Jump to content

Kac yasinda Islam'dan ciktiniz?

Kac yasinda Islam'dan ciktiniz?  

67 oy

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

• İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 ümde çıktım

ama ateist olmamıştım daha o din benim o din senin gidiyodum :D

islamada değil başka bişeye giricem o olucak karbonat kafalı seni

Sitelerde Paylaş
Niye Hristiyanmısın.

ermeni olduğumdan sonra hristiyan olduğumuda ortaya çıkardın. tüm soy ağacımı ortaya döktün adeta.

ailem alevi olduğu için bana hiç bi zaman müslümanız, allah mallah hede hödö demedi. okulda sünni veletlerinden öğrendim hepsini. hiç bi zamanda kendime müslüman demedim. din derslerinde vurur kafayı yatardım, hocada gıkını çıkaramazdı.

Sitelerde Paylaş

İlk okul 4. sınıfa giderken en yakın arkadaşıma bir sır vereceğimi söylemiştim.. Ama kimseye söylememesini de eklemiştim..

Allah diye bir şeye inanmadığımı, insanların bu şeyi uydurduğunu anlattım.. Arkadaş da, bu sözleri benden duyar duymaz ön sırada oturan arkadaşlara yöneldi.. Ve söylediklerimi aynen iletti..

Çok utandığımı hatırlıyorum.. Hemen arkadaşı kandırdığım bahanesini uydurdum.. Böyle bişeyin mümkün olmadığını, ona inanmamanın zaten mümkün olamayacağını tekrarladım..

O gün bana ders olmuştu.. Olur olmaz yerlerde böyle birşeyi söylememe kararı almıştım..

10-11 yaşlarında Allah diye birşeye inanmama kararı almıştım.. Ama tabii ki bu bilinçsiz bir inanmamaydı.. Sanırım 15-16 yaşlarında da, bilinçli bir Ateist oldum.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslamın iç yüzünü bilmediğimden öğretildiği şekliyle müslümandım. Ama kendimi bildim bileli aklım yettiğince bir şeyleri sorgulardım.

İlk okuldayken tamamen sorgulamaya başladım din kavramını ve yaratıcı düşüncesini.

Aslında o zaman kafamda bitmişti ama sanırım 12 yaşımda ilk kez, "Ben inanmıyorum" demiştim tüm içtenliğimle.

Yaşım 29...

İnanmıyorum...

Özgürdür benim zihnim;

Koşullanmalar kırılmıştır çoktan, hem aklım, hem de kalbimde...

Sitelerde Paylaş

Nurcu bir ailede yetişmeme ragmen hep sorguladım.Hiç unutmam 17 yaşındaykenkadircilerin toplantısında hocaya sorular sormuştum ve hoca cevap verememişti beni azarlamıştı..

22 yaşında nakşibentcilerin arasındayken ateistliği seçtim..

Girmediğim tarikat dernek kalmadı..bu tarikatların bana öğretiklerinin sonucunda seçimim ateizm oldu.

Tarikatlar iyiki varmış yoksa Agnostik Ateist olamazdım..

Sitelerde Paylaş

18 yaşımda adım attım bende bu dünyaya, çocukken iyi bir dini eğitim almıştım.Ama bazı sorular hep kafama takılmıyorda değildi, neticesinde cevap bulamaz sonra unuturdum.18 yaşında çalıştığım bir iş yerinde iş arkadaşlarımdan birisi, ki kendisi 50 yaşındadır, anlattığı ilginç şeylerle sorduğu garip sorularla kafamdaki sorgulamama mekanizmasını fena ateşledi ve ucu bitmeyen bir araştırma, okuma, öğrenme merakı başladı.Dönem dönem bi boşlukta kaldığım zamanlar,bunaldığım anlar olmuşsada artık zihnen ve kalben çok rahatım.Zaten 2 yıldır felanda bu siteyi takip ediyorum.Bu siteyi takip ettiğimden beri bu özgür dünyadayım.

Sitelerde Paylaş
Çoğunun çocuk denecek yaşta dinden çıkmış olmaları ilginç bir bilgi oldu benim için.

11, 12, 13 yaşları çocukların idrak yeteneğinin geliştiği, dünya olaylarına merak saldığı ve bilinçlenmeye başladığı yaşlardır.. Bu durum yetişkinliğe kadar devam eder (18-22 arası)

Ailesi tarafından herhangi bir din empoze edilmeyen çocuklar/gençler mümkün olduğu kadar daha erken yaşta, ailesinden belli bir din eğitimi görmüş çocuklar/gençler de daha geç yaşlarda dini dogmaları reddederler.

Dini reddetmenin neden 6-7 yaşlarında değil de, çocukların bilinçlenmeye başladığı çağlarda başlaması önemlidir.

Çocuk yaşta din reddedilmez, din kabul edilir/benimsenir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...