Jump to content

Hz. Muhammed (SAV) yaşamamıştır.

Recommended Posts

:good:

Teşekkürler dostum

Sevgili dostum MrGuitar,

Bir başlık altında senin kızılbaş(alevi) olduğundan bahsetti bir zat. Senin ne olduğunun bir önemi yok çünkü bu saldırı senin şahsına değil tüm alevilere gelmiştir. Ailem sünni müslüman olmasına rağmen eniştem alevidir. Dolayısıyla yeğenlerim(kardeş yarılarım) de yarı sünni-yarı alevidir. Aslında bu tüm Türkiye'nin gerçeğidir MrGuitar kardeşim, kimimiz alevi, kimimiz sunni, kimimiz laz, kimimiz kürt vs.vs..

Ebevynlerim tam manasıyla sunni müslümandır. Annemin başı açıktır ve emekli öğretmendir kendisi(babam da emekli öğretmendir). Hem annem hem de babam ramazanda 30 gün oruç tutarlar. Kardeşlerim ve yeğenlerimle bayram namazlarını kaçırmadan takip ederiz(ben sadece yatıp kalkarım). Babam cumaları kaçırmaz ama cuma geceleri (perşembeyi cumaya bağlayan geceler) hariç rakısını içer. Ailem kurbanını keser, zekatını verir, yeni bir mülk aldığında da yine kurbanını keser, annem önemli dini gecelerde başını bağlayıp yasin okur(arapça olarak). Kısacası ailem müslümanlığı islamı tam anlamıyla anlamadan kendi insani yorumlarıyla yaşarlar.

Ama benim bu mesajımın objesi sen değilsin MrGuitar, bu mesajın hedef kitlesi(tıpkı cübbeli ve diğerlerinde olduğu gibi) kafası karışık olup da bu siteyi ziyaret eden müslümanlardır.

Sevgili kardeşlerim,

Bu forumda yazılanları okuduktan sonra, benim gibi ve de bu sitede yazan diğer yazarlar gibi ateist olma yoluna gidebilirsiniz ya da ben bir Tanrısız yapamam deyip mevcut inançlarınızı da sürdürebilirsiniz. Ama sizler gibi bu ülkenin yurttaşı olarak sizden tek istediğim şey Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmanızdır.

Unutmayınız ki bu ülkeyi kurtaran uçaklarla attığı bildirilerle kurtuluş savaşını durdurmaya çalışan halife değil, bugün müslümanlığı bile tartışma konusu edilen Mustafa Kemal ATATÜRK'tür.

Deniyor ki bu ülkenin 99%'u müslümandır. Ama bu 99%'nin içinde az önce acı örneğini verdiğim aleviler vardır, gizli ateist/deist/agnostikler vardır ve de islamı değişik yönde yorumlayan insanlar vardır.

Bu ülkenin kurtuluşu cübbelinin ve türevlerinin ulaşmak istediği şeriat düzeninde değil Atatürk'ün laik sosyal hukuk devletindedir.

Bu ülkenin 99%'u müslüman olabilir belki ama 99%'u cübbeli değildir.

Saygılar..

Sitelerde Paylaş
Aynı görüşte değilim cübbeli kardeşim.

Bence bu görüş yayılmadan engellenmeli.İslama zarar verecebilecek en tehlikeli argüman olarak görüyorum.Ama argümanın sağlamlığından değilde sağlamlaştırılıp kabul ettirilebilir mi diye endişe duyuyorum.

Çünkü bu argümanı ispatlamak için kanıt bulunamayacağından günümüzde var olan siyerlere hadis mecmualarına saldırılıyor gözden düşürmek için güvensiz oldukları isbatlanmaya çalışılıyor ki efendimizin yaşamamış olduğu iddaası güç kazansın..

Yoksa bunu isbatlamak mümkün değildir.Komplo bu şekilde işliyor.Kaynaklara olan güveni sarsmak.Milleti ya kafir yada sünet inkarcısı yapmak.

İkinci bir şekilde kardeşim göremediğin bir noktayı acizane beyan etmem iyi olur sanırım.

Onun varlığı red edilse bahsedilen sözde çirkinlikler inkar edildiği gibi

Peygamberliğinin en büyük isbatı olan ilahi başarılarda siliniyor.

AKlı başında herkez bilir ki siyerde bahsedilen savaşlar başarılar politik ilişkiler vs... ümmi bir kişinin yapacağı şeyler değil.

Efendimizin siyerde anlatılan halleri emsalsiz benzersiz.

Müthiş bir iman

Müthiş bir sabır

Müthiş bir cesaret

Müthiş bir zeka

Hem aynı zamanda peygamber,komutan,müftü,devlet başkanı

Binlerce milyonlarca insanı ümmi biri tek bir ağız yoluyla yönetmesini akıl kabul etmiyor.

Onun yaşamamış olması bu gibi delilleri sildiği için bunun üstüne düşülüyor.Hem merak etme çoğu ateistin k.. başı oynuyor işine gelmedimi o yaşamadı der yarın öbür gün başkasına siyerden vahşet anlatır..

Sevgiler canım kardeşim allaha emanet ol.

Çok mu endişelendin İllegal? Muhammed yaşamamıştır demek, İslam'a büyük zarar verecek demek?

Bence de...

Ama Muhammed yaşamamıştır, İslam bir masaldır, efsanedir deyince, bütünüyle ondan elimizi eteğimizi çekeceğiz sanıyorsun herhalde.

Biz, Muhammed yaşamadı diyeceğiz ama aynı anda siyerden vahşet de anlatacağız. Muhammed'e inanan ve Allah'a tapınan insanla tartışırken, onun inançlarını ve inandığı dinin vahşetini ve sapkınlığını ona göstereceğiz yine.

Biz inanmadığımız Allah'ı da eleştiriyoruz öyle değil mi?

Fark yok. Ha Allah, ha Muhammed...

Argümanlar değişir, hepsi o...

Hem bu kadar korkma. Ateistlerin çoğu sizin gibi düşünüyor zaten.

Sitelerde Paylaş
ümmi bir kişinin yapacağı şeyler değil.

Efendimizin siyerde anlatılan halleri emsalsiz benzersiz.

Müthiş bir iman

Müthiş bir sabır

Müthiş bir cesaret

Müthiş bir zeka

Hem aynı zamanda peygamber,komutan,müftü,devlet başkanı

Binlerce milyonlarca insanı ümmi biri tek bir ağız yoluyla yönetmesini akıl kabul etmiyor.

Yeri gelmişken değinmek istedim...

''Ümmi'' kelimesi çok yanlış algılanan, çok yanlış kullanılan bir kelime ve asl olan anlamından uzaklaştırılıyor...

http://www.istekuran.com/index.php?page=ue...ligi-30-06-2006

''Ümmi'' kelimesinin farklı ve daha güzel, hoş anlamları da vardır Osmanlıcada.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın.

Geleneği itibariyle İslam'ın gerçek halini kabullenemeyen ve kendilerine daha insancıl bir din uyduran müslümanlar çoğunlukta. Bugün Türkiye'den bir arkadaşım Facebook'ta hergün bir hadis tarzında bir gruba üye olmuş. Gönderilen hadisleri kabullenmekte güçlük çekiyordu. Bazı hadislerin insanlığına ters geldiğini söylüyordu... Tabi o hadislerin uydurma olduğuna kendini ikna edip "kendi özel islamını" temiz tutuyordu.

Muhammed konusu da böyle.. Yakıştırabildiklerini kabulleniyorlar, yakıştıramadıklarını yalanlıyorlar... Her müslüman Muhammedül emin öyküsünü biliyor ama Kurezya'dan Safiyye analarını nasıl aldığını bilmiyor, duysa da kabullenmiyor.

Ortada bu kadar esnek bir islam varken, bu kadar şekilden şekile girebilen bir islam varken islamı eleştirmek de kolay olmuyor, herkesi kıvıracak bir yeri var.

Sitelerde Paylaş
Diğer başlığa eklediğim mesajı buraya da eklemeyi uygun buluyorum. Tam başlığı olduğu için...

Sevgili Hacı, Alinin yazdıklarını dikkate almanı tavsiye ederim..

Şahsen ben sadece muhammedin değil isanın da musanın yaşadıklarına dair en ufak somut bir iz olmadığını biliyorum.. birçok ateistin de böyle düşündüklerine eminim. dinlere masal dememizin nedeni de budur...

bir örnek de biz verelim:

bir atom teorisi var diyelim.. X adlı şahıs tarafından ortaya atıldığı söyleniyor.. ve bu teori çeşitli şekillerde tartışılıyor.. doğru mantıklı tutarlı gerçekçi olup olmadığı tartışılıyor.. şimdi bu noktada çıkıp bu atom teorisini ortaya adam aslında yaşamamıştır, böyle biri yoktur demek o atom teorisini ortadan kaldırır mı?? o kişinin yaşamamış olması o teorinin tartışılmasını engeller mi?? bu teoriyi göz ardı etmek için yeterli midir bu?? yoksa oturup o teoriyi tartışmak mı gerekir???

aynı şekilde düşünürsek, yaşadığı iddaa edilen muhammed de dünya ve insana dair çeşitli önermeler sunmuş; muhammedin yaşamamış olması bu önermeleri ortadan kaldırır mı??? bu önermeler şu an mevcut değil mi????

Sevgili Faramir

DreiMalAli açıkça farklı bir noktaya değiniyor.

O sizin değindiğniz iletisinde İslam tarihçilerinin gerçekleri belirtmediğini bildirirken, onların tarihsel açıklalamalarının birer gerçek olduğunu belirtiyor.

Yani burada gerçekler sanıldığı gibi değil.

Olmayan bir tarihi uydurmak efsane yazmaktır.

Olmayan bir tarihi uyduranlardan bahsetmek ise efsanelerden değil, çok ciddi gerçeklerden bahsetmektir.

DreiMalAli bize onlardan, yani İslam tarihini uyduranların gerçeğinden bahsediyor.

Yazısını aşağıya kopyalıyorum..

Ben bu konuda elbette sevgili DreiMalAli gibi düşünüyorum.

Ama buradaki gerçekleri, efsanelerle karıştırmamalıyız.

Biz efsaneleri yazanları ifşa etmiyoruz. Onlar bizim umurumuzda bile değil.

Biz İslam hakkında yazılanların hepsinin birer efsane olduğunu ifşa ediyoruz.

Bu bağlamda onları kimin ve nasıl yazdığı ile, kimlerin onlara inandığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor.

Benim ilgilendiğim konu çok farklı.. Beni İslam olgusunun sahteliği, yalanları ve efsanelerden oluşmuş olması ilgilendiriyor.

O noktaya nasıl gelindiği ile bile ilgilenmek istemiyorum.

İslam'a bir milyardan fazla insanın inanmasının bu konu ile alakası yok.

O çok ayrı bir konu. Onu psikologlar ve sosyologlar tartışsınlar.

İnsanlar çok saçma şeylere inanabiliyorlar.

İslam'la ilgili kötülüklerin hiç birisini ben o din Muhammedsiz ortaya çıktı diye hoşgörü ile kabul etmiyorum.

İslam'la ilgili sapkınlıklar için bir mazeret de kabul etmiyorum.

Bu bağlamda Muhammed'in yaşaması da pek önemli değil...

Önemli olan İslam'ın bir efsane olması. Kur'an'ı Muhammed'in yazmamış olması ve İslam'ın gizli bir başlangıcının olması..

Ve tabii İslam'la ilgili bütün sapıklıklar.. Az da değil onlar.

Ama bütün bunları bir perspektife koymamız ve onun büyük manzarasını görmemiz gerekiyor.

Çoğumuz İslam'ın tuzağına düşüp, ayrıntılarda kaybolup gidiyoruz. Ve hemen her seferinde İslam'ı Müslüman'ların istediği şekilde eleştirip tartışıyoruz.

Yani İslam'ın dümen suyundayız...

Ben bu iletilerimde ateistleri eleştiriyorum İslam'dan çok. Ateistlerin İslam sorununa olan yaklaşımlarını eleştiriyorum.

Daha doğrusu Türk ateistlerinin.. Batı uyanmaya başladı. Artık İslam'ın tuzağına düşmüyorlar. Ama korkuyorlar..

Gerçekleri dile getirmekten korkuyorlar. Eninde sonunda bu iş olağına varacak. Bekliyoruz..

Ben merakla Hidden Origin of İslam kitabını bekliyorum.

Sevgili Haci,

pante arkadaşımız ne bir islam çacuğudur, ne de bir müslüman ateist.

Pante değerli bir araştırmacı arkadaşımızdır.

Bu başlıkta da yaptığı gibi, bize ulaştırdığı bilgiler kaynaklar taranarak ortaya çıkartılmış bilgilerdir.

Resmi İslam Tarihinin bizlerden sakladığı, hasır altı ettiği bilgilerin bir kaç örneğini burada bizlere bildiriyor.

Resmi İslam Tarihinin dahi her gün ne kadar çarpıtıldığını gösteren örneklerdir bunlar.

Mesela benim; bunlardan haberim yoktu.

Pante arkadaşımızın bu bilgileri bize aktarması, onun bunlara inandığı veya inanmadığı anlamına gelmez.

Tarihi gerçeklik olarak bakarsak Muhammed diye birisi ne bu Dünyaya gelmiştir ne de yaşamıştır.

Bu konuda verdiğimiz argümanlar benim ve senin için yeterlidir.

Bu konuyu elbette irdeleriz ve elimizden geldiği kadar herkese duyururuz.

(Kah çıkarım gökyüne, seyrederim alemi.)

Diğer taraftan ama, sosyal bir gerçeklik var.

Yaşamamış olan Muhammedin 1 milyardan fazla inanırı mevcut.

Ve pante'nin verdiği kaynaklar, müslüman vatandaşlarımızın inandığı kaynaklardır.

Bu kaynaklar tarihi gerçekliği yansıtmasalar dahi, inanırları maalesef var. Hem de çok var.

Yalan da olsa, masal da olsa, sanal bir karakter de olsa; bu insanlar Muhammedin yaşadığına inanıyorlar ve Muhammedin yaptıklarını yaşamlarına entegre etmeye devam ediyorlar.

Bu fiktif Mehammedin küçük yaştaki kızlara sulanmasından haberimiz vardı.

Meğer küçük kızlara asılan sadece sanal Muhammed değil, müslümanların çok değer verdiği, "adaleti" ile ünlü kişler ve "Allahın Aslanı" gibi sanal kişilikler, kısacası "asrı saadet" devrinin büyükleri(!) de bu kervana dahilmiş.

Biraz cumhuriyet ahlakı görmüş insanlarımız için bu, çok yüz kızartıcı bir durum olduğu için, şimdilik bizden saklanan bilgilerdi.

Eğer ülkemiz İran veya Suudi Arabistan benzeri bir sistemle yönetilmiş olsaydı, bunlar saklanmaz, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmiş olurdu.

Kızlarımızın başına gelecekleri düşünmek dahi istemiyorum.

Bu yüzden pante arkadaşımza bir teşekür borçluyum.

İster Muhammed yaşadı bazında, ister Muhammed yaşamadı bazında İslamı ve onun yaşam tarzını eleştirmek bence doğru bir davranışdır.

(Kah inerim yeryüzüne, seyreder alem beni.)

Muhammedin yaşamadığını, pantenin verdiği kaynakların sonradan yazılmış olduğunu ve tarihi gerçekleri yansıtmadığını bilenlarin, kafa yorması gereken bir nokta var:

Küçük yaştaki kızlara reva görülen bu insanlık dışı davranış tarzını kimler yazdılar, neden yazma gereğini duydular, neden övgüyle bahsetme gereğini duydular?

Çünkü, Muhammed zamanında yazılmasa da, Muhammed zamanını yansıtmasa da, bu kaynaklar tarihi eser olarak mevcutlar.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş
Istanbul Uni. Siyasal'da okuyan bir arkadasim(ki o ben de olabilirim:) bana derdi ki; uni. cevresinde gorevli pek cok sivil polis sol egilimlidir. Derdim ki o nasil olur? O da derdi ki onca bildiriyi, basin aciklamasini sen de okusan sen de solcu olurdun.

Kissadan hisse...

Sen ne dedigimi cok iyi anladin cubbeli :acute:

Sallamış senin arkadaşın, Polislerin çoğu Fethullah'çı..

O kadar talebe sen okutsaydın ateist olurlardı... :lol:

Sitelerde Paylaş

İnternette en çok tıklanan hoca. Hayatı en çok merak edilen hoca. Televizyona çıkınca en çok izlenen hoca..

Gümbür gümbür geliyoruz haberiniz yok..

Sitelerde Paylaş

İnternette en çok tıklanan hoca. Hayatı en çok merak edilen hoca. Televizyona çıkınca en çok izlenen hoca..

yavaş gelin la.. nereye geliyorsun? adamın kestanesini çizeriz.. bu ülkeyi sizin gibi yobazlara mı teslim edeceğiz? çok beklersin ve sonun darağacı olacaktır.. :good:

Sitelerde Paylaş

Cem Yılmaz'a rakiptir kendisi, milletin merakı ondan...

"aha benim kuş ötüyor" gibi laflarını dinlemek, gülmek için izliyorlar.

Sitelerde Paylaş

%99 rakamını nerenizden uydurdunuz?

Hangi araştırmadan böyle bir sonuç alınmıştır da her fırsatta "%99'umuz müslümandır" diye böbürleniyorsunuz?

Sizin yalan olmayan, doğru dürüst açıkça telafuz edebildiğiniz bir tek kelime var mıdır?

Bu ülkenin %99'u müslüman değildir! Sayıları 5-10 milyon arasında tahmin edilen bir Alevi nufüs vardır ki Alevilerin kendilerini müslüman olarak görmedikleri tartışmalı olduğu gibi yeni kuşak Alevilerin ezici çoğunluğu da ateisttir. Aleviliğe inandıkları söyleyenler ise İslam'ın hiçbir gereğini yerine getirmezler; bunlar oruç tutmazlar, namaz kılmazlar, bağnaz olmadıkları için çoğu konuyu çekinmeden kendileriyle tartışabilirsiniz. Ayrıca sunni kesim tarafından sistemli olarak zulüm gördüklerinden İslam'ı da hiç sevmezler. Aleviliği de içine alan ve tanrı tanımaz bir akım olan Bektaşilik ise bu ülkenin belki de tek gerçek umududur!

Kendisine müslümanım diyen kitlenin oranı %90'ı bile geçmez! Bu %90'ın %90'ı da İslam'ı bilmeden inanıp gezen bilinçsiz kitledir ve kendi insanlık anlayışına paralel bir din kurgusu vardır. Ne yazık ki devletin enbaşta eğitim kurumları olmak üzere tüm birimleri sürekli olarak din propagandası yürütmektedir. Devlet okullarında biyoloji dersinde Darwin'in evrimi üzerinde hiç durulmaz bile. Gerçekler, yalan ve dolanla boğuntuya getirilir ve din karşıtı her düşünce lanetlenir! Bu iğrenç politika 12 Eylül'den sonra yoğun bir biçimde uygulanmış ve korkunç boyutlara varacak derecede başarılı da olmuştur. Öyle ki bazı öğretmenler devletin okulunda Atatürk'e dil uzatmaktan bile çekinmeyecek kadar rahattırlar.

Sitelerde Paylaş
%99 rakamını nerenizden uydurdunuz?

Hangi araştırmadan böyle bir sonuç alınmıştır da her fırsatta "%99'umuz müslümandır" diye böbürleniyorsunuz?

Doğrudur. Türkiye'nin %98'i, 99'u müslümandır.

Yani, sorulduğunda ya da nüfus kağıdına bakıldığında müslümandır.

Fakat, müslüman demek İslam'ı kabullenmiş, İslam'a teslim olmuş olan demektir.

Sadece %1-2'si müslüman olmadığını, gayrimüslim ya da ateist olduğunu açıkça söyler, ya da nüfusunda öyle yazar.

Bu müslümanların yüzde kaçının mümin, yani gerçekten iman etmiş olan Muhammedî olduğunu tespit etmek zordur.

Benim tahminim %50-60 civarında olduğudur.

Sitelerde Paylaş

İslam ve diğer bilumum dinler tarih sürecinin evriminde şekillenip günümüz haline gelmişlerdir...İslam 1000 yılın ürünüdür, Muhammed ve efsaneleri de öyle.

antik yunan tanrılarının da bir dünya hikayesi, evlilikleri vs hikayeleri vardır öyleyse bu kadar çok hikayesi olan tanrılar kesinkez varmıydılar? Böyle bir argüman olabilir mi?

Muhammed ve o döneme ait ortada henüz hiç birşey yoktur...yok ise varolmadığı ileri sürülebilir ve gayet kuvvetlidir..

Sitelerde Paylaş
Ben bu siteye yeni üye oldum! Inanan inanmayan herkese selamlar! Sayin cübbeli arkadasim öncelikle bir konuya takildim ben.Bir baslik acarak bunu dile getirmek istedim ama baslik acma yetkisi verilmemis.Bu yüzden bu baslik üzerinden size bir soru sormak yada hatirlatma da bulunmak istedim.Ben Müslümanim bunu belirterek takildigim konuya geceyim.Gecenlerde hangi baslik idi bilmiyorum ama bir cümleniz cok dikkatimi cekti."Yeryüzünde hangi irk hangi insan hangi kabile vardirki dinden haberi olmamis yada peygamber gönderilmemis". Demistiniz.Bu cümlenizi okuyunca üye olup cevap vermek istedim.Biraz gec oldu ve baslikla pek alakali olmadi özür dilerim herkesten.Sevgili kardesim ben size ispatlayabilirim islamdan dinden yada dinlerden herzaman bihaber olmus insanlar olmustur.Bunu cem yilmazin esprilerinden yola cikarak söylemiyorum.Bakin yakin zamanlarda Alman zdf kanalinda izledim.Amazonlarda yeni bir kabile kesfedildi.Helikoptere ok atiyorlardi.Ilk defa kendilerinden baska insan görüyor bu kabile.Yani daha baska örneklerde verilebilir afrikada ki darbeci ülkelere müdahale eden Abd nin afrikada ormanin icinde kurdugu üsse inen helikopteri görünce tanri indi deyip yere egilen afriklalilarda basinda yer aldi.Demek istedigim dininizi savunun imaninizida savunun ama lütfen bilimden ilimden kopmayin.Ters düsmeyin.Komik durumlara düsmeyin.
Sitelerde Paylaş

heee, şimdik sen cübbeliye olan ilgi=islama olan ilgi mi dersin

ortamındaki oksijen oranının makul düzeyde olduğuna emin ol kardeşim, berhudar olasın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...