Jump to content

ATEİSTLER ÖLÜNCE TOPRAK OLACAK

Recommended Posts

faramir Allah 1400 öncesini de bundan milyarlarca yıl öncesini de bundan milyarlarca yıl sonrasını da biliyor hata aramak için her şeyi yapıyorsunuz işinize gelmeyen konularda işi dalgaya da vuruyorsunuz hadi hodri meydan bütün insanları çağar yanına bütün ateistler toplansın kuranı kerim gibi bir kitap yazın da o zaman çıkın karşıma bütün insanlar bütün varlıklar bir araya gelse kuran gibi bir kitabı taklit etmeye gücünüz yetmeyecek bunu peygamberimiz de uydurmadı ayrıca insan yapımı bir kitap olsa içinde çelişkiler olurdu ama siz hata ardıktan sonra kuranda bile çelişkiler bulmaya uğraşıyosunuz neden dünyanın her yerinde bütün kuranlar aynı dünyanın her tarafına gidin inceleyin bir harfi bile farklı değil atacaksan destekli at ya da sus

sen neden bahsediyorsun ya.. çelişki yokmuş.. bu forumdaki yazıların yarısı kurandaki çelişkilerle ilgili..

diğer yarısı da kurandaki garabetlerle ilgilidir... kuran her yerde aynıymış, bir harfi bile değişmemiş... platonun 2500 yıl önce yazdıkları her yerde aynı.. sümerlerin tabletleri de 5000 yıldır hiç değişmemiş.. nolcak şimdi??

sana öyle bir kitap yazarım ki, kuranı bir daha eline almazsın.. bu forumda bunun denemeleri de yapılmıştı daha önce.. bugünkü bilgi düzeyiyle hem bugüne hem de geleceğe dair tutarlı önermeler sunan kusursuz bir kitap yazabilirsin..

şu savunduğunuz kitabın neresinden tutsan elinde kalıyor.. kuranda ağzına geleni söylemiş muhammed (muhammed her kimse artık), bu mu zor yani?? güldürmeyin adamı...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 184
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bizden daha önce cinlerin imtihanı başladı.

off ya harbiden komedi gibisiniz...

bu cinlerin yaşadığına dair somut bir kanıt var mı? kurandaki çiziktirmelerden başka??

5 milyar yıl boyunca cinler imtihan edildi demek, öyle mi??

bu durumda dünya insanlar için değil cinler için yaratılmış demek daha doğru..

nerenizle düşünüyorsunuz bilmiyorum ki....

Sitelerde Paylaş
Sayın Cübelii kardeşim haklıdır.

Ben de buna kaynak göstereyim.. Ama kitabın yazarını bulamıyorum.

Bende "Cinler Alemi" adlı bir kitap vardı.

Google 'nin görseller bölümüne girerseniz de ilgili kitap karşınıza çıkıyor.

Demin buraya yazamamıştım.

Daha doğrusu isimi bulamamıştım.

İletimi de düzenleme zamanım bitmiş..

Cin ve bu yaratıkların alemi konusunda bilgilenmek isteyen Ahmet Cemil Akıncı ' nın eserlerini okusun.

Sitelerde Paylaş
Demin buraya yazamamıştım.

Daha doğrusu isimi bulamamıştım.

İletimi de düzenleme zamanım bitmiş..

Cin ve bu yaratıkların alemi konusunda bilgilenmek isteyen Ahmet Cemil Akıncı ' nın eserlerini okusun.

Bu kadar reklamını yaptığına göre,sana cinleri gösterdi galiba.Biz ateistiz cinlere ve onun gibilere inanmıyoruz.

Sitelerde Paylaş

ateistler ölünce toprak olacak ot bitecek inek yiyecek BOK olacak.

ALLAH VARDIR.

Luuu

Farklı düşünen ateist varsa yanıt beklıyorum :)

tarihinde Luuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ateistler ölünce toprak olacak ot bitecek inek yiyecek BOK olacak.

ALLAH VARDIR.

Luuu

Farklı düşünen ateist varsa yanıt beklıyorum :)

Müslümanlar ineklerini otlattıkları yere dikkat etsinler.

Yoksa o BOK gübre olacak, o gübre buğdaya besin olacak.

Müslümanların EKMEĞİNE girecek. :)

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar ineklerini otlattıkları yere dikkat etsinler.

Yoksa o BOK gübre olacak, o gübre buğdaya besin olacak.

Müslümanların EKMEĞİNE girecek. :)

Hahahaha hiç böyle düşünmemiştim :)

Cesedimi yaktırsam mı acaba ya, dolaylı yoldan dincilere kominislere falan yem olmayalım :D

Sitelerde Paylaş
MÜ'MİNÛN suresi 103- Kimlerin de tartıları hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.

NAHL suresi 29- Haydi, içinde ebedî kalacağınız cehennemin kapılarından girin. Büyüklük taslayanların yeri ne kötüdür!

Bir çok kaynaktan alıntı yapmışsınız. Araştırmacılığınızdan dolayı tebrik ediyorum.

Peki Allah'ın merhametine ne oldu bu durumda ? Hani en mnerhametli oydu?

Bu arada Yüce sonsuz zeki, sonsuz mantıklı Allah korkak, sadece Kur'an'ı baz alan sizin gibi yobazlara mı daha çok değer verir yoksa gerçeği arayan bizlere mi ?

Vicdanımı rahatlatmaya çalışmıyorum ama Tanrı varsa eminim objektif bir bakış açısı vardır ;) Her ne kadar bütün sıfatları birbiriyle çelişse de.

Sitelerde Paylaş

<<<NAHL suresi 29- “Haydi, içinde ebedî kalacağınız cehennemin kapılarından girin. Büyüklük taslayanların yeri ne kötüdür!”>>>

Allah'ın yarattığı, neredeyse sonsuz büyüklükte olan bir evrendeki nokta kadar bile olmayan bir galakside yer alan yine noktadaki nokta kadar bir gezegenin üstündeki, kendisinin 2-3 katındaki bir ağırlığı bile kaldırmaya gücü yetmeyen bir insan , kendisi " bu evrenin mekanı ile sınırlanamaz bir güç olan" allaha ya da tanrı ya da yaratıcıya , nasıl büyüklük taslayabilir ki ?

Ya da taslasa , bu durum , büyüklük taslanan varlığa ne zarar verebilir ?

Sitelerde Paylaş

Dincilerin seçtiği silah korkudur.

Dinciler inançsızlık karşısında ezilip büzülür, kıvranırlar.

Çılgın inanç sistemlerinin doğru dürüst temelleri yoktur.

Bu sebeple inançsıza karşı cehennem ateşi ve kahrolmak gibi tehditler, suçlamalar savururlar.

Bu zavallı tehditler havaya karışır gider. İlgimizi bile haketmez.

Tehditlerinin boşa gidişini görmek dinciyi en çok korkutan ve üzen şeydir.

Sitelerde Paylaş
Tehditlerinin boşa gidişini görmek dinciyi en çok korkutan ve üzen şeydir.

Tehditlerin boşa gitmediğinin, aksine çok işe yaradığının en büyük delili sensin. Düşünsenize senin inancına göre ölünce yok olup gideceksin bu yüzden bu hayat senin için bir daha yaşanmayacak ama sen napıyorsun en kıymetli olması gereken zaman dilimini hiç kıymet vermediğin hatta varlığına dahi inanmadığın bir yaratıcının yokluğunu ispatlamak uğruna burada harcıyorsun.

Bu tezatı bana açıklar mısın?

Sitelerde Paylaş
Tehditlerin boşa gitmediğinin, aksine çok işe yaradığının en büyük delili sensin. Düşünsenize senin inancına göre ölünce yok olup gideceksin bu yüzden bu hayat senin için bir daha yaşanmayacak ama sen napıyorsun en kıymetli olması gereken zaman dilimini hiç kıymet vermediğin hatta varlığına dahi inanmadığın bir yaratıcının yokluğunu ispatlamak uğruna burada harcıyorsun.

Ben yok olup gitmeyi önemsemiyorum. Hayatta şu an ne yaptığımı önemsiyorum. Dincilerin boş tehditlerini ifşa etmeyi şu an uygun görüyorum. Mesajımın burada okunması şu an benim için gayet kıymetli. Ben ölüm için yaşamıyorum. Yeniden yaşamak için de yaşamıyorum. Ben hayat şekillerini başkalarını tehdit ederek yaymaya çalışanlara fikirsel ve yeri geldiğinde fiziksel olarak karşı koyuyorum. Bu şekilde düşünmedikçe anlayamazsınız.

Sitelerde Paylaş

Yanlışların içinde yaşıyoruz.Ve bu yanlışı paylaşaraktan doğruları bulmalıyız.biz ve bizden sonrakileri için daha mutlu daha bilinçli bir hayat olması açısından forumlar olmalı.Her konuda olmalı,tarafsız platformlar herzaman olmalı.İnsanlar,yazışırkende mutlu olabiliyor.:)

Sitelerde Paylaş

"Dincilerin boş tehditlerini ifşa etmeyi şu an uygun görüyorum. Mesajımın burada okunması şu an benim için gayet kıymetli."

İnan bana hayatta bu yaptığından çok daha önemli işler var. Hayat boş tehditlere kulak asacak kadar değersiz değil.

Sitelerde Paylaş
"Dincilerin boş tehditlerini ifşa etmeyi şu an uygun görüyorum. Mesajımın burada okunması şu an benim için gayet kıymetli."

İnan bana hayatta bu yaptığından çok daha önemli işler var. Hayat boş tehditlere kulak asacak kadar değersiz değil.

Günde 5 vakit namaz hele birde cami uzaksa

Yılda 1 ay oruç(3 ay tutanları saymıyorum)

Hac(zırt pırt umreye gidenleride saymıyorum.)

Abdest(off o soğuklarda zulüm gibi gelir.)

Bunlar mı hayatta önemli olan şeyler?

tarihinde highone tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayat sizi başıboş bırakacak kadar değersiz de değil.

Peki ahirete, tanrısının insanları bilerek saptırdığına inanan biri için inanmayana ya da inancı zayıf kendini kabul ettirmeye çalışmak tezat oluşturmuyor mu? Şirk değil mi bu? Hiç mi yanlışlık bulmuyorsunuz bu davranışta?

Sitelerde Paylaş
Hayat sizi başıboş bırakacak kadar değersiz de değil.

Peki ahirete, tanrısının insanları bilerek saptırdığına inanan biri için inanmayana ya da inancı zayıf kendini kabul ettirmeye çalışmak tezat oluşturmuyor mu? Şirk değil mi bu? Hiç mi yanlışlık bulmuyorsunuz bu davranışta?

tanrısının insanları bilerek saptırdığına inanan biri

evet ben böyle inanıyorum. Allah birini saptırdıysa o bunu hakettiği içindir. Ama bak ne diyorum birini yani biz o birini bilmiyoruz. Sen o birilerinden olabilirsin olmaya da bilirsin. Bize düşen bütün insanlara son nefeslerine kadar hakkı açıklamaktır. Son nefese kadar bu imtihan devam ediyor.

Sitelerde Paylaş
tanrısının insanları bilerek saptırdığına inanan biri

evet ben böyle inanıyorum. Allah birini saptırdıysa o bunu hakettiği içindir. Ama bak ne diyorum birini yani biz o birini bilmiyoruz. Sen o birilerinden olabilirsin olmaya da bilirsin. Bize düşen bütün insanlara son nefeslerine kadar hakkı açıklamaktır. Son nefese kadar bu imtihan devam ediyor.

Ne şimdi bu? Tanrı'nın varlığına dair en küçük taşı bile delil olarak görmeyi seçen biri nasıl oluyor da ben dine karşı tavır alınca, insanları dinden çıkartınca "ha tanrı insanları saptırır fakat bu saptırılmış olmayabilir" diyor? Nasıl bu kadar baris kanıtları olan bir durumda bilmezci davranıyor da tanrı yapıyor denilen o kadar şey yüzlerce yıldır doğal açıklamalarla yer değiştirirken hala "tanrı var ve adı şudur, bunu biliyorum" diyebiliyor?

Tabii benim buna cevaplarım var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...