Jump to content

Ashabın Evlilik Çılgınlıkları

Recommended Posts

Türk ateistlerinin çoğuna göre ateizm çok basit bir eğilimdir.

Etik ve ahlaka gereksinim yoktur. Ateizmin bir kitabı ve ritüelleri mi vardır ki bir değeri olsun.

Ateizim bir reddir.

Bu ateistlerin ne kendilerine ne de Türkiye'ye bir yarar vardır.

Ateizmin kendine özgü bir ahlak öğretisi olmadığı doğru iken, etik ve ahlağa gerek olmadığı kısmı yanlış... Etiğin sadece dinlerle bağlantılandırılması bir hata iken, etiğin tümüyle reddi ise sadece kaos ve terör doğuracaktır...

Dinin ahlağın kaynağı olduğu görüşüne gelince, günlük gazeteleri şöyle bir göz ucuyla takip etmek bile ahlaksızlığın ve yolsuzlukların ekserisinin din ve dindarlık kisvesi altında yapıldığını hemen gösterecektir... Din asla ahlaksızlığı önlemez, hatta onu meşru kılar...

Bütün bunlar bir yana ülkedeki bir avuç ateistin bence haketmedikleri kadar sert eleştirilerek motivasyonlarının kırılmasının da kimseye bir yarar sağlamayacağı kanaatindeyim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 137
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peki bu kişilerin yaşadığı varsayılan dönemlerde islam-dışı inançlara mensup olan ve hatta -gerçekte yaşamadığını söylediğiniz- bu kişilerle savaşan diğer toplumların kaynaklarında ne deniyor? Örneğin, Muhammed'in yaşadığı iddia edilen çağda onun komşularının veya savaştığı düşmanlarının kayıtlarında Muhammed diye birinden bahsedilmiş mi? Aynı soruyu dört halife için de soruyorum.

Eğer hiçbirinden bahsedilmemişse gerçekten de yaşamamış olabilirler. Ama o dönemki bir ''düşman'' ülkenin kayıtlarında peygamber ve halifelerin adı geçiyorsa o zaman yaşamış kabul etmek gerekir.

Bir de şu ihtimali de göz ardı etmemek gerekir. Muhammed ve halifeler yaşamış olabilir ama öğretileri ve gerçekte yaşananlar sonradan oldukça değiştirilmiştir. Yani Muhammed diye biri olabilir ama bildiğimiz Muhammed'den çok farklıdır, yıllar içinde bambaşka bir niteliğe sokularak efsaneleştirilmiş de olabilir.

Sevgili Freddie_,

piyasada bolca bulunan okul kitaplarında ve ilgi çemek için yazılmış kitaplarda İslam Devleti elbette geçiyor. Fakat bu kitaplar genellikle kaynak vermiyorlar.

Bunlardan uzak durup profesyonellerin yazdığı tarih kitaplarına bakarsam, mesela Georg Ostrogorky'nin Geschichte des byzantinischen Staates (Bizans Devletinin Tarihi), bunlar kaynak veriyorlar. Ve bu kitaplarda İslam Devleti geçiyor, İslam Devletinin nasıl yayıldığı da geçiyor.

İşin püf noktası ama, verilen kaynaklar Tabari, Wakidi gibi İslam lişteratürü ve seyrek olarak da olsa Theophanes. Bu kaynakların hangisine bakarsam bakayım, Muhammed'den 200 yıl sonra (en iyimser ihtimalle 200 yıl) ortaya çıkmış eserler. Bu eserlerde geçen Muhammed ve İslam Tarihi zorla da olsa bizans tarihine adapta ediliyor.

Zorla diyorum, çünkü bir çok makalede bu eserlerde geçen çelişkiler ele alındığı gibi, bu eserlerin tarihi kalıntılarla uyuşmadığı biliniyor. Hatta Erken İslam tarihinde bulunan çelişkilerden dolayı, İslamın başlangıcını değil, 150-200 yıl sonrasından itibaren yazarlar dahi mevcut: Josef van Ess'in Theologie und Gesellschaft im 2. und 3. Jahrhundert Hidschra (Hicretin 2. ve 3. Yüzyılında Teoloji ve Toplum) gibi.

Kısacası, elde somut bir kalıntı (para, yazıt, yazma vs.) bulunmuyor.

Bu konu Ateistforumda şu linkde başladı:

http://arsiv.ateizm2.org/ARSIV-VI/html/t7927.html

Şu linklerde devam etti:

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=4369

http://fikirsel.ipbfree.com/index.php?show...c=1000&st=0

Bu süre içinde konu hakkında 3 kitap da yayınlandı. Bunlar çeşitli profesyonellerin makalelerini içeriyor.

Bunlardan birincisi İngilizceye çevrildiği ve geçen senenin sonunda piyasaya çıkması gerektiği halde, henüz yayınlanmedı. Nedeni ise belli değil.

(Sevgili Haci bu kitabı yılbaşından beri sabırsızlıkla bekliyor.)

Profesyonel tarihciler tarafından İslam ve Muhammede dair kanıt olarak öne sürülen yazmaların gözden geçirilmesi hakkında bir makaleyi şu linkte tercüme ediyorum:

(Aynı başlık Ateistforumda da mevcut. Fakat Google şimdi bulamadı. 100 sayfalaık makalenin henüz 40 sayfasını tercüme edebildim.)

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=8598

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

hacı,

Kuran'ın yazım biçimi bile Muhammed denen biri tarafından yazılmış olduğunun göstergesidir. Bir anlatım yada incildeki mektuplar gibi bir yazışma metni değildir. Kuranda allah adı verilen bir tanrı konuşturulmaktadır. Muhammed ve etrafındaki ekip tarafından hazırlanmış olduğu çok bellidir. Aksi takdirde ortada kurulmuş çok büyük bir koplo var demektir ama bu komplodan geriye hiçbir kanıt kalmamıştır. Bu çok saçma

Sitelerde Paylaş
Bütün bunlar bir yana ülkedeki bir avuç ateistin bence haketmedikleri kadar sert eleştirilerek motivasyonlarının kırılmasının da kimseye bir yarar sağlamayacağı kanaatindeyim...

Ben böyle düşünmüyorum.

Herşeyin yarımı, eksiği, kusurlusu onunla ilgili mücadeleye zarar verecektir.

Türk ateizmi Türkiye'ye zarar vermektedir.

Ben en ufak bir yararını görmüyorum.

Bana Türk ateistlerinin başarılarından bir örnek gösterebilir misiniz?

Sevgili Andromeda.. Ben senin yaptığın bu tür itirazları çok seviyorum.

Onlar benim için bulunmaz bir fırsat. Onları kendim başlatamıyorum. Ama birisi başlatınca da fırsatları değerlendirmek istiyorum.

Bunu kendi üzerine çekme. Sen değilsin benim hedefim.

Ben genel olarak ülkesine zarardan başka bir şey kazandırmamış Türk ateistlerini eleştiriyorum.

Türk aydınları, Türk ateistleri davalarına inanmayan, kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen ve ateizmi yeterince bilmeyen insanlardır.

Ben bunu ilk defa söylemiyorum. Yıllardır bu düşünceyi savunurum.

Ben ateistim demekle yetinir Türk ateistleri.

Onlar için erdem ateist olmaktır. Başka bir şey olmaya gerek yoktur. Akan sular durur onlar ateist olunca..

Oysa onların ateizmi beş para etmez. Seslerini duyurmaktan aciz bir avuç meczuptur onlar.

Dava adamı değillerdir. Davalarının ne olduğunu bile bilmezler onlar.

Ülkemizde yararlı tek bir etkinlikleri olmamıştır.

Buna Aziz Nesin de dahildir. Büyük bir yazar olmasından başka ateizme, halkımızın kendini dinden arındırmasına, laikliğin yerleşmesine ve korunmasına hiç bir katkısı olmamıştır. Aynı şeyleri hemen her ateist için söyleyebiliriz. Turan Dursun ilginç bir istisna gibi durmaktadır. İlhan Arsel de öyledir. Kitapları ile Türk ateistlerini eğitmeye çalışmışlardır. Ama ülkemizde değiştirdikleri hiç bir şey yoktur. Ülkemize somut ve yararlı hiç bir katkıları olmamıştır.

Ülkemizden İslam'ın yayılmasına ve her devlet kurumunu ele geçirmesine direnen tek bir ateist çıkmamıştır.

Bu utanç verici durum hala devam etmektedir.

Ülkemiz ateistleri İslam'a teslim olan meczuplardır..

Dost acı söyler derler..

Bana bu fırsatı verdiğin için teşekkürler. Bunları başka türlü ifade etmem çok zor olurdu..

Sitelerde Paylaş
...

Sehl b. Sa'd Saidî (r.a.) şöyle rivayet etmiştir:

Bir kadın Resulüllah'a (a.s.) gelerek: "Ey ALLAH'ın Resulü! Kendimi sana hibe etmeye geldim" dedi. Hz. Peygamber (a.s.), kadına bakarak onu tepeden tırnağa süzdü. Sonra başını eğdi. Kadın Peygamber'in kendisi hakkında bir hüküm vermediğini görünce bir yere oturdu. Bu arada ashaptan birisi ayağa kalkarak: "Ey ALLAH'ın Resulü! Eğer senin bu kadına bir ihtiyacın yoksa onu benimle evlendir" dedi. Resulüllah ona: "Yanında (mehir verecek) bir şey var mı?" diye sordu. O zat: "Yemin olsun hayır! Ey ALLAH'ın Resulü!" dedi. Resulüllah: "Evine gidipte bak, bir şey bulabilir misin?" buyurdu. O zat gitti, sonra dönüp geldi ve: "Hayır vALLAHi Ey ALLAH'ın Resulü! Hiçbir şey bulamadım" dedi. Resulüllah: "Demirden bir yüzük olsun bak" buyurdu. O zat yine gitti. Sonra dönüp gelince: Hayır Ey ALLAH'ın Resulü! Demirden bir yüzük dahi bulamadım. Ancak işte kaftanım (Ravi Sehl Bu şahsın bütün malı bundan ibaretti, demiştir.) Bunun yarısı kadının olsun, dedi. Bunun üzerine Resulüllah: "Senin izarını ne yapsın? Onu sen giymiş olsan, kadının üzerinde bir şey kalmayacak; kadın giyse senin üzerinde ondan bir şey kalmayacak!" buyurdu. Adam bulunduğu yere oturdu. Bir hayli oturduktan sonra kalktı. Dönüp giderken Resulüllah onun çağrılmasını emir buyurdu. Adamı çağırdılar, gelince Peygamber ona hitaben: "Kur'an'dan ezberinde ne var?" diye sordu. O sahabe: "Filan ve filan sureler ezberimde," diyerek bildiği sureleri saydı. Resulüllah (a.s.): "Bu sureleri ezberinden okuyabilir misin?" diye sordu. O zat: "Evet" cevabını verdi. Resulüllah: "Haydi git! Ezbere bildiğin surelerle o kadına malik kılındın" buyurmuştur.

Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 2554

Bu rivayetin anlatıcısı televizyonda canlı yayındaymış gibi Muhammedin kadını süzdüğünü biliyor,

başını öne eğdiğini,

kadının biryere oturduğunu,

ismini bilmediği bir ashabın ayağa kalktığını,

yapılan konuşmaları kelimesi kelimesine,

adamın yerine oturduğunu,

sonra kalktığını,

...

biliyor.

O zat evine kadar gidiyor geliyor ve herkes onu orada bekliyor. Şaşırmıyoruz.

adamın bildiği surelerin isminin "filen ve filen" olduğuna da şaşırmıyoruz tabi.

Kendisini Muhammede hibe etmek istediğini açıkca söyleyebilecek cesarete sahip olan bir kadın, oradaki züğürt ashaba hiç sesini çıkarmamasına şaşırmıyoruz.

Hırkasından başka bir şeyi olmayan o züğürt ashabın nasıl yaşadığını, ne yiyip ne içtiğini sormuyoruuz.

vsvsvsvsvs.

Neyse...

Müslümanların akılalmaz mesellerine alışığım.

Derdim bunlar değil.

Derdim; bu hibe etme meselesi.

Bir çok hadiste geçtiği gibi Kuranda da geçiyor: Kadınlar kendilerini hibe ediyorlar.

Nasıl bir toplum yapısı mevcut olmalı ki, kadınlar kendilerini hibe etsinler?

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
Ben böyle düşünmüyorum.

Herşeyin yarımı, eksiği, kusurlusu onunla ilgili mücadeleye zarar verecektir.

Türk ateizmi Türkiye'ye zarar vermektedir.

Ben en ufak bir yararını görmüyorum.

Bana Türk ateistlerinin başarılarından bir örnek gösterebilir misiniz?

Sevgili Andromeda.. Ben senin yaptığın bu tür itirazları çok seviyorum.

Onlar benim için bulunmaz bir fırsat. Onları kendim başlatamıyorum. Ama birisi başlatınca da fırsatları değerlendirmek istiyorum.

Bunu kendi üzerine çekme. Sen değilsin benim hedefim.

Ben genel olarak ülkesine zarardan başka bir şey kazandırmamış Türk ateistlerini eleştiriyorum.

Türk aydınları, Türk ateistleri davalarına inanmayan, kendi çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen ve ateizmi yeterince bilmeyen insanlardır.

Ben bunu ilk defa söylemiyorum. Yıllardır bu düşünceyi savunurum.

Ben ateistim demekle yetinir Türk ateistleri.

Onlar için erdem ateist olmaktır. Başka bir şey olmaya gerek yoktur. Akan sular durur onlar ateist olunca..

Oysa onların ateizmi beş para etmez. Seslerini duyurmaktan aciz bir avuç meczuptur onlar.

Dava adamı değillerdir. Davalarının ne olduğunu bile bilmezler onlar.

Ülkemizde yararlı tek bir etkinlikleri olmamıştır.

Buna Aziz Nesin de dahildir. Büyük bir yazar olmasından başka ateizme, halkımızın kendini dinden arındırmasına, laikliğin yerleşmesine ve korunmasına hiç bir katkısı olmamıştır. Aynı şeyleri hemen her ateist için söyleyebiliriz. Turan Dursun ilginç bir istisna gibi durmaktadır. İlhan Arsel de öyledir. Kitapları ile Türk ateistlerini eğitmeye çalışmışlardır. Ama ülkemizde değiştirdikleri hiç bir şey yoktur. Ülkemize somut ve yararlı hiç bir katkıları olmamıştır.

Ülkemizden İslam'ın yayılmasına ve her devlet kurumunu ele geçirmesine direnen tek bir ateist çıkmamıştır.

Bu utanç verici durum hala devam etmektedir.

Ülkemiz ateistleri İslam'a teslim olan meczuplardır..

Dost acı söyler derler..

Bana bu fırsatı verdiğin için teşekkürler. Bunları başka türlü ifade etmem çok zor olurdu..

Cumhuriyet devrimleri yetmez mi?..

Aziz Nesin ve diğer bahsettiğiniz ateist yazarlar, hayatları pahasına yazıp çizmişler, vakıflar kurmuşlar, insan yetiştirmişler; daha ne yapsınlarki?... Herkes Mustafa Kemal olamaz..

Sitelerde Paylaş

Aziz Nesin ve diğer bahsettiğiniz ateist yazarlar, hayatları pahasına yazıp çizmişler, vakıflar kurmuşlar, insan yetiştirmişler; daha ne yapsınlarki?... Herkes Mustafa Kemal olamaz..

İyi cevap da.. Başka cevap bulamadın değil mi?

Ne acı..

Ben de Türk ateistleri şunlları şunları başarmışlardır şeklinde senden uzunca bir liste bekliyordum.

Bu kadar mı hepsi?

Beş para etmez Türk ateistleri o zaman.

Kaldı ki Cumhuriyet devrimleri ile Türk ateistlerinin uzaktan yakından bir ilişkisi yoktur..

Sitelerde Paylaş
Bu konuda yabancı dilde yayınlanmış birçok araştırma okudum ama hiçbirinde Perslerin, Aramilerin ya da Bizans kayıtlarında Muhammed'den ya da sört halideden bahsedildiğine rastlamadım. Belki henüz okumadıklarım vardır. Siz bu kayıtların geçtiği adresi ya da kaynağı paylaşabilir misiniz?

Ben daha önce hacıya çok kere söyledim güvenilir bir tarihçiyi foruma davet etmesini ve tartışmasını ama hep sessiz kaldı. Perslilerin ve süryanilerin tarihi kayıtları incelenirse Muhammed ve halifeler hakkında sizin istediğinizden çok daha fazla kanıt bulunabileceğini düşünüyorum. Yahudilerin kayıtlarıda incelenmelidir. Tarihçilik çok derin bir bilim dalıdır, bir kaç tane kitap okuyup böyle bir konuda ahkam kesmek komiktir.

Bu güne kadar, ne islamın ortaya çıktığı ilk dönemde, nede sonrasında, yahudiler, hristiyanlar ve müslümanlar arasında hiçbir zaman Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı tartışma konusu olmamış. Yoksa 500'lü yılların ortasında ortaya çıkan esrarengiz bir ekip tarafından yaratılan Muhammed figürü ve etrafındaki insanların hayat hikayelerinin insanlığa bu şekilde yutturulabilmiş olmasını kesinlikle inandırıcı bulmuyorum. Bir ara vakit bulursam ben kendim araştırmaya çalışıcam bu mevzuyu.

Sitelerde Paylaş
Ben daha önce hacıya çok kere söyledim güvenilir bir tarihçiyi foruma davet etmesini ve tartışmasını ama hep sessiz kaldı. Perslilerin ve süryanilerin tarihi kayıtları incelenirse Muhammed ve halifeler hakkında sizin istediğinizden çok daha fazla kanıt bulunabileceğini düşünüyorum. Yahudilerin kayıtlarıda incelenmelidir. Tarihçilik çok derin bir bilim dalıdır, bir kaç tane kitap okuyup böyle bir konuda ahkam kesmek komiktir.

Bu güne kadar, ne islamın ortaya çıktığı ilk dönemde, nede sonrasında, yahudiler, hristiyanlar ve müslümanlar arasında hiçbir zaman Muhammed'in yaşayıp yaşamadığı tartışma konusu olmamış. Yoksa 500'lü yılların ortasında ortaya çıkan esrarengiz bir ekip tarafından yaratılan Muhammed figürü ve etrafındaki insanların hayat hikayelerinin insanlığa bu şekilde yutturulabilmiş olmasını kesinlikle inandırıcı bulmuyorum. Bir ara vakit bulursam ben kendim araştırmaya çalışıcam bu mevzuyu.

Bu sonuçlara varan tarihçiler Bizans ve Pers kayıtlarında o döneme dair kanıt bulmak için araştırma yapmışlar ve bulamadıklarını da biz kendilerinden öğreniyoruz.

" İSLAM’IN ORTAYA ÇIKIŞ NEDENLERİ "

konusunu başından itibaren okumalısınız. Birçok tarihçinin adı geçiyor. Bir o kadar da bilimsel makaleye atıf var.

Esrarengiz Muhammed figürüne gelince Dedem Korkut'un Deli Dumrul'u ya da Salur Kazan'ı yaşamışsa Muhammed de pekala yaşamış olabilir.

Sitelerde Paylaş
Bu sonuçlara varan tarihçiler Bizans ve Pers kayıtlarında o döneme dair kanıt bulmak için araştırma yapmışlar ve bulamadıklarını da biz kendilerinden öğreniyoruz.

" İSLAM’IN ORTAYA ÇIKIŞ NEDENLERİ "

konusunu başından itibaren okumalısınız. Birçok tarihçinin adı geçiyor. Bir o kadar da bilimsel makaleye atıf var.

Esrarengiz Muhammed figürüne gelince Dedem Korkut'un Deli Dumrul'u ya da Salur Kazan'ı yaşamışsa Muhammed de pekala yaşamış olabilir.

Bizanslıların tarihi kaynaklarında Muhammed'in izine rastlanmıyor ama yüzlerce yıldır süregelen hristiyan-müslüman mücadelesinde, hristiyanlar hiçbir zaman Muhammed'in yaşamından şüphelenmemişler, bu çok mantıksız

Sitelerde Paylaş
Bizanslıların tarihi kaynaklarında Muhammed'in izine rastlanmıyor ama yüzlerce yıldır süregelen hristiyan-müslüman mücadelesinde, hristiyanlar hiçbir zaman Muhammed'in yaşamından şüphelenmemişler, bu çok mantıksız

Bence şüphe edenleri de olmuştur. Ancak, bu kendi mitleri olan İsa'nın da hiç yaşamamış olabileceğini düşündüreceğinden bu konuya girmek istememişlerdir. Ya da seslerini duyurmakta yetersiz kalmış da olabilirler. İnsanlık tarihinin birçok noktasının hala karanlık olduğu bir gerçektir.

Yeni bulgularla tarihin büyük bir kısmı yeniden yazılacaktır.

Sitelerde Paylaş

Bende sana dünyada dinsizliğe karşı vakıf kuran, insan yetiştiren bir sürü Müslüman Türk sayabilirim

Cumhuriyet devrimlerinin neresi bir başarı

geçenlerde köy enstütileriyle ilgili bir belgesel yapmışlar biraz bakma fırsatım oldu

Belgeseldeki kısa bir cümle bayağı ilgimi çekti ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum

Köy enstitü mezunlarıyla röportajlar falan yapılmış

Köy enstitülerinin kurulma amacı diyor yüzde 80 e varan okuma yazma bilmeyen Anadolu insanına okuma yazma öğretmektir. onların da okuyup devlet kademesinde yükselmesini sağlamak diye bir kaç şey sayıyor

Tarih kitaplarında anlatılan yok işte harf inkilabıyla okuma yazma oranı bir anda tavana fırlatı yalanı ne oluyor peki?

Devrimler ne kazandırdı?

Hiçbirşey

Kemalist belli bir elit zümre yaratmaktan başka hiçbir şey kazandırmadı

Halk çok benimseseydi ilk seçimde Demokrat Parti yi seçerdi

Hala da Chp nin birçok yerden oy alamamasının nedeni yaptığı sözde inkilaplardır

Sitelerde Paylaş

Köy enstitü mezunlarıyla röportajlar falan yapılmış

Köy enstitülerinin kurulma amacı diyor yüzde 80 e varan okuma yazma bilmeyen Anadolu insanına okuma yazma öğretmektir. onların da okuyup devlet kademesinde yükselmesini sağlamak diye bir kaç şey sayıyor

Tarih kitaplarında anlatılan yok işte harf inkilabıyla okuma yazma oranı bir anda tavana fırlatı yalanı ne oluyor peki?

Devrimler ne kazandırdı?

Hiçbirşey

Kemalist belli bir elit zümre yaratmaktan başka hiçbir şey kazandırmadı

Halk çok benimseseydi ilk seçimde Demokrat Parti yi seçerdi

Hala da Chp nin birçok yerden oy alamamasının nedeni yaptığı sözde inkilaplardır

Köy Enstitülerinin amacını okuma yazma öğretmek olarak anlarsan, neticede kafandaki bu zihniyetle örtüştürürsün tabi.

Bu başlık politikaya müsait değil ama ilgisiz mesajlar kaldırılana kadar şu linki izlemeye bak:

Sitelerde Paylaş
Türk müslümanlarının yaptığı devrimleri niye beğenmiyorsun ben anlamadım... Zaten biz yapmamışız... Bize sorma yani...

Devrimleri yapan kadro İttihat ve Terakkinin devamı olan Chp ni de etkisi altına alan Yahudi Mason localarıdır

İsteyen arkadaş Masonların resmi sitesine girebilir

Zaten devrimlerin de ne kadar aptalca olduğu yani şekilcilikten Avrupaya yalakalık yapmaktan başka birşey olmadığı devrimlerin mahiyetinden kolayca anlaşılmaktadır

Herşeyi geçtim de şapka devriminin çağdaşlaşmayla ne alakası var onu bana bir izah edebilir mi?

Sitelerde Paylaş
Herşeyi geçtim de şapka devriminin çağdaşlaşmayla ne alakası var onu bana bir izah edebilir mi?

Devrimler içinde kendince en zayıf gördüğünü seçmişsin ama yanılıyorsun.

Açıklasak da ön yargılı olduğun belli olduğundan sana ancak şu yanıt verilebilir:

Atatürk'ün şapka kanunu, Muhammed'in evlatlıklarla ve onların eşleriyle evlenebilmek ve onları miraslarından mahrum bırakabilmek için yaptığı "evlatlıkların öz evlat sayılmaktan çıkarılması" kanunundan çok daha gerekli, çok daha ahlaklı, çok daha verimli olmuştur.

Sitelerde Paylaş
Devrimleri yapan kadro İttihat ve Terakkinin devamı olan Chp ni de etkisi altına alan Yahudi Mason localarıdır

İsteyen arkadaş Masonların resmi sitesine girebilir

Zaten devrimlerin de ne kadar aptalca olduğu yani şekilcilikten Avrupaya yalakalık yapmaktan başka birşey olmadığı devrimlerin mahiyetinden kolayca anlaşılmaktadır

İttihat ve Terakki Cemiyeti Abdülhamitin despotluğundan sebeb Mason Localarında yatıp kalkmıştır, aralarında mason olanlarda vardır.Ama sevmediğin İttihat ve Terakki elemanları Kuran,Bayrak ve Silah üzerine yemin ederlermiş.Yahudilikle masonluğu hala aynı gibi görmende zaten konuya yabancı olduğunu belli ediyo.Talat Paşa masondur, ama vatansever birisidir.Ülkesi için mücadele etmiştir.

Avrupayı taklit etme konusuna gelince keşke taklit bile edebilsek ama senin zihniyetindeki insanlar olduğu sürece taklidini bile beceremiyoruz.Osmanlı şeriattan ne bulmuş ki, osmanlıyı geç Müslüman ülkeler ne bulmuş ki, İnsanlık adına yararlı adam gibi nerdeyse hiçbirşey gözteremezsin.Bütük teknolojik gelişmeler, Bilimsel gelişmeler onlara ait hala ne ahkam kesiyosun ki, ülkemde böyle insanlar olduğunu görünce gerçekten bu ülkenin haline hiç üzülmüyorum, biz ilerlemeyide, gelişmeyide haketmiyoruz bu kafayla...

Şapka Devriminin amacı ise yeniliğin,değişim ışığının kafalardan içeri girmesi içindir.Siz pek anlamazsını bunlardan..

tarihinde GokTengri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...