Jump to content

Muhammed'in Baskınları ve Savaşları...

Recommended Posts

Peki sana kurayzanın tüm erkeklerinin müslümanlarla savaşma kararını belirten kaynak verirsem?

Kurayza oğulları saunma savaşını tüm erkeklerle yapmadı mı?

Verirsin tabii.

Daha çok sayıda kaynak gösterebilirsin.

İslam tarihi her geçen gün daha iyi bilinmektedir. Yüzlerce yıl önce sorulan ve o zaman yanıtları bilinmeyen bütün soruların cevabı verilmiştir.

Her geçen gün Muhammed'in yaşamı biraz daha açıklık ve netlik kazanmaktadır.

Yeni deliller bulunmakta ve geçmişte yanıtlanmaları mümkün olmayan soruları açıklamaktadırlar.

İlerde Muhammed'in yaşamını bir video film gibi gözler önüne seren yeni deliller bulunacaktır.

Bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki sana kurayzanın tüm erkeklerinin müslümanlarla savaşma kararını belirten kaynak verirsem?

Kardeşim ne kaynağı verirsen ver, bu kabile müslümanların canına kastedmiş olsa bile hiç bir halt yiyebilmiş mi? Hayır. Zaten saldırıya uğradıklarında askeri olarak ne kadar güçsüz olduklarıda görülmüş, ve buna rağmen bütün bir kabile kılıçtan geçirilmiş.

Onu geçtim, peygamber olduğunu idda eden kişinin görevi insan katletmek midir? Yoksa her ne pahasına olursa olsun bu insanlara da tanrının sözlerini iletmek mi? Köle olarak satılan çocukların günahı neydi?

Sitelerde Paylaş
Verirsin tabii.

Daha çok sayıda kaynak gösterebilirsin.

İslam tarihi her geçen gün daha iyi bilinmektedir. Yüzlerce yıl önce sorulan ve o zaman yanıtları bilinmeyen bütün soruların cevabı verilmiştir.

Her geçen gün Muhammed'in yaşamı biraz daha açıklık ve netlik kazanmaktadır.

Yeni deliller bulunmakta ve geçmişte yanıtlanmaları mümkün olmayan soruları açıklamaktadırlar.

İlerde Muhammed'in yaşamını bir video film gibi gözler önüne seren yeni deliller bulunacaktır.

Bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Sevgili hacı buna benzer bir iletinizi daha öncede okumuştum..

Muhammedin hayatıyla ilgili yeni bilgiler çıkyıor tarzında..

Buna örnek verebiliyormusunuz peki?

Yani hangi veri daha önceden elimizde yoktu sonradan oldu?

Sitelerde Paylaş

o belgeyi bir göster bakalim nasilmis..? hadis kaynakli olmasin ama, bizzat o bahsettigin belgeyi görelim biz..

ayrica erkekler tutsak alinir ( ki hadi öldurdunuz ).. kadinlarini nasil cariye ( sex kölesi ) olarak alipta, cocuklarini köle olarak satabilirsiniz..!!

Sitelerde Paylaş
Kardeşim ne kaynağı verirsen ver, bu kabile müslümanların canına kastedmiş olsa bile hiç bir halt yiyebilmiş mi? Hayır. Zaten saldırıya uğradıklarında askeri olarak ne kadar güçsüz olduklarıda görülmüş, ve buna rağmen bütün bir kabile kılıçtan geçirilmiş.

Onu geçtim, peygamber olduğunu idda eden kişinin görevi insan katletmek midir? Yoksa her ne pahasına olursa olsun bu insanlara da tanrının sözlerini iletmek mi? Köle olarak satılan çocukların günahı neydi?

Hmm

Peki ben senin evine girip seni öldürmeye kalksam sonra abin gelp beni kovalasa..

Bir halt yiyemediğim için seni öldürmeye teşebbüsümü affedermisin?

Sitelerde Paylaş
o belgeyi bir göster bakalim nasilmis..? hadis kaynakli olmasin ama, bizzat o bahsettigin belgeyi görelim biz..

ayrica erkekler tutsak alinir ( ki hadi öldurdunuz ).. kadinlarini nasil cariye ( sex kölesi ) olarak alipta, cocuklarini köle olarak satabilirsiniz..!!

Hadis istemiyorsan bana kurayzalıların varlığını peygamber tarafından öldürüldüklerini göster ondan sorna benden belge iste..

eğer bu katliam dediğim savaşa dahi belegen hadisse bende sana siyerden kaynak vereyim..

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili hacı buna benzer bir iletinizi daha öncede okumuştum..

Muhammedin hayatıyla ilgili yeni bilgiler çıkyıor tarzında..

Buna örnek verebiliyormusunuz peki?

Yani hangi veri daha önceden elimizde yoktu sonradan oldu?

En son habere göre Muhammed'in doğduğu ev bulundu.

Bu arada yeni binlerce hadis bulundu. İlerde daha da bulunacak..

İslam tarihi açıklık kazanıyor. Her geçen gün ayrıntılar biraz daha açıklık ve netlik kazanıyor.

Allah'ın izniyle ilerde Muhammed'in kendi çevirdiği videolar da yayınlanmaya başlanacak.

Muhammed onlarda Kur'an okuyacak.

Sitelerde Paylaş
Hmm

Peki ben senin evine girip seni öldürmeye kalksam sonra abin gelp beni kovalasa..

Bir halt yiyemediğim için seni öldürmeye teşebbüsümü affedermisin?

Bu teşebbüsünü affetmeyip hanımını sex kölesi bir cariye, çocuklarını da köle yapması gerekiyor değil mi senin mantığına göre.

Sitelerde Paylaş
Hadis istemiyorsan bana kurayzalıların varlığını peygamber tarafından öldürüldüklerini göster ondan sorna benden belge iste..

eğer bu katliam dediğim savaşa dahi belegen hadisse bende sana siyerden kaynak vereyim..

Hayır bunu yaptığın için bütün sülalenin erkeklerini sorgusuz sualsiz tehlike olarak görür ve kılıçtan geçiririm, kadınları geneleve çocuklarıda köle pazarında satarım. Adalet dediğin böyle sağlanır

Sitelerde Paylaş

İslam tarihi açıklık kazanıyor. Her geçen gün ayrıntılar biraz daha açıklık ve netlik kazanıyor.

Allah'ın izniyle ilerde Muhammed'in kendi çevirdiği videolar da yayınlanmaya başlanacak.

Suudi Arabistan'da bulunduğum sırada birbirini tanımayan insanların birbirine ''Muhammed'' diye seslenmeleri dikkatimi çekmişti. Evet hepsi Muhammed idi aslında. :)

Sitelerde Paylaş

ben böyle bir savasin oldugunu hic sanmiyorum, inanmamda.. ama sen buna inaniyorsun, ve belgeden bahsediyorsun dolayisiyla bahsettigin belgeyi göstermen gerekir.. o belge olmadan, senin bahsettigin hadisler "kaynak" olarak belirtilemez..

illegaltm savas icin belge imzaladi, bende o belge var ile, illegaltm savas icin belge imzaladi ahmette belgesi var demek ayri birsey..!

senin mantiginla herkesi birseyle suclayip, kendimizi hakli cikarabiliriz..!

Sitelerde Paylaş
Hayır bunu yaptığın için bütün sülalenin erkeklerini sorgusuz sualsiz tehlike olarak görür ve kılıçtan geçiririm, kadınları geneleve çocuklarıda köle pazarında satarım. Adalet dediğin böyle sağlanır

Kurayzalıların öldürülüp öldürülmeyeceğini tartışmanı anlıyorum..

Peki hacının dediği gibi masummuydular?

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç gerçekten çok ilginç..

Sizin dediğinize göre Buhari tirmizi müslim vs... gibi kaynaklar hadis uyduruldukça yenileniyor olmalı..

Mesela doğduğu ev ile ilgili buhariye uydurulan hadisin hangi asırda konduğu hakkında bir fikriniz var mı?

Sitelerde Paylaş
Kurayzalıların öldürülüp öldürülmeyeceğini tartışmanı anlıyorum..

Peki hacının dediği gibi masummuydular?

Neydiler sence?

Hadi diyelim masum değillerdi yani karılarını cariye yapmak mı gerekiyordu, adaleti sağlamak için..

Sitelerde Paylaş
Neydiler sence?

Hadi diyelim masum değillerdi yani karılarını cariye yapmak mı gerekiyordu, adaleti sağlamak için..

Benim görüşüm adaletin sağlandığı noktada..

:Fakat onu daha öncede tartıştım bir yere varılamıyor..

Ben bu başlık altında saldırı yapılan her kabilenin masum olduğu görüşüne karşı çıktım ve bir tane savaş gösterilsin savaşılan kabile masum olsun denildi..beni kurayza dediler bende kurayzalıların 2 kez müslümanlarla anlaşma bozup müslümanlara saldırdıklarını yazdım..

hepsi bu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...