştır. İçine atılan çok sayıda inkarcıya rağmen daha fazlasını ister.

O gün cehenneme diyeceğiz: "Doldun mu?" O da: "Daha fazlası var mı?" diyecek. (Kaf Suresi, 30)

Cehennem bir kere yakaladığını sonsuza kadar alıkoyar. Allah, ayetlerde cehennemi şöyle tarif etmektedir:

Onu Ben, cehenneme sürükleyip-atacağım. Cehennem (sakar) nedir, sen bilir misin? Ne alıkoyar, ne bırakır. Beşere delicesine susamıştır. (Müddessir Suresi, 26-29)

Üstteki ayetten anlaşıldığı gibi kafirler cehenneme "atılırlar". Bir diğer ayette ise, kafirlerin cehenneme, adeta çöp gibi "dökülüverildiği" bildirilir. (Şuara Suresi, 94)

Kuran'da anlatıldığına göre, cehennemde tam anlamıyla bir hayat, ancak her anı çok yönlü işkencelerle dolu bir hayat söz konusudur. Cehennemdeki bu hayat ise, aşağılanmanın, rezilliğin, sefilliğin, fiziksel ve psikolojik eziyetlerin, işkencelerin çok çeşitli uygulamalarından oluşur. Cehennemdeki azabı dünyadaki herhangi bir şeyle kıyaslamak mümkün değildir.

Cehennem ehli beş duyusuyla da azap çeker. Gözü dehşet verici ve iğrenç görüntüler görür; kulağı korkunç ve acı veren sesler, uğultular, gürültüler, çığlıklar, inlemeler, haykırışlar duyar; burnu olabilecek en pis ve tiksinti verici kokularla dolar; dili en iğrenç tadları, en dayanılmaz acıları hisseder; derisi ve tüm vücudu, tek bir hücresi eksik kalmamak üzere yanar, şiddetli acılar içinde kıvranır. Bir türlü ölüp yok olmaz. Kuran'daki ifadeyle "ateşe ne kadar dayanıklıdırlar". (Bakara Suresi, 175) Derileri yenilenir, azapta hiçbir kesinti ve hafifleme olmadan aynı işkence sonsuza doğru gider. Aşağılanır, horlanır, rezil olur, pişman olur, çaresizliğini ve ümitsizliğini düşündükçe yüreği yanar, kan ağlar. Sonsuzluk aklına geldikçe mahvolur. Öyle ki, azap bir milyon yıl sonra veya bir milyar yıl sonra ya da trilyonlarca yıl sonra sona erecek olsa bu onun için büyük bir umut ve sevinç kaynağı olurdu. Ama azabın bir daha hiç sonunun gelmeyeceğini, cehennemden hiçbir zaman çıkış olmayacağını bilmenin verdiği ümitsizlik hissi dünyadaki herhangi bir ümitsizlik hissiyle kıyaslanamayacak bir duygudur.

Yine Kuran'daki ifadeyle artık kafirler "sabretseler de birdir, sabretmeseler de". (Tur Suresi, 16)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

elinize almissiniz bir kitap cevirip cevirip okuyorsunuz. ne bir saglam dayanagi var, ne gercekci somut bir ispati var yazilanlarin.

bu soylediklerinin ispati ne desem, bak burda yaziyor diyeceksin. Bende sana Dawkins in kitabinda da bak boyle yaziyor desem sacma bir tartisma olmazmi. Ben sacmaligin farkindayim ama senin varman yillar alacak.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu zırvalar için Allah'ı tehditleri diyebiliriz.

Allah kandıramayacağını bildiklerini önce tehditlerle korkutmaya çalışır.

Sonra onlara küfreder.....

Ve daha da sonra onların varlığını kabul etmeye zorlanır.

O zaman susar Allah..

Tabii bu yalanlar hemen her zaman Müslüman'ları korkutur.

Ateistlerin bu yalanlara inanması mümkün değildir.

Ya doğruysa diyenler yalnız bu zırvalara inanan aptal Müslüman'lardır.

Sitelerde Paylaş
cübbeli hocam kafirler cehennemde ebedi mi kalacak belli süremi?

cehennemin azabına bir süre sonra alışılma oluyormu? (mesela1000 sene sonra)

bu konuda ne düşünüyorsunuız?

MÜ'MİNÛN suresi 103- Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.

NAHL suresi 29- “Haydi, içinde ebedî kalacağınız cehennemin kapılarından girin. Büyüklük taslayanların yeri ne kötüdür!”

Sitelerde Paylaş
Şüphesiz Allah açığa vurulan sözü de bilir, gizlediklerinizi de bilir. Enbiyâ Suresi 110. Ayet

Madem bunlarin hepsini biliyor. Benim onun bilmedigi birsey yapmam mumkunmu?

O benim tapmayacagimi biliyorsa ben nasil namaz kilayim?

Allah benim ona tapmayacagimi bile bile yarattiysa. beni bu sekilde programladiysa. benim ne sucum var?

Sitelerde Paylaş

Ateistler inancına göre kişi öldüğü zaman kişinin vitaminleri toprağa karışır ondan sonra o vitaminli topraktan bitki meydana gelir o biktiden de insanlar ve hayvanlar yer bu şekilde kısır bir döngü oluşur

Aslında onlar da toprak ebediyete kadar durmazlar vitamin olarak başka canlılarda faaliyete devam ederler

:lol::lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş
Ateistler inancına göre kişi öldüğü zaman kişinin vitaminleri toprağa karışır ondan sonra o vitaminli topraktan bitki meydana gelir o biktiden de insanlar ve hayvanlar yer bu şekilde kısır bir döngü oluşur

Aslında onlar da toprak ebediyete kadar durmazlar vitamin olarak başka canlılarda faaliyete devam ederler

:lol::lol::lol::lol:

Kimmiş bu ateistler?

Hem bu şekilde kısır döngü nasıl oluşuyor?

Nerden duydunuz bu masalları?

Sitelerde Paylaş

ATEİSTLER BU GİBİ KONULARDAN NEDEN BU KADAR TIRSAR TEPKİ GÖSTERİR?

CEVAP:

Çünkü tam ateist değillerdir.

Bu forumda bile bu kadar çok dindarın sağlam bir şekilde islamı savunması

"bukadar kelli felli adam islama inanıyor savunuyor lan yoksa allah varmı olaki??"

ye getirir küfürlerini.

Yani dinsizlikleri şüpheli bir küfürdür.cehennemle ilgili her tehditten sonun kadar etkilenirler

PEKİ ATEİSTLER ZATEN DÜNYADADA BİR CEHENNEMDE YAŞAMIYORMU?

CEVap:

Evet hakiki dinsiz düşündüğü zaman dünyada da bir cehennem hayatı yaşar ancak

beyni uyuşturan medeniyet fantazileriyle aradabir düşünür.

dünyadan hakiki lezzet alamaz çünkü dünyadaki her lezzet bitmeye sonlanmaya mahkümdur

Mesela benim çok sevdiğim eşim çoluğum çocğum annem babam

sevgi muhabbet beslediğim bütün herşey yok olcak hiç olacak buna hangi kalp vicdan dayanır?

bunu düşünmek hergün cehennem hayatından farksızıdır (kendim düşündüm ordan biliyorum)

amma 1. sorunun cevabı bunada yetişir yani:

"bukadar kelli felli adam islama inanıyor savunuyor lan yoksa allah varmı olaki??"

şüphesi belki de Allah cc vardır ihtimaliyle nefes alabilir yoksa intihar tek seçenektir.

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistlerin,ateist olması sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor.Ben anlatayım;

Çünkü;

1-Onlar oruç tutmuyor,biz niye tutuyoruz.(o sizin sal...lığınızdan)

2-Onlar namaz kılmıyor,biz niye kılıyoruz.(o da sizin sal...lığınızdan)

3-Onlar hacca gitmiyor,biz niye gidiyoruz.(o da sizin sal...lığınızdan)

4-Onlar plajlara denizlere istediği gibi giyinerek gidiyor,biz niye gitmiyoruz

5-Onlar,başı açık geziyor,biz neden gezemiyoruz.(bunu bayanlar söylüyor)

6-Onlar,modern giyiniyorlar,biz neden tesettürden dışarı çıkamıyoruz(bunuda bayanlar söylüyor)

7-Onlar,gusul abdesti almıyor....

8-Onlar,istediğini konuşma söyleme özgürlüğüne sahip,biz neden değiliz

9-Onlar,bizim korktuğumuz,cin,şeytan,melek,huri vb uydurmalar inanmıyor biz neden inanıyoruz.

.

.

.

.

..

.

.

.

Bunları yapamayınca hertürlü karalamayı yaparsınız.İşte siz bu sunuz.Siz kabul etmesenizde bilinçaltınız bu soruları soruyor.:)

Sitelerde Paylaş
Ateistlerin,ateist olması sizleri neden bu kadar rahatsız ediyor.Ben anlatayım;

Çünkü;

1-Onlar oruç tutmuyor,biz niye tutuyoruz.(o sizin sal...lığınızdan)

2-Onlar namaz kılmıyor,biz niye kılıyoruz.(o da sizin sal...lığınızdan)

3-Onlar hacca gitmiyor,biz niye gidiyoruz.(o da sizin sal...lığınızdan)

4-Onlar plajlara denizlere istediği gibi giyinerek gidiyor,biz niye gitmiyoruz

5-Onlar,başı açık geziyor,biz neden gezemiyoruz.(bunu bayanlar söylüyor)

6-Onlar,modern giyiniyorlar,biz neden tesettürden dışarı çıkamıyoruz(bunuda bayanlar söylüyor)

7-Onlar,gusul abdesti almıyor....

8-Onlar,istediğini konuşma söyleme özgürlüğüne sahip,biz neden değiliz

9-Onlar,bizim korktuğumuz,cin,şeytan,melek,huri vb uydurmalar inanmıyor biz neden inanıyoruz.

.

.

.

.

..

.

.

.

Bunları yapamayınca hertürlü karalamayı yaparsınız.İşte siz bu sunuz.Siz kabul etmesenizde bilinçaltınız bu soruları soruyor.:)

Mahşer...

Ateist : Onlar cennetteler, biz nie yanıyoruz ? ( o da sizin salaklığınızdan )

Sitelerde Paylaş
Yok öyle bir şey... Masal onlar.

Noel baba'yı bekleyen bebeciklere masallar. Her noelde şöminenin başında bir hediye bulurlar. Hediyeyi koyan en yakındakilerdir. Ama masal öyle demez. Masal, Noel baba koydu demektedir. Ve bebeler de inanır.

Sitelerde Paylaş
Allah katında, yürüyen canlıların en kötüsü kafir olanlardır. Çünkü onlar iman etmezler. Enfâl SURESİ : 55

Şizofreni; düşünüş, duyuş ve davranışlarda önemli bozuklukların görüldüğü, hastanın kişiler arası ilişkilerden ve gerçeklerden uzaklaşarak kendi dünyasında yaşadığı, genellikle gençlik çağında başlayan bir beyin hastalığıdır.

Sitelerde Paylaş
Çocuk ruhlu kardeşimiz hemen çocukça bir örnek verdi. Ne kadar doğal...

Tamam, daha "yetişkinini" söyleyelim:

Ey Muhammed, sana Zülkar neyn'den soruyorlar. De ki: Size ondan bir hatıra okuyacağım. Biz yer yüzünde onun için sağlam bir mekan ve orada istediği gibi hareket edeceği yönetim hürriyeti hazırladık ve kendisine muhtaç olduğu her şeyden bir sebep verdik ulaşmak istediği herşeye ulaşmanın yolunu, aracını verdik.O da kendisini batı ülkelerine ulaştıracak bir yol tuttu. Nihayet güneşin battığı yere ulaşınca, onu, kara balçıklı bir gözede batar buldu. Onun yanında bir kavim buldu. Dedik ki: Ey Zülkarneyn, onlara ya azab edersin veya kendilerine güzel davranırsın onları güzellikle yola getirirsin. Nasıl istersen öyle yaparsın.
Sitelerde Paylaş

Sel felaketi yada deprem felaketinde ailenizi kaybetseniz ve bir siz kalsanız,"takdiri ilahi,şükürler olsunki hayattayım" mı diyeceksiniz?

Yada Bedir,uhud savaşlarına katılıp şehit olsanız eşinizi muho ya teslim edermiydiniz? Uyanın artık,kendinizi kandırıyorsunuz? Kelebekler bile kısacık ömürlerinde neşe ile uçarlarken siz neden dünyayı kendinize eziyet haline getiriyorsunuz.Kendinize acımıyorsanız çoluğunuz çocuğunuza acıyın.

Sitelerde Paylaş
Her şey..

Senin bilmediğin şey ; bildiğini zannettiğin bilinen şeylerin bilinmeyen yönleridir.

Karnından konuştukların mı? Söyle de bilelim neymiş onlar.

"Hepiniz yanacaksınız... muhahaha"

"kodoman çok bilmemnesin... muhahah"

"allah ve resulu kazığa oturtacak hepinizi" benzeri şeyler dışında bir şey görmedik senden henüz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...