Jump to content

İSLAM'A GÖRE İSLAM......

Recommended Posts

şöyle anlarım; çünkü herkes peygamber huzurundaydı. hafızları vardı kuranın. hadis hafızları vardı.

Sen bilmiyorsun galiba peygamber öldükten sonra yazıya geçirildi derlendi kitap haline getirildi

Bazı ayetler hafızların ezberindeydi. Hafızlar yanlış aktarsa kim nerden bilecek?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 112
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bakın derlemelerden bahsetmiyorum şu an; hz. muhammed hayattayken 23 yıl boyunca yazdığı şeylerin hiç birini değiştirmemiş sözlerinin her biri yazılmasına rağmen hiç şöyle bir şey dememiştir " onu unutun" dememiştir

Tabii..

Adama boş yere Muhammed-ül emin dememişler..

Sapık belki ama, sonuna kadar aynı sapık.. Değişmeyen, doğrusunu ve iyisini öğrenmeyen, bir sapık..

Sapına kadar sapık...

Sitelerde Paylaş
bakın derlemelerden bahsetmiyorum şu an; hz. muhammed hayattayken 23 yıl boyunca yazdığı şeylerin hiç birini değiştirmemiş sözlerinin her biri yazılmasına rağmen hiç şöyle bir şey dememiştir " onu unutun" dememiştir

Demiş olsaydı bunu nerden bilecektik?Kulaktan kulağa oyununa benzer muhammed öldükten 200 sene sonra kaleme alınan hadislerden mi,yoksa muhammed öldükten sonra tekrar tekrar derlenen şaibeli kuran nüshalarından mı?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in kaç eşi ve cariyesi var ? Bahsi geçen çocuk eşi, duyduğum kadarıyla 6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğe girmiştir. Alemlerin rabbi olan bir kişinin 50'li yaşlarda iken 9 yaşında bir çocuk ile aynı yatakta hayal edemiyorum ben, islami açıdan bunun açıklaması nedir?

Sitelerde Paylaş
Muhammed'in kaç eşi ve cariyesi var ? Bahsi geçen çocuk eşi, duyduğum kadarıyla 6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğe girmiştir. Alemlerin rabbi olan bir kişinin 50'li yaşlarda iken 9 yaşında bir çocuk ile aynı yatakta hayal edemiyorum ben, islami açıdan bunun açıklaması nedir?

Oralarda çocuklar erken gelişiyormuş.

Yersen..

Sitelerde Paylaş
Yazılmasına gerek olmayan ayetler neden gelir peygambere? Esprisi nedir olayın?

bana öyle geliyorki; hadis ve ayet arasındaki farklardan bahsediyorsun. işte gayet iyi bilgi gerektir bu konu. bu soruyu soruyor olmanda islam hakkında derin bilgiye sahip olmadığınızı gösteriyor maalesef. bazı şeyler zordur, bazı şeyler kolay.

hz. muhammed derki "bana kuranın misli kadar hakikatda verildi" belki o hakikatlar o zaman için bilinmesi gerekenlerdi. yani tüm zamanları kapsamıyor ayetler gibi .

Sitelerde Paylaş
Tabii..

Adama boş yere Muhammed-ül emin dememişler..

Sapık belki ama, sonuna kadar aynı sapık.. Değişmeyen, doğrusunu ve iyisini öğrenmeyen, bir sapık..

Sapına kadar sapık...

sana göre sapık, bir diğerine göre gönül sultanı, bir diğerine göre büyücü vs. fakat değişmeyen bir şey var. islam onun dediği ve anlattığı gibi oldu

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
sana göre sapık, bir diğerine göre gönül sultanı, bir diğerine göre büyücü vs. fakat değişmeyen bir şey var. islam onun dediği ve anlattığı gibi oldu

Size göre nedir Muhammed?

Yukarda Ali Sina'dan adapte ettiğim niteliklerinden hangisini reddediyrosunuz?

Birinin Muhammed için uygun olmadığını ileri sürebilir misiniz?

Onları tekrar yazıyorum.

Ali Sina'ya göre Muhammed narsisist, pedofil, kitleleri katleden, terörist, kadın düşmanı, şehvet düşkünü, kült lideri, çılgınca öfkeli ve deli, ırza geçen, suikastlere baş vuran ve soygunculuk yapan biridir.....

Hangisine itiraz ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

oldu bitti ye getiriyorsunuz, islam onun anlattığı gibi olup olmadığı tartışılır. Değişmeyen nedir söyliyeyim mi ? Sapık olduğu gerçeğini örtemiyorsunuz gizleyemiyorsunuz. Aksini ispatlayın öyleyse ?

9 yaşında bir çocukla halvete girdi mi ? girmedi mi ?

Sitelerde Paylaş
Demiş olsaydı bunu nerden bilecektik?Kulaktan kulağa oyununa benzer muhammed öldükten 200 sene sonra kaleme alınan hadislerden mi,yoksa muhammed öldükten sonra tekrar tekrar derlenen şaibeli kuran nüshalarından mı?

kaleme alınan hadisler hz. muhammed öldükten 200 sene sonra değil aynı zamanda alındı. eğer biraz hadis bilginiz varsa bunu bilirsiniz. yoksa zaten size bir şeyler öğretecek değilim.

ağzından çıkan herşeyi yazarsam yanlış yapmış olurmuyum dedi biri. hz. muhammed ise ağzını göstererek "buradan çıkan herkelimeyi yaz." dedi. bunun üzerine o biri şöyle dedi; fakat sizde bir insansınız öfkelenip gazaplanırsınız o zamandamı yazayım diye sordu. hz. muhammed de "evet" dedi

Sitelerde Paylaş
oldu bitti ye getiriyorsunuz, islam onun anlattığı gibi olup olmadığı tartışılır. Değişmeyen nedir söyliyeyim mi ? Sapık olduğu gerçeğini örtemiyorsunuz gizleyemiyorsunuz. Aksini ispatlayın öyleyse ?

9 yaşında bir çocukla halvete girdi mi ? girmedi mi ?

girmedi.

Sitelerde Paylaş
bana öyle geliyorki; hadis ve ayet arasındaki farklardan bahsediyorsun. işte gayet iyi bilgi gerektir bu konu. bu soruyu soruyor olmanda islam hakkında derin bilgiye sahip olmadığınızı gösteriyor maalesef. bazı şeyler zordur, bazı şeyler kolay.

hz. muhammed derki "bana kuranın misli kadar hakikatda verildi" belki o hakikatlar o zaman için bilinmesi gerekenlerdi. yani tüm zamanları kapsamıyor ayetler gibi .

Ayetlerin hepsi tüm zamanları kapsıyor diyorsun yani, öyle mi?

Mesela şu aşağıdaki ayetler sadece peygamberin özel hayatı ile ilgili

Bunların tüm zamanları kapsayan yanı nedir?

Günümüzdeki bir müslüman bu ayetlerden kendi hayatı için ne gibi sonuçlar çıkarabilir ?

Ahzab

50- Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

51- Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.

52- Bundan başka kadınlar sana helâl olmaz. Bunları başka eşlerle değiştirmek de olmaz. İsterse güzellikleri hoşuna gitsin. Ancak sahip olduğun cariyen başka. Allah her şeye gözcü bulunuyor.

53- Ey iman edenler! Peygamberin evlerine vaktine bakmaksızın ve yemeğe izin verilmedikçe girmeyin. Fakat çağırıldığınız vakit girin. Yemeği yediğinizde de hemen dağılın. Sohbet etmek için de izinsiz girmeyin. Çünkü bu haliniz peygambere eziyet veriyor, ama o sizden utanıyor. Fakat Allah gerçeği söylemekten utanmaz. Hem O'nun hanımlarına bir ihtiyaç soracağınız vakit de perde arkasından sorun. Böyle yapmanız hem sizin kalbleriniz ve hem de onların kalbleri için daha temizdir. Hem sizin Resulullah'a eziyet etmeye hakkınız yoktur. Ondan sonra hanımlarını da ebediyyen nikâh edemezsiniz. Çünkü bu Allah katında çok büyük bir günahtır.

Sitelerde Paylaş
Size göre nedir Muhammed?

Yukarda Ali Sina'dan adapte ettiğim niteliklerinden hangisini reddediyrosunuz?

Birinin Muhammed için uygun olmadığını ileri sürebilir misiniz?

Onları tekrar yazıyorum.

Ali Sina'ya göre Muhammed narsisist, pedofil, kitleleri katleden, terörist, kadın düşmanı, şehvet düşkünü, kült lideri, çılgınca öfkeli ve deli, ırza geçen, suikastlere baş vuran ve soygunculuk yapan biridir.....

Hangisine itiraz ediyorsunuz?

hepsine hacı bey hepsine

Sitelerde Paylaş
Ayetlerin hepsi tüm zamanları kapsıyor diyorsun yani, öyle mi?

Mesela şu aşağıdaki ayetler sadece peygamberin özel hayatı ile ilgili

Bunların tüm zamanları kapsayan yanı nedir?

Günümüzdeki bir müslüman bu ayetlerden kendi hayatı için ne gibi sonuçlar çıkarabilir ?

dehri abi; bak, öncelikle şunu belirteyim, çok kadınla evlilik farz değildir sadece icabettiği zaman ruhsat vardır. bunları defalarca anlattım.

Sitelerde Paylaş
dehri abi; bak, öncelikle şunu belirteyim, çok kadınla evlilik farz değildir sadece icabettiği zaman ruhsat vardır. bunları defalarca anlattım.

Ben onu sormuyorum.

Bu ayetler direkt Muhammedin özel hayatı ile ilgili?

Bize ne bunlardan?

Sitelerde Paylaş
neden evlendi o zaman ? Evlatlık alamaz mıydı ?

sen kızın ile karına aynı şekildemi davranırsın. maksad bir şeyler öğretmekse.

zaten şöyle demiştir. hz. muhammed. "dininizin yarısını bu kadıncağızdan öğreniniz"

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...