Jump to content

ATEİSTLER ÖLÜNCE TOPRAK OLACAK

Recommended Posts

dediklerinde samimiysen hiç bir şey bilmiyorsun(gerçekler çarpıtılarak anlatılmış aynı Allahın incili hz:isaya hristiyanlara gönderipde hristiyanlraında kendi kafalarına göre değiştirdikleri gibi.samimi değilseb zaten çamursun.(iftira atıyosun,karalıyosun)

ebu zerr gaffari tek başına bir ümmetti.maşerdede tek başına dirilecek ve tek olarak sorguya çekilecek.

bir müslümanın cebinde kendisine 3 gün yetecek para bulunmamalı(yani Allah yolunda fakiri akrabayı gözeteceksin fazlasıyla hayırlı işe aktaracaksın) düşüncesiyle bir çağ kapatıp bir çağ açan fark yaratan zirvede bir müslümandı.Allah ondan razı olsun ve cümle ümmeti muhammedden.

yani gerçekleri öğrenmek istiyorsan kendi düşüncendekilerin fikirlerini yazılarını okuma hep.

Çarpıtılan ve yalan olan neresi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu soruyu sizin peygamberinize sorduklarinda peygamber cevap veremeyip, ertesi gun "kaderi fazla kurcalamayin, peygamberide sorularinizla rahatsiz etmeyin" diye kivirma ayetler inmisken. Sizlerin kaderin ilmini yapmis gibi konusmaniz cok ilginc. Peygamberinizin bilmedigi seyi siz biliyorsunuz.

Soru acik ve net ama sizde peygamberiniz gibi kivirma cevaplar vermissiniz.

Allah beni boyle programladigi icin tapmayacagimi biliyor.

Bunda anlamayacak ne var. Bende ishal olacak bir beyin var en azindan, sende bu basit cumleyi anlayacak kadarida yok.

allah dedigin seyin zamandan ve mekandan bagimsiz olmasi (munezzeh diyince cumle daha bir buyulu anlam kazaniyor farkindayim, ama o kelimenin kendi dilimizde bir karsiligi var) benim soyledigim seyle yakindan uzaktan alakali degil.

Kader diye bir kavrami siz ortaya attiniz? kadere gore benim yapacagim hersey onceden allah tarafindan yazilmmistir. benim bugun ne yiyecegim benim elimde degil, allah tarafindan yazilmistir. Buna dayanarak nereye gidecegimi biliyor dedim. Ama sen oradaki "bilme" kelimesini alip "zaman" kavraminida bir sekilde allah icin yok ederek kilif bulabiliyorsun. Yani benim dogdugum gunden olecegim gune kadar yapacaklarim allah tarafindan yazilmamismidir diyorsun. kader yokmudur diyorsun. buyur meydan senin

madem olunce yanacam, oyleyse golge etmeyinde bu dunyanin tadini cikarayim.

hayır ve şer Allah,dandır yani kader şöyle anlatayım sabah durakda otobüs beklerken sahibinin unuttuğunu veya kaybettiğini anladığın bir çanta gördün açdın içinde deste deste para tam 100000tl ve düşürenin sahibine ulaşabileceğin evraklarda buldun çantada şimdi buraya kadar olan kaderdir yani Allahdandır.

şimdi kul kendi iradesiyle o evraklardan parayı kaybedene ulaşıp teslimde edebilir veya aynen indiregandide yapabilir bu kulun iradesidir ve onun sorumluluğudur.inşallah anlarsınız artık.

Sitelerde Paylaş
hayır ve şer Allah,dandır yani kader şöyle anlatayım sabah durakda otobüs beklerken sahibinin unuttuğunu veya kaybettiğini anladığın bir çanta gördün açdın içinde deste deste para tam 100000tl ve düşürenin sahibine ulaşabileceğin evraklarda buldun çantada şimdi buraya kadar olan kaderdir yani Allahdandır.

şimdi kul kendi iradesiyle o evraklardan parayı kaybedene ulaşıp teslimde edebilir veya aynen indiregandide yapabilir bu kulun iradesidir ve onun sorumluluğudur.inşallah anlarsınız artık.

bu zirvaliklari bende muslumanken tartismalar sirasinda kullanirdim.

ama birgun farkina varacaksinki bunlar sadece uydurma deli tesellileri.

2 paragraf yazi yazmissin, 1. paragraf la 2. paragraf birbirine tamamiyle ters. ilk paragrafa "hayır ve şer Allah,dandır" diye giris yapiyorsun. beni otobus duragina goturende, cantayi oraya koyanda allahtir diyorsun. ardindan 180 derece donup, ha parayi alip almamak senin bilecegin is diyorsun. allah karismaz diyorsun.

senaryonun ilk kismi tamamiyle kaderken, 2. kisima gecince birdenbire kader ortadan kalkiyor, allah o kismi yazmayi bana birakiyor.

peki soruyorum simdi sana;

parayi indiregandi yaptim diyelim, sonra? tekrar kadere gerimi donuyoruz yoksa kader hala benim elimdemi? otobus geldi diyelim? binip binmemek benim elimdemi yoksa allah yazdimi? otobuse bindim diyelim kac durak sonra inecegim kaderimde yazilimi yoksa benmi karar veriyorum? 5 durak sonra indim diyelim, karsidan karsiya gecerken bana araba carpacagi kaderimde yazilimi yoksa benmi karar verdim ezilmeye?

birakin bu zirvaliklari artik, peygamberiniz bile cevap verememis bu sorulari soran halka, fazla soru soruyorsunuz diyip fircalamis utanmadan.

Sitelerde Paylaş
bu zirvaliklari bende muslumanken tartismalar sirasinda kullanirdim.

ama birgun farkina varacaksinki bunlar sadece uydurma deli tesellileri.

2 paragraf yazi yazmissin, 1. paragraf la 2. paragraf birbirine tamamiyle ters. ilk paragrafa "hayır ve şer Allah,dandır" diye giris yapiyorsun. beni otobus duragina goturende, cantayi oraya koyanda allahtir diyorsun. ardindan 180 derece donup, ha parayi alip almamak senin bilecegin is diyorsun. allah karismaz diyorsun.

senaryonun ilk kismi tamamiyle kaderken, 2. kisima gecince birdenbire kader ortadan kalkiyor, allah o kismi yazmayi bana birakiyor.

peki soruyorum simdi sana;

parayi indiregandi yaptim diyelim, sonra? tekrar kadere gerimi donuyoruz yoksa kader hala benim elimdemi? otobus geldi diyelim? binip binmemek benim elimdemi yoksa allah yazdimi? otobuse bindim diyelim kac durak sonra inecegim kaderimde yazilimi yoksa benmi karar veriyorum? 5 durak sonra indim diyelim, karsidan karsiya gecerken bana araba carpacagi kaderimde yazilimi yoksa benmi karar verdim ezilmeye?

birakin bu zirvaliklari artik, peygamberiniz bile cevap verememis bu sorulari soran halka, fazla soru soruyorsunuz diyip fircalamis utanmadan.

olayların başına gelişi kader senin olaya tepkin sınavdır.

Sitelerde Paylaş
O tepkiyi neye göre veriyorsun?

doğru olayların başına gelişine deyip geçebilirsin kolaya insanın işine gelene kaçabilirsin doğru ama sınanmayı geçememiş olursun.cennete girmek öyle ucuz değil kolaya kaçan zorluğa gelince sıvışan için değil.

evet cennete girmek kolay değil öyle ucuz değil herşeyin bir bedeli var.cennetin bedeliyse müslümanın dünyadayken Allahın istediklerini yapıp istemediklerinden kaçınması.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
doğru olayların başına gelişine deyip geçebilirsin kolaya insanın işine gelene kaçabilirsin doğru ama sınanmayı geçememiş olursun.cennete girmek öyle ucuz değil kolaya kaçan zorluğa gelince sıvışan için değil.

evet cennete girmek kolay değil öyle ucuz değil herşeyin bir bedeli var.cennetin bedeliyse müslümanın dünyadayken Allahın istediklerini yapıp istemediklerinden kaçınması.

Bırak cennetin ucuzluğunu pahalılığını.

O tepkiyi kadere göre veriyorsa iş bitmiştir.

Sitelerde Paylaş
peki neye göre verecek tepkiyi kendin çal kendin oynamı yapıcan.ee nerde kaldı o zaman Allah nerde kaldı cennet amaç ne??

cENNETE GİDECEKLER BELLİ EZELDEN BERİ BELİRLENMİŞ YORMA KENDİNİ SEN BİR KUKLASIN AMA KUKLA OLDUĞUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLSİN.HATTA ŞU ANDA YAPTIĞIMIZ FORUM YAZIŞMALARI BİLE ÖNCEDEN KAYITLI.İSPAT İSTİYORSAN KURAN OKUMALISIN.

Sitelerde Paylaş
cENNETE GİDECEKLER BELLİ EZELDEN BERİ BELİRLENMİŞ YORMA KENDİNİ SEN BİR KUKLASIN AMA KUKLA OLDUĞUNUN FARKINDA BİLE DEĞİLSİN.HATTA ŞU ANDA YAPTIĞIMIZ FORUM YAZIŞMALARI BİLE ÖNCEDEN KAYITLI.İSPAT İSTİYORSAN KURAN OKUMALISIN.

aynı cümleleri tekrarlamakdan başka birşey bilmeyen sen kuklalaşmışsın asıl.

Sitelerde Paylaş
Bu soruyu sizin peygamberinize sorduklarinda peygamber cevap veremeyip, ertesi gun "kaderi fazla kurcalamayin, peygamberide sorularinizla rahatsiz etmeyin" diye kivirma ayetler inmisken. Sizlerin kaderin ilmini yapmis gibi konusmaniz cok ilginc. Peygamberinizin bilmedigi seyi siz biliyorsunuz.

Soru acik ve net ama sizde peygamberiniz gibi kivirma cevaplar vermissiniz.

Abijim. Ben cevap vermedim ki zaten kıvırma olsun. Nası diyim, evet cevap veremiyorum, sen haklısın. Bi kere yazmış bulundum. (tyler durden'e bir sözüm var. ondan başkasına cevap vermem :) )

ups konu kader değilmiş

Ölümden sonra ne olacağı kesin olarak bellidir.

Atomlarınız geldiği doğaya geri dönecek...

Bunu bilmek için teist-ateist olmaya ne gerek var.

Öldükten sonra doğaya dönen atomlar "biz" değiliz ya

biz onların dizilişleriyle ilişkileriydik hani..

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yine Kuran'daki ifadeyle artık kafirler "sabretseler de birdir, sabretmeseler de". (Tur Suresi, 16)

Ateistler ölünce cennete gidecek;sen ise cehenneme gideceksin çünkü Allah yalakaları sevmez, hurilerini pis yalakalara teslim etmez; cesur insanlara, kendine karşı gelenlere teslim eder..

Desene öbür dünyada da otuzbire talim edeceksiniz..

tarihinde Vitali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ateistler ölünce cennete gidecek;sen ise cehenneme gideceksin çünkü Allah yalakaları sevmez, hurilerini pis yalakalara teslim etmez; cesur insanlara, kendine karşı gelenlere teslim eder..

Desene öbür dünyada da otuzbire talim edeceksiniz..

31 ne demek?

Sitelerde Paylaş

Ölümden sonra ne olacağını anlamak için bu kadar kafa patlatmayın. Ölmüş bir hayvanın cesedini 3-5 hafta izleyin ne olacağını görürsünüz. Basitçe yem olacağız ve dağılacağız. Zaten bu gerçek karşısında insanoğlu uzun zamandır kendini diğer dünya masalları ile kandırıyor. Acı gerçek çok acıtıyor olmalı ama gerçek gerçektir. Hayatta iken hangi masala inandığın dağılacağın olgusunu değiştirmez.

Sitelerde Paylaş
Allah biliyorki şu gaflette geçirdiğin ömrünü çok arayacaksın çok ağlayacaksın öyle ağlayacaksınki yanaklarında gözyaşlarının akdığı yerler yol yapacak aynı tarlada su sularken yapılan arıklar gibi.

hem böyle dalga geçeceksin hemde Allah beni cehennemlik yaratmış benim suçum ne gibi zavallı bahanelere sığınacaksınız.

Durmadan aynı zırvaları okuyup durma da iki satır bir şey yaz.

Sen Allah mısın? Nerden biliyorsun benim ne olacağımı dengesiz?

Bu lafları ederken bile şirk koşuyor, Allahçılık oynuyorsun. Günah! Benden daha günahkarsın sen, onun bile farkında değilsin.

Allah filan yok. Korkma bu kadar...

Sitelerde Paylaş
Kuran'da anlatıldığına göre, cehennemde tam anlamıyla bir hayat, ancak her anı çok yönlü işkencelerle dolu bir hayat söz konusudur. Cehennemdeki bu hayat ise, aşağılanmanın, rezilliğin, sefilliğin, fiziksel ve psikolojik eziyetlerin, işkencelerin çok çeşitli uygulamalarından oluşur. Cehennemdeki azabı dünyadaki herhangi bir şeyle kıyaslamak mümkün değildir.

Yine Kuran'daki ifadeyle artık kafirler "sabretseler de birdir, sabretmeseler de". (Tur Suresi, 16)

Bütün bu saydıkların 1400 yıl önce gözümle görmediğim ve bunun içinde "bana inandırıcı vede mantıklı gelmedi yav" dediğim içinmi olacak?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...