Jump to content

''Yanılmışım ALLAH Varmış''

Recommended Posts

Sadece lafta değil, içselleştirilmiş bir ateizmden dine geri dönüş yoktur. Zayıf ateizmden başlayıp agnostizm üzerinden panteizme, deizme dönüş zor da olsa olabilir -ki ben bunu da normal karşılamıyorum- ama İslam'a, hristiyanlığa dönüş imkansızdır.

Ateizm dininden bir iman kuralı daha öğreniyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ben demiştim.

Ateistmuslar gurup halinde savaşırlarsa da zaman zaman kendi aralarında da büyük çatışmaların yaşandığına da şahit oluruz. Bu çatışmaların sebebi ateistmusların kendini diğer ateistmuslara kabul ettirme, hegemonya kurma isteğinden kaynaklanır.

Sitelerde Paylaş

1 seneye yakındır forumdan uzaktım,Flew hala sakız gibi.

okuduktan sonra ben de tartışmak istemiştim.

Antony Flew?

Bu arada asıl marcos'un abisi dikkatimi çektiği için yanıtlamak istedim;

...Komunistler kendi dinleri için ateizmi kullanıyor derdi...

Abin kendini ne olarak tanımlıyordu bilemiyorum ama, ne ateizm ne de komunizm konusunda fazla bilgili ve bilinçli olmadığı kanısındayım.

Aynen... Kendini "ateist" sanan, yaşı küçük, kişiliğini henüz bulamamış birkaç prematüre belki dönmüş olabilir...

bu aynen'e katılmamak elde değil.

yukarıdaki küçük pasaj, abinin yetersiz bilgisini ve yeterli tutarsızlığının en gerçek kanıtıdır bence.

Foruma gelse de kendisi ile konuşabilsek.

Ama tahmin ettiğim gibiyse gelmeyecektir, hatta mümkün mertebe bu konuları düşünmekten kaçınanan bir kişilik olmuştur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...