Jump to content

Hz. Muhammed (SAV) yaşamamıştır.

Recommended Posts

ateist arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Derdim asla Peygamberimizin yaşadığını ispat etmek değil hatta tam tersi bu iddaya inanan ateistlerin çoğalmasını istiyorum. Çünkü bu, ateizmin en uç noktası. Peki bunu niye istiyorum, bir müslüman olarak siz ateistler bu düşüncede yoğunlaşıp Hz. Muhammed yaşamadı diyip onu tarih sahnesinden çıkarmakla onun evliliklerini, Kureyza'ya olan savaşı kısacası bugüne kadar bu forumda aleyhte kullandığınız argümanları da bir çırpıda çöpe atmış olacaksınız. Artık bu ve benzeri konular tartışılmayacak forumda geyik muhabbeti yapacağız.

2. fayda buraya gelen misafir müslümanlar sizin bu dercede aşırıya gidip Peygamberin bile yaşadığını düşünmüyorum diyen ateistlerle karşılaşınca akıllarına ilk olarak sizin kafayı yediğinizi düşünecek ve şöyle bir bakıp forumdan çıkacak.

3. ve en önemli fayda ben de artık işime gücüme bakabileceğim...

Sitelerde Paylaş

Cübbeli, Muhammed'in yaşamamış olması müslümanların peygamber algısını değiştirmiyor. Biz Muhammed'i eleştirirken 7. yy yaşamış bir kişiyi değil şu an bir milyardan fazla insanın peygamber sanıp örnek aldığı kişiyi eleştiriyoruz.

1. Muhammed yaşamamış olabilir, ona atfedilen herşey uydurma olabilir.

2. Yaşamış ama anlatılandan farklı bir yaşam sürdürmüş, ancak bugüne aktarılan yaşamı ve hadisleri uydurmalarla süslenmiş olabilir.

3. Muhammed yaşamış ve miraç, ayı yarma vs. mucizeleri hariç kendisine atfedilen her türlü şeyi yapmış olabilir.

Bu 3 maddeden hangisi gerçek olursa olsun senin ve senin gibi bir milyar müslüman için Muhammed aynı Muhammed'dir.

Bizim derdimiz 1400 sene önce ölüp gitmiş bir adamla değil, bugün yaşayan insanların kafasındaki hurafelerledir.

---

Noel Baba denilen saçmalığı düşün... Aslında Noel Baba denilen adam yaşamış olabilir, ancak uçan geyiklerin çektiği bir kızağı yok, bacadan gibip hediye felan bırakmıyor... Belki olayın en başında hediyeleşmeyi seven bir adam vardı... Öyküsü süslene süslene bu hale geldi...

Noel Baba Muhammed'e göre çok masum bir efsanedir. Ama yine de yalandır ve biz yeri geldiğinde onu da eleştirir, çocukların ruh sağlığını bozan bir inanış olduğunu söyleriz.

---

Sizin Noel Babanız da Muhammed... İster yaşamış, ister yaşamamış, istersa farklı bir yaşam yaşayıp yanlış aktarılmış bir adam olsun, şu an insanlık için zararlı bir mittir Muhammed...

tarihinde BilgehanBengi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu 3 maddeden hangisi gerçek olursa olsun senin ve senin gibi bir milyar müslüman için Muhammed aynı Muhammed'dir.

İşte yazında görmekten zevk aldığım ve vurgu yapmak istediğim kısım. Siz Hz. Muhammed Sav yaşamadığına ancak kendinizi inandırırsınız. Onun için ilk defa sizi bu konuda destekliyorum. Hidayetten nasibi olmayan bütün ateistlerin Hacı gibi olması en içten dileğimdir.

Sitelerde Paylaş

Yok şimşek adında uçan atı varmış, yok kureyza'ya saldırmadan önce meleklerle ittifak etmiş.

Böyle yüz kızartıcı çocuk hikayeleri için eleştirilmemek içinizi rahatlatır tabii. Cübbeliiye hak vermeli.

Fakat muhammedin yaşadığına inanmamak bu binbir gece masallarından bahsetmemek anlamına gelmiyor.

Aksine yeni ve daha tutarlı bir akım. Belki de hepsinin masal olabileceğini düşünen daha çok müslümanı çekecek.

Sitelerde Paylaş

Çok yanılıyorsun Cübbeli. Muhammed'in yaşamadığı meselesinden size ekmek çıkmaz..

Bize ne Muhammed'den? Bizim derdimiz sizinle, sizin inancınızla.

Elimizden kurtulacağınızı mı sandın?

Bak mesela ben Muhammed'in yaşamadığına inananlardanım ama "Müslüman'ın inandığı peygamber figürü acımasız, katil, gaspçı, sahtekar................ biridir" diyebilirim. Ve senin inancınla seni yüzleştirme çabası içinde olabilirim.

Neden böyle bir taktik uygulamayalım?

Buradan size ekmek çıkmaz. Başka kapıya.

Sitelerde Paylaş
Yok şimşek adında uçan atı varmış, yok kureyza'ya saldırmadan önce meleklerle ittifak etmiş.

Böyle yüz kızartıcı çocuk hikayeleri için eleştirilmemek içinizi rahatlatır tabii. Cübbeliiye hak vermeli.

Fakat muhammedin yaşadığına inanmamak bu binbir gece masallarından bahsetmemek anlamına gelmiyor.

Aksine yeni ve daha tutarlı bir akım. Belki de hepsinin masal olabileceğini düşünen daha çok müslümanı çekecek.

Zekisin beni anladın ama yeterince değil.

HÛD suresi 121- İman etmeyenlere de ki: “Elinizden geleni yapın, biz de yapacağız.”

122- “Bekleyin, biz de bekleyeceğiz.”

Sitelerde Paylaş
Çok yanılıyorsun Cübbeli. Muhammed'in yaşamadığı meselesinden size ekmek çıkmaz..

Bize ne Muhammed'den? Bizim derdimiz sizinle, sizin inancınızla.

Elimizden kurtulacağınızı mı sandın?

Bak mesela ben Muhammed'in yaşamadığına inananlardanım ama "Müslüman'ın inandığı peygamber figürü acımasız, katil, gaspçı, sahtekar................ biridir" diyebilirim. Ve senin inancınla seni yüzleştirme çabası içinde olabilirim.

Neden böyle bir taktik uygulamayalım?

Buradan size ekmek çıkmaz. Başka kapıya.

Hep ayet yapıştırdım ama bu sefer bilgehanbegiyi yapıştırayım:

okudun mu Ifeel :good:

tarihinde cubbelii tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hep ayet yapıştırdım ama bu sefer bilgehanbegiyi yapıştırayım:

okudun mu Ifeel :good:

Ben de aynını söylüyorum işte. Dolayısıyla biz sizin dininizi ve peygamberinizi eleştirmeye devam edeceğiz.

Daha farklı yöntemlerle eleştiririz en fazla..

O yüzden buradan size ekmek çıkmaz dedim cübbeli. Bu iş sizi pek ilgilendirmiyor. Şimdilik.....

Sitelerde Paylaş
Ben de aynını söylüyorum işte. Dolayısıyla biz sizin dininizi ve peygamberinizi eleştirmeye devam edeceğiz.

Daha farklı yöntemlerle eleştiririz en fazla..

O yüzden buradan size ekmek çıkmaz dedim cübbeli. Bu iş sizi pek ilgilendirmiyor. Şimdilik.....

Aranıza çomak sokmazsam rahat edemem. Sizi parçalayıp, bölmek lazım. Aranızda birbirinizi yiyin.

Sitelerde Paylaş
Cübbeli, Muhammed'in yaşamamış olması müslümanların peygamber algısını değiştirmiyor. Biz Muhammed'i eleştirirken 7. yy yaşamış bir kişiyi değil şu an bir milyardan fazla insanın peygamber sanıp örnek aldığı kişiyi eleştiriyoruz.

Katılıyorum. Sorun onun yaşamış-yaşamamış olması değil, bugün hala yaşatılıyor olması.

Sitelerde Paylaş

Bence Muhammed ve tayfası kesinlikle yaşadı. Hayat hikayeleri abartılarak aktarılmış olabilir ama bu hiçbirşeyi değiştirmez.

Muhammed'in yaşadığına dair delil yoksa eğer, o dönem kim yaşadı, Mekke kimin yönetimindeydi? Mutlaka ama mutlaka aksi yönde delil bulunması gerekir. Muhammed'in çıkarılmasıyla oluşan boşluğu dolduramıyorsanız, kesin olarak yaşamamıştır diyemezsiniz.

hacı'nın bu takıntısı yüzünden islamı kötülemek için her türlü saçmalığa inanan insan topluluğu durumuna düşüyoruz

Sitelerde Paylaş

İnsan aklı modellemeye çok önem verir.

Açıklamak istediğiniz bir olgunun modelini yaparsınız.

Bir atom modeli örneğin.. Bir uçak modeli.

O modelleri elinize alınca bütün olayı daha iyi anlarsınız..

Ama modeller hiç bir zaman bütün olguyu size açıklamazlar.

Onun yalnız birkaç özelliğini size açıklarlar.

Yine atom örneğin verelim. Atomun düzünelerle özelliklerinden yalnız bir veya ikisini modelle açıklayabilirsiniz...

İslam'ı açıklamak istiyorsunuz.. Kur'an'ı kimin yazdığını bilmek istiyorsunuz.

Hem İslam'ı hem de Kur'an'ı Muhammed ile başlatmak ikisini de çok güzel bir şekilde anlamanız için yeterlidir.

Onları basit indirgiyorsunuz. Daha basiti olmayan bir modelleme yapıyorsunuz.

Böyle bir modelden kurtulmanız mümkün değildir.

Onu çok iyi anlamışken birisi geliyor ve size o modelin yanlış olduğunu söylüyor.

İnsanların beyni yüzlerce yıl o model ile yıkanmış. Bütün dünya inanmış o modele.

Ayrıca ortada bir kahraman var.

Romanlardan bilirsiniz.. Kahramansız bir eser olmaz. Mutlaka bir kahraman olacaktır.

Muhammed İslam'ın hiç kuşkusuz en önemli kahramanıdır.

O olmadan İslam olmaz. O olmadan Kur'an olmaz.

Bilgehanbilge Noel baba örneğinş vermiş. Çok güzel bir örnek.

Noel baba yaşamış veya yaşamamış. Hiç önemli değil. Hristiyanlar Chiristmas gününü onun varlığı ile modellerler.

Noel günü ve gecesi modeli ve kahramanıdır o...

İslam'dan bütün buları çıkarın.. Gerinde ne kalacaktır?

Muhammed yaşamamış olsun. Kur'an'ı yazmamış ve İslam'ı başlatmamış olsun..

Bütün İslam birden havada kalacaktır.

Nerden çıkmıştır bu İslam?

Kur'an'ı kim ve neden ve nasıl yazmıştır.

Bir modeili bir balonu söndürür gibi söndürünce, geride açıklanması gereken bazı önemli sorular kalmaktadır.

O soruların yanıtını bilmeden bu balonu patlamak belki de hiç doğru değildir ama, başka çaresi olduğunu da sanmıyorum.

Bu yalana bilerek devam etmek bence kendisine saygısı olanlar için mümkün değildir.

Bu yalanı bilmeyenler veya kabul etmeyenler vardır. İlhan Arsel ve Turan Dursun onların farkında bile değillerdi.

Onlar İslam'ı en büyük gerçeklerden biri olarak kabul ediyorlardı. Onlara göre Muhammed yaşamış ve kitabını yazarak İslam'ı yaymıştı.

Muhamed İslam modeline çok uyan bir kahramandı..

Bu kahramana saldırmak aslında İslam'a saldırmak demekti. Ve çok da kolaydı. Ayrıca insanı tatmin de ediyordu.

Muhammed'i karşısına alan, İslam'ı kolaylıkla eleştiriyordu. Çünkü İslam bir insan düzeyine indirilmişti.

Muhammed aradan çeklince geride kalan İslam birden soyutlaşıp, muğlaklaşıp, ilginç bir gizem kazanmaya başladı.

Nerden çıktı bu sapık din? Tek başına nasıl insanlığın başına bele oldu?

Peygamberi olmaması ne demek?

Kimse toplumun kollektif bilincinin ne olduğunu yeterince anlamadığı için bu sorunun yanıtlarını vermek çok zor..

Ama şöyle bir analoji yapabiliriz.

İnsanlara dili ve konuşmayı kim öğretti?

İnsanlar neden kültür, gelenek ve görenek geliştirirler? Kimlerden veya nelerden öğrendiler de bunu yaparlar?

İnsanlar neden put yaparlar ve ona taparlar? Bunu önce bir insan mı başlattı..

Daha spesifik sorular sorabilirsiniz? Nasrettin Hoca yaşadı mı? Nasrettin hocanın fıkraları yalnız kendisine mi ait?

Yüzyıllar içinde onlara ne kadar fıkra eklendi?

Hadisleri ele alalım. Son 1500 yıl içnde kaç hadis yazıldı.

Muhammed ve Ali'yi konu edinen kaç fıkra ve öykü uyduruldu..

Onlardan bir kitap oluşturmak mümkün.

Hadisleri ve Nasreddin hocanın fıkrarlarını konu edinen tonla kitap var piyasada..

Kur'an da öyle başlamış olamaz mı?

İslam dini de, Nasreddin hoca gibi bir başlangıca sahip olmuş olamaz mı?

Bunlar yanıtlanmaları gereken ve ihmal edilemeyecek kadar önemli sorulardır.

Bu soruları yanıtlamadan İslam yalanına iltifat edenler kendilerini kandıranlardır.

İslam tarihini ve Muhammed'in biyografisini yazanlar, toplumda süregelmekte olan bazı efsaneleri kitaplaştıran insanlardır.

Ortada ne somut bir İslam ve Kur'an vardır, ne de Muhammed.

Ne Kerbela vuku bulmuştur, ne de halifeler yaşamıştır.

Hepsi küllüyen efsanedir..

Sitelerde Paylaş
Aranıza çomak sokmazsam rahat edemem. Sizi parçalayıp, bölmek lazım. Aranızda birbirinizi yiyin.

Biz ne bir tarikatiz ne de bir cemaatiz. Biz sayisiz benin olusturdugu bir biziz, sizler gibi birbirinin aynisi insanlar toplulugu degiliz.

Ama sunu soylemeliyim ki cubbeli, bu konuyu acmis oldugun icin sana tesekkur ederim. Cunku biz, sizlerin aksine, ancak fikirlerimizi karsilikli tartistikca biz olabiliriz.

tarihinde Sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Istanbul Uni. Siyasal'da okuyan bir arkadasim(ki o ben de olabilirim:) bana derdi ki; uni. cevresinde gorevli pek cok sivil polis sol egilimlidir. Derdim ki o nasil olur? O da derdi ki onca bildiriyi, basin aciklamasini sen de okusan sen de solcu olurdun.

Kissadan hisse...

Sen ne dedigimi cok iyi anladin cubbeli :acute:

Sitelerde Paylaş

Diğer başlığa eklediğim mesajı buraya da eklemeyi uygun buluyorum. Tam başlığı olduğu için...

Sevgili Hacı, Alinin yazdıklarını dikkate almanı tavsiye ederim..

Şahsen ben sadece muhammedin değil isanın da musanın yaşadıklarına dair en ufak somut bir iz olmadığını biliyorum.. birçok ateistin de böyle düşündüklerine eminim. dinlere masal dememizin nedeni de budur...

bir örnek de biz verelim:

bir atom teorisi var diyelim.. X adlı şahıs tarafından ortaya atıldığı söyleniyor.. ve bu teori çeşitli şekillerde tartışılıyor.. doğru mantıklı tutarlı gerçekçi olup olmadığı tartışılıyor.. şimdi bu noktada çıkıp bu atom teorisini ortaya adam aslında yaşamamıştır, böyle biri yoktur demek o atom teorisini ortadan kaldırır mı?? o kişinin yaşamamış olması o teorinin tartışılmasını engeller mi?? bu teoriyi göz ardı etmek için yeterli midir bu?? yoksa oturup o teoriyi tartışmak mı gerekir???

aynı şekilde düşünürsek, yaşadığı iddaa edilen muhammed de dünya ve insana dair çeşitli önermeler sunmuş; muhammedin yaşamamış olması bu önermeleri ortadan kaldırır mı??? bu önermeler şu an mevcut değil mi????

Sitelerde Paylaş
Biz ne bir tarikatiz ne de bir cemaatiz. Biz sayisiz benin olusturdugu bir biziz, sizler gibi birbirinin aynisi insanlar toplulugu degiliz.

Ama sunu soylemeliyim ki cubbeli, bu konuyu acmis oldugun icin sana tesekkur ederim. Cunku biz, sizlerin aksine, ancak fikirlerimizi karsilikli tartistikca biz olabiliriz.

:good:

Teşekkürler dostum

Sitelerde Paylaş

Aynı görüşte değilim cübbeli kardeşim.

Bence bu görüş yayılmadan engellenmeli.İslama zarar verecebilecek en tehlikeli argüman olarak görüyorum.Ama argümanın sağlamlığından değilde sağlamlaştırılıp kabul ettirilebilir mi diye endişe duyuyorum.

Çünkü bu argümanı ispatlamak için kanıt bulunamayacağından günümüzde var olan siyerlere hadis mecmualarına saldırılıyor gözden düşürmek için güvensiz oldukları isbatlanmaya çalışılıyor ki efendimizin yaşamamış olduğu iddaası güç kazansın..

Yoksa bunu isbatlamak mümkün değildir.Komplo bu şekilde işliyor.Kaynaklara olan güveni sarsmak.Milleti ya kafir yada sünet inkarcısı yapmak.

İkinci bir şekilde kardeşim göremediğin bir noktayı acizane beyan etmem iyi olur sanırım.

Onun varlığı red edilse bahsedilen sözde çirkinlikler inkar edildiği gibi

Peygamberliğinin en büyük isbatı olan ilahi başarılarda siliniyor.

AKlı başında herkez bilir ki siyerde bahsedilen savaşlar başarılar politik ilişkiler vs... ümmi bir kişinin yapacağı şeyler değil.

Efendimizin siyerde anlatılan halleri emsalsiz benzersiz.

Müthiş bir iman

Müthiş bir sabır

Müthiş bir cesaret

Müthiş bir zeka

Hem aynı zamanda peygamber,komutan,müftü,devlet başkanı

Binlerce milyonlarca insanı ümmi biri tek bir ağız yoluyla yönetmesini akıl kabul etmiyor.

Onun yaşamamış olması bu gibi delilleri sildiği için bunun üstüne düşülüyor.Hem merak etme çoğu ateistin k.. başı oynuyor işine gelmedimi o yaşamadı der yarın öbür gün başkasına siyerden vahşet anlatır..

Sevgiler canım kardeşim allaha emanet ol.

Sitelerde Paylaş

İşte yazında görmekten zevk aldığım ve vurgu yapmak istediğim kısım. Siz Hz. Muhammed Sav yaşamadığına ancak kendinizi inandırırsınız. Onun için ilk defa sizi bu konuda destekliyorum. Hidayetten nasibi olmayan bütün ateistlerin Hacı gibi olması en içten dileğimdir.

haciye nolmuş imanamı geldi :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...