Jump to content

ALLAH cc.IN VARLIĞINI İSBAT EDEN 4 PERDESİZ HAKİKAT:

Recommended Posts

"Elektron çekirdeğin etrafında döner çekirdekte proton ve nötron vardır." bunuda araştır arkadaşım yaz google'a.

ben bunun hala geçerli olduğunu söylüyorum dünyada öyle söylüyor. sırf aykırılık olsun diye dünya tepsidir de diyecekmisiniz bakalım.

galaksiler çarpışır ve 10 parça simetri olarak 10 parçayla çarpışmaz herşeyi ayrıntısına kadar anlatamam ki.istediğin kadar zorla elektron çekirdek etrafında döner bud eğişmez bir kural çekirdek dediğim yumurta zarı gibi bir şeyle kaplı değil nötron ve proton merkezde bu demek.

yılldızların birbirine çarpmaması; akıllı dikkatli ve bilinçli varlıklar olduğu için mi acaba değmiyorlar biz bile o kadar hızlı hareket etmeden en akıllı varlık olarak kaza yapıyoruz nasıl olurda yıldızlar birbiri içinden çarpmadan metrobüs gibi rahatlıkla geçerler diyecem; sırf aykırılık olsun diye tesadüf denecek asıl tüy burada dikiliyor. BU ARADA HAWKİNG MAWKİNG İYİ ARAŞTIRMIŞSIN AMA SADECE GOOGLELA BU KADAR OLUR. Hawking ışıma olurken buharlaşma sırasında küçülüyor demektedir. ama Stephen Hawkingin ortaya attığı yeni teori aslında eskisinden çok daha radikal bir yapıya dayanıyor. Yeni Hawking teorisi astronominin son 30 yıldaki en önemli paradoksu nesnelerin kara deliğin içinde kaybolması sorusuna yanıt buluyor.

Atom parçacık teorisi maddenin hiçbir zaman yok olamayacağını, ancak dönüşebileceğini söylüyor. Hawking ise kara deliklerin içinde maddelerin yok olduğunu iddia ediyordu. Hawking, kara deliklerin tüm moleküler içeriği yok edeceği ve geriye sadece radyasyon kalacağını öne sürüyordu. Bu iki doğa teorisi birbirlerine zıttı. Kara delikler parçacık teorisine, parçacık ise kara deliklerin yapısına ters düşüyordu.

Yeni Hawking teorisi kara deliklerin içinde giren maddelerin geri elde edilebileceğini savunuyor, kısaca paradoks şimdilik parçacık teorisi lehine çözülmüş oluyor çünkü parçacık teorisi atrofizik dünyasında daha çok kabul görüyor.artık hawking teorisi 30 yıldır aldatıldık cümleleriyle terk ediliyor.

karadeliğin güney kütlesinin 1 milyon katına eş bir süper karadelik yeterli ölçüde gaz, yıldız gibi uzay kütlelerini yutarsa, yutulan kütlelerden açığa çıkan enerjilerin toplamı neticesinde ya çevreye yalnız enerji parçacıkları yayar veya infilak eder. Yalnız enerji parçacıkları yayan karadelik kuvasar ismini alır. Karadelik, infilak ederse yeni galaksiler, nebulalar meydana gelir. yANİ GALAKSİ İLK HALİYLE DURMUYOR YERİNE YENİSİ DE YARATILIYOR.

Yıldızlar bünyelerinde hidrojen bombaları patlatarak yaşar. Bu patlamalarda bir kısım madde enerjiye dönüşür ve çok büyük bir sıcaklık açığa çıkar. İki milyon kilo kömürü yakarak elde edeceğiniz enerjinin tamamını sadece bir gram maddeyi enerjiye dönüştürerek elde edebilirsiniz. örneğin orta boy bir yıldız olan Güneş`imizde her saniye dört milyar kilo madde enerjiye dönüşür. Yani bir saniye gibi ufak bir zaman diliminde sekiz milyon kere trilyon ton kömüre eşdeğer sıcaklık ortaya çıkar. Bir yıldız bütün maddesinin az bir kısmını yakıt olarak kullanır ve bu yakıt bitince yıldızlar da ölür. Allah`ın canlılar için takdir ettiği doğum ve ölüm yıldızlar için de takdir edilmiştir. Her yıldızın muhakkak bir sonu vardır, Evren`in bir yanında yıldızlar doğarken, diğer tarafta ölen yıldızlar adeta "Biz ölür gideriz, ama bizim Yaratıcımız her zaman vardır, onun yaratışı hep devam etmektedir." demektedirler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 160
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Allahtan başka kimse kimseye peygamber gönderemez arkadaşlar öyle değil mi. biz sümerlerin milattan binlerceyıl önce yaşayan bir ulusun her yaptıklarını kayıt altına aldıklarını mı sanıyoruz. Eski zamanlardaki dinlerde birçok sınıfta tanrıya rastlanır. Ancak günümüzdeki pek çok kültürde de böyle bir yaklaşım sergilenir. Örneğin bir Hindu, sayıları gittikçe artmakta olan tanrı ve tanrıçalar arasında yaşamaktan zevk duyar... Diğerleri ise tanrılara bile tapmazlar, animistik ruhlara, şeytanlara tapınırlar. Örneğin Eski Yunan'ın batıl inançları üzerine araştırmalar yapmış olan Axel W. Persson, Tarih Öncesi Yunan isimli eserinde;"İlk baştan beri var olan tek Tanrı inancı, daha sonra Yunan dinsel mitlerinde gördüğümüz sayısız önemli önemsiz tanrısal kişiliklere dönüşmüştür." der.

Eğer ruhlara tapmak tek bir İlah'a tapmaya uzanan bir evrim sürecinin ilk basamağı olsaydı, bu durumda çok tanrılılığın gittikçe tek tanrılılığa evrimleşmesinin kanıtlarını görmemiz gerekirdi... Bunun tam aksine tek görebildiğimiz, tek Tanrı inancının her zaman ilk basamak olduğudur bununla ilgili marduk örneğiniş de hatırlayın.

Çok tanrı inancını ilk oluşumuna kadar izleyebildiğimiz her yerde, bunun tek Tanrı inancının bir çeşitlemesi olduğunu görüyoruz.yani tek tanrının özelliklerini her özelliği bir tanrıuya verecek biçimde çeşitlendirmiş insanlar mesela ateş tanrısı deniz tanrısı toprak tanrısı güneş tanrısı. şimdi bunları tek ilahın mı yönetiyor olması mantıklı sonsuz gücüyle yoksa birbirine uymak zorunda olmayan ilahlar topluluğunun mu. bir elmanın nasıl bir dayanışma gerektirdiğini düşünün ve bir ilahın güneşi doğurmak istemediğini diğerinin toprağı yetişmeye müsait olmaktan 15 asır çıkarmak istediğini bir diğerinin sen benden fazla yer aldın dünyanın artık yarısı toprak olacak dediğini. İlah sonsuz güce sahiptir öyle değil mi? biri diğerini ikna edebilir mi o halde? Peki bir sorun yaşanıyormu ?

Sümerliler hakkında senin kadar az şey bilip (hatta birşey bilmeyip) senin kadar iddialı konuşan bir başkasını görmedim. Sümerlilerin her yaptıklarını kayıt altına aldıklarını SANMIYORUZ. Bunu BİLİYORUZ. Nereden biliyoruz? Yüzbinlerce tabletten. Senin aksi yönde kanıtın varsa sun.

Benzer şekilde, Marduk çok tanrılı inançtan evrilerek türetilen ilk tek tanrıdır, Marduk çok tanrılı dinlerin ilham vericisi değildir. Sana farklı başlıklarda da bunu anlatmaya çalıştım. Tekrar bak:

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=28503

Bu başlıktaki 1 ve 4 nolu iletileri tekrar oku. Bize özellikle 1 nolu iletide sıralanmış olan nuh tufanı, habil ile kabil, adem ile havva hikayelerinin hem tek tanrılı dinlerin kutsal kitaplarında hem de sümer tabletlerinde ne işi olduğunu açıkla (lütfen şu 124.000 peygamber işini geç, varsa Sümerlilere gelen peygamber varsa isim ver. "Gelmiş olması lazım yıhaaa, lütfeeeeen!" hissiyatını bırak, somut konuş)

tarihinde AhbAp tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Elektron çekirdeğin etrafında döner çekirdekte proton ve nötron vardır." bunuda araştır arkadaşım yaz google'a.

ben bunun hala geçerli olduğunu söylüyorum dünyada öyle söylüyor. sırf aykırılık olsun diye dünya tepsidir de diyecekmisiniz bakalım.

Sana dönmez diyen mi oldu? Dön iyi bak bakalım ne demişiz? "Senin zannettiğin anlamda dönmez, gezegenlerin Güneş etrafında döndüğü gibi dönmez" diyoruz. Al bak Helyum atomu bu.. İki tane elektronu var, göster bakalım nerede?

2vt45ya.jpg

yılldızların birbirine çarpmaması; akıllı dikkatli ve bilinçli varlıklar olduğu için mi acaba değmiyorlar biz bile o kadar hızlı hareket etmeden en akıllı varlık olarak kaza yapıyoruz nasıl olurda yıldızlar birbiri içinden çarpmadan metrobüs gibi rahatlıkla geçerler diyecem; sırf aykırılık olsun diye tesadüf denecek asıl tüy burada dikiliyor. BU ARADA HAWKİNG MAWKİNG İYİ ARAŞTIRMIŞSIN AMA SADECE GOOGLELA BU KADAR OLUR. Hawking ışıma olurken buharlaşma sırasında küçülüyor demektedir. ama Stephen Hawkingin ortaya attığı yeni teori aslında eskisinden çok daha radikal bir yapıya dayanıyor. Yeni Hawking teorisi astronominin son 30 yıldaki en önemli paradoksu nesnelerin kara deliğin içinde kaybolması sorusuna yanıt buluyor.

Okuduğunu anladığına emin misin? Güneş 1 milimetre olsaydı, en yakın yıldız 35 km uzakta olacaktı diyoruz.. Galaksiler bu kadar seyrekken çarpışma olmaması değil, çarpışma olması mucize olacaktır.

Atom parçacık teorisi maddenin hiçbir zaman yok olamayacağını, ancak dönüşebileceğini söylüyor. Hawking ise kara deliklerin içinde maddelerin yok olduğunu iddia ediyordu. Hawking, kara deliklerin tüm moleküler içeriği yok edeceği ve geriye sadece radyasyon kalacağını öne sürüyordu. Bu iki doğa teorisi birbirlerine zıttı. Kara delikler parçacık teorisine, parçacık ise kara deliklerin yapısına ters düşüyordu.

Nasıl da işkembeden sallıyorsun? Kara delik içine giren maddenin yok olacağını kim, ne zaman söylemiş? Kara delik içindeki maddenin kütlesi, kara deliğin kütlesine eklenir. Yok olmaz. Hawking'e göre de yok olmaz, başkasına göre de.. Hawking ışıması da yine maddenin mutlak anlamda yok olması anlamına gelmez. Adı üstünde ışıma.. Yani maddenin enerjiye dönüşerek ışık halinde evrene yayılacağı anlamına gelir.

Yeni Hawking teorisi kara deliklerin içinde giren maddelerin geri elde edilebileceğini savunuyor, kısaca paradoks şimdilik parçacık teorisi lehine çözülmüş oluyor çünkü parçacık teorisi atrofizik dünyasında daha çok kabul görüyor.artık hawking teorisi 30 yıldır aldatıldık cümleleriyle terk ediliyor.

Öfff! Bu kadar cehalet mide bulandırıyor!.. Hayır zırcahilim, ben anlamam desen neyse. Kimse dokunmayacak. Ama bölük pörçük kulaktan dolma zırvalamıyor musun? Bir kere kulaktan yalan yanlış duyduğun şey, maddenin kaybolup kaybolmayacağı değil, maddenin oluşturduğu enformasyonun kaybolup kaybolmayacağı. Maddenin yokolup olmamasıyla ilgisi yok.

Gelip burada bağlam dışı sallıyorsun. Duyan birisi bir halt bildiğini sansın diye. Ama daha

karadeliğin güney kütlesinin 1 milyon katına eş bir süper karadelik yeterli ölçüde gaz, yıldız gibi uzay kütlelerini yutarsa, yutulan kütlelerden açığa çıkan enerjilerin toplamı neticesinde ya çevreye yalnız enerji parçacıkları yayar veya infilak eder. Yalnız enerji parçacıkları yayan karadelik kuvasar ismini alır. Karadelik, infilak ederse yeni galaksiler, nebulalar meydana gelir. yANİ GALAKSİ İLK HALİYLE DURMUYOR YERİNE YENİSİ DE YARATILIYOR.

Böyle bir karadelik infilak etmez. Uyduruyorsun, sallıyorsun, işkembeden atıyorsun. Kara delik ne kadar büyükse, o kadar az ışınım yapar. Güneş kütlesindeki bir kara delik 10 üzeri 65 yıldan fazla yaşar. Bu akıl almaz büyük bir süre. Evrenin yaşı, 1.3 x 10 üzeri 10 yıl. Bu, bunun trilyon kere trilyon kere trilyon kere trilyon katından da uzun bir süre.

Kuasar kendiliğinden enerji yaymaz. Çok büyük bir kara delik, çevresindeki muazzam miktarda gazları içine çekerken, bu gazlar çok yüksek hızlara çıkarak olağanüstü ısınırlar ve bunların bir kısmı kara deliğin içine düşmeden görünür ışık, radyo dalgası, X ışınları, gama ışınları şeklinde yayılır. Senin zannettiğin gibi kara delik kendi içinden enerji yaymaz. Senin zannettiğin gibi infilak etmez. Karadeliğin patlamasıyla galaksiler ortaya çıkmaz.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Anibal,Muhammed garıları üstlerine çıhmah için almadıysa niçin aldı?

Muhammedin yalnız ikinci karısı SERVE fakirdi,diyerlerinin hiçbiri fakir deyildi.

Bir kısmı zatan arkadaşlarının kızlarıydı.

Hatice öldükten sonra Muhammede karı bulmakla görevlendiren kadın Muhammede şöyle der.

Şu an hazırda yalnız Serve var.

Çocuklarının bakımada ihtiyacı var.

Sen şimdi ilk etabda Serveyi al.

Evet,yaşlı,

Şişgo,

Çirkin ama senin yatak işin dahil her işini görecek güçdedir.

Güzelinide araştırıyorum,en kısa zamanda bulacağım der.

Ve Serveyle evlenir Muhammet.

Ardından dünür başı Ebubekire ayşeyi isteneye gider,uzatmiyelım.Ayşayı baba Ebubekir Muhammede verir.

Ama Ayşe 5 yaşındadır.

Ayşeye 5 yaşında nikak kıyılır.

İki yıl beklendikten sonra Ayşa 7 yaşında Muhammedin yatagına alınır.

Muhammed Serveye derki seni boşayacağım,habarın olsun.

Serve başlar ağlamaya,benim ne yerim var ,nede kimsem,ben ne yaparım sokaklarda?

Muhammed bu sızlanışa omuz silkes.

Ne halin varsa gör dercesine.

Muhammed aslında Serveye kocalık yapmak istemiyordu.Boşamak istemesinin nedeni buydu.

Servede bunun farkındaydı.

Ve Serve biliyorduki bu nedenle boşuyordu kendisini.

Serve dediki senden kocalıkta istemiyorum,nolur beni boşama.

Muhammed Servenin bu lafını duyunca ŞİMDİ oldu bu çatı altında kalabilirsin dedi.

Muhammed bukadar karıyı baksın diye aldığı KÜLLÜ yalandır.

Öyle olsaydı Serveyi kapıya atmayı düşünmezdi.

Öylede olsaydı nikaha ne gerek vardı.

Sonra Serve hariç aldığı tüm garılara başlık parası ödemiştir.

Hattaaa,başlık paralarını az bulup,paraları kaldırıp atıp kızının elınden tutup kızlarını çekip götürenler bile vardı.

İşiniz gücünüz yalan.

Andmı içtiniz ,doğru söylememeye?

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

>>> "Elektron çekirdeğin etrafında döner çekirdekte proton ve nötron vardır." bunuda araştır arkadaşım yaz google'a. ben bunun hala geçerli olduğunu söylüyorum dünyada öyle söylüyor.

Sizin zaten ayırıcı özelliğiniz budur, bir yalan söyler, sonrada dünya böyle söylüyor dersiniz güya.

Bahsettiğiniz mevzu, Bohr atom modelidir:

Buraya kadar anlatılan atom modellerinde, atomun çekirdeğinde, (+) yüklü proton ve yüksüz nötronların bulunduğu, çekirdeğin etrafında dairesel yörüngelerde elektronların dolaştığı ifade edildi. Bu elektronların çekirdek etrafında nasıl bir yörüngede dolaştığı, hız ve momentumlarının ne olduğu ile ilgili bir netice ortaya konmadı. Bohr ise atom teorisinde elektronların hareketini bu noktadan inceledi.

Her hangi bir kararlı enerji seviyesinde elektron dairesel bir yörüngede (orbitalde) hareket eder. Bu yörüngelere enerji düzeyleri veya kabukları denir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bohr_Atom_Modeli

İşte senin sandığın şey bu. Ve aynı yerde bak ne yazar, son cümle olarak: "Bugünkü bilgilerimize göre; Bohr kuramının, elektronların dairesel yörüngelerde hareket ettikleri, ifadesi yanlıştır."

Eğer senni dediğin gibi, elektronlar çekirdeğin etrafında dönen şeyler ise, Zeeman etkisini nasıl açıklamayı düşünüyorsun mesela?

Elektronlar, çekirdeğin etrafında dönmezler, kaç kere daha söyleyeceğiz, yanlış bildiğini anlaman için daha kaç kere tekrar etmemiz gerekiyor?

Sitelerde Paylaş

Aralarda kaynamış bir soru var, hala daha yanıt yok:

Diyorsunuz: Çişimi yapıyom, popom kuru kalıyo, demekki allah var.

Tamam çişe sözümüz yok, kuru kalan yerinize de, ama bunun hangi şekilde allaha kanıt olduğunu söyleyebilmiş değilsiniz hala.

Birileri çıktı, Zeus olmaz, Şiva olamaz, şu bu olamaz, demekki allah vardır gibi saçmaladı.

Zeus veya Şiva'nın yokluğunu kanıtlaman, allahın varlığının kanıtı değildir. Zeus'un yokluğunun kanıtı, sadece zeus'u yok eder, allahı var kılamaz.

Allahı var kılmak istiyorsanız, doğrudan allahı gösteren bir şeyler söylemeniz, ona dair kanıtlar göstermeniz lazım.

Buyrun, bekliyoruz bakalım, görelim.

Sitelerde Paylaş

"Nasıl da işkembeden sallıyorsun? Kara delik içine giren maddenin yok olacağını kim, ne zaman söylemiş? Kara delik içindeki maddenin kütlesi, kara deliğin kütlesine eklenir. Yok olmaz. Hawking'e göre de yok olmaz, başkasına göre de.. Hawking ışıması da yine maddenin mutlak anlamda yok olması anlamına gelmez. Adı üstünde ışıma.. Yani maddenin enerjiye dönüşerek ışık halinde evrene yayılacağı anlamına gelir. "

Ne işkembesi arkadaşım, bunu hawking söylüyor, ben öyle bir şey mi dedim diyorsun. hawkingi, ışıma ve patlama konusunda örnek alıyorum diğer taraftan aynı konuda karadeliklerle ilgili söylediklerini kabul etmiyorum mu diyeceksin. googledan atıyorsun gerçek bu. elektron öyle değil böyle döner diyorsun sonra... helyum resmindeki atomun etradındaki elektronu sen göster. hadi şurada de. güneşinkine benzemezmiş bir arkadaşımız da çekirdek değil o proton etrafında döner demişti. o kadar farklı yorumlar yazılıyor ki ben fi<ik bilmeyenlerle fizik tartışıyorum. bak bilim dünyasından sürekli teori üretilir ve bu teoriler bilim çevrelerince kabul görmeden olmaz. şu an lise ve üniversite kitaplarının hepsinde dediğim şekilde anlatılıyor, hatta wikideki yere baktım bana tavsiye ettiğin yere bir de sen bak veya şöyle diyelim benim derdim atomlar veya spinler falan değil.

senin dediğin gibi kabul edelim ve şöyle bir soru soralım. lütfen kıvırmadan zorlamadan saçamalamadan akıl sınırlarını aşmadan bir cevap istiyorum. melemen bile kendi kendine olmazken atomu bu şekilde tasarlayan yüce güç kimdir. çünkü cansız olmasına rağmen deha gibi iş görüyor buraya kimsenin itirazı olamaz. kimdir? picassonun resmini görsek yanında olmasa bile resmin varlığı bize picassonun varlığını gösterir. şimdi yazın başka kışın başka renklerle yapılan tabloyu hem de canlısını kim yapmaktadır. picassonun tablosu dahi tuhaf şekilelr olsa bile kendi kendine olamazken insana ilham veren tabiat tablosunu kim yaptı.?

Sitelerde Paylaş

ahbap meraba

bak sümerler babiller mısırlar vs. bunlar hakkında çok net konuşmalar yapmak olanaksız ben nasıl Peygamber gelmiştir diyorsam seninde şu ana kadar olan veya bulunan şeyler böyle söylüyor ama bundan sonra ne olur bilmem demen lazım. yazıyı buldular diye birileri durmadan güneş 8.01 de doğdu 02 ye kadar esnedim diyecek değil. herşey yazıldı 100 binlerce yazıt var da geçerli değil ki sen yüzbinlerce yazıtı okumuş da olamazsın. okudum deme bence. oralarda ne geçiyor daha ondan haberimiz yok. babillerde tek tanrılı dinlşerden bahseden bilgiler var . Marduk konusunda Langdon'un Sümer tabletlerinin tercümelerini yayınlamasından bir süre önce, Friedrich Delitzch isimli araştırmacı Marduk olarak adlandırılan tek bir İlahın farklı özelliklerinden çok tanrılı inancın türediğini ortaya çıkardığını söylemiştim sen öyle olmadığını söylüyorsun ne bileyim belki de friedrick den daha iyi biliyorsun. Sümerlerle ilgili çalışmalar ve sümeroloji bölümleri, ve arkeolojik kazıları devam etmektedir zaten bundan dolayı her şey ortada tek tanrıdan da behsedilmiyor denemez. Bu insanlar ilgili herşey biliniorken boşa kürek sallıyor demektir zaten.

Sitelerde Paylaş
senin dediğin gibi kabul edelim ve şöyle bir soru soralım. lütfen kıvırmadan zorlamadan saçamalamadan akıl sınırlarını aşmadan bir cevap istiyorum. melemen bile kendi kendine olmazken atomu bu şekilde tasarlayan yüce güç kimdir. çünkü cansız olmasına rağmen deha gibi iş görüyor buraya kimsenin itirazı olamaz. kimdir? picassonun resmini görsek yanında olmasa bile resmin varlığı bize picassonun varlığını gösterir. şimdi yazın başka kışın başka renklerle yapılan tabloyu hem de canlısını kim yapmaktadır. picassonun tablosu dahi tuhaf şekilelr olsa bile kendi kendine olamazken insana ilham veren tabiat tablosunu kim yaptı.?

Sizi de şuraya alalım lütfen

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...st&p=488780

Sitelerde Paylaş
--------------------

Evrenin muhteşem büyüklüğüne rağmen kusursuz işleyişini anlamak için bir tren düşünelim en sondaki vagon bir öndekine bir öndeki diğer bir öndekine ve o da başka bir öndekine bağlıdır en öndeki vagon da lokomotife. Lokomotif?

İçindeki motorla ve güçle tek başına hepsini çekmektedir

Şimdi fizk biliyorsunuz ve evrenin kusursuz işleyişi diyorsunuz yani! ha?

hem kusursuz işliyor hem de dediğiniz gibi galaksiler çarpışıyorlar, ilginç değil mi?

http://www.ntvmsnbc.com.tr/id/24947836/

Şu lokomotif örneği de sıktı hocam, kendi ayağınızla kuyuya düşüyorsunuz. Evet lokomotifin motoru vardır ve o motoru insan yapmıştır, ben motorlu lokomotife günde 5 defa diz çökemem hoca. tanrı fikri de işte böyle motor gibi insan icadı bir fikirdir ona da tapınamam. Sen bana mesela hayvanlar üzerinden tanrıyı ispat etki ben bak evet doğanın bir parçası doğanın kendi varoluşu içinde tanrıya tapınıyor diyeyim sana. Yani öyle bir argüman koy ki içinde insan iradesi olmasın. İnançlarınıza göre Tanrı insan olmadan öncede vardı, öyleyse şu insanı çekin aradan da öyle gösterin argümanlarınızı. Yok lokomotifti, yok ressamdı, melemendi. Geçin bunları da kendi kendine kanıt olan bir şey söyleyin. Bu küçük akıl oyunlarını burada yiyecek kişi pek azdır. İlla insan algısı varken tanrı var olmak zorunda ise yemişim öyle tanrıyı. Hadi insanı çekin aradan ve Tanrıyı gösterin. Hiç bir şey var olmasa da olması gereken muhteşem tanrınızı benim üstümden kanıtlamayın da şunu kendi kendine gösteren bir mantık dizimi oluşturun haydee.. kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş
ahbap meraba

bak sümerler babiller mısırlar vs. bunlar hakkında çok net konuşmalar yapmak olanaksız ben nasıl Peygamber gelmiştir diyorsam seninde şu ana kadar olan veya bulunan şeyler böyle söylüyor ama bundan sonra ne olur bilmem demen lazım. yazıyı buldular diye birileri durmadan güneş 8.01 de doğdu 02 ye kadar esnedim diyecek değil. herşey yazıldı 100 binlerce yazıt var da geçerli değil ki sen yüzbinlerce yazıtı okumuş da olamazsın. okudum deme bence. oralarda ne geçiyor daha ondan haberimiz yok. babillerde tek tanrılı dinlşerden bahseden bilgiler var . Marduk konusunda Langdon'un Sümer tabletlerinin tercümelerini yayınlamasından bir süre önce, Friedrich Delitzch isimli araştırmacı Marduk olarak adlandırılan tek bir İlahın farklı özelliklerinden çok tanrılı inancın türediğini ortaya çıkardığını söylemiştim sen öyle olmadığını söylüyorsun ne bileyim belki de friedrick den daha iyi biliyorsun. Sümerlerle ilgili çalışmalar ve sümeroloji bölümleri, ve arkeolojik kazıları devam etmektedir zaten bundan dolayı her şey ortada tek tanrıdan da behsedilmiyor denemez. Bu insanlar ilgili herşey biliniorken boşa kürek sallıyor demektir zaten.

Arkadaşım, sen hangi somut bilgiye dayanarak oralarda ne geçtiğinden haberimiz yok diyorsun? Sümerlilerin neleri tabletlere kaydettiğinden haberin var mı? Sadece dinsel, siyasal, hukuksal şeyleri değil, kişisel şeylerini dahi tabletlere kaydettiler, bunların tercümesi yapıldı, tüm dünyada sayısız kitap olarak basıldı. Senin aklın almıyor, buna ihtimal veremiyorsun diye tarihi ve arkeolojik gerçekleri yok mu sayacağız? Varsa yabancı dilin, Thorkild Jacobsen'in, Henry Frankfort'un, John A. Wilson'un, William A. Irwin'in eserlerini oku. Veya Türkiye'de çokça bulunan Kramer'in veya Türk Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ'ın eserlerini oku. Mesela Çığ'ın "Sümerli Ludingirra"sını oku, emekli bir öğretmenin günlüğüdür bu. "Ortadoğu Uygarlık Mirası I-II"yi oku, orada iki kişinin birbirine verdiği borç nedeniyle yaptıkları senetler, aşk mektupları vs'den tut, tüm dinsel, siyasal ve hukuksal düzenle ilgili tabletler hakkında bilgi bulacaksın. Marduk, Sümerlilerin Tanrılarından biri olan Tammuz'un (Dumuzi) BAbil versiyonudur. Nasıl tek tanrılaştığıyla ilgili çokça link de verdim sana. Anlamamak için direniyorsun, şöyle olmalı böyle olmalı mantığındasın hep. Babil dini Sümerden birebir esinlenmiştir. Bunların tarihsel gerçekliği hakkında dünyada tek bir adamın şüphesi yokken, işim yok da seni mi ikna etmeye çalışacağım?

Sitelerde Paylaş

aHBAP DOSTUM ! BEN NE DİYROUM SEN NE YAZMIŞSIN ARKADAŞIM BEN ARKEOLOJİK KAZILAR DEVAM EDİYOR SÜMEROLOJİ BÖLÜMÜ HALA İŞLİYOR BU İNSANLARIN 100 BİNLERCE YAZITLARINI OKUMADIN HALA DEVAM EDECEK BU İŞ BURADA BİTMEZ SÜMERLERDEN ABAHSEDİYORUZ YARION BİR GÜN ARKEOLOGLAR NE BULUR BİLEMEYİZ BABİLLER TEK TANRILI DİN KAVRAMININ YAŞANDIĞI BİR YER EN AZINDAN YAHUDİLER BİR MÜDDET ORADA YAŞADILAR DİYORUM SEN ABANA SÜMEROLOG HEDE HÖDÖYÜ OKU DİYORSUN.

Sitelerde Paylaş
aHBAP DOSTUM ! BEN NE DİYROUM SEN NE YAZMIŞSIN ARKADAŞIM BEN ARKEOLOJİK KAZILAR DEVAM EDİYOR SÜMEROLOJİ BÖLÜMÜ HALA İŞLİYOR BU İNSANLARIN 100 BİNLERCE YAZITLARINI OKUMADIN HALA DEVAM EDECEK BU İŞ BURADA BİTMEZ SÜMERLERDEN ABAHSEDİYORUZ YARION BİR GÜN ARKEOLOGLAR NE BULUR BİLEMEYİZ BABİLLER TEK TANRILI DİN KAVRAMININ YAŞANDIĞI BİR YER EN AZINDAN YAHUDİLER BİR MÜDDET ORADA YAŞADILAR DİYORUM SEN ABANA SÜMEROLOG HEDE HÖDÖYÜ OKU DİYORSUN.

Yok artık, ben sana hiçbir şey demiyorum. Hiçbir şey okuma. Sadece bildiğini oku. Ben sana diyeceğim bir şey kalmadı.

Sitelerde Paylaş

MERABA DİRENÇ

DOSTUM BU TREN ÖRNEĞİ SADECE BÜTÜN SEBEPLERİN GERİSİNDE ONU İŞLETEN BİR ŞEY VAR ANLAMINDA. YOKSA ALLAH MOTORU OLAN BİR ŞEY DEĞİL. YANİ ARIYI İNEĞİ BİTKİLERİ VB. YAPAMAYACAKLARI ŞEYLERİ YAPTIRAN PERDE ARKASINDA ALLAHTIR. YOKSA BİZİM YAPAMADIĞIMIZ BALI SÜTÜ O HALLERİYLE YAPABİLİYOR OLMALARI HER YERLERİ BEYİN OLSA MÜMKÜN DEĞİL. GÜNEŞTEKİ HİDROJEN KAYNAĞINI TAKVİYE EDEN DENİZLERİ SAATTE BİN MİL HIZLA DÖNMESİNE RAĞMEN YERÇEKİMİ VASITASIYLA UZAYA FIRLATMAYAN O ÇEKİMİDE HİSSETTİRMEYECEK DERECEDE HASSAS AYARLAYAN SUYU HAVADA BIRAKMAYAN TAMAMEN YERE DE ÇEKTİRMEYEN ALLAHATIR YOKSA BU DENGE NASIL KURULMUŞ OLACAK GÜNEŞ SİSTEMİNİN MAKETTEN ÖRNEĞİNİ EVİNE KOYAN BİR İNSANA BU MAKETLER TESADÜFEN BU HALE GELDİ DENEBİLİR Mİ? DENEMEZSE BUNUN GERÇEĞİNİN KENDİ KENDİNE OLMASI MÜMKÜN MÜ? İŞTE BUNDAN DOLAYI BUNLARI AYARLAYAN GÖRMEDİKLERİ HALDE BİNLERCE KM HIZLA HAREKET EDEREK BİRBİRLERİNE DEĞMEDEN HAREKET EDEN GÖK CİSİMLERİNİN VARLIĞI Kİ ÇARPANLARDA DÜZENİ, BOZMUYOR. EVRENİN SADECE KISITLI BİR BÖLÜMÜNÜ GÖREBİLİYORUZ, BÜYÜKLÜĞÜ KONUSUNDA DA BİR FİKRİMİZ YOK HEPSİ TEORİ . BUTÜN BU İHTİAŞAMI İDARE EDEN BİR GÜÇ VAR DEMEK LOKOMOTİF. YOKSA ALLAH MEKANDAN MÜNEZZEHTİR MADDE DEĞİLDİR CİSİM DEĞİLDİR. AKLIMIZIN ALAMAYACAĞI SADECE ESERLERİNDEN KENDİSİNİ BİLMEMİZİ İSTEYEN ZATTIR. YOKSA BU DÜĞNYAYA BİRİLERİ GELDİ GİTTİ BİZDE GELDİK GİDİYORUZ KALIYOR DOYAMADAN AYRILIYORUZ. YENİLERİ GELİYOR BUNUN BİR ANLAMI OLMALI. 350 DEN FAZLA GÖREVİ OLAN KARACİĞER BİR ET PARÇASIYKEN BUNU BEYNİYLE YAPIYOR DEĞİL!

Sitelerde Paylaş
Ne işkembesi arkadaşım, bunu hawking söylüyor, ben öyle bir şey mi dedim diyorsun.

Fazla traş cildi bozar Scarfalcon.. Hawking öyle bir şey söylemiyor. Söyledi diyorsan, getireceksin, nerede, ne zaman, tam olarak ne demiş.

hawkingi, ışıma ve patlama konusunda örnek alıyorum diğer taraftan aynı konuda karadeliklerle ilgili söylediklerini kabul etmiyorum mu diyeceksin. googledan atıyorsun gerçek bu. elektron öyle değil böyle döner diyorsun sonra... helyum resmindeki atomun etradındaki elektronu sen göster. hadi şurada de.

O resmin ortasında kırmızı bir nokta görüyorsun değil mi? İşte o çekirdek. Esasen çekirdek çok daha küçüktür. Atomu o kadar büyütsen bile gözükmez. O resimde anlaşılsın diye çok büyütmişler..

Resmin geri kalanında gördüğün gri şey de elektronlar.. Orada iki tane elektron var ama hangisi hangisidir, belli olmuyor. Olmaz da zaten. Elektronlar gri renkte bulut gibi gösterilmiş, çünkü nerede oldukları belirsiz. Öyle senin gezegenler gibi ne zaman nerede olduğu, hangi hızla gittiği belli olan cisimler değil elektronlar.

Menemen kendi kendine olmaz, çünkü insan olmaksızın menemen üretecek bir mekanizma görmüyoruz. Esasen bu menemenin kendi kendine olmadığının kanıtı değil ama sonuçta insanların menemen yaptığını defalarca gördüğümüz için, bir yerde bir menemen görünce, bunu bir insanın yapmış olduğunu varsaymamız için yeterli dayanağımız var. Picassonun resmi de öyle.

Atom aynı şey değil. Ben hiç atom yapan Allah görmedim.. Ki atom gördüğümde bunu yapan Allah'tır diyebileyim.. Öte yandan, atomların çeşitli kuvvetlerin etkisiyle, daha basit parçaların bir araya gelmesi ile oluştuğunu, parçalandığını, çeşitli değişimlere uğradığını defalarca gözlemliyoruz. Oysa bu sırada ortada bu işleri yapan bir el filan hi,çbir şey görmüyoruz. Üstelik neyin nasıl olduğunu göre göre anlayıp, kendimiz de yapabiliyoruz. Yani ortada görmediğimiz bir varlığa gerek yok. Eğer menemenin de insan eli değmeden, çevredeki kuvvetlerin etkisiyle oluştuğunu görebilseydik, yine herhangi birini varsaymadan menemeni açıklayabilecektik..

Saatler birbiriyle çiftleşip başka saatler doğurmuyor. Ama hayvanlar öyle değil. Demek ki saatlerle hayvanları açıklarken aynı terimleri aynı bağlamda kullanamayız öyle değil mi? Bu ikisini ayrı ayrı açıklamak lazım..

Sitelerde Paylaş
NUR=IŞIK bugünün bilim ve fenni hala ışığın yayılmasıyla ilgili kural ve kaideleri tam çözebilmiş değildir.

Işık hakkında bilenler bilir 2 teori vardır parçaçık teorisi ve dalga teorisi

ancak ne hikmetse bilim bize hala ışığın hangi kanunlarla varolduğunu isbat edemedi.

DEMEK BİR KADİRİ KÜLLÜ ŞEYİN AZİM BİR SANATIDIR NUR.

bugünün bilimi bunu çoktan çözmüş durumda ancak ben yine de şöyle bir kaç asır geriye gitmek ve soruyu oradan gelerek yanıtlamak istiyorum.

böylece başlık sahibinin savının doğru olduğu günlere dönmüş olacağım. bakalım ne değişecek?

bilinmezlik her daim dinlerin sığınağı olmuştur. ilk insanlar döneminde gök gürültüsünün nasıl ortaya çıktığını bilmeyen insanlar yukarıda var olan birilerinin dünyadaki işlerden rahatsızlık duyduğunu ve kızdığını düşünürler ve hatta işi aralarından birini kurban vermeye kadar vardırırlardı. ama yıllar geçtikçe ortalığı velveleye veren o zamanın ''tanrı elçileri'' işin gerçeğinin ortaya çıkmasının hemen ardından onu bırakıp başka bilinmezlerin altına sığınıyorlardı. iyi ki bilim var. aksi halde bugün bile belki hala başta başlık sahibi olmak üzere her gök gürültüğsünün ardından imanlarını tazelemiş olacak ve yeni kurbanlarla tanrılarını serinletmiş olacaklar. tabi bunlara yobaz demek hoş karlışanmayacak. zira saygı meselesi...

EVET HAYAT NEDİR NASIL MEYDANA GELDİ İLK CANLI NASIL OLDU? bu konuda da evrimciler dahil bir çok teori olsada hayatın nasıl başladığı bilinmiyor hem nasıl başladığı bilinse bile sorular bitmiyor mesela yiyip içtiğimiz ve sindirdiğimiz cansız besinler bize nasıl hala hayat enerjisini veriyor? inorganik atomlar nasıl bir araya gelip calılığımızı devam ettiriyor?

üniversitede hocamız prof. Hikmet bey (genel cerrahi prof.) bize bir soru sormuştu yani sınıfa:

"canlılığı sağlayan element nedir potasyummu? yoksa kalsyummu? diye hala cevapsız ilginç.

DEMEK BİR HAYYUL KAYYUMDAN GELİYOR HAYAT VE CANLILIK

peki ya o hayyul kayyum hangi hayyul gayyumdan geliyor. madem düz mantık diyorsun devam ettirsene mantığını. egzozun mu tıkandı.

her şeyin bir yaratıcısı olmalı. sonuç tanrının da bir yaratıcısı olmalı. yo ama o kadar da değil demi?

3-RAHMET:

EVET EN İLGİNCİ BU:

Dünyada hüküm süren Rahmet ve şefkat nereden geliyor.

Yani tüm annelerin (insan dahil) yavrularına karşı içlerinde kabaran sevgi ve merhamet ve şefkat nereden geldi?

Öyle ki anne arslan avcılıkta bir numara avlıyor kendi yemiyor yavrusuna ikram eder

hemen tüm hayvanlarda böyle akılsız şuursuz anneler yavrularına mükemmel bakıyor

hatta bir tavuk civcivi tilki kapmasın diye başını verir yine evladını korur insanı hiç örnek vermeye gerek yok

bunca akılsız şuursuz annenin evlatları hakkındaki mükemmel merhameti nereden geliyor dersiniz atomlarda n mı?

DEMEK BİR RAHİMİ KERİMDEN SUDUR EDİYOR DÜNYAYI SARAN MERHAMET VE RAHMET.

bak buna kıçımla gülerim. küçücük yavru kıza tecavüz edilirken patlamış mısır eşliğinde keyif çatan allahınızın merhameti ne zaman tecelli edecek acaba?

öbür tarafta değil mi? peki bugüne kadar verilşmiş yada verilecek hangi ceza vicdanlara huzur indirmiş. işi yapan adam cehennemi boylayınca vicdanlar rahatlayacak mı? bu kadar basit mi? ucuz mu? niçin vicdanınızı allah adını verdiğiniz saçmalık için teraziye koyuyorsunuz. ha işte cehenneme girdiye. bak vicdanım hafifledi. bu mudur yani. yazık.

aslına bakarsan ''inorganik'' atom terimini üreten yüksek seviye cahil birine bir kaç meram anlatmaya çalışmak deveye eyfel kulesini atlatmakla eşdeğer.

bana organik bir atom söylesene. öyleya inorganiği olanın organiği hayli hayli vardır vesselam. öptüm canım.

tarihinde terk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
MERABA DİRENÇ

DOSTUM BU TREN ÖRNEĞİ SADECE BÜTÜN SEBEPLERİN GERİSİNDE ONU İŞLETEN BİR ŞEY VAR ANLAMINDA. YOKSA ALLAH MOTORU OLAN BİR ŞEY DEĞİL. YANİ ARIYI İNEĞİ BİTKİLERİ VB. YAPAMAYACAKLARI ŞEYLERİ YAPTIRAN PERDE ARKASINDA ALLAHTIR. YOKSA BİZİM YAPAMADIĞIMIZ BALI SÜTÜ O HALLERİYLE YAPABİLİYOR OLMALARI HER YERLERİ BEYİN OLSA MÜMKÜN DEĞİL. GÜNEŞTEKİ HİDROJEN KAYNAĞINI TAKVİYE EDEN DENİZLERİ SAATTE BİN MİL HIZLA DÖNMESİNE RAĞMEN YERÇEKİMİ VASITASIYLA UZAYA FIRLATMAYAN O ÇEKİMİDE HİSSETTİRMEYECEK DERECEDE HASSAS AYARLAYAN SUYU HAVADA BIRAKMAYAN TAMAMEN YERE DE ÇEKTİRMEYEN ALLAHATIR YOKSA BU DENGE NASIL KURULMUŞ OLACAK GÜNEŞ SİSTEMİNİN MAKETTEN ÖRNEĞİNİ EVİNE KOYAN BİR İNSANA BU MAKETLER TESADÜFEN BU HALE GELDİ DENEBİLİR Mİ? DENEMEZSE BUNUN GERÇEĞİNİN KENDİ KENDİNE OLMASI MÜMKÜN MÜ? İŞTE BUNDAN DOLAYI BUNLARI AYARLAYAN GÖRMEDİKLERİ HALDE BİNLERCE KM HIZLA HAREKET EDEREK BİRBİRLERİNE DEĞMEDEN HAREKET EDEN GÖK CİSİMLERİNİN VARLIĞI Kİ ÇARPANLARDA DÜZENİ, BOZMUYOR. EVRENİN SADECE KISITLI BİR BÖLÜMÜNÜ GÖREBİLİYORUZ, BÜYÜKLÜĞÜ KONUSUNDA DA BİR FİKRİMİZ YOK HEPSİ TEORİ . BUTÜN BU İHTİAŞAMI İDARE EDEN BİR GÜÇ VAR DEMEK LOKOMOTİF. YOKSA ALLAH MEKANDAN MÜNEZZEHTİR MADDE DEĞİLDİR CİSİM DEĞİLDİR. AKLIMIZIN ALAMAYACAĞI SADECE ESERLERİNDEN KENDİSİNİ BİLMEMİZİ İSTEYEN ZATTIR. YOKSA BU DÜĞNYAYA BİRİLERİ GELDİ GİTTİ BİZDE GELDİK GİDİYORUZ KALIYOR DOYAMADAN AYRILIYORUZ. YENİLERİ GELİYOR BUNUN BİR ANLAMI OLMALI. 350 DEN FAZLA GÖREVİ OLAN KARACİĞER BİR ET PARÇASIYKEN BUNU BEYNİYLE YAPIYOR DEĞİL!

Öncelikle küçük yazsan iyi olacak.

Allahın motoru olduğunu sana söyleyen yok asıl sen insanın yapma etme özelliklerini çeşitli argümanlarla allaha atfederek onun varlığına ulaşıyorsun. Ben de bırak diyorum bu insani özelliklerden tanrıyı ispatlamayı.

Fizik biliyorum demişsin, ne yazık ki bir şey bilmiyorsun. Yok suyu havada bırakmayan tamamen yere de çekmeyen, yok güneşin hidrojen kaynağını takviye eden, arıya bal yaptıran, ineği yellendiren allahtır laflarıyla bu işler olmuyor hoca. Ne farkın kaldı gök gürültüsünden korkan, ateşe tapan insanlardan? Gök cisimlerinin çarpmaları düzeni bozmuyor demişsin sen çarpanların içinde ol bakayım düzen bozuluyor mu bozulmuyor mu? ''350 DEN FAZLA GÖREVİ OLAN KARACİĞER BİR ET PARÇASIYKEN BUNU BEYNİYLE YAPIYOR DEĞİL!'' demişsin çok komik yav. Hoca harbi fazla sallıyorsun ya. Şu forumda bile basit yapılardan organların nasıl oluştuğunu açıklayan yazılar var. Tanrı inancını baştan cebine koyarak doğanın tüm kanunlarını inancına bulamakla hiç bir şeyi ispatlayamazsın. Ve zaten tanrı inancının bu dünyaya doyamamak, gelip gitmek gibi insanı kaygılardan kaynaklandığını bir güzel açıklamışsın. Şimdi neden tanrıyı insan icad etti dediğimizi bir güzel anlamazlıktan da gelirsin.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Güneş

Oku bakalım güneşin takviye edilen yakıtı neymiş yavv. Bak o muhteşem düzen içindeki güneş dünyanın başına ne işler açacak. Senin düzen dediğin şey ne biliyor musun, o kısacık doyamadığın ömrün işte. O kısa ömrünle koskoca evrene kusursuz anlamlar yüklemeye kalkmak da çok komik ayrıca.

Şimdi arı bal yapıyor, inek de süt tamam mı, bunlar tanrıyı ispatlıyorsa sana, küçük dünyanda başarılar dilerim. Mesela bak kuranı al havada tut sonra bırak yere düşer. Valla billa böyle kusursuz bir evrendeyiz işte.

Başarılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...