Jump to content

Allah'ın yapamayacağı şeyler!

Recommended Posts

• İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

26 dakika önce, sağduyu yazdı:

Aişe'nin Muhammed'le 9 yaşında evlendiğinde adet görüp görmediği konusunda bilgim yok, onu Muhammed ve Aişe daha iyi bilir. 

Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Beni'l-Mustalik'ten Cüveyriye Bintu'l-Hâris, Sâbit İbnu Kays İbni Şemmâs radıyallahu anh'ın hissesine düşmüştü (esaretten kurtulmak için mukâtebe anlaşması yaptı). O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukâtebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldi.

Hz. Aişe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resûlullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

"Ey Allah'ın Resûlü dedi. Ben Hâris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sâbit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukâtebe yaptım. Size, mukâtebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim. Resûlullah:

"Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: "O nedir?" dedi.

"Senin yerine mukâtebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım?" buyurdular. Cüveyriye de: "Kabul ediyorum!" dedi. (Bunun üzerine, Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: "O senindir, Ey Allah'ın Resûlü! Annem babam sana feda olsun!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm mukâtebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye ile evlendiğini işitince ellerindeki esirleri salıp azad ettiler ve: "Bunlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın artık akrabalarıdır (esir olarak tutulamazlar)!" dediler. Hz. Aişe devamla der ki: "Kavmine ondan daha hayırlı bir kadın görmedik; onun sebebiyle Benî Mustalik'ten yüz aile halkı azad olundu."

Ebu Davud, Itk 2, (3931).

Kendisinden özgürlüğü için yardım isteyen bir kadına evlilik teklif edecek karakterdeki bir insanın 9 yaşındaki biri ile evlenmesi sana neden garip geliyor, anlamadım. Biraz kendisine saygısı olan, onurlu karakterli bir insan zor durumda kalmış, çaresizce yardım isteyen kadına evlilik teklif eder mi? Kendisini bu kadar alçaltır mı?

Şimdi soruyu tekrar oku:

Muhammed zamanında adet görmemiş küçük kızlar evlendiriliyor muydu?

adet  görmeyen  evlendirilen  kim  var  işte  direk  isim  ve  olay  lazım. Ayrıca  zor  durumda  diye  evlenmesinde  ne  var  onu  peygamberin  nezih  ailesine  katma  şerefine  ulaştırmış.Çaresizliginden  faydalanmak  değil  çaresizliğini  gidermek  ve  onu  sevindirmek  için  yapmış. 

Sitelerde Paylaş
On 26.09.2018 at 15:44, Yeni Üye yazdı:

mekke müşriklerini ilgilendiren tarihsel bir hadiseye dayalı hükümler

Eee ne olmuş? Bu neyi değiştirir ki? Sonuçta müşriklerin görüldükleri yerde öldürülmeleri söyleniyor. İslam'ın işgal ettiği topraklarda müşrik istenmiyor. Ya muslim olmayı kabul edecekler, ya sürgün edilecekler ya öldürülecekler. Üç seçenekleri var.

O zamanki Mekke müşrikleri öldürülecekti de sonraki müşrikler öldürülmeyecek diye bir durum söz konusu olmaz ki? Müşrikler öldürüleceklerse hangi müşrikler oldukları niye ayırt edilsin de? Bu ayrıma gerekçe gösterilecek bir Kuran ifadesi bulunmuyor.

Dört ay müsaade size diyor. Dört ay dolunca ya muslim olmayı kabul edersiniz, ya sürgün edilir gidersiniz ya da öldürülürsünüz. Eğer anlaşması dört ayı aşanlar varsa anlaşmaları dolana kadar süreleri var deniyor. Süreleri dolunca onlar da aynı. 

Bu ifadeler sadece Tevbe adı verilmiş bölümde de değil. İki yerde daha din allahın olana kadar savaşılması emrediliyor. Yani müşrik olmak, allahtan başkasına tapmak savaşla cezalandırılıyor. Din allahın olacak, allaha tapılacak! Başka tanrıya tapana savaş açılır! Olay apaçık buyken neyi savunuyorsun?    

Süleyman'ın da Hüdhüd'ün getirdiği habere dayanarak güneşe tapan Belkıs'ın kavmine bu gerekçe ile savaş tehdidi yaptığı da anlatılıyor. Apaçık ki allahtan başka tanrıya tapmak savaş ve katliam gerekçesi. Hayır bu apaçık durumun nesini bize yutturabileceğinizi zannediyorsun ki? Bu yutulacak herze değil ki?

İlla bizim tanrımıza tapacaksınız, başka tanrıya tapmak yasak! Ülen geri vahşiler, size mi kaldı kimin neye inanacağı? Size ne ülen cahil vahşiler, isteyen neye istiyorsa inanır ya da inanmaz! Size mi kaldı kimin neye inanacağını inanmayacağını belirlemek! 

Sitelerde Paylaş
45 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

adet  görmeyen  evlendirilen  kim  var  işte  direk  isim  ve  olay  lazım. Ayrıca  zor  durumda  diye  evlenmesinde  ne  var  onu  peygamberin  nezih  ailesine  katma  şerefine  ulaştırmış.Çaresizliginden  faydalanmak  değil  çaresizliğini  gidermek  ve  onu  sevindirmek  için  yapmış. 

Birisi de senin kız kardeşinin kocasını, aileni, akrabalarını katletsin, kız kardeşini cariye yapsın, kız kardeşin de özgürlüğü için yardım istediğinde onu haremine katsın. Böyle bir olay başına geldiğinde sevinçten eteklerin zil çalacak demek ki. Karakter meselesi.

Sana 1400 yıl öncesi ile ilgili genel bir soru soruyorum, sen hala isim ver diyorsun. Al, Aişe, 6 yaşında Muhammed ile evlendirilmiş. Muhammed'in 6 yaşında Aişe ile gerdeğe girmemesinin sebebi de mehir parasını denkleştirememesi ve Aişe'nin hastalığı.

Sitelerde Paylaş
On 26.09.2018 at 09:23, akılsızşuursuzatom yazdı:

asıl  zenginlik  iman  ve  kuran  olduğu  için  kurana  göre  fakirdin  yani  bilmiyordun  biz  seni  zengin  ettik  diyor. 

He he tabii, müşrikleri gördüğün yerde öldürmek de espriler yapıp gülmekten öldürmek. Esprili olun demeye çalışıyor he tabi tabi... Nasıl bu kadar salağa bağlayabildiğinize akıl erdirebilen olması zor. Zombi gibisiniz. Kafanız allah adını verdiğiniz hayali bir efendiye köle olmaktan ve ona yalakalıktan başka hiç bir şeye çalışmıyor.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

talak  4

Bu rezalet pasajda adet görme yaşlarında olan kadınlardan bahsettikten sonra iki uç durumu daha ekleme yapıyor: Birincisi yaşı ilerlemiş ve artık adet olma olasılığı çok düşmüş olan yaşlı kadınlar. İkincisi henüz daha hiç adet olmamış çocuk yaşta evlendirilme cinayetine kurban gitmiş zavallı kız çocukları. Bu son derece apaçık ve kesindir. Tartışılacak bir yanı yoktur. Kuran ifadeleri burada son derece açık. Üç kategori koyuyor: Adet görme yaşında olanlar, yaşı geçmiş olanlar ve yaşı henüz gelmemiş olanlar. Kepaze birpasajdır ve cahil çöl yağmacılarının neler yumurtladıklarına, ne kadar ilkel vahşiler olduklarına kanıttır.

Sitelerde Paylaş

Konu başlığının oldukça dışına çıkılmış, şu şekilde tekrar konuya dönebiliriz sanırım:

Geleceği göremez ve gelişen teknolojiyi göz önünde bulundurup, buna göre emir veremez. Yani sürekli güncellenen bir din sunamaz. Sadece belli bir dönemi baz alarak kitap yazdırabilir;

Hac Suresi - 27

İnsanlar arasında haccı ilan et ki, gerek yaya olarak, gerek uzak yollardan gelen yorgun develer üzerinde sana gelsinler.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

talak  4  te  yanlış  anlaşılan  kısım  adetten  kesilenler  bellidir  henüz adet  olmayanlar  orada  küçük  kızlar  değil  yine  kadındır  yani  adet  zamanı  gelmemiş  kadın  içinde  3  ay  bekleyeceksiniz  diyor. Adet  görmeyenlerin  küçük  kızlar  olduğunu  nerden  çıkardınız?

Al işte bir tane daha yav ne yanlış anlamsı ap açık göndermiş Allahtan çokmu iyi biliyorsun. Sen haklısın BURDA İKİZ KIZ KARDEŞLERDEN BAHSEDİYOR. Okuduğunu anlamayan gelmiş  kılvyayaı iyi kulanıyor diye yazı yazıyor. Bizi boş verin Allah ap açık kitap gönderdim anyasınız diye diyor bu kuran açık anlaşılmaycaksa ne  diye göndermiş.Sadece sen anleysın diye bu kuran inmiş pehh

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

minik  yaşta  biriyle  hangi  ayette  diyor. 

Bu ayati nasıl inkar ediyorsun kısaca sen kuranı inkar edeceksin cennete gideceksin ben anladığım içn cehennem öylemi

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır.

BAKARA SURESİ-99 AYET. "Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik"
NUR SURESİ-46AYET"Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik."
EN’AM SURESİ-3 AYET.."Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık..."

HUD SURESİ-14-AYET."Allah'tan başkasına kulluk etmeyesiniz ve Rabbinizden mağfiret dileyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir ki

Bu aytlede tastikliyor

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, güven yazdı:

Bu ayati nasıl inkar ediyorsun kısaca sen kuranı inkar edeceksin cennete gideceksin ben anladığım içn cehennem öylemi

Talak/4. Kadınlarınızdan âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdet görmeyenler hususunda tereddüt ederseniz, onların bekleme süresi üç aydır.

BAKARA SURESİ-99 AYET. "Andolsun ki, sana apaçık ayetler indirdik"
NUR SURESİ-46AYET"Andolsun ki, biz, bilmediklerinizi size açık seçik bildiren ayetler indirdik."
EN’AM SURESİ-3 AYET.."Kitapta biz, hiçbir şeyi eksik bırakmadık..."

HUD SURESİ-14-AYET."Allah'tan başkasına kulluk etmeyesiniz ve Rabbinizden mağfiret dileyesiniz diye ayetleri kesin kılınmış, sonra da uzun uzadıya açıklanmış bir ki

Bu aytlede tastikliyor

ya arkadaş  sizde  aynı  şeyi  okuyorsunuz  bende.Adet görüyor  adetten  kesilmiş  kadın  kimdir?ay  hali  gelmiş,1 hafta  adetini  olmuş  adeti  bitmiş,adetten  kesilmiştir bunlar. Henüz  adet  görmeyenler; henüz  ay  hali  gelmeyenlerdir. 

tarihinde akılsızşuursuzatom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, güven yazdı:

tamam  işte  henüz  adet  görmeyenler  adet  zamanı  gelmeyenlerdir.Henuz  adet  görmemiştir  bu  kadın  ayrıca  kadınlarinizdan  diyor.Adet  görmemiş  kız  kadın  sınıfına  mı  girer.Ortalama  12  yaşlarında  adet  görür  kızlar adet  görmediği  yaşlarda  bunlar  kadın  sayılır  mı?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

tamam  işte  henüz  adet  görmeyenler  adet  zamanı  gelmeyenlerdir.Henuz  adet  görmemiştir  bu  kadın  ayrıca  kadınlarinizdan  diyor.Adet  görmemiş  kız  kadın  sınıfına  mı  girer.Ortalama  12  yaşlarında  adet  görür  kızlar adet  görmediği  yaşlarda  bunlar  kadın  sayılır  mı?

Muhammed ve devrindeki araplara göre sayılıyor işte. Ayette dişiler diyor, 12 yaşında adet görmemiş kız çocuğu da dişidir.

Sitelerde Paylaş

https://www.facebook.com/pg/karikateist/posts/?ref=notif

49 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Bu Yatei çzerse anaca bu özer

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

Muhammed ve devrindeki araplara göre sayılıyor işte. Ayette dişiler diyor, 12 yaşında adet görmemiş kız çocuğu da dişidir.

anladım  size  bir  soru daha  sorsam.Cok  tartışılan  bir ayet  daha  var  tarık  suresi  6 da  (o su  bel  ile  kaburga  arasından  çıkar  diyor. Sorularla islamiyette  ;şu  an  ki  bilimin  verilerine  göre  olayın  kaynağı  bel  ile  göğüstur  diyor.Siz  şimdi  testis  diyeceksiniz ama  orada  neyi  kastediyor  .Bel  ile  göğüs  arasından  çıkan  şey  insan  mıdır  yoksa  erkekle  kadının  birleştikten  sonra  ana  rahminde  spermle  yumurtaligin  buluşması mıdır? Malumatiniz  varsa  rica  ediyorum. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

anladım  size  bir  soru daha  sorsam.Cok  tartışılan  bir ayet  daha  var  tarık  suresi  6 da  (o su  bel  ile  kaburga  arasından  çıkar  diyor. Sorularla islamiyette  ;şu  an  ki  bilimin  verilerine  göre  olayın  kaynağı  bel  ile  göğüstur  diyor.Siz  şimdi  testis  diyeceksiniz ama  orada  neyi  kastediyor  .Bel  ile  göğüs  arasından  çıkan  şey  insan  mıdır  yoksa  erkekle  kadının  birleştikten  sonra  ana  rahminde  spermle  yumurtaligin  buluşması mıdır? Malumatiniz  varsa  rica  ediyorum. 

Muhammed cahil olduğu için sallamış, şimdiki geri zekalılar da bu zırvalardan mantıklı bir şeyler çıkaracağız diye yırtınıp duruyorlar.

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

mealde bile  açık  birisi  evlenmiş  adet  olmuş  3 gün  5 gün  neyse  kesilmiş  adeti  sonlanmış. Sonra  diyor  ki  adet  olmayanlar; adet  günü  gelmeyen  kadınlar  içinde  iddet  3 ay  diyor. Buradan  nasıl  adet  görmeyen  kızlarla da  evlenilir  anlıyorsunuz  şaşıyorum. Sizin  ki  insan  zayıf  yaratılmıştır: ateist: yoo  şışman  insanlarda  var  espirisine  benzedi.Itiraz  edecegim  diye  karşımızda  açıkça  yazanı  yanlış  anlıyoruz  adeta. (konudan  sapmayıp hakaret  etmeyip konuya  odaklanabilrcek  miyiz  bakalım)

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/65347-talak-4-ve-kuranın-sübyancı-tarafı/&do=findComment&comment=1451146

Boşa yorma insanları. Aç oku. Diyeceğin varsa o başlıklardan birine de. Verdiğim başlığın kendisini okusan yeter zaten. Talak 4'ün izah edilir tarafı yok.

12 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Görülüyor ki, çatır çatır evleniliyor bunlarla. Hangi dünyada yaşıyorsun sen?

Kadınlar deyince, sen kadın-kız ayrımını mı anladın şimdi? Kadın kız ayrımının genel olarak neye göre yapıldığını ve bu ayette de bu bağlamda neye işaret ediyor olabileceğini bir düşün istersen. Adet görmemiş ve ancak cinsel ilişkiye sevkedilmiş(!) bir kız mesela? "Sahip"lik, "eş"lik anlamında kullanılan kadın kelimesi mesela..?..Adet görmemiş bir sabiyle ilişkiye girmiş olman gerekiyor ki, şüpheye düşesin zaten. Müslümanların bundan ne anladığı, hele hele 1400 sene önce ne anladığı belli zaten.

Bu ayet bu rezilliğe güzel bir cevaz veriyor. En iyi ihtimalle bile "mahal" veriyor.

Sitelerde Paylaş

4 kadınla evlenebilirsiniz deyip ,istesenizde kadınlar arasında adaleti sağlayamazsınız diyen bir Tanrı isteseydi 4 kadınla adaleti sağlayabilecek gücü erkeğe verebilirdi.

ama vermedi.

ya tanrı kadınları önemsemiyor veya adaleti göreceli.

göreceli adalet olmayacağına göre Allah adaletli değil. 

zayıfların ezilmesi,güçlülerin ayakta kalması,hırsızın zengin olması,çalmayı beceremeyenlerin fakir kalması..

Allah'ın adaletinin (en azından bu dünyada) olmadığını kanıtlıyor. 

soru Allah (en azından bu dünyada ) adaletli olabilir mi ? 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

4 kadınla evlenebilirsiniz deyip ,istesenizde kadınlar arasında adaleti sağlayamazsınız diyen bir Tanrı isteseydi 4 kadınla adaleti sağlayabilecek gücü erkeğe verebilirdi.

ama vermedi.

ya tanrı kadınları önemsemiyor veya adaleti göreceli.

göreceli adalet olmayacağına göre Allah adaletli değil. 

zayıfların ezilmesi,güçlülerin ayakta kalması,hırsızın zengin olması,çalmayı beceremeyenlerin fakir kalması..

Allah'ın adaletinin (en azından bu dünyada) olmadığını kanıtlıyor. 

soru Allah (en azından bu dünyada ) adaletli olabilir mi ? 

ahirette  olacağı  söyleniyor  bu  dünya da  kudretini  göstermiyor  sınav  var  diye  ögretmenin  sınava  müdahil  olması  gibi  görülebilir. Ayrıca  4 kadınla  evlenin  demiyor  yetimlerden  konu  olduğu için  onları  evlendirin  diyor.2 şer  3 er  4 er

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ahirette  olacağı  söyleniyor  bu  dünya da  kudretini  göstermiyor  sınav  var  diye  ögretmenin  sınava  müdahil  olması  gibi  görülebilir. Ayrıca  4 kadınla  evlenin  demiyor  yetimlerden  konu  olduğu için  onları  evlendirin  diyor.2 şer  3 er  4 er

bir örnek vermiştim .kısaca tekrarlayayım : bir lider diyor ki ilk 10 senelik idaremde herşey serbest,dileyen dilediğini öldürebilir,tecavüz,katliam,hırsızlık serbest...ama 10 seneden sonra suçluları cezalandıracağım,adaleti tam sağlayacağım..

soru : bu lider nasıl biri ? bu lider merhametli mi ? adil mi ? bu lidere saygı duyulup güvenilebilir mi ? 

..örnekte ki liderde bu bir ''sınav '' diyor..

o lider hakkında ne düşünürsün ? 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, fezadabirtürk yazdı:

bir örnek vermiştim .kısaca tekrarlayayım : bir lider diyor ki ilk 10 senelik idaremde herşey serbest,dileyen dilediğini öldürebilir,tecavüz,katliam,hırsızlık serbest...ama 10 seneden sonra suçluları cezalandıracağım,adaleti tam sağlayacağım..

soru : bu lider nasıl biri ? bu lider merhametli mi ? adil mi ? bu lidere saygı duyulup güvenilebilir mi ? 

..örnekte ki liderde bu bir ''sınav '' diyor..

o lider hakkında ne düşünürsün ? 

maksadi  iyilerle  kötüleri  ayırmak  değil  mi  bu  liderin  sonrada  ülkesini  daha  ferah  şekilde  yaşatacak  iyi  insanlar  bir  arada  yaşayacak  bir  anlamda  çürük  elmalar  temizlenecek. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...