Jump to content

İslam'ı Kendi Yarattığı Çöplükten Kurtarmak Mümkün mü?

Recommended Posts

Hacı Rabbim sana hidayet etsin. Sen akıllı birisin. Tüm güzellikler senin olsun.

Cübbeli çok kibar adamsın ama kibarlıkla İslam'ı kurtaramıyorsun.

İslam senden başka şeyler bekliyor..

Biraz kötü olmalısın iyi Müslüman olabilmek için..

Biraz cimri, hırslı, zalim, kötü olmalısın.

Kibarlıkla iyi Müslüman'lık bağdaşmıyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cübbeli çok kibar adamsın ama kibarlıkla İslam'ı kurtaramıyorsun.

İslam senden başka şeyler bekliyor..

Biraz kötü olmalısın iyi Müslüman olabilmek için..

Biraz cimri, hırslı, zalim, kötü olmalısın.

Kibarlıkla iyi Müslüman'lık bağdaşmıyor.

NAHL suresi 125- (Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir.

Sitelerde Paylaş
Tez zamanda ülkemde şeriat bayrağı dalgalansın.

Üniversitede okuduğum yıllarda okulumuzda İranlı arkadaşlar da vardı. İranlı bayanlar (istisnasız hepsi) kapanmayı istemek yerine Türk hemcinsleri gibi giyiniyorlar,bizler gibi içki içiyorlar,zaman zaman Türk kızlarında bile olmayan dekolte kıyafetleri giyiyorlardı. Ülkelerine dönme vakti geldiğinde de havalimanının tuvaletlerinde üzerilerine kara çarşafı geçirip memleketlerine dönüyorlardı. Çünkü İran'da şeriatın bayrağı dalgalanmaktaydı. Onların yaşam tarzlarına, sizin tabirinizle, şeriatın bayrağının dalgalandığı ülkelerinde değil, islam kurallarının geçerli olmadığı bir ülkede hoşgörü gösteriliyordu.

Yalnızca İranlı bayanlar değil, memleketlerinden türbanıyla gelip, gurbette oldukları dönem boyunca başları açık dolaşıp yine memleketlerine dönecekleri zaman türbanlarını takıp baba ocağına öyle dönen Türkler de vardı.

Sitelerde Paylaş
Kuranda yazıp yazmaması konusu değil bu, konumuz islam'ı çöplükten kurtarmak. Sen dedin ki, çöplük değildir halka hizmet vardır dedin

Ben sana halka hizmetten örnek verdim,

Sen kuranda yazıyodu bu dedin, madem kuranda yazıyodu islam alemi bunu çözüp çıkaramadı mı? Boşuna mı okundu yıllardır ?

Asıl soruma yanıt vermedin, islamda böyle hizmetler var mı ? Kömür haricinde sadaka haricinde ne hizmet var ?

elle tutulur ve tatmin edici bir yanıt daha gelmedi, yinelemek istedim.

Sitelerde Paylaş

İslam'ın temeli Kur'an, hadisler ve sünnettir.

Kur'an değişmemiştir. Bunu kesinlikle ileri sürebiliriz. En azından bell bir zamandan sonra Kur'an'ın değiştiğinin delilleri yoktur.

Sesli harflerin kullanılmadığı dönemde Kur'an'daki kelime ve cümlelerin hemen tümünün birden fazla anlamı olduğunu biliyoruz.

Ama bu devirden sonra yazılan ve kutsallaştırılan Kur'an'da önemli değişikliklerin olmadığı kesindir.

Peki hadisler için durum nedir?

Hadis aslında peygamberin sözleri olarak kabul edilir. Sözcük anlamı tebliğ (bildiri) demektir.

Her ne kadar Muhammed'in sözleri olarak başlamışsa da, zamanla anlamının değiştiği söylenir. Ama bu İslam'ın iddiasıdır.

Hadis sözcüğünün peygamberle ilgisi olmayabilir. Ama ben burada bunu tartışmak istemiyorum. O ayrı bir tarışma konusu.

İslam'ın iddiasına göre hadis peygamberin sözleridir.

Zamanla bu anlamını yitirmiş ve peygamberin ve yakınlarının yaptıkları ve söyledikleri ile ilgii haberler şeklinde bir anlam kazanmıştır.

Daha sonra peygamberin yakınları ile, bu yakınların yakınlarının sözleri ve yaptıkları anlamına gelmeye başlamıştır. Onlara ashab ve tabiin denir.

Gerek eylemsel ve gerekse kuramsal birçok sorunların nasıl çözümleneceği yolunda Kur'an'da bir hüküm bulunmazsa bu hadislere baş vurulur.

Muhammed öldükten sonra yaşayan yakınlarının (sahabelerin) peygamberin belli bir olay karşısında nasıl davrandığını ve bir olay için ne söylediğini rahatlık ve doğrulukla anlattıklarına inanılıyordu.

İkinci kuşak öldükten sonra üçüncü kuşağa görevler düştü. Onlar da sahabelerden öğrendiklerini uyguluyorlardı.

Üçüncü kuşak da ölüp gidince sıra anlatıcılara (ravi) geldi. Tabii bu da İslam'da sorun oluşturmaya başladı.

Bunlar doğruyumu söylüyorlardı.

Bu zamandan sonra hadisleri üçe ayırarak inceleme adeti ortaya çıktı.

Doğrulukları kesin olanlara sahih hadis denmeye başlandı. Aslında bu da bir sorun İslam için. Doğruluklarını kim ve nasıl saptıyor.

Şüpheli hadisler için zayıf hadis denir oldu.

Şüpheli ama genel düşünceye uygun olanlar güzel hadis olarak isimlendirildi.

Hadisler için ilm-i hadis ortaya çıktı..

Ve o günden bu güne önüne gelen hadis uydurdu.

Muhtemelen zaten başından beri, Kur'an'a ek olarak, uydurulmakta idi bu hadisler.

İslam bu mekanizma ile Kur'an'ın eksikliklerini tamamlamaya çalışan iğreti bir dindir.

Hadislerle yönlendirilen İslam aslında onlarla çöplüğe dönmüştür.

Sünnet de hadislerin akibetine uğramıştır.

Böylece İslam boğazına kadar pisliğe batmıştır ama o pislik kendisinin ta kendisidir. Dışaran İslam'ı kirletmek isteyenlerin eseri değildir.

İslam'ın yapısı öyledir. Hadisler ve sünnetlerle ilerleyen ve hükmeden bir dindir.

Siz gelin bu dini kendi neden olduğu pisliklerden temizleyin..

Mümkün mü?

Sitelerde Paylaş

BAKARA 2/43. Namazı kılın, zekatı verin, rüku edenlerle birlikte rüku edin

BAKARA 2/83. İsrailoğullarından, "Allah'tan başkasına kulluk etmeyin, anne babaya, yakınlara, yetimlere, düşkünlere iyilik edin,

insanlarla güzel güzel konuşun, namazı kılın, zekatı verin" diye söz almıştık. Sonra siz pek azınız müstesna, döndünüz; hala da yüz çevirip duruyorsunuz.

BAKARA 2/110. Namazı kılın, zekatı verin, kendiniz için önden gönderdiğiniz her hayrı Allah katında bulacaksınız.

Allah yaptıklarınızı şüphesiz görür.

BAKARA 2/177. Yüzlerinizi doğudan yana ve batıdan yana çevirmeniz iyi olmak demek değildir;

Lakin iyi olan, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitap'a, peygamberlere inanan, O'nun sevgisiyle, yakınlarına, yetimlere, düşkünlere, yolculara, yoksullara ve köleler uğrunda mal veren, namaz kılan, zekat veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler, zorda, darda ve savaş alanında sabredenlerdir. İşte onlar doğru olanlardır ve sakınanlar ancak onlardır.

BAKARA 2/277. İnanıp yararlı işler işleyenlerin, namaz kılıp, zekat verenlerin Rab'leri katında ecirleri vardır.

Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.

NİSA 4/162. Fakat onlardan ilimde derinleşmiş olanlara, sana indirilen Kitap'a ve senden önce indirilen Kitap'a inanan müminlere,

namaz kılanlara, zekat verenlere, Allah'a ve ahiret gününe inananlara, elbette büyük ecir vereceğiz.

...

...

Hacım yazıyorsun ediyorsun ama boş yazılar işkembei kübradan sallama yazılar

bak Kuranda 100lerce yerde zekatı verin emrediyor hemde hep namazla birlikte geçer bu kadar önemlidir

Acaba türkiye gelirinin %90nını cebe indiren İstanbul zenginleri ki sayıları %10 dur nüfusta

Malının 1/40 ı nispetinde Zekatını tam verse bu ülkede aç kalırmı? %90 vatandaşın yarısının karnı doymaz mı?

BAK ZEKATINI VERMEDİ İSTANBUL ZENGİNLERİ SEL GELDİ O ZEKATI ZORLA ALDI GÖTÜRDÜ

ARABALAR YÜZDÜ SELDE , 100milyon dolar zarara uğradılar ertesi gün günlük güneşlik o dereye döne yollarda selden eser yok nekadar acaip değilmi?

Hatta daha geniş düşün tüm dünya gelirlerinin %90nını cebe indiren dünya nüfusunun %10 nispetinde Avrupa ve ABD zekatını verse DÜNYADA AÇ KALIR MI?

Halbuki İslamın Ali ve ulvi düsturları nerde Dinsiz Avrupa ve Amerika kapitalizmi nerede değilmi

İŞTE İSLAM BU DÜNYANIN NURUDUR RUHUDUR EĞER İSLAM DÜNYADAN GİDERSE KIYAMET GELİR DÜNYANIN VAZİFESİ BİTER öyle de olacak

-------

Bak geçensene 450 ytl zekat verdim bu sene 40lira fitre verdim halbuki verdiğim fakirler benle mi kazandı o parayı?elbette hayır zaten Kuran şöyle emreder:

"Allahın cc. size verdiği maldan zekatınızı verin" yani kazançta bana Allah tarfından nasip onda hakkım 1000de birdir ve vermek zorundayım bu parayı

fakir vatandaş da verilen paranın verenden dağil Allahın verdiğinden geldiğini bildiği için benim minnetimi hiç çekmez çekmesine de izin vermem

al kardeşim benim zekatım güle güle harca bu kadar İslam dışında hangi inanışta hümanızmada vb de böyle bir

sınıflar arası ve minnetsiz ve çok miktarda (1/40 baya büyük miktardır hele zenginlerin zekatı trilyonlar tutar) yardımlaşma vardır bana gösterin lütfen

HASILI KELAM İŞLERİM YOĞUN OLMASA HACIM HER CÜMLENE BİR SAYFA CEVABIMIZ VAR

LAKİN VAKİT YOK

Hacım bundan sonra çöplük möplük gibi boş ve mesnedsiz bir itirazın varsa somut örnekle ayet midir mealmidir hadismidir neyse ortaya koy

cevabını al

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin gibilerden nefret ediyorum. Birgün böyle bir felaket hakkında yine böyle bir yorum yaparken o felakette sevdiklerini kaybetmiş birine rastlarsın umarım.

Deprem olur "7.4 yetmedi mi?" dersiniz, sel olur "zekat aldı" dersiniz. Bence siz insan felan değilsiniz, benim bildiğim çoğu hayvan sizden daha akıllı ve vicdan sahibi... Böcek gibi bişey olmuşsunuz, makineleşmişsiniz. İslam'ın ezberini okumaktan beyniniz taşlaşmış.

Sitelerde Paylaş
Senin gibilerden nefret ediyorum. Birgün böyle bir felaket hakkında yine böyle bir yorum yaparken o felakette sevdiklerini kaybetmiş birine rastlarsın umarım.

Deprem olur "7.4 yetmedi mi?" dersiniz, sel olur "zekat aldı" dersiniz. Bence siz insan felan değilsiniz, benim bildiğim çoğu hayvan sizden daha akıllı ve vicdan sahibi... Böcek gibi bişey olmuşsunuz, makineleşmişsiniz. İslam'ın ezberini okumaktan beyniniz taşlaşmış.

Nefret edecek ne var efendim? Çocuk masallarıyla yaşamaya alıştırılmış insanlar bunlar. Önüne gelen herkes uyutabilir bunları.

%90 zenginliğe sahip %10luk kesim var demiş ya, kendi gibi koyunlar yüzünden böyle. Şimşek çakar, bunlara göre tanrı mesaj gönderiyordur. Hemen mağaralarına kaçarlar. Ateş etrafında hayalet masalları anlatırlar. İşte türk insanı böyle kolay uyutulur, sonra da neden paramız yok diye ağlar.

Zavallıyız da ondan. Utanma sıkılma yok, ilkel kabile insanı gibi yaşamaya alışmış bizim türkler. Sonra aman efendim gavur iş yerimizi satın aldı, gavur bizi maaşa bağladı. Bağlamaz mı e ilkel insanlar?

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hmm, diyorsunki allah cezalandırdı bunları, hepsinin belasını verdi işte diyorsun.

anlayacağın dilden tekrar yazayım

Araf 33

De ki: "Rabbim ancak, açık ve gizli çirkin işleri, günahı, haksız saldırıyı, hakkında hiçbir delil indirmediği herhangi bir şeyi Allah'a ortak koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."

BilgehanBengi'ye kesinlikle katılıyorum, umarım bir gün bir felaket hakkında bu yorumları yaparken, felakette bir şeylerini kaybeden insanlara denk gelirsin umarım, hoş ikiyüzlülüğünüzle yine kıvırırsınız orda da.

Sitelerde Paylaş

Zekat cümlesi yerine haraç koy.

Eğil haracını öde, onları fakirlere verecceğiz bunu deniz fenerinde gördük.

Her yazısında rezil kepaze edilen, her söylediği yer ile yeksan edilen, beyninin öldüğü her seferinde tesin ve tartışmasız bir biçinde dehşet verici olarak ispat edilen adamın sözlerine bakın. :lol:

bak Kuranda 100lerce yerde zekatı verin emrediyor hemde hep namazla birlikte geçer bu kadar önemlidir

Zekata hem haraç hemde vergi denebilir.

Biliyorsun eskiden bunları yapan memurlar vardı insanlar arasında dolaşır zekat (vergi) toplarlardı.

Bırakın bu duygu sömürülerini.

İşte tam imzalık bir cehalet, beyinsizlik abidsi daha.

Bu insanlığı canımız pahasına sizlerin beynini öldüren insanlığınızı elinden alan dünyanın en aşağılık varlıkları haline getiren kişilerin eline bırakmayacağız.

O selde bir sürü insan öldü çoluk çocuk öldü be beyinsiz bunlar neyin zekatıydı, beyni ölü ahlaksız zavallı seni.

Olan her zaman fakire olur, zengine ne oldu? Tüm zararını sigortalar ödeyecek çoğu satamadığı elinde kalmış mallarını yenilemiş oldu.

Oralarda her şeyini kaybeden yine fakirlerdi. Zenginlerin çoğunun bu olay işine bile geldi.

O yüzden diyoruz böyle insanlardan dünyaya asla ve asla bir yarar gelmez.

Görüldüğü gibi bunların amacı fakirler falan değil, oradaki fakirler ölenlerbunların umrunda bile değil.

Böyle bir olaydan bile bu ilkel pislik yatağı ideolojilerine bir çıkar peşindeler.

Bu nurculara insan demek insana yapılabilecek en büyük hakarettir.

ARABALAR YÜZDÜ SELDE , 100milyon dolar zarara uğradılar ertesi gün günlük güneşlik o dereye döne yollarda selden eser yok nekadar acaip değilmi?

Ne oldu hepsini sigortaları karşılayacak.

İşin garibi bu beyinsiz düşünemez ama insanlar düşünürlar.

Sellerin hemen hepsi fakir yerlerde olur.

Hep fakirlerin evleri mahf olur.

Bak geçensene 450 ytl zekat verdim bu sene 40lira fitre verdim halbuki verdiğim fakirler benle mi kazandı o parayı?elbette hayır zaten Kuran şöyle emreder:

"Allahın cc. size verdiği maldan zekatınızı verin" yani kazançta bana Allah tarfından nasip onda hakkım 1000de birdir ve vermek zorundayım bu parayı

fakir vatandaş da verilen paranın verenden dağil Allahın verdiğinden geldiğini bildiği için benim minnetimi hiç çekmez çekmesine de izin vermem

al kardeşim benim zekatım güle güle harca bu kadar İslam dışında hangi inanışta hümanızmada vb de böyle bir

sınıflar arası ve minnetsiz ve çok miktarda (1/40 baya büyük miktardır hele zenginlerin zekatı trilyonlar tutar) yardımlaşma vardır bana gösterin lütfen

Bu yüzden islam ülkeleri dünyada sürüm sürüm sürünüyorlar.

Bu insanlara para versen ne olacak bir kaç gün karınını doyuraka eeee sonra?

Bu arap allahına yalakalık ederek bir şeyin olamayacağını hala evet bu kadar dünyada her tarafta örnekleri gördüğünüz halde birşeylerin olamayacağını görmedinizmi? Ama görmek için yaşayan bir beyin gerekiyor değilmi bunu unutmuşum.

Bu insanları eğiterek onlara iş vererek bir şeyler olmaz değilmi?

Ama ne yapacak bu dünyayı gelip geçici bu dünya asıl hayat öbür tarafta.

İşte tam o kızdığın zenginlerin istediği kıvamdasın.

LAKİN VAKİT YOK

Vatik ayırlamısın. Çünki senin gibi beyni ölülerin burada yazdığı sözler bizlerin günlerce yazıp anlatmaya çalıştığımızdan çok daha iyi şeyler anlatıyor insanlara.

Hacım bundan sonra çöplük möplük gibi boş ve mesnedsiz bir itirazın varsa somut örnekle ayet midir mealmidir hadismidir neyse ortaya koy

cevabını al

İslam çöplük bile değildir. Bunu senin bu yazını okuyan her insan görür.

Sitelerde Paylaş
Osmanlının aldığı topraklarda yaşıyorsun. Osmanlı şeriat ülkesiydi. Beğenmiyorsan Avrupa'ya gideceksin.

Osmanlı'nın aldığı ama Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurtarıp üstüne de siz isteseniz de istemeseniz de Cumhuriyetin bayrağını diktiği topraklar burası. Beğenmeyen ve mevcut durumdan rahatsız olan kişi sensin, neden İran'a gidip yerleşmiyorsun?

Sitelerde Paylaş
BilgehanBengi Gönderildi Bugün, 07:17

QUOTE(AhmetBaha @ Sep 25 2009, 03:09) *

bil mukabele

ne yani tabiat ana gazaba geldi yağmur baba yerle bir etti mi deseydik?

hem diyelim sen ve ben o bahsettiğin yakınlarını sel deprem vb de kaybetmiş biriyle karşı karşıya geldik sen ne dersin de

o vatandaşa teselli verirsin ben ne derim? varmısn hodri meydan kiminki daha makbul bir teselli olur o vatandaşa?

daima sözümün arkasındayım

----

firebird Gönderildi Bugün, 07:57

QUOTE(AhmetBaha @ Sep 25 2009, 04:09) *

hmm, diyorsunki allah cezalandırdı bunları, hepsinin belasını verdi işte diyorsun.

anlayacağın dilden tekrar yazayım

Araf 33

De ki: "Rabbim ancak, açık ve gizli çirkin işleri, günahı, haksız saldırıyı, hakkında hiçbir delil indirmediği herhangi bir şeyi Allah'a ortak koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır."

ateizmin en zavallı hali bu olsa gerek

dindarı yalanlamak için Kuran Kerimi doğru kabul ederek ondan faydalanmaya çalışmak

Kuranı Azimüşşandan delil getirmeye kalkmak gülüyorum size sadece

tefsir diye birşey duymadın galiba

----------

xislam Gönderildi Bugün, 10:01

QUOTE(AhmetBaha @ Sep 25 2009, 04:09) *

Deniz fenerine zekat verilmez kişiye verilir önce bunu öğrende gel

beynim senin gibi boş ve cehenneme medar düşüncelerel dolu olcağına

ölü olsun daha efdaldir xislam

hattı zatında senin yerine duvara mesaj verilse daha efdaldir be xislam

-----

Vatandaşın İslamın getirdiği adil merhametkar ve Ulvi gelir adaletine

müslüman zenginle fakir arasındaki bir nevi KÖPRÜ olan

ve fakirin zengine yönelik kızgınlığını ve düşmanlığını ortadan kaldıran

zenginde de fakire karşı şefkat hissini yine fakiri kırmadan ve minnet altında bırakmadan

meydana getiren ZEKAT GİBİ MÜKEMMEL BİR DÜSTUR ANCAK VE ANCAK

KURANI AZİMÜŞŞAN GİBİ BİR KELAMULLAHTA YERALABİLİRDİ VE ÖYLE DE OLMUŞ

KURAN BİR KEZ DAHA MÜKEMMEL VE SOSYOLOJİK AYAKLANMALARA GELİR ADALETSİZLİĞİNE VE İHTİLALLERE MEDAR

FAKİRLİĞİ İLAHİ BİR DÜSTURLA ORTADAN KALDIRMIŞ

ZENGİNLE FAKİRİ KARDEŞ YAPMIŞ DAHA NE OLSUN?

İSLAMA çöplük (haşa) yakıştırması yapanların kulakları çınlasın

yazıma eleştriri getirken bu konuya hiç değinmeyen arkadaşları uyarıyorum

"sükut ikarardır"

Sitelerde Paylaş
bil mukabele

ne yani tabiat ana gazaba geldi yağmur baba yerle bir etti mi deseydik?

hem diyelim sen ve ben o bahsettiğin yakınlarını sel deprem vb de kaybetmiş biriyle karşı karşıya geldik sen ne dersin de

o vatandaşa teselli verirsin ben ne derim? varmısn hodri meydan kiminki daha makbul bir teselli olur o vatandaşa?

daima sözümün arkasındayım

----

dindarı yalanlamak için Kuran Kerimi doğru kabul ederek ondan faydalanmaya çalışmak

----------

-----

zenginde de fakire karşı şefkat hissini yine fakiri kırmadan ve minnet altında bırakmadan

KURAN BİR KEZ DAHA MÜKEMMEL VE SOSYOLOJİK AYAKLANMALARA GELİR ADALETSİZLİĞİNE VE İHTİLALLERE MEDAR

yazıma eleştriri getirken bu konuya hiç değinmeyen arkadaşları uyarıyorum

"sükut ikarardır"

Kıvırabileceğin yerleri alıpta sonra millet cevap verde sansınlar diye zırvalama.

Her yazısında rezil kepaze edilen, her söylediği yer ile yeksan edilen, beyninin öldüğü her seferinde tesin ve tartışmasız bir biçinde dehşet verici olarak ispat edilen adamın sözlerine bakın. :lol:

Zekata hem haraç hemde vergi denebilir.

Biliyorsun eskiden bunları yapan memurlar vardı insanlar arasında dolaşır zekat (vergi) toplarlardı.

Bırakın bu duygu sömürülerini.

İşte tam imzalık bir cehalet, beyinsizlik abidsi daha.

Bu insanlığı canımız pahasına sizlerin beynini öldüren insanlığınızı elinden alan dünyanın en aşağılık varlıkları haline getiren kişilerin eline bırakmayacağız.

O selde bir sürü insan öldü çoluk çocuk öldü be beyinsiz bunlar neyin zekatıydı, beyni ölü ahlaksız zavallı seni.

Olan her zaman fakire olur, zengine ne oldu? Tüm zararını sigortalar ödeyecek çoğu satamadığı elinde kalmış mallarını yenilemiş oldu.

Oralarda her şeyini kaybeden yine fakirlerdi. Zenginlerin çoğunun bu olay işine bile geldi.

O yüzden diyoruz böyle insanlardan dünyaya asla ve asla bir yarar gelmez.

Görüldüğü gibi bunların amacı fakirler falan değil, oradaki fakirler ölenlerbunların umrunda bile değil.

Böyle bir olaydan bile bu ilkel pislik yatağı ideolojilerine bir çıkar peşindeler.

Bu nurculara insan demek insana yapılabilecek en büyük hakarettir.

Ne oldu hepsini sigortaları karşılayacak.

İşin garibi bu beyinsiz düşünemez ama insanlar düşünürlar.

Sellerin hemen hepsi fakir yerlerde olur.

Hep fakirlerin evleri mahf olur.

Bu yüzden islam ülkeleri dünyada sürüm sürüm sürünüyorlar.

Bu insanlara para versen ne olacak bir kaç gün karınını doyuraka eeee sonra?

Bu arap allahına yalakalık ederek bir şeyin olamayacağını hala evet bu kadar dünyada her tarafta örnekleri gördüğünüz halde birşeylerin olamayacağını görmedinizmi? Ama görmek için yaşayan bir beyin gerekiyor değilmi bunu unutmuşum.

Bu insanları eğiterek onlara iş vererek bir şeyler olmaz değilmi?

Ama ne yapacak bu dünyayı gelip geçici bu dünya asıl hayat öbür tarafta.

İşte tam o kızdığın zenginlerin istediği kıvamdasın.

LAKİN VAKİT YOK

Vatik ayırlamısın. Çünki senin gibi beyni ölülerin burada yazdığı sözler bizlerin günlerce yazıp anlatmaya çalıştığımızdan çok daha iyi şeyler anlatıyor insanlara.

cevabını al

İslam çöplük bile değildir. Bunu senin bu yazını okuyan her insan görür.

Sitelerde Paylaş

Zaten öğle, yeni beynin ölü.

Ayrıca bunu deniz fenerindekilere söyle çünki orada burada fitrenizi zekatınızı bize bağışlayın fakirlere dağıtalım diyenler onlar.

Ne gariptirki şu sizler aracılığı ile gösterdiğimiz gerçekleri duvar bile anlar, ama sizlerden tık yok, neden çünki beyniniz ölü.

Evet çok ama çok haklısın. Böylesi onursuz bir davranışı ancak ve ancak kuran gibi bir bedevinin yazdığı kuran denen paçavrada olur.

Sen git bir adama al ben sende daha zenginim de ona sadaka ver.

Birde bununla övün. Yuh.

İnsanlığa bir hizmetin olacaksa o adama bir kaç günlük sadaka yerine iş vereceksin eğitim vereceksin.

Evet islam ülkeleri o yüzden çok zenginlik içinde yaşıyorlar.

Evet dışarıdan bakıldığında hepsi sürüm sürüm sürünüyorlar kafirler olmasa açlıklarından geberecek hala 1400 yıl önceki gibi deve sidiği içirek iyileşmeye çalışacaklardı gibi görünüyor ama olsun.

ya gerçektende beyinleri ölü. Bunu ispatlamaktan bıkmıyor adeta zevk alıyorlar.

Boşuna demiyoruz sen tam o zevginlerin istediği tavdasın diye.

Tam olarak o zenginler senin gibi saflamalar isterler, ki ağızlarına bir parmak bal çalıp kendileri gemiler ile götürsünler.

İslam çöplük bile değildir.

Çünki çöplük ne olursa olsun bir insanı senin durumuna düşüremez.

Sitelerde Paylaş

Yok anlamıyor karınca kadar bir beyne sahip olsa kavrayacak.

Aslında kavrıyor kavrıyorda suratına yediği tokatın etkisi ile, burasınıda nurcuların yani beyni ölü kişilerin yazı yazdığı bir yer olarak zannettiği için böyle debelenip duruyor.

Kuranıdan yani sizlerin doğru dediği kitaptan sizleri rezil edecek, inandığınızı bilmeyen cahiller olduğunuzu ispatlayacak ayetleri suratına çarptığımızda biz onları doğru kabullendiğimizi sanıyor.

Aslında sanmıyor sanamaz çünki buna koyun bilr inanmaz.

Bunalrın ne derece beyinlerinin ölü olduğunu kesin ve tartışmasız bir biçimde ispatlamak için şöyle bir örnek yetrli.

Diyelim ben bir eşeğe tanrı diyorum ve elimdeki kitabıda bana bu eşek öğretti diyorum.

Ve sana "bak kerdeş su 120 dereccedde kaynar" diyorum.

Sen diyorsunki "ama bak senin taptığın bu eşeğin kitabında su 125 derecede kaynadığı yazıyor"

Şimdi ben sana "yav kardeşin sen bu kitapta yazanları doğrumu kabul ediyorsunda konuşuyorsun" gibi gerizekalıca bir söz edersem o zaman senin şimdi konuştuğun gibi konuşmuş olurum.

Adamlar o derece cahiller ve beyinleri ölüki bizlere bu durum için teşekkür edeceklerine birde kızıyorlar.

Size sizlerin inandığı ile cevap veriyoruz daha ne istiyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

BAKARA 2/83. İsrailoğullarından, "Allah'tan başkasına kulluk etmeyin, anne babaya, yakınlara, yetimlere, düşkünlere iyilik edin,

insanlarla güzel güzel konuşun, namazı kılın, zekatı verin" diye söz almıştık.

Sonra siz pek azınız müstesna, döndünüz; hala da yüz çevirip duruyorsunuz.

BAKARA 2/110. Namazı kılın, zekatı verin, kendiniz için önden gönderdiğiniz her hayrı Allah katında bulacaksınız.

Allah yaptıklarınızı şüphesiz görür.

BAKARA 2/177. Yüzlerinizi doğudan yana ve batıdan yana çevirmeniz iyi olmak demek değildir;

Lakin iyi olan, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitap'a, peygamberlere inanan,

O'nun sevgisiyle, yakınlarına, yetimlere, düşkünlere, yolculara,

yoksullara ve köleler uğrunda mal veren, namaz kılan, zekat veren ve

ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler, zorda, darda ve savaş alanında sabredenlerdir.

İşte onlar doğru olanlardır ve sakınanlar ancak onlardır.

BAKARA 2/277. İnanıp yararlı işler işleyenlerin, namaz kılıp, zekat verenlerin

Rab'leri katında ecirleri vardır.

Onlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir.

NİSA 4/162. Fakat onlardan ilimde derinleşmiş olanlara, sana indirilen

Kitap'a ve senden önce indirilen Kitap'a inanan müminlere,

namaz kılanlara, zekat verenlere,

Allah'a ve ahiret gününe inananlara, elbette büyük ecir vereceğiz.

...

...

Acaba türkiye gelirinin %90nını cebe indiren İstanbul zenginleri ki sayıları %10 dur nüfusta

Malının 1/40 ı nispetinde Zekatını tam verse bu ülkede aç kalırmı? %90 vatandaşın yarısının karnı doymaz mı?

Hatta daha geniş düşün tüm dünya gelirlerinin %90nını cebe indiren dünya nüfusunun %10 nispetinde Avrupa ve ABD zekatını verse DÜNYADA AÇ KALIR MI?

Halbuki İslamın Ali ve ulvi düsturları nerde Dinsiz Avrupa ve Amerika kapitalizmi nerede değilmi

İŞTE İSLAM BU DÜNYANIN NURUDUR RUHUDUR EĞER İSLAM DÜNYADAN GİDERSE KIYAMET GELİR DÜNYANIN VAZİFESİ BİTER öyle de olacak

-------

al kardeşim benim zekatım güle güle harca bu kadar

İslam dışında hangi inanışta hümanızmada vb de böyle bir sınıflar arası ve minnetsiz

ve çok miktarda (1/40 baya büyük miktardır hele zenginlerin zekatı trilyonlar tutar)

yardımlaşma vardır bana gösterin lütfen

LAKİN VAKİT YOK

cevabını al

Hacım ne diyorsun? cevap bekliyorum senden

Kuranın zengin ve fakir arasındaki köprüsü zekat

bir çok ihtilali ve gelir adaletsizliğini engelleyecek yegane düsturdur bu dünyada

Bak sen olmayınca çoluk çocuğa kalıyor konu başlıkları

tarihinde AhmetBaha tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...