Jump to content

Din ve Demokrasi

Recommended Posts

Hallaç demagoji yapma. Olayı çarpıtma. Ben ABD'nin kendi vatandaşına değil elaleme işkence yaptığını söylüyorum. SSCB'nin ise kendi vatandaşına işkence yaptığı halde sen onları hiç kınamıyorsun. O kadar SSCB'nin suçlarını saydık hala kalkıp "ewet hakkaten de bazı yanlışlar olmuştur" bile diyemedin. Her zaman yaptığın gibi konuyu değiştirip günah keçisi Amerika'ya bok atmaya başladın. Bir de utanmadan insanların vatansever duygularına oynuyorsun, "Türkiye'ye girse sen onlarla savaşmazmısın" zart zurt. Bırak bunları. Biraz dürüst ol. Daha önce de Pol Pot'un hayvanlıklarını sayınca "ama onu da ABD destekledi Vietnam'a karşı" falan diyorsun. Adamın komunist zulmünün üstünü örtmeye çalışıyorsun. Dürüst adam ayaklarına yatıyorsun. Ama entelektüel dürüstlüğün sıfır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sus be! Konuşana bak. Rezilliklerden bahsedene bak. Sen git kendi ülkenin rezilliklerine bak. Ermeni Soykırımını utanmadan inkar edip bir de "onlar bizi öldürdü aslında" diyen rezil bir ülkesin. Ermeni Soykırımını kabul eden aydınlarını dava eden, süren rezil bir ülkesin. Kürtçe türkü söyleyen sanatçılarını sürgün eden bir ülkesin. Son yirmi yılda 1 milyon insanına işkence etmiş, 90larda binlerce insanı faili meçhul etmiş rezil bir ülkesin. ÜLkenin kurucusunun heykelllerini her tarafa dikip 6 yaşındaki çocuklara taptıran, beyin yıkatan rezil bir ülkesin.

Kalkmış hangi yüzle başka ülkeleri eleştiriyorsun? Amerika açık bir ülkedir. Benim o ülkeye hayranlığım burdan gelir. O ülkede kimse birşeyin üstünü örtmez. Yapılan kabul edilemez her türlü şey illaki ortaya çıkar, eleştirilir, günah çıkartılır.

Senin ülkende Diyarbakır hapishanesinde 1983 yılında yapılan işkenceler daha hala devlet tarafından tanınmış ve özür dilenmiş değil. Ama Amerika'nın Ebu Greyb'de yaptığı işkence çoktan vicdan sahibi bir Amerikalı tarafından ifşa edildi, devlet tarafından tanındı, özür dilendi, suçlular bulunup yargılandı bile. Neresi rezillik bunun??

Senin hastalıklı ülkende herşey şifreli, herşey zihin kontrolüne dayalı. Ecevit "Vahdettin aslında hain değildi" diyor. CHP lideri Baykal bunu kınıyor "olm dur lan daha resmi tarih bize en az 50 yıl daha lazım, kurcalama şimdi" diyor.

2009 yılına geliyoruz daha yeni bir başbakan Varlık Vergisine, 6-7 eylül olaylarına ithafen "faşizan uygulamalardı" diyebiliyor, ki onu bile açıkça söyleyemiyor.

Kaldı ki bu ülke parlementosu daha Ermeni Soykırımını kabul edecek de biz de görecez.

"Rezil" Amerika'ya bok atmadan önce kendi rezil ülkene bir bak. Kendi ülkenin dışarda kaç paralık haysiyeti olduğuna bir bak.

Benim bunları inkar ettiğimi yada eleştirmediğimi mi sanıyorsun gerizekalı

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Jadı,ahlın ermedigi olaylara burnunu sohma.

Sorarım sana,Amerikan başkan ı Kenedinin katılı bulundumu?

Kenedinin ve Rus ajanının dostu olan menşur sarışın bomba,adını hatırlayamadım.İntihar ettigi ileri sürüldü,ama bu gerçek deyil,Amerikan CİA tarafından öldürüldü.

Zenci Makom x in katili bulundumu,sen bunlardan habar ver?

İşkembeden atıpda bizlerin canınıda sıkma.

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Sen kadar gerizekalı değildir.Adamın fikrini eleştiremedin de gerizekalı ibaresiyle mi üste çıktığını sanıyorsun.

İlk yazdığım iletide arkadaşın fikrini eleştirmiştim. Buna karşılık bana verdiği cevaptan gerizekalı olduğu sonucunu çıkardığım için belirtme ihtiyacı duydum. Amaç üste çıkmak değilki, başka mesele yokmuş gibi bütün zamanını ABD'nin avukatlığını yaparak geçiren bir TC vatandaşına ne demem gerekiyordu?

Sitelerde Paylaş
İlk yazdığım iletide arkadaşın fikrini eleştirmiştim. Buna karşılık bana verdiği cevaptan gerizekalı olduğu sonucunu çıkardığım için belirtme ihtiyacı duydum. Amaç üste çıkmak değilki, başka mesele yokmuş gibi bütün zamanını ABD'nin avukatlığını yaparak geçiren bir TC vatandaşına ne demem gerekiyordu?

Birileri ABD değil de Rusya'nın vs 'nin avukatlığına soyununca gerizekalı mı oluyor?ABD gibi özgür bir ülke hayal edebilir ne var bunda.

Sitelerde Paylaş
Birileri ABD değil de Rusya'nın vs 'nin avukatlığına soyununca gerizekalı mı oluyor?ABD gibi özgür bir ülke hayal edebilir ne var bunda.

Bu arkadaş ABD'nin dış politikasını savunuyor, ABD vatandaşlarının bile yapmadığı bişey, hamburger yemekten aptallaşanlar hariç tabi

Sitelerde Paylaş

Ludwig denen kıt fikirli meydanı boş bulup yine sallamış :) Sıkışınca Kenan Evren adlı sapık diktatörü öve öve bitiremeyen biri terörden şikayet ediyor :D 1 milyon ölü az geliyor, ''hiç de bilem 100bin kişi öldü'' diye itiraz ediyor :D Ne yani, sevinelim şimdi? ABD'nin malak halkı(savaşa destek vermeyen, eleştienleri tenzih ediyorum elbette) kendi rahatları ve boktan yaşam tarzları içinde yaşayıp giderken kimin umurunda savaş ve şiddet yüzünden milyonlarca insan işinden, aşından, yerinden yurdundan olmuş; binlercesi ölmüş, sakat kalmış insanlar! ABD'nin pislik ordusu ve sapık askerleri sırtlarına kanatlarını takmış, herkese ''özgürlük, demokrasi ve adalet'' götürüyor değil mi?

Bir tane de zeka gerisi sormuyor ne yazıkki: Ulan angut, koca bir ülkeyi yerle bir ettin; terörle mi Afgan halkıyla mı savaşıyorsun? Terör böyle mi yenilir?

Afgan gerillası, arazi şartlarının da desteğiyle orayı ABD'nin ve Nato'nun sapık askerlerine dar edeceklerdir; onlar böyle savaşlara alışık! Durumun vehametine varan Obama Irak'taki güçleri o bölgeye kaydırmanın derdinde; anck, verdikleri kayıplar artan birçok ülke de yeni asker sevkiyatlarına sıcak bakmıyordu en son. Zaten ABD uzun zamandır afgan gerilla liderleriyle gayrı resmi görüşüyor; ama gerillayı ikna etmesi de pek mümkün değil.

Daha bugün 5 ABD askeri daha eşşek cennetine göçmüş bulunmaktadır. Taraf'ın yazdığına göre gerilllar 10 kadar da esir almış. İşler Nato için hiç de parlak değil :) Umuyorum ki Obama o bölgeden kuyruğunu apış arasına kıstırıp çekilmek zorunda kalacaktır; bu konuda Afgan gerillasına güveniyoruz. Sapık ve tecavüzcü işgal güçlerinin hiçbir pohhtan haberi olmayan malak askerlerine üzülsem de, oraya tatile gitmediklerinin; kimsenin de onları güllerle, çiçeklerle karşılamayacağının farkında olmaları gerekirdi! :)

Sitelerde Paylaş
Sus be! Konuşana bak. Rezilliklerden bahsedene bak. Sen git kendi ülkenin rezilliklerine bak. Ermeni Soykırımını utanmadan inkar edip bir de "onlar bizi öldürdü aslında" diyen rezil bir ülkesin. Ermeni Soykırımını kabul eden aydınlarını dava eden, süren rezil bir ülkesin. Kürtçe türkü söyleyen sanatçılarını sürgün eden bir ülkesin. Son yirmi yılda 1 milyon insanına işkence etmiş, 90larda binlerce insanı faili meçhul etmiş rezil bir ülkesin. ÜLkenin kurucusunun heykelllerini her tarafa dikip 6 yaşındaki çocuklara taptıran, beyin yıkatan rezil bir ülkesin.

Kalkmış hangi yüzle başka ülkeleri eleştiriyorsun? Amerika açık bir ülkedir. Benim o ülkeye hayranlığım burdan gelir. O ülkede kimse birşeyin üstünü örtmez. Yapılan kabul edilemez her türlü şey illaki ortaya çıkar, eleştirilir, günah çıkartılır.

Senin ülkende Diyarbakır hapishanesinde 1983 yılında yapılan işkenceler daha hala devlet tarafından tanınmış ve özür dilenmiş değil. Ama Amerika'nın Ebu Greyb'de yaptığı işkence çoktan vicdan sahibi bir Amerikalı tarafından ifşa edildi, devlet tarafından tanındı, özür dilendi, suçlular bulunup yargılandı bile. Neresi rezillik bunun??

Senin hastalıklı ülkende herşey şifreli, herşey zihin kontrolüne dayalı. Ecevit "Vahdettin aslında hain değildi" diyor. CHP lideri Baykal bunu kınıyor "olm dur lan daha resmi tarih bize en az 50 yıl daha lazım, kurcalama şimdi" diyor.

2009 yılına geliyoruz daha yeni bir başbakan Varlık Vergisine, 6-7 eylül olaylarına ithafen "faşizan uygulamalardı" diyebiliyor, ki onu bile açıkça söyleyemiyor.

Kaldı ki bu ülke parlementosu daha Ermeni Soykırımını kabul edecek de biz de görecez.

"Rezil" Amerika'ya bok atmadan önce kendi rezil ülkene bir bak. Kendi ülkenin dışarda kaç paralık haysiyeti olduğuna bir bak.

tipik bir fallacy of "you also". sen kendine bak safsatası.

ayrıca soykırım nedir ne değildir konusunda bilgin olduğunu sanmıyorum. utanmadan söylüyorum : 1915'te yaşananlar soykırım değildir. bu işler öyle pazarlamayla reklamla olmaz. soykırım bir suçtur ve ciddi tarihi deliller yanında ciddi bir yargılama gerektirir. soykırım olmadı demek masum insanlar ölmedi demek değildir. eğer ermeni sürgünü ve bu esnada yaşananlar soykırım ise atom bombasını şehrin ortasına atmak soykırımın ağababasıdır. ancak ikisi de soykırım değildir. taşnak'ın kucağına oturmak yerine konuyla ilgili uluslararası ceza mahkemelerinin kararlarını incelersen görürsün.

dünya üzerinde yaşayan birçok insana göre de türkiye'nin haysiyeti amerika'nın (özellikle son yıllardaki) haysiyetiyle kolaylıkla yarışabilir durumdadır.

Sitelerde Paylaş

Sen Irak ve Afganistan'da özgürlük görebiliyor musun ? :D

Edit: Bu konudaki tavrınız; polisin alenen işkence ettiği, adalet bakanının bile özür dilemek zorunda kaldığı Türkiye'deki bir vak'a sonrası ''benim polisimiz yapmaz, maktul kendi kafasını bilerek betona vurmuştur'' diyen dahiyane milliyetçilere benzediğinin farkında mısınız? :)

tarihinde AlbatrosS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Albatros, sana cevap vermeye değmez ama yazayım. Önce Taliban ve El Kaide teröristlerine "gerilla" deyip bunlara destek vermeyi bırak. Bu insanlar sadece ABD askeriyle değil Afgan güvenlik güçleriyle ve toplumla da savaşıyor. Daha geçen hafta 30 kadar sivili uçurmadılar mı? Hatırladığım kadarıyla 8 tanesi çocuktu. Bunlar terör eylemi değil mi? Milletin içinde bomba patlatmanın nesini savunuyorsun? Müslümanlar bile artık bunları savunmazken sırf ABD düşmanlığın yüzünden neleri savunur hale geldin.

Taliban hayvanları okul kızlarının suratına kezzap attığında da bunu destekleyecek misin? Sence Karzai olmasın da Taliban yönetimi devam mı etsin? Bu mu Afgan halkının iyiliği? İyice zıvanadan çıktın.

Daha bugün mesela Irak'ta pazar yerinde bomba patladı 9 ölü var. Bunu da savunacakmısın? Yapanlara kahraman özgürlük savaşçıları mı diyeceksin?

Öyle ya da böyle yönetim değişmiş, yeni bir demokrasi kurulmuş. Ülke yönetiminde söz sahibi olmak istiyorsa partisini kursun politika yapsın. Amerika'nın soykırım yapmaya gelmediği belli. Devlete yardım ediyor, polise, askere eğitim ve silah veriyor vs. Çekile takvimi imzalandı vesaire. Bu durumda hala neyin bombalarını patlatıyor bunlar? Bu bombaların Irak'a ve Afganistan'a faydası nedir?

Müslümanlar bile artık bu terör eylemlerini savunmazken sen mi savunacaksın?

Bu sadece senin Amerika'ya karşı olan saplantılı nefretinin sonucu. Amerika'dan niye nefret ediyorsun onu bir araştır içinde. Çünkü seni Müslüman teröristleri bile savunma noktasına getiriyor artık.

"NATO sapık askerlerine ölüm" naraları atarken dikkat et. Bizim askerimiz de NATO gücü olarak orda şu an. Aptallaşma.

Sitelerde Paylaş
Albatros, sana cevap vermeye değmez ama yazayım. Önce Taliban ve El Kaide teröristlerine "gerilla" deyip bunlara destek vermeyi bırak.

O dağlarda sadece Taliban savaşmıyor... ABD'den, askerlerinden nefret eden ve işgal altında kalmak istemeyen herkes savaşıyor.

Bu insanlar sadece ABD askeriyle değil Afgan güvenlik güçleriyle ve toplumla da savaşıyor. Daha geçen hafta 30 kadar sivili uçurmadılar mı? Hatırladığım kadarıyla 8 tanesi çocuktu. Bunlar terör eylemi değil mi? Milletin içinde bomba patlatmanın nesini savunuyorsun? Müslümanlar bile artık bunları savunmazken sırf ABD düşmanlığın yüzünden neleri savunur hale geldin.

Sivillerin ölümü böyle zamanlarda mı aklına geliyor yalnızca? Bunu savunduğumu nerden çıkardın peki? Geçenlerde dediğin olay, ABD uçaklarının kaçırılan yakıt tankerini bombaladığı hadise mi?

Taliban hayvanları okul kızlarının suratına kezzap attığında da bunu destekleyecek misin? Sence Karzai olmasın da Taliban yönetimi devam mı etsin? Bu mu Afgan halkının iyiliği? İyice zıvanadan çıktın.

Suudilerde de, katar'da, kuveyt'te demokrasi mi var? Kadınlar iti dötüne giriyor, ABD'nin umrunda mı? Ne zamandan beri ülkeler kadın hakları nedeniyle işgal edilir oldu?

Afgan'ın iyiliği sana mı kalmış? Sana ne, ABD'ye ne? Taliban'la mücadele etmenin daha etkin yolları yok mu sanıyorsun, eğer gerçek amaç buysa?

Daha bugün mesela Irak'ta pazar yerinde bomba patladı 9 ölü var. Bunu da savunacakmısın? Yapanlara kahraman özgürlük savaşçıları mı diyeceksin?

Irak'ta ölen siviller demokrasi ve özgürlüğün ölçüsü mü? Irak hapishanelerinde mahkumlara akıl almaz işkenceler medeniyetin geldiği son aşama mı? ABD'nin sapık askerleri kanatsız bir peri de, birbirini yemekten asıl düşmanı kaybetmiş piyonları mı diyorsun? Savaştan önce o bombalar niye patlamıyordu?

Irak'taki kimyasallar nerde? Sana mı girdi, nerreye kayboldu? ABD yalanları ispatlanmışken neyin mavalını okuyorsun sen?

Öyle ya da böyle yönetim değişmiş, yeni bir demokrasi kurulmuş. Ülke yönetiminde söz sahibi olmak istiyorsa partisini kursun politika yapsın.

Sana ne, ABD'ye ne?

Amerika'nın soykırım yapmaya gelmediği belli. Devlete yardım ediyor, polise, askere eğitim ve silah veriyor vs. Çekile takvimi imzalandı vesaire. Bu durumda hala neyin bombalarını patlatıyor bunlar? Bu bombaların Irak'a ve Afganistan'a faydası nedir?

ABD'ye referandum mu yaptı bu halk ''gelin bizi kurtarın'' diye :D Dilekçe mi verdi, özel bir talepte mi bulundu? :D Irak'taki yalanlar ortadayken nasıl bir zeka, nasıl bir zihin böyle malakça bahaneler üretebilir?

Müslümanlar bile artık bu terör eylemlerini savunmazken sen mi savunacaksın?

Ne yani, müslümanlar ABD'nin demokrasi ve özgürlük getirdiğine mi inanıyor kendilerine? :D Dötün bütünse Tikrit'te, Bağdat'ta, Telafer'de söyle bu dediklerini bakalım :D

Bu sadece senin Amerika'ya karşı olan saplantılı nefretinin sonucu. Amerika'dan niye nefret ediyorsun onu bir araştır içinde. Çünkü seni Müslüman teröristleri bile savunma noktasına getiriyor artık.

Benim tek derdim Afgan ve Irak halkıdır, sivillerdir. Ayrıca ABD'nin sapık ideolojisinin buralara özgürlük ve demokrasi için gelmediğini anlayabilecek naçizane bir zekaya sahip olmamdır! Evet, nefret ediyorum; hatta nefretimi kelimelerle ifade etmem bile zorlaşıyor. Bunu asla saklamadım! Benim kurtarıcılara, demokrasi havarilerine, süper güçlere, NATO'nun sapık ordularına karnım tok!

"NATO sapık askerlerine ölüm" naraları atarken dikkat et. Bizim askerimiz de NATO gücü olarak orda şu an. Aptallaşma.

Bu zulme ortak olan, sen dahil, herkes sapık bir tecavüzcüdür benim gözümde!

Sitelerde Paylaş

ABD Afganistan'a El Kaide için girdiğini bilmiyor musun? Afganistan'a özgürlük götürmek birinci amaç değil, bu sadece asıl amacı gerçekleştirirken Afganlar'ın faydasına olacak bir durum. Taliban zulumunden kurtulacaklar.

Sen ne diye Afgan savaşına karşısın ki? El Kaide'nin terör kampları yokmuydu? Bin Ladin'i teslim etmeyi reddetmediler mi?

Sitelerde Paylaş
Sen Irak ve Afganistan'da özgürlük görebiliyor musun ? :D

Edit: Bu konudaki tavrınız; polisin alenen işkence ettiği, adalet bakanının bile özür dilemek zorunda kaldığı Türkiye'deki bir vak'a sonrası ''benim polisimiz yapmaz, maktul kendi kafasını bilerek betona vurmuştur'' diyen dahiyane milliyetçilere benzediğinin farkında mısınız? :)

el betruş:) ne diyon sazanım sen.

Sitelerde Paylaş
ABD Afganistan'a El Kaide için girdiğini bilmiyor musun? Afganistan'a özgürlük götürmek birinci amaç değil, bu sadece asıl amacı gerçekleştirirken Afganlar'ın faydasına olacak bir durum. Taliban zulumunden kurtulacaklar.

Ludwig... Bırak artık şu kurtarma/getirme/götürme işlerini... Taliban zulmünden kurtarmanın kendisi başlı başına bir zulüm olmuştur, ne alakası var? Bunu söylemek teröre destek mi vermektir? Peki, Kürtlere yapılan hak ihlallerini nasıl eleştireceğiz o zaman? Daha geçenlerde öldürülen küçük Ceylan'a karşı bizde de birileri ''asker de napsın, onca teröristle uğraşırken arada birkaçı kaynıyor'' diyebiliyorahatlıkla! Beni Taliban, maliban zart zurt değil; ordaki halkın hayatı ilgilendirir!

Sen ne diye Afgan savaşına karşısın ki? El Kaide'nin terör kampları yokmuydu? Bin Ladin'i teslim etmeyi reddetmediler mi?

Bin Ladin'in orda olduğu bile şüpheli. Olsa ne yazar? Bir kişi için 1000 kişiyi öldürmek, binlercesini de evinden, yurdundan etmek mi senin adalet anlayışın?

ABD orda olduğu sürece Talibanlar bitmez. Bunun salt islamla, terörle ilgili olmadığını ne zaman anlayacaksınız?

Sitelerde Paylaş

Burda da mesele din ve demokrasi olayının dışına çıkıp BD-SSCB olayına gelmiş.

Din ve demokrasi birbirine zıtmıdır?Demokrasiyi hayata geçirmek için dini hayattan çıkarmak mı gerekir?

bunlara cevap arayalım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...