Jump to content

Din Niçin Kolayca Yok Olmaz?

Recommended Posts

diğer dinler e bişe diyemem ama islam dini çok sağlam temeller üzerine oturtulmuştur.yıkılması imkansızdır.dünyada hızla yayılan tek din şuan islamdır.

Evet hatta ışık hızıyla yayılıyor. Dayandığı sağlam temel ise şımarık bir varlığın canı sıkılması sonucu bir oyun kurup, oyundaki herkezin ona tapmasını sağlamak. Tapmayanları yakmak, tapanlara huri muri vermesidir. Çok ruhani çok yüce bir görevdir bu. :)

Birtakım insanlar kraldan kralcı olup siz bizim yaradanımıza nasıl inanmassınız deyip, onlardan olmayanları katletmesi islan dininin dayandığı bir diğer sağlam temeldir.

Bir başka sağlam temelde doğmamış doğrulmamış bir şeyin var olduğuna ve olağanüstü güçlerinin olduğuna koşulsuz inanıp. Uygun koşullarda yaşamın ortaya çıkışını reddetmesidir.

Ben temeli attım hadi allah yardımcınız olsun. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

size bi müjde veriyim ateist arkadaşlar.islam dünyada son bulacak ben biliyorum.nezaman biliyormusunuz.kıyamet günü kıyamet kopunca islam dünyada son bulacak.nasıl sevindiniz dimi

bende sana söylüyorum islamın en fazla 150 yıl ömrü kaldı

şu an inanıyom diyenlerin anca %50 si inanıyor

bu %50 nin ancak %5 i islam gibi islam yaşıyor

ve bu %50 nin %40 ı insan demeye bile bin şahit gerekecek evrimleşmemiş maymunlar

senin islam dediklerinin arasında ateşe tapan zerdüştler 40 tane tanrının herşeyi yarattığına inanan aleviler {40 lar cemi}

peygamber devesinin allah olduğuna inananlar ali nin allah olduğuna inananlar da var

çağımızda islam hızla yok olcaktır

bu yok olmaya + olarak öyle büyük buluşlar olucakki aklı çalışan hiç bi varlık islama inanmayacak.

Sitelerde Paylaş
dininde muhammedin görüşü ve hayali

diğer görüşlerin hiç önemi yok tabi unutmuşum pardon.

diğer görüşlerin önemi şöyle yok.farklı görüşlere kulaklarımı tıkamam.zaten tıkasam bu forumda olmazdım.her görüşü felsefeyi merak ederim ben.ama tabi dediğin gibi sadece merak yani önem vermem farklı görüşlere.

Sitelerde Paylaş
İslamı, Kemalist medeni hukukla karıştırıp, kocasını boşayabileceğini sanan abla değil misiniz siz? Bir gelişme var mı bu konuda?...

islam ile sürekli ilerleme ve gelişme içerisindeyim. ya siz kendi inanışınızla bir gelişme içerisinde olduğunuza gerçekten inanıyor musunuz?

şu anki medeni hukukun ne kadar eleştirildiğini ve bize çok yabancı ülkelerden alınmış olduğunu da biliyorsunuzdur muhakkak.

bir başka konuda şu ki: nutuk bile okumamış kişiler dahi kendisini kemalist olarak nitelendirmektedir. atatürk fikirleri güzelce okunmalı ve kimse tarafından kullanılmamalı derim ben.

ayrıca uzun zamandır yoktum varlığımı unutmamışsınız. teşekkürler....

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinleri pat diye yokedemezsin, dinler sonucta insanin inancidir ve insanlarin büyük bir kismini kendi cikarlari icin aptallastiran büyük bir kütledir. Insanlar aptallassin ki kapitalist düzen ve su anda var olan politikacilar da toplum üzerindeki kötü emellerini sürdürebilsin.

Sitelerde Paylaş
Dinleri pat diye yokedemezsin, dinler sonucta insanin inancidir ve insanlarin büyük bir kismini kendi cikarlari icin aptallastiran büyük bir kütledir. Insanlar aptallassin ki kapitalist düzen ve su anda var olan politikacilar da toplum üzerindeki kötü emellerini sürdürebilsin.

uzayinelementi,

dinler felsefi bir düşünce değildir ki 100- 200 yıl sonra kaybolup gitsin. aptal dediğiniz veya aptallaştırıldığınızı iddia ettiğiniz insanlara çok şey borçluyuz.

toplunlar üzerinde evet kapitalizm en büyük zararı vermiştir haklısınız. yalnız bunu islama ve diğer dinlere benzetmek konusunda yanılmış olduğunuzu düşünüyorum. neden mi bugün bize zarar veren en büyük düşünceyi bizi kendimizi dahi tanımayan insanlar olmaya iten veya zorlayan sebeplerde aramak gerek.

Sitelerde Paylaş

ben objektf biri olarak islamın iyi yanlarını görebilen biriyim

hayvanlara eziyet etme cezası var adam öldürme cezası var hırsızlık yapma öte dünyada cezası var falan

ama yeterli değil getirdiği kötülükler yanında bunlar devede kulak ayrıca her inanışda böyle güzel şeyler söyleniyor

dine de gerek yok çağımızın hukuku dinlerden çok daha iyi ayrıca

yani hankin kıçını öpmek videosunda olduğu gibi tuvaletten çıkınca ellerinizi yıkayın diyor buda doğru bişeydir o zaman allah var o zaman ona inanmak zorundasınız demek saçmalık.

Sitelerde Paylaş
ben objektf biri olarak islamın iyi yanlarını görebilen biriyim

hayvanlara eziyet etme cezası var adam öldürme cezası var hırsızlık yapma öte dünyada cezası var falan

ama yeterli değil getirdiği kötülükler yanında bunlar devede kulak ayrıca her inanışda böyle güzel şeyler söyleniyor

dine de gerek yok çağımızın hukuku dinlerden çok daha iyi ayrıca

yani hankin kıçını öpmek videosunda olduğu gibi tuvaletten çıkınca ellerinizi yıkayın diyor buda doğru bişeydir o zaman allah var o zaman ona inanmak zorundasınız demek saçmalık.

bana bir kötülük gösteriri misiniz? ben de merak ettim

Sitelerde Paylaş
fıkra anlatıp gülece yaşı geçtik sanıyorum. burada yazanların çoğu da laf olsun diye yazmaz teisti ateisti. kimse laf yapmaz sadece kendi düşüncelerini yazar.

bıkkınlık denen şey var üzerimde şu an bi zahmet başka bir arkadaş hanfendiye islamın kötülüklerinden bi kaç örnek yazıversin

gerçekden bıkkınlık geldi artık yazamıcam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...