Jump to content

Tanrı zaten var mıydı?...

Recommended Posts

• İleti 139
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

MESELA BİR AĞACI DÜŞÜNELİM EĞER YAĞMUR YAĞMASA MEYVE YİYEBİLİRMİYİZ İŞTE BİZDE RABBİMİZ OLMADAN EDEMEYİZ YANLIZ VE BAHTSIZ KİME SIĞINIR KİMDEN YARDIM İSTERİZ

çok güzel o kadar güzel ki bi güce sahip olmadan kmseden yardım almadan yaşamak.. mantığımı kullanmak.. bi dene bak çok hoşuna gidicek.. 1400 sene önce yaşyan bi bedevinin safsatalarına inanmamak.. hala cevap yok saçmalıklara bak..

valla bizim rappimiz falan yok gördüün gibi zihinsel yönden sağlıklıyız fiziksel yönden de şimdilik sağlıklıyız...

Sitelerde Paylaş
Eğer birşeyi körükörüne reddediyorsanız işte o noktada bir problem vardır... İnsan düşünebilen akıl sahibi bir mahluktur......varoluşunu araştırma ihtiyacı hisseder. Sadece karşısındakine muhalif olmak için ipe sapa gelmeyen cevaplar vermez. Ben sizin de öyle olmadığınızı düşünüyorum. Sebebini bilmediğim bir tepkiniz var olaya açıkçası bunu merak ediyorum. Dalga geçmek yakışmaz ben buraya kavga etmeye gelmedim değerli kardeşim

"Gerçekten Allahın olduğuna inanıyoruz ve ona bir tepki olarak reddediyoruz" mu sanıyorsunuz?

:lol: hawhawhawhawhawhawhawhawhawhaw

Ben en içten ve en derin düşüncelerimle Allah'ın olmadığını biliyorum.

En ufak bir şüphem yok.

Benim için Allah'ın var olma olasılığı 0 (sıfır). HY 'nın diliyle, en kompleks yapının (örneğin,bilinçli bir denizanası), boşlukta birdenbire tesadüfen oluşabilme olasılığından az.

.

Sitelerde Paylaş
VAR OLAN FELAKETLERİN NEDENİNİ ARAŞTIRACAĞINA.....ALLAH'A ULAŞMAYI DİLE.....

yağmur allahtan yağmaz.. kasırga da allah tarafından oluşmaz... nedenini araştırmayıp böyle allahtandır dersem.. senden bi farkım kalmaz... olmayan bişeye ulaşılmaz allah dediğin şey snn kafandaki cehennem korkusuyla cennet hayalinin çocuğu!..

hem ne felaketi ben felaket falan demedim bu başlıkta???

allahın olmadığna inanmıyorum.. allahın olmadığını biliyorum!

tarihinde AlchollicA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

. tepki olarak reddediyorsunuz demedim bu tepkilerinizin alaycı tavırlarınızın bir sebebi var dedim. Bu arada evrenin nasıl oluştuğunu buldunuz mu acaba boşlukta tesadüfen oluma ihtimali sıfır tmm ama nasıl oluştu ona bir cevap bulabildiniz mi acaba

Sitelerde Paylaş

Piri reis allahtan mı vahiy aldı be akılsızlar? Son Peygamber Muhammed se Piri Reisin harita çizimiyle Allah ın alakası ne ? Piri reisten önce çizilmiş yüzlerce harita mevcuttur..

Die 35 bana iddialarını kanıtla nerde bu hız ve kuantum ile ilgili Kuranda ki açıklamalar?

Sitelerde Paylaş
HA BİRDE O DÜŞÜNCELERİNİZ ÖLÜMÜDE İSTİYORMU NASIL BİR DUYGU.......

hepimiz ölüydük istediğim ve beklediğim tek şey ölüm tekrar ölü olabilmek için bu arada volkan 1985 doumlusun galba ama 2 gram akıl yok yazıdklarına bak ben anne ve babamın çiftleşmesinden oluştum...

şuan evrenin nasıl yaratıldığı ile ilgil teorile var kesinleşmiş değil fakat bilinmeyen her soruya tanrı cvevabı vermek akılsızlıın en büyüklerndendir..

bu arada bende onu soruyorum işte sabahtan beri.

evreni gibi (size göre) muhteşem ve uyumlu bir şeyi yaratabilecek kadar muhteşem olan tanrınız nasıl tek başına oluşur...!?

Sitelerde Paylaş
EVET SENİN YARATILIŞIN TESADÜFMÜ SORUMA CEVAP VER O ZAMAN HAYDİ BEKLİYORUZ

tesadüf veya değil bilemem aslında sadece bir mola benmkisi hiç liğe;(belki de ölüme) verilen kısa bir mola..

oluşmama gelnce bilinçli veya bilinçsiz anne ve babamın çiftleşmesinden meydana geldim büyük ihtimal tesadüf bilemem bunu...

ama bana kalırsa tesadüf :)

Sitelerde Paylaş
O ZAMAN SENİN ANNENİ BABANI VE İLK İNSAN ADEM BABAMIZI KİM YARATTI

evrim teorisi diye bişey okudun mu? bu kadar bilgisiz olma...

illa bi sorunun cevabını bilmediğin için onu tanrı yaratmış olmuyor.... benm annemi ve babamı da ananem dedem ve babannem dedem yarattı... sen bnm soruma cevap ver!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...