Jump to content

Allah'in varligina kanitlar

Recommended Posts

• İleti 92
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Güneş 1 cm ileride olsa cok degil 1 cm ileride olsa ... dünyayı yakıp kavurur.. 1 cm geride olsa insanlar donar...

Peki. Dunyanin gunesten ne kadar uzaklikta oldugunu biliyor musun?

Bir yil icinde;

Dunyanin gunese en yakin oldugu andaki mesafe: 147 Milyon km

Dunyanin gunese en uzak oldugu andaki mesafe: 152 Milyon km

Arada 5 Milyon kilometre fark var. Yani senin dusundugun gibi 1cm lik bir fark dunyayi yakmaz veya dondurmaz.

Bu forumda biraz kalirsan cok sey ogrenecegine inaniyorum.

Sitelerde Paylaş
Allah CC Bize Neden Akıl Verdi Diyorsun Aklının Olmadığını Düşün Hayvandan Bir Farkın Olurmuydu......Allah Sana Sen Düşün ki Beni Bul Diye Sana Akıl Vermiş Sana Açık Delil Getiriyoruz Genede İnanmıyorsun Hani Akıl

Sen allahin bizi neden yaratmis olacagini dusunerek ise basla istersen....

Sitelerde Paylaş
kkkk denen aptala cevap vermeyin umutsuz vaka o bi 20 sene gider öyle adam daha secde eden firavunlarda harun motor adanan zırvalarında takılı kalmış

boşa zahmet edip cevaplamayın kendini düşünen insan okur kendi bulur doğruları.

Öncelikle Doğru Konuş Kendini Bilen İnsan Bulur Diyorsun Sen Buldunmu Çok Akıllımısın Çok Akıllı Adımın Burda Ne İşi Var Önce Bi Git Buların Cevabını Bana Getir

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Allah sizinle oldugu halde,neden bilim ve teknikten cakamiyorsunuzda, bütün Arac ve gerecinizi hiristiyan aleminden aliyorsunuz?

Bakin, batililarin yaninda Allah olmadigi halde,her türlü modern arac ve gereci Allahsizlar yapiyorda,sizin yaninizda Allahiniz oldugu halde,Allahda size yardim ettigi halde,bir boktan tüfeyi bile yapamiyorsunuz.

Mehmet Akife gelde hak verme,

Eyyyyyy ümmet ,batiyorsun,

Bari Dini yedeyinden birahda,

Onuda batirma

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Öncelikle Doğru Konuş Kendini Bilen İnsan Bulur Diyorsun Sen Buldunmu Çok Akıllımısın Çok Akıllı Adımın Burda Ne İşi Var Önce Bi Git Buların Cevabını Bana Getir

online oyunum kapandı bakım için bende boş vaktimde aptal müslümanlarla dalga geçmek göt etmek göt edilişlerini izlemek için takılıyom peki sen neden burdasın allahına inanmıyosun dimi seni hınzır şey

yoksa ateistleri agnostikleri müslüman nurcu falan yapıp allahının gönlunumü almaya çalışıyon huriler falan filan.

Sitelerde Paylaş
Sen allahin bizi neden yaratmis olacagini dusunerek ise basla istersen....

Bak Akşam Namazından Sonra Hocamla Beraber Konusursunuz Sen Birşeyleri Bulmaya çalışıyorsun En Azından Öle görünüyor bu bile beni memnun etti...

ALLAH C.C Bu Dünyada Ona Kulluk Yapalım İbadet edelim Diye Bizi Yaratmış Ve İmtihan Ediyor... Dönüş Yalnızca ALLAHadır...Peki Diyeceksin Neden Kulluk Yapıyoruz... Sonunda Ebedi Kalacağımız Bir CENNET VAR...Bunun İçin Uğraşıyoruz.. Senin Sordugun Soruların Hepsinin cevabı Kuranda Var AL Kuran mealini bir oku vaktini boşa geçirme ne kaybdersinsin söyle okusan ne kaybedersin kendinde Olan eksiklikleri herşeyi onda göreceksin diyeceksinki bu tarife ben uyuyorum gercekten böyle eksikliklerim var... Göreceksin hikmetiiii ben sana göndereyim ver adresini

Sitelerde Paylaş
Bak Akşam Namazından Sonra Hocamla Beraber Konusursunuz Sen Birşeyleri Bulmaya çalışıyorsun En Azından Öle görünüyor bu bile beni memnun etti...

ALLAH C.C Bu Dünyada Ona Kulluk Yapalım İbadet edelim Diye Bizi Yaratmış Ve İmtihan Ediyor... Dönüş Yalnızca ALLAHadır...Peki Diyeceksin Neden Kulluk Yapıyoruz... Sonunda Ebedi Kalacağımız Bir CENNET VAR...Bunun İçin Uğraşıyoruz.. Senin Sordugun Soruların Hepsinin cevabı Kuranda Var AL Kuran mealini bir oku vaktini boşa geçirme ne kaybdersinsin söyle okusan ne kaybedersin kendinde Olan eksiklikleri herşeyi onda göreceksin diyeceksinki bu tarife ben uyuyorum gercekten böyle eksikliklerim var... Göreceksin hikmetiiii ben sana göndereyim ver adresini

ben sana bi sır vereyim seninle alay ediyor herkes aslında hiç biri ateist değil hepsi kocaboğaya tapıyor

neyse sende kocaboğaya tap artık ölmekten kurtul

bu arada aklıma bişey takıldı forum modlarından bazıları foruma hareket gelsin diye fake accountlarla böyle salak müslüman numaraları yapıyo olabilirmi acaba diye kendi kendime soruyorum

çok şüpheci olduğumdan

gerçi öyle basit işleri kimsenin yapacağını sanmam sonuçta müslüman işte bunlar bukadar saçmalamaları normal anormal bişey değil yani.

Sitelerde Paylaş
Allah CC Bize Neden Akıl Verdi Diyorsun Aklının Olmadığını Düşün Hayvandan Bir Farkın Olurmuydu......Allah Sana Sen Düşün ki Beni Bul Diye Sana Akıl Vermiş Sana Açık Delil Getiriyoruz Genede İnanmıyorsun Hani Akıl

Lan delil diye bunumu koydun önüne bu saçmlaığıa anca müslüman inanır Domatesin için ali yazsın dünyayı alimi yarattı ne saçma şey bu ya

Sitelerde Paylaş

Memnun olduguna sevindim.. Musteri velinimetimizdir. Bulmaya calistigim bir sey yok. Ben birsey bulacak seviyede degilim. Bulanlar buluyor ben de anlamaya ugrasiyorum.

Hacanla filan da konusuruz. Yanliz bir ricam var. Once forumda soyle bir dolas. Neler sorulmus neler yanitlanmis bir gor. Ayni sorulardan biraz biktik da...

Bir de sunlari dusun..

* Allah bu kadar mukemmel bir varliksa neden evren'e ihtiyac duydu?

* Bizim gibi sefil yaratiklarin ona ibadet etmesi onun icin neden bu kadar onemli?

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Senin hayvandan farkın yok mesela.. Şimdi seni Allah yaratmadı mı?

Keh keh keh...

Sitelerde Paylaş
Oksijenin yogunlugunu olcebiliyoruz. Erime noktasini, kaynama noktasini, atomik hacmini, kovalent yaricapini, ionik yaricapini, ozgul isisini, ionlasma enerjisini vs vs biliyoruz.

Yani bir takim seyleri gormesek bile (aslinda oksijen sivi durumda gorunur ama neyse) varligini ispat edebiliyoruz.

Allah ise gorunmemekle kalmiyor, varligina isaret eden herhangi bir delil de yok. Varsa delil getirin inceleyelim.

1-Kainat

2-Hayat

Sitelerde Paylaş
1-Kainat

2-Hayat

Konunun ilk iletisindeki açıklamadan ne farkı var şimdi bunun?

Delil bolluguyla ispat

- Etrafimizda gordugumuz hersey Allahin varligina delildir

- O halde, Allah vardir

Delil yokluguyla ispat

- Allah verligina dair kesin deliller gosterseydi sinavin bi anlami kalmazdi

- O halde Allah vardir

Sitelerde Paylaş
Konunun ilk iletisindeki açıklamadan ne farkı var şimdi bunun?

Niye?

Konunun ilk iletisi olunca kanıt olmuyor mu?

Ne kadar ıkınsanızda, ti'ye alsanızda, kaale almasanızda Kainat ve özellikle hayatın oluşumu buz gibi kanıttır.

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Suru icgudusu yoluyla ispat

- Dunyada 1.5 milyar Musluman var

- 1.5 milyar insanin hepsi birden boyle onemli bir konuda yaniliyor olamaz

- O halde Allah vardir

gerisini okumadım 800 milyon da hindu var.

hristiyanların sayısı sizden çok.o zaman allah yok,

baba,oğul ve kutsal ruh var.

kafa bulam bizle. :angry:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...