Jump to content

Kavurucu bir yaz geliyor

Recommended Posts

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aT...08&ver=6549

Bu yaz cehennem gibi olacak

Takvim

Türkiye, son 2 haftadır herkesi şaşırtan bir sıcak havanın etkisi altına girdi. Bahar erken geldi. Peki yazın ne olacak?

Türkiye, son 2 haftadır herkesi şaşırtan bir sıcak havanın etkisi altına girdi. Özellikle batı kesimlere bahar erken geldi.

İstanbul, İzmir, Antalya gibi kıyı illerinde hava sıcaklıkları 20 derecenin üzerine çıktı, bu yazın da kurak geçeceğine dair korkular yeniden canlandı.

BARAJLARIN SEVİYESİ DÜŞÜK

Meteoroloji uzmanları, sıcaklığın mevsim normalleri üzerinde seyrettiğini hatırlatarak, bu yaz özellikle Marmara'da sıcaklığın ortalama 40 derece civarında olacağı tahmininde bulundu. Barajlardaki doluluk oranları da bu yazın, geçen yıldan daha susuz geçeceğinin habercisi...

YAZ KAVURACAK

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık cehennem gibi bir yazın habercisi. Uzmanlara göre kuraklık kapıda....

"Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır" atasözü bu yıl neredeyse tarih oldu. Geçen ay doğuda hayatı felç eden batı da ise bir hafta etkili olmasına rağmen beyaz kabusa dönüşen soğuk ve yağışlı hava yurdu terk etti. Hava sıcaklığının bazı bölgelerde 24 dereceyi bulması kış ortasında yazı aratmadı. Ancak kafalarda da soru işareti bıraktı.

UZMANLAR KAYGI DUYUYOR

Antalya, Fethiye, Bodrum ve Alanya'da turistler denize girmeye başlarken, eriyen karlar yüzünden kayak merkezleri sezonu çabuk kapattı. Sıcak hava, yakacak alamayan vatandaşların yüzünü güldürdü ama "Yazın ne olacak" sorusu da peşi sıra geldi. Sussuzluk ve kuraklık kapıda bekliyor. Uzmanlar mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar için kaygılı olduklarını söylüyor ve yazın kurak geçeceğine dikkat çekiyor.

ZOR GÜNLER BEKLİYOR

Meteroloji Genel Müdürlüğü Yetkilileri: Sıcaklık mart ayı için normal değil. Yazın kavurucu sıcaklıklar bizi bekliyor. Şimdiden kesin bir şey söyleyemeyiz. Ancak genel verilere baktığımızda küresel ısınmanın etkisiyle de zor günler bizi bekliyor.

SICAKLIK 40 DERECE OLACAK

Taner Akman (Meteroloji Mühendisi) Meteroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi: Şu anda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor. Kesin yargıya varmak için Mart ayının sonunu beklemek lazım. Ama tablo bizi sıcak bir yazın beklediğini gösteriyor. Yine Marmara'da ve İstanbul'da 40 derecenin üzerinde sıcaklıklara rastlayabiliriz. Kuraklık kapıda, yağışlar barajları bile zor doldurdu.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eskidende yağmurun az yağdığı dönemler olmuş... önümüzdeki en büyük sorun su değilde temiz su olacak dersek daha doğru olur... yine yağmurlar yağacak ama asit yağmurları gibi olacak gelecekte. SUyu kirletmesi öğrenn insan oğlu temizlemesinide öğrenecektir.

Sitelerde Paylaş

valla siz düşünün :D .burda <erzurum> su bol.kışın çok kar yağdığı için yazın sıkıntı çekmiyoruz :) .heryerde su biter burda bitmez.ha bu arada yaz mevsiminide hiç sevmiyorum.sıcak hava beni bunaltıyor.kış iyidi ya.gene geldi bu yaz. of yaaaaaa <_<:D

Sitelerde Paylaş
valla siz düşünün :D .burda <erzurum> su bol.kışın çok kar yağdığı için yazın sıkıntı çekmiyoruz :) .heryerde su biter burda bitmez.ha bu arada yaz mevsiminide hiç sevmiyorum.sıcak hava beni bunaltıyor.kış iyidi ya.gene geldi bu yaz. of yaaaaaa <_<:D

aynen öyle... yaz bunaltıyo beni de kış gibi si var mıya.. :)

Sitelerde Paylaş

Burada muslumanlara buyuk gorev dusuyor. Artik, sabah namazinda aldiklari abdest ile, osurmadan ve tuvalete gitmeden, ikindi namazina kadar idare etsinler. Ikindi namazindan sonrada, aksam ve yatsi icin bir kere daha abdest alip, iki abdestle idare etsinlerki, allah onlardan razi olsun!!! Musrif olmayin muslumanlar.

Sitelerde Paylaş
Burada muslumanlara buyuk gorev dusuyor. Artik, sabah namazinda aldiklari abdest ile, osurmadan ve tuvalete gitmeden, ikindi namazina kadar idare etsinler. Ikindi namazindan sonrada, aksam ve yatsi icin bir kere daha abdest alip, iki abdestle idare etsinlerki, allah onlardan razi olsun!!! Musrif olmayin muslumanlar.

terbiyesizleşme be.önce git babana söyle sonra gel burda konuş.hiç sevmem öyle argo kelimeler.en nefret ettiğim şey.

Sitelerde Paylaş
aynen öyle... yaz bunaltıyo beni de kış gibi si var mıya.. :)

evet sıcağı sevmiyorum.ama buranın kışıda çok sert oluyo.resmen soğuktan ikiye kırılıcak gibi oluyoz.böyle orta şeker bi hava olsa keşke.ne çok sıcak nede çok soğuk bi hava.

Sitelerde Paylaş
terbiyesizleşme be.önce git babana söyle sonra gel burda konuş.hiç sevmem öyle argo kelimeler.en nefret ettiğim şey.

Benimle konusurken, iki kere dusun. Terbiyeyi sendenmi ogrenecegim lan!!

Babamada aynen bunu soyledim daha dun webcam yaparken.

Hem dedim, susuzluktan sikayet edip, hemde gunde 5 kere abdest alip, suyu bosa akitiyorsunuz. Arabin allahina calismayi kesin artik.

Bu konuda babam beni dinler ve kizmaz ama annemde tam bir keci inadi vardir. Ogrenmemek icin direnir. Evin reisi o oldugu icin de maalesef, bizim ev bu konuda Istanbul a zarar verecek.

Temizlik yapmasini bilseler, gam yemeyecegim. Camii avlusunda abdest alip, islak ayaklarina corap giyerler ve mantar hastaligi tasiyip, les gibide kokarlar. Birde bunu evdekilere bulastirirlar.

Sitelerde Paylaş
Benimle konusurken, iki kere dusun. Terbiyeyi sendenmi ogrenecegim lan!!

Babamada aynen bunu soyledim daha dun webcam yaparken.

Hem dedim, susuzluktan sikayet edip, hemde gunde 5 kere abdest alip, suyu bosa akitiyorsunuz. Arabin allahina calismayi kesin artik.

Bu konuda babam beni dinler ve kizmaz ama annemde tam bir keci inadi vardir. Ogrenmemek icin direnir. Evin reisi o oldugu icin de maalesef, bizim ev bu konuda Istanbul a zarar verecek.

Temizlik yapmasini bilseler, gam yemeyecegim. Camii avlusunda abdest alip, islak ayaklarina corap giyerler ve mantar hastaligi tasiyip, les gibide kokarlar. Birde bunu evdekilere bulastirirlar.

<Hem dedim, susuzluktan sikayet edip, hemde gunde 5 kere abdest alip, suyu bosa akitiyorsunuz. Arabin allahina calismayi kesin artik.>

baban bunu dedin ha.bende inandım şimdi.babanın yerinde olsam varya seni günde 3 öyün sopayla döverdim :lol:

babana saygılar buarada.ellerinden öperim

Sitelerde Paylaş
Yaz gelsin doğru karadenize..Geçen yaz gayet serin bir yaz geçirdim bahçeler içinde..

vay be.desene cennet gibi bahçelerde geçirmişin.bende çalışarak geçirdim yazı.eeeeeeeeee .sizin gibi ehlikeyf değiliz.hayatın yükü omuzlarımızda :blink:

Sitelerde Paylaş
Bu ne iştir harun25 kardeşim. Biz insanları cehenneme alıştırıyoruz siz rahata alıştırıyonuz :)

saygılarımla

eeeeee.bizim prensibimiz böyle kardeş.valla bence erzurum türkiyenin cenneti gibi.yazın bile rüzgar esiyor hafiften vuruyor yüzüne.nem yok rutubet yok.ben zaten sıcaklardan bunalan biriyim.askerliğimi istanbulda yaptım sıcaklar yaktı kavurdu beni orda.erzuruma dönünce sanki cehennemden kurtulmuş gibi oldum. :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...