Jump to content

ATEİSTLER ÖLÜNCE TOPRAK OLACAK

Recommended Posts

• İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ateistlerin toprak olcağını kim söylüyor.onlar yok olacaklar ne atomları, ne hücreleri ne mikroorganizmaları kalacak

ben bu yüzden diyorum ki sizler neden boşu boşuna bu dünyayı sidiğinizle, bokunuzla, tükrüğünüzle kirletiyorsunuz.hani dünyaya değer veriyordunuz.

o zaman bir an önce yok olmaya çalışın. eğer beceremezseniz biz müslüman müminlerden yardım isteyebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
ateistlerin toprak olcağını kim söylüyor.onlar yok olacaklar ne atomları, ne hücreleri ne mikroorganizmaları kalacak

ben bu yüzden diyorum ki sizler neden boşu boşuna bu dünyayı sidiğinizle, bokunuzla, tükrüğünüzle kirletiyorsunuz.hani dünyaya değer veriyordunuz.

o zaman bir an önce yok olmaya çalışın. eğer beceremezseniz biz müslüman müminlerden yardım isteyebilirsiniz.

E madem sizxde ne diye ölümden tırsıyorsunuz madem cennete gidip sonsuz hayat yaşayacaksanız.. Ne o doktor doktor koşuşturuyorsunuz? En iyisi sizlerde kirletmeyin dünyayı... Hatta çocukları hiç doktora götürmeyin ki daha sabi sübyanken ölüp direkt cennete gitsinler... 

Sitelerde Paylaş

Madde yokolmaz, form değiştirir.

Biz de dünyanın, evrenin bir parçasıyız.

İyi oldukları tek konu o çünkü, değil mi?

Sitelerde Paylaş
İnsanların hesab (görme) zamanı yaklaştı. Onlar ise hâlâ gaflet içinde, yan çizip aldırmıyorlar. Enbiyâ Suresi 1. Ayet

Peygamberin ölümünden 10 sene sonra bile bu ayete bakıp kıyameti beklediklerini biliyor musun insanların?... Aradan geçti 1500 sene hala ortada bir şey yok...

Uzmanlık alanları bu galiba siz müminlerin ... Önce hayvan doğrayarak alıştırma da yapıyorsunuz zaten...

Sitelerde Paylaş
Sel felaketi yada deprem felaketinde ailenizi kaybetseniz ve bir siz kalsanız,"takdiri ilahi,şükürler olsunki hayattayım" mı diyeceksiniz?

Yada Bedir,uhud savaşlarına katılıp şehit olsanız eşinizi muho ya teslim edermiydiniz? Uyanın artık,kendinizi kandırıyorsunuz? Kelebekler bile kısacık ömürlerinde neşe ile uçarlarken siz neden dünyayı kendinize eziyet haline getiriyorsunuz.Kendinize acımıyorsanız çoluğunuz çocuğunuza acıyın.

peki ne diyeceğiz ulu evrim şu yaptığın pisliğe bu vahşiliğe bir bak mı diyecektik.senin gibi evrim olmaz olsun mu diyeceğiz.yada bilim adamlarına mı kızacaktık. o kadat bilimle okadar teknolojiyle lanet olsun bu doğayı bir türlü yenemedik mi diyecektik. hani bizler üstün türlerdik her şeyi yapmaya yeten beyinlerimiz ve yeteneklerimiz vardı.

ama maalisef H2O yenildik.yani bok kadar iki elemente yenildik.hidrojen ve oksijene.

ama sizler eşlerinizi bu selllerde , bu felaketlerde , savaşlarda herhalde bana emenet etmezdiniz değilmi.olsa olsa darwin veya darkins miyde neydi o profesöre emanet ederdiniz.

sana eziyet gibi görünen bize neşe ve sevinçtir.doğru bir yolda yürümek kadar , doğru bir gerçeğin peşinde koşmak kadar güzel bir şey varmı.

sizler de kelebek bir tırtıl olabilseniz belki de hayvan gözüyle bakarsanız bir yaratıcının varlığınıda görürsünüz.

Sitelerde Paylaş
E madem sizxde ne diye ölümden tırsıyorsunuz madem cennete gidip sonsuz hayat yaşayacaksanız.. Ne o doktor doktor koşuşturuyorsunuz? En iyisi sizlerde kirletmeyin dünyayı... Hatta çocukları hiç doktora götürmeyin ki daha sabi sübyanken ölüp direkt cennete gitsinler... 

ama bizler sorguya çekileceğiz ne kadar fazla yaşarsak okadar sevap işleriz veya günah işleriz.biz yaşantımızdan, yaptılarımızdan, konuştuklarımızdan suale çekileceğiz.

işte aramızdaki fark bu.

ama sen daha halen ateist mantığınla düşündüğün ve yorumladığın için bunları kavrayamıyorsun.

bizde tevekkül inancı vardır. bir işi ilk önce insan niyet edecek ve kendisi yapacak ki ondan sonra yaratıcıdan yardım dileyecek. düş armut ağızıma olmayacak.

keşke senin dedğin gibi olsa keşke yaş ortalaması 12 altında olsada herkes cennete gitse ama ilahi takdir senin ve benim dememle bu peynir gemisi yürümez.

Sitelerde Paylaş
Madde yokolmaz, form değiştirir.

Biz de dünyanın, evrenin bir parçasıyız.

İyi oldukları tek konu o çünkü, değil mi?

ne olmaya niyetin var bülent abla gibi şebeğin birisi mi olacaksın. ama belki de allahın izniyle bir müslüman forma bürünürsün.ikinci hayatında bir müslüman olarak yaşayıp gidersin. AMİN

evet biz müslümanların tek iyi olduğu bir konu var o da ateistlere ve satanislere gerekli cevabları verip müslüman yapmak.hemde zorlamadan , baskı yapmadan yavaş yavaş gevşeterek, rahatlatarak.

sizler evrenin değil hayvanın bir parçasısınız.sizler hayvan türünün ırkısınız.bu yüzden biz insanoğullarından daha aşağılık ve evcilleştirilmeye laik türlersiniz.

Sitelerde Paylaş
ne olmaya niyetin var bülent abla gibi şebeğin birisi mi olacaksın. ama belki de allahın izniyle bir müslüman forma bürünürsün.ikinci hayatında bir müslüman olarak yaşayıp gidersin. AMİN

Çok renkli bir dünyan olmalı. Esprilerin kırıp geçiriyor. Form değiştiren "ben" değil, madde. "Ben"in soyut bir kavramdır ve o soyut kavram, bütünlüğünü yitireceği için işlevselliği de yitecektir; ama beni oluşturan maddeler yok olmayacak form değiştirecektir. Aslında bu konu, ortaokul fen bilimleri müfredatında bile geçen bir konudur. Bunu bilmediğine göre, ne diyeyim: Ya, ortaokula dahi gitmemişsin, ya da ikişer üçer zayıfla geçenlerdensin; Ama herhalükarda cahilsin.

evet biz müslümanların tek iyi olduğu bir konu var o da ateistlere ve satanislere gerekli cevabları verip müslüman yapmak.

Yok yok, iyi olduğunuz tek konu sivil öldürmek.

hemde zorlamadan , baskı yapmadan yavaş yavaş gevşeterek, rahatlatarak.

Muhammed'in çapulcu sürüsü dışındaki toplumların tamamı silah zoru ile müslümanlaştırılmıştır. Bir tane bile istemli olarak islamiyeti seçen toplum yoktur.

sizler evrenin değil hayvanın bir parçasısınız.sizler hayvan türünün ırkısınız.bu yüzden biz insanoğullarından daha aşağılık ve evcilleştirilmeye laik türlersiniz.

Çok yaratıcı bir aşağılama.

Sitelerde Paylaş
EsSamed Gönderildi Bugün, 18:09

GGGÜÜÜLLLÜÜÜPP GEÇTİM biggrin.gif

loneliss SÖYLERMİSİN YAŞIN KAÇ ?

laugh.gif

bu yaşı meselsini bende sordum ama bu konuda çok hasass arkadaş

38 galiba profilinde yazıyor 3.8 de olabilir

---------------------

ATEİSTLER BU GİBİ KONULARDAN NEDEN BU KADAR TIRSAR TEPKİ GÖSTERİR?

CEVAP:

Çünkü tam ateist değillerdir.

Bu forumda bile bu kadar çok dindarın sağlam bir şekilde islamı savunması

"bukadar kelli felli adam islama inanıyor savunuyor lan yoksa allah varmı olaki??"

ye getirir küfürlerini.

Yani dinsizlikleri şüpheli bir küfürdür.cehennemle ilgili her tehditten sonun kadar etkilenirler

PEKİ ATEİSTLER ZATEN DÜNYADADA BİR CEHENNEMDE YAŞAMIYORMU?

CEVap:

Evet hakiki dinsiz düşündüğü zaman dünyada da bir cehennem hayatı yaşar ancak

beyni uyuşturan medeniyet fantazileriyle aradabir düşünür.

dünyadan hakiki lezzet alamaz çünkü dünyadaki her lezzet bitmeye sonlanmaya mahkümdur

Mesela benim çok sevdiğim eşim çoluğum çocğum annem babam

sevgi muhabbet beslediğim bütün herşey yok olcak hiç olacak buna hangi kalp vicdan dayanır?

bunu düşünmek hergün cehennem hayatından farksızıdır (kendim düşündüm ordan biliyorum)

amma 1. sorunun cevabı bunada yetişir yani:

"bukadar kelli felli adam islama inanıyor savunuyor lan yoksa allah varmı olaki??"

şüphesi belki de Allah cc vardır ihtimaliyle nefes alabilir yoksa intihar tek seçenektir.

benim yoruma hiçbir ateist karşı çıkmamış demek kabul etmiş

biliyordum ben aklınızdan geçeni okurum işte böyle :crazy:

Sitelerde Paylaş

cübbelinin ahmetbahanin yazdiklarini okudum. Hepsini anladim. Inadim inat. Kuranin allahina incilin gottuna inanmiyorum. Cezamin artirilmasini talep ediyorum. Ve diyorumki haydeeee. :fool:

Yasasin cehennem :good:

yasasin cehennem.. :good:

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

ATEİSTLER BU GİBİ KONULARDAN NEDEN BU KADAR TIRSAR TEPKİ GÖSTERİR?

CEVAP:

Çünkü tam ateist değillerdir.

Bu forumda bile bu kadar çok dindarın sağlam bir şekilde islamı savunması

ye getirir küfürlerini.

Yani dinsizlikleri şüpheli bir küfürdür.cehennemle ilgili her tehditten sonun kadar etkilenirler

Soruya bakın verdiği cevaba bakın, şimdi bu adama nurcu denmezde ne denir?

Hem tırsıyormuşuz hemde tepki gösteriyormuşuz. :lol:

Birde bu nurcu beyni ölü kimse cevap evrmemiş demekki kabul etmişsiniz demiş. :lol:

Ama kendi açtığı konularda bile cevap yazmadığı bir sürü ileti var şimdi sen bunları kabullenmişmi oluyorsun?

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...40&start=40

46. iletiye cevap yazmamışsın.

Ama şimdi senin mantığın ile sana vurunca sen kendi söylediğini, yani kendi mantığını inkar edeceksin.

Neden bunu yapacaksın biliyormusun? Çünkisen bir nurcusun.

PEKİ ATEİSTLER ZATEN DÜNYADADA BİR CEHENNEMDE YAŞAMIYORMU?

CEVap:

İşte cehaletin son haddi.

Okuyun bu adamın cehaletine düşüncesizliğine zavallılığına inanamayacaksınız.

Evet hakiki dinsiz düşündüğü zaman dünyada da bir cehennem hayatı yaşar ancak

beyni uyuşturan medeniyet fantazileriyle aradabir düşünür.

Hayatta en büyük zevki sa it denen deli yalancının saçmalık bile sayılamayacak zırvalarını okumak sanan bir canlı için böyle düşünmek normal. Onun için hayat birilerinin var olduğunu söylediği arap putuna yağcılık etmek.

İşte tek bir kere geldiği bu hayatı o arap allahına yağ çekmeyi hayat sanan insan zaten bu hayatta daha fazlasını hak etmiyor, hatta bu bile çok bunlar için..

dünyadan hakiki lezzet alamaz çünkü dünyadaki her lezzet bitmeye sonlanmaya mahkümdur

Mesela benim çok sevdiğim eşim çoluğum çocğum annem babam

sevgi muhabbet beslediğim bütün herşey yok olcak hiç olacak buna hangi kalp vicdan dayanır?

Be beyni ölü islama göre senin anan baban çocuğun eşin eğer bir suç ilerse sonsuza dek işkence görecek bunu senin vijdanın nasıl kaldırıyor? Şimdi "eğer bunu yaparlarsa işkence çeksinler" diyeceksin, işte bu asıl vijdansızın sen olduğunu ispatlayacak.

Bir müslümanın vijdandan bahs etmesi 1000 tane adam öldürmüş birisinin adam öldürmenin kötülüğünden bahs etmesi gibi.

Sen cennete anan baban çocuğun cehennemde ohhhhhhh keyfe bak.

Baban belkide cennete gidecek orada göğüsleri tomurcuk gibi kızları kovalarken kardeşin cehennemde allahın sadistişkencelerine maruz kalacak. Bu bu beyni ölüye bunlar lezzet veriyor.

Ayrıca daha bayanların cennet hayatından bahs etmedimki bunu düşünenler kendielri yorumlasınlar.

bunu düşünmek hergün cehennem hayatından farksızıdır (kendim düşündüm ordan biliyorum)

Nurcu düşünmüş haaaa haaaaaaaaaa haaaaaay.

amma 1. sorunun cevabı bunada yetişir yani:

Senin gibilerin inanması zaten herşeyi açıklıyor.

Kelli felli adamlar dediği cübbeli hoca, hüseyin üzmez sa it nursi, harun yahya vs.

Diğerleri zaten bunları güden arkalarından gülen insanlar.

Bunlar bunları güdenlerin allaha inandığını sanacak kadar saflamalardırlar.

Kuranı okuyup islamı araştırmış tek bir tane numunelik bile islama inanan bir insan olamaz.

Bu araştırıp hala orada burada inanın islam şöyle böyle diyenler islamın ne olduğunu çok iyi bilen bundan yararlanarak triplex villalarda haytını yaşayanlardır.

Bunlar kendileri koyun sürüsü gibi oldukları için çevrelerine bakarlar "haaaaa bak bu kadar inanan var demekki doğru" dedikleri için beyni olanlarında böyle düşündüğünü sanıyorlar. Çünki koyunlarda suya girmeden önce bakarlar eğer birisi girerse ötekide girer.

şüphesi belki de Allah cc vardır ihtimaliyle nefes alabilir yoksa intihar tek seçenektir.

Cümleye bakın. Şüphesiz belkide :lol:

Ben allah diye bir arap putunun bir masal kahramanı olduğunu anladığımdan beri çok daha mutlu kendine güvenli ve huzurluyum.

Bunu senin anlaman mümkün değil. Bunu anlamaya çalışma çünki bir körün rengi anlaması mümkün değil.

Böyle kimse cevap vermemiş diye kaşınırsan fena kaşırlar.

Sitelerde Paylaş

''kelli felli adam'' nedir? Kimmiş onlar? Sen misin yoksa :lol:

Sen hayatını ''kelli felli'' adamları taklit ederek mi yaşıyorsun? Kendini parmaklamaktan hoşlann birisini de sırf ''kelli felli'' diye taklit edermsin (bence edersin)

Böyle salak ve özenti olmaya gerek yok. ''Kelli felli adam'' diye bişey yoktur. Böyle kendini aşşağılık hissetme özelliği de sadece sizde var heralde.

Bırakın kelli felliyi, siz kendi bokunuzu yiyin herkes kendisininkini yesin.

Sitelerde Paylaş
Bunlar klasik sorular büyü biraz öyle konuşalım biz bunları :good:

Allah benim cehenneme gidecegimi onceden biliyorsa, ben gunde 50 rekat namaz kilsamda cennete gidebilirmiyim?

soru acik ve net. varsa cevabin soyle , evet yada hayir, kivirmadan, dansoz gibi...

Sen bu soruya evet de. ve bunu ispatla. ben bugunden itibaren 50 rekat namaz kilayim. Ama bu seferde allah tukurdugunu yalamis olur.

yok, allah yazmissa cehenneme gideceksin dersen, o zaman golge etme,

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kuran'da anlatıldığına göre, cehennemde tam anlamıyla bir hayat, ancak her anı çok yönlü işkencelerle dolu bir hayat söz konusudur. Cehennemdeki bu hayat ise, aşağılanmanın, rezilliğin, sefilliğin, fiziksel ve psikolojik eziyetlerin, işkencelerin çok çeşitli uygulamalarından oluşur. Cehennemdeki azabı dünyadaki herhangi bir şeyle kıyaslamak mümkün değildir.

73396559.jpg

Sitelerde Paylaş

Allah benim cehenneme gidecegimi onceden biliyorsa, ben gunde 50 rekat namaz kilsamda cennete gidebilirmiyim?

soru acik ve net. varsa cevabin soyle , evet yada hayir, kivirmadan, dansoz gibi...

Sen bu soruya evet de. ve bunu ispatla. ben bugunden itibaren 50 rekat namaz kilayim. Ama bu seferde allah tukurdugunu yalamis olur.

yok, allah yazmissa cehenneme gideceksin dersen, o zaman golge etme,

50 rekat namaz kılarsan cennete gideceğin varsa da gidemezsin zaten (dermişim)

Eski günlerimde olsam bu tip mantık bulmacalarına balıklama girerdim. Bu hafif kaçardı ama :}

Sitelerde Paylaş
cübbeli hocam kafirler cehennemde ebedi mi kalacak belli süremi?

cehennemin azabına bir süre sonra alışılma oluyormu? (mesela1000 sene sonra)

bu konuda ne düşünüyorsunuız?

kafirler cehennemde ebedi kalacaklar.ne alışması ne diyorsun her eriyip bittiklerinde zihinleriyle herşeyiyle sıfırdan yaratılıp aynı azabı tadacaklar sonu yok sonu hiç yok bo döngü hep devam edecek.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnkar edenler, cehenneme bölük bölük sevkedildiler. Sonunda oraya geldikleri zaman, kapıları açıldı ve onlara (cehennemin) bekçileri dedi ki: "Size Rabbinizin ayetlerini okuyan ve bugünle karşılaşacağınızı (söyleyip) sizi uyaran elçiler gelmedi mi?" Onlar: "Evet" dediler. Ancak azab kelimesi kafirlerin üzerine hak oldu. Dediler ki: "İçinde ebedi kalıcılar olarak cehennemin kapılarından (içeri) girin. Büyüklüğe kapılanların konaklama yeri ne kötüdür." (Zümer Suresi, 71-72)

Sonuçta cehennemin kapısına varırlar. Cehennemin kapıları ise, her bir kafir grubu için özel olarak var edilmiştir. İnsanlar Allah'a karşı isyanlarının şiddetine göre sınıflara ayrılmışlardır.

(Allah) diyecek: "Cinlerden ve insanlardan sizden önce geçmiş ümmetlerle birlikte ateşe girin." Her bir ümmet girişinde kardeşini (kendi benzerini) lanetler. Nitekim hepsi birbiri ardınca orada toplanınca, en sonra yer alanlar, en önde gelenler için: "Rabbimiz, işte bunlar bizi saptırdı; öyleyse ateşten kat kat arttırılmış bir azab ver diyecekler. (Allah da "Hepsi için kat kattır. Ancak siz bilmezsiniz" diyecek. (Araf Suresi, 38)

Cehennem nefret doludur, kafirlere doymaz, beşere azap vermeye susamıştır. İçine atılan çok sayıda inkarcıya rağmen daha fazlasını ister.

O gün cehenneme diyeceğiz: "Doldun mu?" O da: "Daha fazlası var mı?" diyecek. (Kaf Suresi, 30)

Cehennem bir kere yakaladığını sonsuza kadar alıkoyar. Allah, ayetlerde cehennemi şöyle tarif etmektedir:

Onu Ben, cehenneme sürükleyip-atacağım. Cehennem (sakar) nedir, sen bilir misin? Ne alıkoyar, ne bırakır. Beşere delicesine susamıştır. (Müddessir Suresi, 26-29)

Üstteki ayetten anlaşıldığı gibi kafirler cehenneme "atılırlar". Bir diğer ayette ise, kafirlerin cehenneme, adeta çöp gibi "dökülüverildiği" bildirilir. (Şuara Suresi, 94)

Kuran'da anlatıldığına göre, cehennemde tam anlamıyla bir hayat, ancak her anı çok yönlü işkencelerle dolu bir hayat söz konusudur. Cehennemdeki bu hayat ise, aşağılanmanın, rezilliğin, sefilliğin, fiziksel ve psikolojik eziyetlerin, işkencelerin çok çeşitli uygulamalarından oluşur. Cehennemdeki azabı dünyadaki herhangi bir şeyle kıyaslamak mümkün değildir.

Cehennem ehli beş duyusuyla da azap çeker. Gözü dehşet verici ve iğrenç görüntüler görür; kulağı korkunç ve acı veren sesler, uğultular, gürültüler, çığlıklar, inlemeler, haykırışlar duyar; burnu olabilecek en pis ve tiksinti verici kokularla dolar; dili en iğrenç tadları, en dayanılmaz acıları hisseder; derisi ve tüm vücudu, tek bir hücresi eksik kalmamak üzere yanar, şiddetli acılar içinde kıvranır. Bir türlü ölüp yok olmaz. Kuran'daki ifadeyle "ateşe ne kadar dayanıklıdırlar". (Bakara Suresi, 175) Derileri yenilenir, azapta hiçbir kesinti ve hafifleme olmadan aynı işkence sonsuza doğru gider. Aşağılanır, horlanır, rezil olur, pişman olur, çaresizliğini ve ümitsizliğini düşündükçe yüreği yanar, kan ağlar. Sonsuzluk aklına geldikçe mahvolur. Öyle ki, azap bir milyon yıl sonra veya bir milyar yıl sonra ya da trilyonlarca yıl sonra sona erecek olsa bu onun için büyük bir umut ve sevinç kaynağı olurdu. Ama azabın bir daha hiç sonunun gelmeyeceğini, cehennemden hiçbir zaman çıkış olmayacağını bilmenin verdiği ümitsizlik hissi dünyadaki herhangi bir ümitsizlik hissiyle kıyaslanamayacak bir duygudur.

Yine Kuran'daki ifadeyle artık kafirler "sabretseler de birdir, sabretmeseler de". (Tur Suresi, 16)

Allah razı olsun senden,benden ve cümle ümmeti muhammedden Allahım muhafaza buyursun cehennemden bizi.

tarihinde michaelscoffield tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Madem bunlarin hepsini biliyor. Benim onun bilmedigi birsey yapmam mumkunmu?

O benim tapmayacagimi biliyorsa ben nasil namaz kilayim?

Allah benim ona tapmayacagimi bile bile yarattiysa. beni bu sekilde programladiysa. benim ne sucum var?

hem tapmayacağımı diyosun yani kendi iradenle,hemde böyle proglamışsa diyosun Allah şifanı versin beyin ishali olmuşsun galiba.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...