Jump to content

Din ve Demokrasi

Recommended Posts

Amerikalıların bile çoğu kendi ülkelerinin yaptığı rezillikleri bunun kadar savunmuyor. Hatta çoğu hiç savunmaz. Türkiye vatandaşı olupta ABD'nin avukatlığına savunan insanlar için hangi sıfatı kullanmamız gerek bilemiyorum

Aslında ona kızmıyorum jadı şuna kızıyorum. Bunlar güce hayran kişiler bunların tek derdi var güçlü olana sırt dayayıp onu sömürmek. Yoksa onlar kim Amerikancılık kim. Bugün Amerika güçlü Amerika'ya yaltaklan, yarın Rusya güçlü Rusya'ya yalakalan, diğer gün Çin sükse yaptı O'na diz çök, bu ne ya. Bu nasıl şahsiyetsizlik örneğidir ki istikrar dahi yoktur bu kişilerde ki her güçlüye yaltaklanma anlayışı vardır. Bu adamlar Kurtuluş Savaşı zamanında bu topraklarda olsalardı savaşı baştan kaybeder herkese peşkeş çekerdik Anadolu'yu. Bunlar ancak bir halka ayak bağı olup ona buna tepeden bakıp çözüm yerine devamlı gır gır bozuk makine gibi sorun üreten tiplerdir.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ultra Amerikan uşağı ludwig'ten böyle şeyleri beklerim. Şahsiyet mağduru, salak birisi.

barisarock, fikirlerini begenmeyebilirsin ama hakaret etmenin bir anlami olcagini sanmiyorum, ve olaya önyargili yaklasmissin bu yuzden ben ludwig in kastettigi yaziyi alintiliyorum buraya...

Bu arada, işin başka yönleri de var. Planlama gücünün bizde olması, iktidarımızı iyice yerleştirip sosyalizmi kurmak açısından bize büyük bir güç verecektir. Örneğin, dine karşı mücadeleyi ele alalım. Devrim sonrasında iktidara iyice çöreklenince yapacağımız ilk planlamada, aşırı dinci ve bize isyan eden yörelere olan mal ve hizmet akışını durdurup oralarda bilinçli bir kıtlık yaratılabilir. Böylece o bölgedeki gerici isyancılar -açlığın etkisiyle- birbirine girecek ve bize isyan etmek yerine önce karınlarını doyurmayı düşüneceklerdir. Dinci nüfusun yoğun olduğu yerlerde -iktidarımızı sağlamlaştırmak için- yaratacağımız kıtlıklarla oradaki gerici nüfusu azaltılabilir ve oraya gönderilmesi gereken mal ve hizmetler, bizi destekleyen veya desteklemesini istediğimiz yerlere sevk edilip oralarda bolluk yaratılabilir. Böylece, hem muhaliflerimizi tümden güçten düşürüp yok etmek hem taraftarlarımızı bolluğa boğup daha da destekçimiz kılmak hem de potansiyel düşmanlarımızı sindirerek güç gösterisi yapmak olanağımız olur.

Lenin ve Stalin, Sovyetler'de dine karşı mücadeleyi biraz da böyle bir yöntemle vermiştir. Gericilerin yoğun olduğu bölgelerde kıtlık çıkararak bunları yok etmişler, oraya gitmesi gereken malları kendi taraftarlarının yoğun olduğu yerlere sevk ederek destekçilerini artırmışlardır. Gericilerin güçten düştüğü kıtlık dönemleri; dine karşı saldırı başlatmak, din adamlarını tutuklayıp ibadethaneleri kapatmak ve ateist propoganda yapmak için en uygun zamanlardır. Zaten halkın gerici kesimi, yaşadığı kıtlık karşısında tanrının kendine nimet vermediğini fakat bunu ancak komünist iktidarın yapabileceğini anlayarak tanrıyı bırakıp devrimci iktidarı önemsemeye başlar. İbadet edecekse de bize eder. Çünkü onu doyurma gücünde olanın tanrı değil devrimci iktidar olduğunu görecektir.

Ama tabi tüm bunlar birer fikir sadece. Beyin jimnastiği yapıyoruz. Tüm bunlara gerek kalmayadabilir. Bunları desteklediğimi falan söylemiyorum, yanlış anlama. Ben sadece planlama gücünün sunduğu olanaklara işaret ediyorum.

ludwig, sanirsam kastettigin yorum buydu.. : ))

Sitelerde Paylaş
Joosef hakaret edilmesini istemeyen adam önce kendisi hakaret etmeyecek her başlıkta.

Boşver geldi, geçti.

demin diger topiclerede baktim, neden böyle yazdiginida anladim acikcasi.. ama azdaha sabirli olman gerek.. : ))

Sitelerde Paylaş

Ewet Joosef bu alıntıladığın yazıda Freddie iğrenç soykırımcı fikirlerini açıkladı. Sadece Stalin ve Lenin'in halkın tahılını gaspedip onları açlığa mahkum ederek öldürdüğünü itiraf etmedi, ayrıca bunun gerektiğinde faydalı bir yöntem olarak gelecekteki bir devrimde kullanabileceğini söyledi. Bu sapıkça hastalıklı düşünceler bu forumda söylendi.

Bu yazıyı bulup getirdiğin için teşekkür ederim, çünkü şimdi farkettim yukarda bunları inkar etmiş. Beni yalancılıkla itham ediyor!

Biraz araştırılırsa Stalin için "saygı duyarım, değerli insandır" dediği yer de bulunabilir. Hepsi arşivlerde duruyor bunların.

Sitelerde Paylaş
Amerikalıların bile çoğu kendi ülkelerinin yaptığı rezillikleri bunun kadar savunmuyor. Hatta çoğu hiç savunmaz. Türkiye vatandaşı olupta ABD'nin avukatlığına savunan insanlar için hangi sıfatı kullanmamız gerek bilemiyorum

Sus be! Konuşana bak. Rezilliklerden bahsedene bak. Sen git kendi ülkenin rezilliklerine bak. Ermeni Soykırımını utanmadan inkar edip bir de "onlar bizi öldürdü aslında" diyen rezil bir ülkesin. Ermeni Soykırımını kabul eden aydınlarını dava eden, süren rezil bir ülkesin. Kürtçe türkü söyleyen sanatçılarını sürgün eden bir ülkesin. Son yirmi yılda 1 milyon insanına işkence etmiş, 90larda binlerce insanı faili meçhul etmiş rezil bir ülkesin. ÜLkenin kurucusunun heykelllerini her tarafa dikip 6 yaşındaki çocuklara taptıran, beyin yıkatan rezil bir ülkesin.

Kalkmış hangi yüzle başka ülkeleri eleştiriyorsun? Amerika açık bir ülkedir. Benim o ülkeye hayranlığım burdan gelir. O ülkede kimse birşeyin üstünü örtmez. Yapılan kabul edilemez her türlü şey illaki ortaya çıkar, eleştirilir, günah çıkartılır.

Senin ülkende Diyarbakır hapishanesinde 1983 yılında yapılan işkenceler daha hala devlet tarafından tanınmış ve özür dilenmiş değil. Ama Amerika'nın Ebu Greyb'de yaptığı işkence çoktan vicdan sahibi bir Amerikalı tarafından ifşa edildi, devlet tarafından tanındı, özür dilendi, suçlular bulunup yargılandı bile. Neresi rezillik bunun??

Senin hastalıklı ülkende herşey şifreli, herşey zihin kontrolüne dayalı. Ecevit "Vahdettin aslında hain değildi" diyor. CHP lideri Baykal bunu kınıyor "olm dur lan daha resmi tarih bize en az 50 yıl daha lazım, kurcalama şimdi" diyor.

2009 yılına geliyoruz daha yeni bir başbakan Varlık Vergisine, 6-7 eylül olaylarına ithafen "faşizan uygulamalardı" diyebiliyor, ki onu bile açıkça söyleyemiyor.

Kaldı ki bu ülke parlementosu daha Ermeni Soykırımını kabul edecek de biz de görecez.

"Rezil" Amerika'ya bok atmadan önce kendi rezil ülkene bir bak. Kendi ülkenin dışarda kaç paralık haysiyeti olduğuna bir bak.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şunu da ekliyim: Engin Çeper denilen genç hapishanede polis tarafından dövülüp öldürüldükten sonra Adalet Bakanı özür dileyince herkes "oha" demişti. "Devlet için bir ilk bu" dendi. Anca 2008 yılında TC'nin geldiği seviye bu işte. Bu bir ilk işte.

Sitelerde Paylaş
Sus be! Konuşana bak. Rezilliklerden bahsedene bak. Sen git kendi ülkenin rezilliklerine bak. Ermeni Soykırımını utanmadan inkar edip bir de "onlar bizi öldürdü aslında" diyen rezil bir ülkesin. Ermeni Soykırımını kabul eden aydınlarını dava eden, süren rezil bir ülkesin. Kürtçe türkü söyleyen sanatçılarını sürgün eden bir ülkesin. Son yirmi yılda 1 milyon insanına işkence etmiş rezil bir ülkesin. ÜLkenin kurucusunun heykelllerini her tarafa dikip 6 yaşındaki çocuklara taptıran, beyin yıkatan rezil bir ülkesin.

Kalkmış hangi yüzle başka ülkeleri eleştiriyorsun? Amerika açık bir ülkedir. Benim o ülkeye hayranlığım burdan gelir. O ülkede kimse birşeyin üstünü örtmez. Yapılan kabul edilemez her türlü şey illaki ortaya çıkar, eleştirilir, günah çıkartılır.

Senin ülkende Diyarbakır hapishanesinde 1983 yılında yapılan işkenceler daha hala devlet tarafından tanınmış ve özür dilenmiş değil. Ama Amerika'nın Ebu Greyb'de yaptığı işkence çoktan vicdan sahibi bir Amerikalı tarafından ifşa edildi, devlet tarafından tanındı, özür dilendi, suçlular bulunup yargılandı bile. Neresi rezillik bunun??

Senin hastalıklı ülkende herşey şifreli, herşey zihin kontrolüne dayalı. Ecevit "Vahdettin aslında hain değildi" diyor. CHP lideri Baykal bunu kınıyor "olm dur lan daha resmi tarih bize en az 50 yıl daha lazım, kurcalama şimdi" diyor.

2009 yılına geliyoruz daha yeni bir başbakan Varlık Vergisine, 6-7 eylül olaylarına ithafen "faşizan uygulamalardı" diyebiliyor, ki onu bile açıkça söyleyemiyor.

Kaldı ki bu ülke parlementosu daha Ermeni Soykırımını kabul edecek de biz de görecez.

"Rezil" Amerika'ya bok atmadan önce kendi rezil ülkene bir bak. Kendi ülkenin dışarda kaç paralık haysiyeti olduğuna bir bak

Ludwig tamam geçmişte hatalar yapılmış olabilir. O dediklerinin çoğuna bende katılıyorum fakat sana bir sorum olacak

Amerika geçmişte yaptığı ve hala yaptığı hataların cezasını diyetini ödemeden başkalarının iç işlerine niçin karışıyor?

Sitelerde Paylaş

Josefin alıntıladığı Freddie'nin yazısında Lenin-Stalin-Troçki üçlüsünün bahsedilen uygulamalarına komunistler isyan etmiş vuku bulan savaşta 300 bini aşkın kişi yaşamını yitirmiştir.Şolohov'da Don Hikayeleri adlı kısa hikayelerinde Sovyet adı altında burjuvazinin tekrardan iktidarı ele geçirmesine değinir.Bolşevik bozguncuların yaptıklarının komunistlere mal edilemeyeceği bu uygulamalara karşı komunistlerin savaş açmış olmasından dolayı mutlaktır.

Bu arada Freddie'nin başlık yazısı hatalıdır.Belirli bir dine inanan insanlar kendi kendilerini yönetmek isterlerse bunun adı da doğrudan demokrasi olur.Geçmişte Şeyh Bedrettin bu tarz uygulamalara giriştiği gibi günümüzde Ayatullah Mutahari, Ali Şeriatı'da benzer şeylerle kafa yormuştur.Latin Amarikadan dünyaya yayılan Kurtuluş teolojisi dinin doğrudan demokrasi ile zıtlaşmadığının kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş
Ultra Amerikan uşağı ludwig'ten böyle şeyleri beklerim. Şahsiyet mağduru, salak birisi.

Adamın fikirlerini yazdıklarını eleştirsene.Böyle hakaret savuracağına.Ulusalcı akım son zamanlarda beynine fazla birşey pompaladı sanırım yazılanı seçemez olmuşsun.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ludwig tamam geçmişte hatalar yapılmış olabilir. O dediklerinin çoğuna bende katılıyorum fakat sana bir sorum olacak

Amerika geçmişte yaptığı ve hala yaptığı hataların cezasını diyetini ödemeden başkalarının iç işlerine niçin karışıyor?

Amerika geçmişte ne hatası yapmış? Komunistlerden duyduğun hikayelerle gelme bana. Bilmiyor musun ki komunistler Amerika'ya sırf SSCB'nin ve komunizmin yayılmasına engel olduğu, karşı durup güç dengesi yarattığı için gıcıklar?

ABD, Avrupa ile birlikte bizim ülkemize de Truman Doktrini ve Marshall yardımları kapsamında parasal ve askeri yardımda bulunmuş, ülkemizi güçlendirmiştir ve korumuştur. Sırf SSCB tarafından istila edilmeyelim diye. Bu kötü birşey mi??

ABD'yi şeytan gösterenler ya komunistler ya da islamcılardır. "Ya bırakmıyor ki ağız tadıyla bir dünyayı ele geçirip sapık ideolojimizle insanları köle edelim". Onları derdi budur.

Sen peki Amerika'nın ne "suçlarından" bahsediyorsun??

Pekala diyelim ki bir İran Musaddık rejiminin devrilmesi olayı var sanırsam 50lerde. Musaddık'ın devrilmesi sadece adamın İran'ı Batı nüfuzundan SSCB nüfuzuna sokması değil, belki de petrol anlaşmalarını kaybetmesi ile de alakalıydı. Soğuk Savaşta ülkeleri SSCB'ye kaptırmamak amacıyla yapılmış müdaheleleri ben şahsen kınayamıyorum, ama petrol çıkarları için yapılmış ise tabiki bu kınanabilir. Ama Musaddık olayı, (Ajax Operasyonu) ne kadar neydi tam bilinemez.

Bunun dışında ABD'nin Irak'a 2003'te girmesi çok büyük bir tepki yarattı. Öyle ki ondan önce 2001'de Afganistan'a girmesi bile artık haksız görülmeye başladı. Çünkü insanlar olayı "ABD kafasına göre dünyayı ateşe veriyor" şeklinde algılamaya ve yansıtmaya başladılar. Halbuki Afgan savaşı çok haklı ve gerekli bir savaştır. Bizim bile askerimiz şu anda orda. Irak savaşında şiddetle karşı çıkmış Fransa'nın askeri de orda. El Kaide uydurma hayali bir örgüt değildir. Gayet gerçektir. Ve taliban yönetimi Bin Ladin'i teslim etmeyi reddetmiş ve savaşı ülkesine davet etmiştir.

Irak savaşının ise ne kadar gerekli olup olmadığı çok tartışılır. Ama o savaşın stratejik ve jeopolitik sebeplerle değil de petrol ve para için yapıldığını söyleyen salaktır. Bir kere bu savaş Amerika'ya 600 milyar dolara ve mahvolmuş bir imaja maloldu. Anti-Amerikacılık dünya çapında arttı. Bunun büyük bir parasal maliyeti var. Ve sonunda Irak petrolünü şu anda Çin firmaları çıkartıyor. Çünkü Irak olayı ihaleye açıp onlara verdi. Amerika'nın bu işte zerre karı yok, ama tonla zararı var. Bu savaş tamamıyla güvenlik ve stratejik sebeplerle yapıldı. Para için değil.

Amerika'nın yaptığı işleri yargılarken bazı beyinsizler 11 eylülü ABD'nin kendi kendine yaptığı kabulune dayanarak konuşmaya başlamaları ve bu cahilce komplo teorisini de Zeitgeist gibi "akademik" bir çalışmayla desteklemeleri ise bu insanların uluslararası politik mevzularda atıp tutmaya ne kadar ehil olduklarını gösteriyor. Eğer mevzuya ordan başlayacaksan bu mevzuyu hiç tartışmayalım bile.

Sitelerde Paylaş
bu sefer üslubu iyi düşünceleri yanlış..

İkisini aynı potada eritemeyip gittiniz be sayın ludwig :)

Türkiye'nin antidemokrat uygulamaları söz konusuyla hoşuna gidiyor ama ABD'nin SSCB karşısında savunulması işine gelmiyor.

Sen de kendine yontanlardansındır:)

Sitelerde Paylaş
Türkiye'nin antidemokrat uygulamaları söz konusuyla hoşuna gidiyor ama ABD'nin SSCB karşısında savunulması işine gelmiyor.

Sen de kendine yontanlardansındır:)

Kendi doğrularımı destekleyeceğim tabiki.

Ama siz Afganistan'ın Irak'ın işgalini bu kadar şirin bir sunumla anlatılmasını hoş karşılıyorsanız bir şey diyemem :)

Sitelerde Paylaş

Ama siz Afganistan'ın Irak'ın işgalini bu kadar şirin bir sunumla anlatılmasını hoş karşılıyorsanız bir şey diyemem :)

Irak savaşı ile Afgan savaşını niye bir kefeye koyuyorsun ki? Afganistan'ın terör ihraç ettiği çok açıkça belliydi. Bunu kendileri de inkar etmiyordu. Uluslararası yasaya göre suç işliyorlardı. Yasa falan da takmıyorlardı. Sen ne diye şimdi bir anda Taliban'ı, El Kaide'yi savunmaya giriştin ki? Sanki sırf ABD'yi mi vurdular? İstanbul'daki 4'lü saldırının failleri de Afgan kaynaklıydı, orda eğitim almış ve ordan finansman sağlamışlardı.

Afgan savaşı Irak savaşı gibi tek yanlı açılmadı. BM ve NATO bu savaşa onay verdi. Uluslararası hukuka uygun, gerekli, yerinde bir savaş bu. Sen neyin davasını görüyorsun? Bıraksaydık da adamlar ordan dünyaya terör ihraç etmeye devam mı etselerdi?

Sitelerde Paylaş

El Kaide masal diyenlerden olmalısın:)

Saddam'ın Irak'ı mı şimdiki Irak mı zaman gösterecek.ABD doğru mu yanlış mı yaptı göreceğiz.Kuzeydeki kürt yönetimi bu savaştan en kazançla çıkanlar oldu.Bundan rahatsız olansa bizim kürt düşmanı Türklerle, Araplar oldu.Bence Irak savaşına en çok karşı çıkan onlar.

Sitelerde Paylaş
Adamın fikirlerini yazdıklarını eleştirsene.Böyle hakaret savuracağına.Ulusalcı akım son zamanlarda beynine fazla birşey pompaladı sanırım yazılanı seçemez olmuşsun.

Alphadeta ben apolitikim ulusalcılıkla, milliyetçilikle, komünizmle, kapitalizmle, faşizmle işim olmaz. Ama apolitik olmam demek politikanın dışında olmam demek değildir, politik duruşumdan dolayı apolitikiğim.

Sitelerde Paylaş
Alphadeta ben apolitikim ulusalcılıkla, milliyetçilikle, komünizmle, kapitalizmle, faşizmle işim olmaz. Ama apolitik olmam demek politikanın dışında olmam demek değildir, politik duruşumdan dolayı apolitikiğim.

Amerikan uşağı ibaresini kullanıyor oluşun politik duruştur.ABD'nin üslerinin kıtalar arası stretajik gereklilik olduğunu savunan bir örgütün üyesisin.Türkiye Amerikan uşağı mı oluyor şimdi?

Ayrıca Ludwig ABD'nin yanlışları olduğunu ama kendisiyle hesaplaşabildiğini söylüyor.Türkiye kendisiyle hesaplaşma sürecine ne zaman girecek?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...