Jump to content

MUHAMMEDİN TANRISININ ADALETİ..

Recommended Posts

Kuran Ne bir ilim kitabıdır nede HUKUK. Kuran İlahi bir kitaptır.Yazılan ayetlerin hepsi kendi vücut iklimimizde geçmektedir. Oradaki Hırsızlık Gönül hırsızlığıdır. Oradaki altın Düşüncedir oradaki gümüş sözdür.Oradaki el kesmeden kasıt İnsanın kendi özünü kavramasının kesilmesidir. Ordaki el kavramadır.Oradaki kadın Düşüncedir. düşünce ise derttir. Çünkü düşünürseniz dertlenirsiniz.Orada Köşklerde cennetin dört tane ırmağını seyretme Dünya nimetlerine tepeden bakabilecek yüreklilik vede fedakarlıktır. Kuran sonuçta bir DELİKANLI İNSANI anlatır. Onun isyanlarını çaresizliklerini kendini toprlamaya çalışmasını içinde geçen fırtınaları hep gönül diliyle anlatır durur.Yana yana kül oldum. Bir esmere kul oldum. Kuş dili bilmez idim . Şakıdım bülbül oldum.

ATHEN KUŞU SİSLİ HAVALARDA UÇAR.Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Kuran Ne bir ilim kitabıdır nede HUKUK. Kuran İlahi bir kitaptır.Yazılan ayetlerin hepsi kendi vücut iklimimizde geçmektedir. Oradaki Hırsızlık Gönül hırsızlığıdır. Oradaki altın Düşüncedir oradaki gümüş sözdür.Oradaki el kesmeden kasıt İnsanın kendi özünü kavramasının kesilmesidir. Ordaki el kavramadır.Oradaki kadın Düşüncedir. düşünce ise derttir. Çünkü düşünürseniz dertlenirsiniz.Orada Köşklerde cennetin dört tane ırmağını seyretme Dünya nimetlerine tepeden bakabilecek yüreklilik vede fedakarlıktır. Kuran sonuçta bir DELİKANLI İNSANI anlatır. Onun isyanlarını çaresizliklerini kendini toprlamaya çalışmasını içinde geçen fırtınaları hep gönül diliyle anlatır durur.Yana yana kül oldum. Bir esmere kul oldum. Kuş dili bilmez idim . Şakıdım bülbül oldum.

ATHEN KUŞU SİSLİ HAVALARDA UÇAR.Selamlar.

:blink: ne?

Sitelerde Paylaş
ya samson kardeş.şu dediklerini bide türkçe çevirisi varmı. :lol:

Vallahi Türkçe yazdım . Eğer yazdıklarımda bir tane Yabancı lisan varsa söyleyin İzah edeyim.Yine anlaşılmayacak ama söyleyim:DİNİN ÖZÜ YANİ MANASI VARDIR.BU MANADA İSE ÇOK YÜKSEK BİR FELSEFE VARDIR. Bu yüzden DİNİ SAHİP OLDUĞU ÖZDEN DOLAYI KÜÇÜMSEYEMEM. Onun hakkında yakışıksız sözler sarfedemem.Ama SİZİN GİBİDE İNANMIYORUM.O zamanda ortada olduğum için hem Ataistler hemde Toplumcu dinciler tarafından Yeriliyorum.Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Vallahi Türkçe yazdım . Eğer yazdıklarımda bir tane Yabancı lisan varsa söyleyin İzah edeyim.Yine anlaşılmayacak ama söyleyim:DİNİN ÖZÜ YANİ MANASI VARDIR.BU MANADA İSE ÇOK YÜKSEK BİR FELSEFE VARDIR. Bu yüzden DİNİ SAHİP OLDUĞU ÖZDEN DOLAYI KÜÇÜMSEYEMEM. Onun hakkında yakışıksız sözler sarfedemem.Ama SİZİN GİBİDE İNANMIYORUM.O zamanda ortada olduğum için hem Ataistler hemde Toplumcu dinciler tarafından Yeriliyorum.Selamlar.

oh be en sonunda anladım.

Allah ne muradın varsa versin

imana geldim sayende

:P

Sitelerde Paylaş
değil. Mağara adamı demagoji modundan çıkarsan farkedersin. En ilkel değerlendirme biçimiyle bile çağlar önce islamı yaşamaya başlamış ülkeler hale daha cahil hala daha vahşi ve hale daha yobaz. Aralarından sadece Türkiye istisna, o da şeriatı Atatürk'ün verdiği mücadeleyle bırakıp cumhuriyeti öğrendi. Avrupa ülkelerinin bir zamanlar ortaçağı yaşamış ve bugün insan hakları beyannemesini yayınlamış olmaları islam ülkelerinin değişememesinin aksine onların cehaletten kurtulmayı başardığını gösteriyor. Evet onlarda yobazdı ama değiştiler. Engizisyom hamhemelerini içeren inciri rönesans la birlikte değiştirip şu anki yumuşak hristiyanlık haline getirdiler.

Bahsettiğin kıyımlar bugün dinlerin değil paylaşım savaşının bir sonucudur. Herkesin yanlış yapması kuranın ve islamın sapıklığının onlar yanında daha doğru olduğunu göstermez. Bugün bütün dünya yanlış olsa, dünyanın içindeki en yanlış şey başka ülkelerin çıkarları için kolayca yönlendirebileceği, bölebileceği ve hedef gösterebileceği cahil ilkel insanlıkdışı islam devletleridir. İnsanlığa yetişememeleri onların ne neden ne de sonuç olamayacak kadar güçsüz durumda bırakır ve en sonunda birilerinin amaçlarına ulaşabilmesi için sadece değersiz ve harcanabilir hale gelirler. Bugün oturduğun toprağın bir ülke olması, bir zamanlar harcanmak üzere kullanılan bir araç olan osmanlı teokrasisinin yerine bağımsız ve sağlam bir cumhuriyet bulunması, Allah'ın değil Atatürk'ün mucizesidir.

SİZİN YOBAZLIK DEDİĞİNİZ ANANIZA KARINIZA KARDEŞİNİZE TECAVÜZ EDEN ADAMIN ŞEYİNİ KESİP AĞZINA VERMEKSE YADA BÖLE ŞEREFSİZLERİN K.ÇNDAN KAZIK SOKMKSA EER BUYSA YOBAZLIK NAMUSU ŞEREFİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ OLANLARLASA YOBAZ HAKLISNZ HEPİMZ YOBAZIZ

Sitelerde Paylaş
SİZİN YOBAZLIK DEDİĞİNİZ ANANIZA KARINIZA KARDEŞİNİZE TECAVÜZ EDEN ADAMIN ŞEYİNİ KESİP AĞZINA VERMEKSE YADA BÖLE ŞEREFSİZLERİN K.ÇNDAN KAZIK SOKMKSA EER BUYSA YOBAZLIK NAMUSU ŞEREFİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ OLANLARLASA YOBAZ HAKLISNZ HEPİMZ YOBAZIZ

farkettim, eminim diğer arkadaşlarda etmiştir.

Teşekkürler

Sitelerde Paylaş

İşte ortadoğu dinleri, işte ilkel medeniyet.

Sitelerde Paylaş

İdam cezası bir ceza olamaz.Zira ceza diriler içindir.Adamı öldürmek ceza değildir. Çünkü Cezada daima bir tedavi edici yön olmalıdır. Ayrıcana İdam cezasını infaz etmekte sorundur. Yani Cellatlık müessesi? SİZ CELLAT OLABİLİRMİSİNİZ? Cevabınız HAYIRSA . Bunu başkalarındanda bekleyemeyiz.Saygılar.

Sitelerde Paylaş

bu ne komedi yaa :D tutturmuş kenedini müslüman çok zeki çok mantıklı sanan biri işte kitap 1400 yıl önce geldi

gelmesiyle müslümanlar aydınlandı işte insan hakları daha yeni yazıldı falan diye :D

SİZİN KURANLA AYDINLANMIŞ MÜSLÜMANLARINIZ HALİFE OSMANLIDA OLMASINA KARŞIN FRANSIZIN İNGİLİZİN GAZLAMASIYLA TÜRKLERE SALDIRDI :D MAADEM KURAN AYDINLATTI ONLARI TÜRKLERE YANİ DİN KARDEŞLERİNE

SALDIRMALARI ÇOK ZEKİCE OLMASI LAGZIM BUDA MÜSLÜMANLARIN ÇABUK KANDIRILABİLECEGİNİ KANITLAMIŞ BİR BELGE SİZE İNKAR EDEBİLECEK VARMI BU TARİHİ ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...