Jump to content

Savaşta kaç mumin kaç kafire bedeldir ?

Recommended Posts

bu ayetlerde çelişki gören insanlar zavallılardır..

çok karşılaşırım bu zavvallılarla..

kimi sıradan insandır,kimi siyasetcidir ,kimi devlet adamıdır,kimi imamdır,kimi gazetecidir,kimi bilmem nedir..

hepsinin ortak özelliği dogmacıdır..

yani beyinsizdir.

yazıkki kişiliksizdir..

asıl bu dogmacılar durmadan hayatta çelişkiye düşer dururlar..

kitlenip kalırlar ve çözüm üretemezler..

bir sürü takıntıları vardır..

kıvranıp dururlar..

muhaaahaaaaaaaa.

Çok direndim cevap yazmayayım diye ama olmadı ,yapamadım..

Zavallıyız,kişiliksiziz,beyinsiziz,takıntılıyız(Hitaplarında allahından geri kalmıyorsun)tebrikler..

Bu laflarını misliyle sana iade ediyorum.

Suç sende değil tabi,senin böyle at oynatmana izin verenlerde..

Bir ucube kitaba takılıp,kitlenip kalanların;çözüm üretemeyip,kıvranıp durarak,kimlerin kabız olduğu ,mushil alıp,oraya buraya s..çıp ,elini vede ağzını yıkamadan,klavye başına geçenlerin kim olduğuda meydanda.Erkek gibi diyeceğini de,sahibine laf getirme...

Saglıcakla

tarihinde dayee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Herakles burdaki çoğu agnostik ve ateistler kuranı senden daha iyi bilir bukonuda endişen olmasın. Sen ayetin ne üzerine geldiğini bilmediğin için sadece çeviriye takılıyorsun. Ayet Uhud savaşı kaybedildikten sonra gelir."şimdi bildi" ifadesi bir geçmiş zaman değildir. present perfect olabilir yani he has known that.. gibi...

bir yerde 2 tabak yemek yemekle başka biryerde 4 tabak yemek yemek çelişki değildir haklısın.

Ama sen 3 yaşındayken annen gezmeye gittiği komşusunda "BEN ÇOCUĞUMU ÇOK İYİ TANIYORUM ONUN HERŞEYİNİ BİLİRİM"deyip ertesi gün sana 4 tabak yemek yedirip seni hastanelik ettiyse ve komşuların bunu öğrendiyse, annene derlerki ""hani sen bu çocuğun herşeyini biliyordun? 4 tabak yemek yiyemiyeceğini bilemedinmi?

demekki sen bu çocuğun herşeyini bilmiyorsun.""

Ondan sonra anne bir çelişki durumu içinde bulur kendini .. Çocuğunun herşeyini bildiği önermesi , onu hastanelik ettiği için çürümüştür. Bu bir çelişkidir.

Bundan sonra annenin"" şimdi bildimki benim çocuğun midesi 4 tabak yemek alacak kadar büyük değilmiş!!"" demesi durumu kurtarmaz tam tersine onunla ilgili herşeyi bilmediğinin bir itirafıdır..ve herşeyi bildiği önermesiyle onun 4 tabak yemek yiyemiyeceğini bilememesi çelişkidir.

Bu herşey kelimesi sizin başınızın belasıdır...

allahın herşeye gücü yetermi?

1-hayır.. tartışma bitmiştir

2-evet mi ozaman 2. soru şudur

allah kaldıramayacağı taşı yaratabilirmi?

a-)evetmi? demekki allahın gücünün yetmeyeceği durumlar olabilirmiş kaldıramıyacağı taşı yarattığında o taşı kaldırabilecek gücü olamazmış

b-)hayırmı? tartışma bitmiştir.

Not:Bu çeviri diyanetin çevirisidir.. Birde senden ricam bana çelişkiye örnek verirmisin? tek bir örnek.

Sitelerde Paylaş

Agnostik önce bana soru sorarken önkabullerini unutmalısın..

Herakles burdaki çoğu agnostik ve ateistler kuranı senden daha iyi bilir bukonuda endişen olmasın.

Bu önkabule sahip birini ciddiye almam gerekir mi sence?

Sitelerde Paylaş

Seza o arkadaş bu tarz bir önkabulle ancak polemik yaratır..

Soru soruç amacını belli eden bir adam için verilecek tutarlı cevapta kifayet etmez..Çünkü o kafasında sonucu ve cevabı hazırlamıştır...

65 ve 66 . ayetlerin çelişki olarak durduğu hiçbir durum yoktur..

Bir türk dünyaya bedel sözü ile savaşmaya orduyla gitmek çelişki değildir örneğin..Amacına hizmet eden sözlerdir..

Selamlar...

Sitelerde Paylaş

celisik degil zaten onceki konum neden degistiriliyor,yazarken bunu bilmiyormu,neyi ogrendi de degistirdi,bir sey ogrenebilir mi vs vs

aciklama yapmayi unutmussun

Sitelerde Paylaş
Ercü olmayan çelişkiyi izah ediversen birde...

izah etmesi kolay..ama çok büyük lütufta bulunmuş olurum..bunu baştan söyleyeyim..

pratikten teori ,fikir elde edenlerle ..dogmalardan,sabit kabullerden pratiği görenler arasındaki farktır.....

en son devlet bahçeliye çok gülmüştüm.

terör konusunda erdoğan amerikaya gitmeyecekmişte..bush türkiyeye gelmeliymiş..

hele şu askerin çekilmesindeki olaylarda yapılan son yorumlar..

türk askeri kandile gitmeliymiş..

bunu diyenlere sormak isterim hangi hesabı yaptın da bu sonuca vardın.?.

bunu diyebilmen için pratikteki tüm sorunları değerlendirmen lazım..sonrada elde edilecek sonucu..ve elde edilecek sonuçla ödenecek bedeli karşılaştırman lazım..sonra karar vermen lazım..

her durumu kendi içerisinde ve kuvvet hesabıyla yapmalısın..kendi kuvvetlerin ve bu kuvvetlere karşı gelecek kuvvetler..

bunlar okadar değişken şeylerki.

her durum için hepsini tektek yeniden değerlendirirsin..sonrada karar verirsin.

her durumu tek bir kabulle aşmaya çalışmazsın..

Sitelerde Paylaş

eee ne anladık şimdi senin bu açıklamandan?Ayetler arası çelişki olmadığı sonucunumu çıkaralım?

Zaten muhammedde,her durum için,hepsini tek tek değerlendirip bu ayetleri yazmış.Arkadaşlar da adamın hakkını verip,sizlere ne anlatmak istediğini yazmış.Bence doğruyu öğrendiğiniz için mutlu olmalısınız.

Sitelerde Paylaş
Seza o arkadaş bu tarz bir önkabulle ancak polemik yaratır..

Soru soruç amacını belli eden bir adam için verilecek tutarlı cevapta kifayet etmez..Çünkü o kafasında sonucu ve cevabı hazırlamıştır...

Bir türk dünyaya bedel sözü ile savaşmaya orduyla gitmek çelişki değildir örneğin..Amacına hizmet eden sözlerdir..

Selamlar...

Sanki,yanıtlarınızda bir kalıbına uydurma durumu seziyorum.

Yalnız,kurandaki çelişkileri insanlar ta muhammed döneminde bile görebilmiş ve itiraz etmiş olduğunu farkediyoruz

http://www.duslersokagi.com/dinler-inancla...iski-olmaz.html

Alıntı:Ateist diyor ki: Kur’anın bazı âyetleri niye çelişkilidir?

Bir karıncayı yaratmaktan aciz birinin, kâinatı bir nizam içinde yaratan ve devam ettiren Yaratıcıya böyle söylemesi ne kadar ahmaklıktır. Bu koca kâinatı görüyorlar da, bunun bir yaratıcısının bulunduğunu kabul etmiyorlar.

ALLAH’ın kelamında tenakuz [çelişki] olmaz. Cenab-ı ALLAH buyuruyor ki:

(Eğer o [Kur’an-ı kerim] ALLAH’tan başkası tarafından [gelmiş] olsaydı, elbette onda tutarsız [uyumsuz] çok şey bulunurdu.) [Nisa 82]

Adamlar taa o zamandan,muhammede,millete yutturmak istediği ayetlere itirazda bulunmuş!! :)heh heh hehhee

Sitelerde Paylaş

yahu bu sefer hikayeler masallarda tutmadı. sıkışınca sizin beyniniz yetmez lafları . hayretle izlediğim olay herakles bile böle dediyse. way yazık bu müslümanların hali

bunun nesi anlaşılır ki.yani muhammed hep tutturcak diye bişey yok. tutturamamış yine ayarı :D sıkmış sıkmış sıkmış...

Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar,sizinle bir öngörümü paylaşamak istiyorum.

Biz ateistlerin,kurandaki açmazları,çelişkileri,yanlışlıkları bulup su yüzüne çıkarmakla,bu gidişle bazı kurnaz yobazların,bir kurnazlıkla kuranı yeniden derleyip,yazıp millete yedireceklerini düşünüyorum.Nitekim muhammedden sonra bir kaç defa,kuranın değiştirilerek yeniden yazıldığını,Turan Dursun'un 'Din Bu' kitabında okumuştum.Bu çıkmazlardan ve saçmalıklardan başka nasıl bir çıkış yapılabilir ki?Ama olmaz olmaz,millet 1400 yıl önceki kadar kör cahil değil herhalde :)

Sitelerde Paylaş
Sevgili dostlar,sizinle bir öngörümü paylaşamak istiyorum.

Biz ateistlerin,kurandaki açmazları,çelişkileri,yanlışlıkları bulup su yüzüne çıkarmakla,bu gidişle bazı kurnaz yobazların,bir kurnazlıkla kuranı yeniden derleyip,yazıp millete yedireceklerini düşünüyorum.Nitekim muhammedden sonra bir kaç defa,kuranın değiştirilerek yeniden yazıldığını,Turan Dursun'un 'Din Bu' kitabında okumuştum.Bu çıkmazlardan ve saçmalıklardan başka nasıl bir çıkış yapılabilir ki?Ama olmaz olmaz,millet 1400 yıl önceki kadar kör cahil değil herhalde :)

Tamamen katılıyorum...

Sitelerde Paylaş

Allah'ın herşeyi bildiği, Kur'an'daki kimi ayetlere göre ise aslında bilmediği konusunda bir örnek daha verelim:

Mesela ben bir Hristiyan'a desem ki:

"Siz Hristiyanlar Muhammed'e tapınıyorsunuz."

Hristiyan da bana:

"Hayır, biz Nuhammed'e inanmayız. Biz İsa'ya tapınıyoruz." demiş olsa;

Bu benim Hristiyanların kime tapındığını bilmediğimi gösterir.

Bu örneği abartarak değiştireyim:

Ebubekir, Muhammed'e demiş olsa ki:

"Bu Hristiyanlar sana tapınıyorlar"

Muhammed de ona:

"Hayır, Hristiyanlar bana değil İsa'ya tapınıyorlar. Onlar İsa'ya inanır."

Bu da Ebubekir'in Hristiyanların kime inandığını bilmediğini gösterir.

Ben ya da bir başkası, Ebubekir hatta Muhammed dahi hata yapabilir, bilmeyebilir.

Peki ama Allah bilmeyebilir mi?

Hele bilmediği, Kur'an'da bu verdiğim örneklere benzer olarak yazılmış olabilir mi?

Yanıtı sonraki mesajda..

Sitelerde Paylaş
belliki allah muminleri gozunde buyutmus muminsiniz siz kim tutar sizi die vermis gazi vermis gazi olmainca olsun yinede siz muslumansiniz 100 unuz 200 kisiye bedel demis tabi yersen :lol:

:lol: aynen

Kim yer bunları anca müslümanlar yer

Hiç inandırıcı bişe dğeil bu kuran gerçekten

Sitelerde Paylaş
Allah'ın herşeyi bildiği, Kur'an'daki kimi ayetlere göre ise aslında bilmediği konusunda bir örnek daha verelim:

Mesela ben bir Hristiyan'a desem ki:

"Siz Hristiyanlar Muhammed'e tapınıyorsunuz."

Hristiyan da bana:

"Hayır, biz Nuhammed'e inanmayız. Biz İsa'ya tapınıyoruz." demiş olsa;

Bu benim Hristiyanların kime tapındığını bilmediğimi gösterir.

Bu örneği abartarak değiştireyim:

Ebubekir, Muhammed'e demiş olsa ki:

"Bu Hristiyanlar sana tapınıyorlar"

Muhammed de ona:

"Hayır, Hristiyanlar bana değil İsa'ya tapınıyorlar. Onlar İsa'ya inanır."

Bu da Ebubekir'in Hristiyanların kime inandığını bilmediğini gösterir.

Ben ya da bir başkası, Ebubekir hatta Muhammed dahi hata yapabilir, bilmeyebilir.

Peki ama Allah bilmeyebilir mi?

Hele bilmediği, Kur'an'da bu verdiğim örneklere benzer olarak yazılmış olabilir mi?

Yanıtı sonraki mesajda..

Evet, Muhammed'in ilahı herşeyi bilir zannediliyor ama bilmediğinin ispatı da bizzat Kur'an'da yer alıyor.

Sebe/ 40. O gün Allah, onların hepsini toplayacak; sonra meleklere: Size tapanlar bunlar mıydı? diyecek.

41. (Melekler) derler ki: "Seni eksikliklerden uzak tutarız. Onlar değil, sen bizim dostumuzsun. Hayır, onlar cinlere ibadet ediyorlardı. Onların çoğu cinlere inanıyordu."

Allah'ın bilmediğini melekler biliyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...