Jump to content

CEP TELEFONU TARİFLERİ...

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

ben 12 yıllık Turkcell kullanıcısıyım. Yani 12 yıldır fahiş fiyatlarla görüşmeler yapıyorum. Maalesef çevrem de hep Turkcell'li hattımı da değiştiremiyorum.

Bir tek kız arkadaşım Avea'lı, o sebeple ikinci hat olarak Avea edindim. Ama iki telefon taşımak sinirimi bozdu-çantaya muhtaç oldum çünkü. Geçen gittim Dolia diye bir çift hatlı telefon aldım. Anamı ağlattı. 2 dakika görüşme yapsam 15 dakika başım ağrıyor. Sonuçta kanser olmamak için bu telefonu atmaya karar verdim.

Kız arkadaşım inatla Avea'yı bırakmıyor. Ben de Turkcell'imi bırakamam (Reklam gibi oldu-imkansız aşk).

Sizler bu sorunu nasıl çözüyorsunuz?

Aynı numara ve tek hatlı adam gibi bir telefon kullanarak hesaplı nasıl konuşulur?

Not: "Telefon kullanma" gibi yararsız sözler söylemeyin, çünkü telefon işim için aşırı gerekli. Bir de Ege burada, gelip de "Millet aç sen telefonu sorun ediyorsun" demesin :)

Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaşlar,

ben 12 yıllık Turkcell kullanıcısıyım. Yani 12 yıldır fahiş fiyatlarla görüşmeler yapıyorum. Maalesef çevrem de hep Turkcell'li hattımı da değiştiremiyorum.

Bir tek kız arkadaşım Avea'lı, o sebeple ikinci hat olarak Avea edindim. Ama iki telefon taşımak sinirimi bozdu-çantaya muhtaç oldum çünkü. Geçen gittim Dolia diye bir çift hatlı telefon aldım. Anamı ağlattı. 2 dakika görüşme yapsam 15 dakika başım ağrıyor. Sonuçta kanser olmamak için bu telefonu atmaya karar verdim.

Kız arkadaşım inatla Avea'yı bırakmıyor. Ben de Turkcell'imi bırakamam (Reklam gibi oldu-imkansız aşk).

Aynı numara ve tek hatlı adam gibi bir telefon kullanarak hesaplı nasıl konuşulur?

Not: "Telefon kullanma" gibi yararsız sözler söylemeyin, çünkü telefon işim için aşırı gerekli. Bir de Ege burada, gelip de "Millet aç sen telefonu sorun ediyorsun" demesin :)

Bence en ekonomik yol KIZI BIRAKMAN :D :D

Sitelerde Paylaş

bir turkcell de kıza al.

ya da benim gibi iki ayrı cepte iki ayrı telefon taşı. :)

dört-beş sene evvel bunu görgüsüzlük sayar,

yapanlarla dalga geçerdim.

ama mecbururiyetten şimdi aynı şeyi ben de yapıyorum.

bizi bu hallere düşüren kazıkcı gsm operatörleri utansın.

en kötü hizmet en pahalı tarife.

çok güzel bir kzanç yolu bulmuşlar.

yıllardır sömürüyorlar vatandaşı.

Sitelerde Paylaş
gönderildi (düzenlendi)

Aman aman ne komikkk! :)

Öneri arkadaşlar, tarife önerisi...

Bana konu başlığıyla ilgili yardım amacıyla gelin...

EDIT: Sevgili Murtedd, araya girmiş iletin, ben üst kattakilere cevap vermiştim :)

tarihinde Pisicik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
trkcl in beş dakkası bir kntr tarifesi var sanırım pisicik

ama 250 kntr yüklemen gerek

Ama tüm hatları kapsamıyor o.

Benimki zaten faturalı hat.

Sitelerde Paylaş

Bu kızı bırakma abi, bir erkek için hattını değiştirmiyor en azından. Kararlı bir duruş sergiliyor :)

Bu sorunu hiç yaşamadığım için çözme sorunumda olmuyor... Ama Avea gibisi yok... Patlıcan gençliğine üye ol. her kontür yüklediğinde avea içi hediye dakika geliyor. o yetmedi 25 konture 120 dakka hediye ediyo... Hem avealı olursa bende seni ararım... :) Zor günlerinde 49 kontür yollarım.. İnsan insanın kontürüne muhtaçtır nede olsa ...

Sitelerde Paylaş
Merhaba arkadaşlar,

ben bir yıldır dolia kullanıyorum baş ağrısı falan yaptığına şahit olmadım kanser yaptığınıda senden duyyorum bunun aslı astarı varmı

Sitelerde Paylaş

yaman aveaya geçti bu sorunu çözdük.. kampanyalarını seviyorum çünkü 10 dk 2 kontörden konuşuyorum ve aylık 5000 sms şansım var..

turkcellden yediğim kazık için bırakmak zorunda kalmıştım. o yüzden kız arkadaşınız gibi inat edip aveayı bırakmadım.. bi ara çekmeme sorunum oldu öğrendim ki samsungta çekmiyormuş. şu an o sorunumuzda kalktı.. ama bende şimdi onu merak ettim.. belirli hatlar neden belirli telefonlarda çekmez. nokiada full çeken bir hat neden samsungta (aynı bölge) sınırlı servis uyarısı verir?

yediğim kazığa gelince benim haberim olmaksızın aylarca bir yere aboneliğim olmuş ve benden haftalık 20 yani ayda 80 kontör siliyordu.. aramayı düşünüp bir türlü zaman yaratamamıştım. yetmezmiş gibi -18 e düştüğümde genellikle gözün doysun deyip onu otomatik olarak -20 yapıyordu. nihayetinde bana aylardan sonra bir mesaj geldi adını bile hatırlamadığım tuhaf bir yere üye olduğum mesajı geldi bende turkcelli aradım bana söylenen aylardır üye olduğumdu. benim bildiğimse 3 hafta. üyelik iptali için şuraya mesaj atın dediler attım.. aynı gün kontör -18 olmuşken onu otomatik -20 yaptı.. gene! ve bende kırdım attım o dakika.. iyi yapmışım dimi :)

Sitelerde Paylaş

şimdi çekiyo sonuçta gerek yokki pek :blink: hem sağlık hattı da gelince turkcelli tümden unutmak gerekecek..

aslında şu an turkcellin kampanyası da güzel ama hayatta faturalı hatta geçmem haddimi hududumu bilemem ben..

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
şimdi çekiyo sonuçta gerek yokki pek :blink: hem sağlık hattı da gelince turkcelli tümden unutmak gerekecek..

aslında şu an turkcellin kampanyası da güzel ama hayatta faturalı hatta geçmem haddimi hududumu bilemem ben..

Sağlık hattı bakalım ne zamana çıkacak,turkcell'in faturalı hatlara yaptığı kampanya kontörlülerede olsa geçerdik ama haddimi hududumu bilemem deme bence benden çok sen bilirsin haddini hududunu neyse kısaca avea'dan devam :)

Sitelerde Paylaş

çenesi düşük olan benim pabuç gibi dilim var maaşallah, hem sen demiyor musun bazen çiğdem çenen yorulmuyo mu diye :) ses tellerin iyi dayanıyor falan sence bilebilir miyim hudutları..

hattın çıkması uzak değildir yaf :( neyse onu sonra konuşuruz buradan devam etmeyelim :(

Sitelerde Paylaş
Dandik bir çift hatlı telefon almışsın. Daha iyileri mevcut. Ben de sana daha iyi bir çift hatlı almanı öneriyorum...

Not: ben de 14 yıldır Turkcell'liyim. Aman numaram aynı kalsın ayağına yıllardır en pahalı şebekeyi, en ufak bir kıyak görmeden kullanıyorum. Hele şu numara taşıma gelsin, Turkcell gününü görür demiştim ama hala Turkcell'deyim. Ama gününü göstereceğim gün de gelecek...

Ben de böyle yaptım Oğuz,

General Mobile'nin çift hatlı bir modelini aldım.

Baya beğendim.

Ağrı sızı yok...

Sitelerde Paylaş
ben bir yıldır dolia kullanıyorum baş ağrısı falan yaptığına şahit olmadım kanser yaptığınıda senden duyyorum bunun aslı astarı varmı

Dolia'yı aldığım en fazla iki ay olmuştur.

Zaten tatillerde genelde kapalı durdu telefon.

Yani çok çok bir ay kullandım.

Ben bir telefonun bu kadar baş ağrısı yapabileceğini bilmezdim.

Hatta ne başı; resmen telefonu tutan elimin eklemi ağrıyordu.

Kulaklıkla bile değişmiyor, kablonun iletkenliği bu sefer ağrıyı iki kulağa yayıyor.

Bu kadar ağrı yapan bir şey elbette ki kansere davetiye verir.

Halen o telefonu hatırladıkça başıma ağrı giriyor.

185 lira bayılmıştım bir de.

Tez elden sen de kurtul derim...

Sitelerde Paylaş
Bu kızı bırakma abi, bir erkek için hattını değiştirmiyor en azından. Kararlı bir duruş sergiliyor :)

Bu sorunu hiç yaşamadığım için çözme sorunumda olmuyor... Ama Avea gibisi yok... Patlıcan gençliğine üye ol. her kontür yüklediğinde avea içi hediye dakika geliyor. o yetmedi 25 konture 120 dakka hediye ediyo... Hem avealı olursa bende seni ararım... :) Zor günlerinde 49 kontür yollarım.. İnsan insanın kontürüne muhtaçtır nede olsa ...

Sağol güzel insan,

çift hatta devam ediyorum yeni telefonumla.

Aveam duruyor, araşırız :)

Ben de sana kontör yollarım...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...